ЛМС. Том 5. Розділ 2-1

Інші варіанти назви: Скульптор місячного світла / Легендарний скульптор місячного світла / ЛМС / СМС / ЛСМС

Англійська назва: The L. Moonlight Sculptor / LMS

Мова оригіналу: корейська

Автор/ка: Nam Heesung (남희성) / Нам Хісон (Нам Хвісон)

Жанри: бойовик, бойові мистецтва, наукова фантастика, пригоди, комедія, фентезі, шьонен, ЛітРПГ

Рік: 2007

Томів: 58

Випуск: завершений

Перекладачка: Silver Raven

Переклад: у процесі

Опис: Людина, покинута світом, людина, що поклоняється грошам, людина, відома як легендарний Бог Війни у дуже популярній MMORPG «Континент Магії». З досягненням повноліття він вирішує попрощатися з грою, але спроба заробити щось за вкладений час і зусилля має такий наслідок, якого ніхто не міг уявити.

Завдяки ряду випадковостей його легендарний персонаж продається за 3 мільярди вон, приносячи йому велику радість, що змінилась глибоким відчаєм, бо він змушений віддати майже все жадібним лихварям. Відкривши можливість заробляти гроші завдяки іграм, головний герой піднімається з прірви з новим наміром і йде прямо до нової епохи під керівництвом першої в історії MMORPG у віртуальній реальності «Королівська Дорога».

Це легенда про Лі Хьона, про шлях до вершини, з серцем, що любить тільки рідних, з безмежним прагненням до грошей, про його винятковий розум, треноване тіло і вмінням наполегливої праці, що завжди підтримувало головного героя на плаву.

Переклад  з англійської. Тобто переклад з перекладу, деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Особливу подяку за появу цього перекладу можете висловити Drakula.

Легендарний місячний скульптор / Легендарний скульптор місячного світла

Том 5. Розділ 1-2.

Розділ 2. Піраміда і гідність короля. Частина 1

На будівництві Від готував трав’яну кашу і безплатно роздавав її робітникам.

– Гарна робота, насолоджуйся і їж повільно.

– Спасибі.

Змучені перенесенням каменів гравці із вдячністю брали миски з кашею.

[Живучість зросла на 35.

Смуга ситості заповнена.

Спрага втамована.]

Кулінарія четвертого рівня середнього рангу та Ремесло дев’ятого рівня середнього рангу!

Не дивно, що каша, приготована Відом, смачна. Хоча він останнім часом нехтував кулінарними навичками, їжа досі була високої якості.

Люди любили і поважали Віда.

Вони були вдячні не лише за те, що він поділився квестом, а і за те, що він безплатно готує для них їжу.

Хоча використанні інгредієнти – це в буквальному сенсі трава, яка була зварена так, щоб виглядати як каша, отримавши миску з гарячою кашею, вони від щирого серця дякували Віду.

Серед тих, хто доєднався до завдання, були ті, хто мав дійсно низькі рівні та мало грошей. Віду довелося варити для цих робітників безплатну кашу, і гравці були вдячні за те, що вони можуть працювати, не помираючи з голоду.

Крім забезпечення їжею, Від також стежив за атмосферою на будівельному майданчику. Якими б добродушними не були ці люди, будь-які нарікання можуть перерости у страйк, що призведе до припинення будівництва. Наприклад, через комфорт чи ледарювання після того, як отримали забезпечення, чи від ситості.

Основна сила будівництва – гравці низького рівня. Вони найбільше зацікавлені у винагороді, тому більше працювали. Спостерігаючи за ними, інші гравці несвідомо намагалися слідувати їхній швидкості.

– Дуже дякую, Віде.

Дівчина, яка щойно доїла свою порцію, щиро подякувала Віду. Ця мила дівчина виглядала як учениця 10-го класу середньої школи.

– Будь ласка, я радий, що тобі сподобалося. – Відповів Від із посмішкою.

Сьогодні він уже подарував десятки тисяч таких посмішок. Хай який ти дружній, посміхатися так багато нелегка справа. Не дивно, що посмішка Віда виглядала досить натягнутою! Його очі всміхалися, але губи трохи кривилися, через що посмішка виглядала глумливою. Однак його голос був доброзичливим.

– Лимон, ти вже перенесла 8 каменів!

– О, ти запам’ятав мене?

– Звичайно. Ти з тих чудових людей, які з таким задоволенням розхвалювали мою кашу… Сонце ще не зайшло, і якщо ти встигнеш принести ще один-два камені, то будеш одною з тих, хто сьогодні працював найбільше.

– О? Зрозуміло. А я якраз думала зупинитися… Я зараз повернуся! – молода дівчина Лимон, старанно побігла до каменоломні.

З’ївши трав’яну кашу Віда, всі гравці відчували прилив сил, вирішуючи і далі носити каміння, щоб збудувати гробницю. Хоча його кашу називали трав’яною, але вона не тільки з трави!

Навіть якщо страву готує такий чудовий кухар, як Від, якщо ви щодня їсте одне і те саме, то це зрештою вам обридне. Тож час-від-часу він додав трохи м’яса або інших інгредієнтів, витрачаючи близько ста золотих на день. Від вважав ці витрати інвестиціями для підвищення навички Кулінарія!

Хоча його стравам бракувало вишуканості, та, оскільки він готував їх у величезних кількостях, – навичка Кулінарія постійно зростала.

Від раніше, ймовірно, втратив би сон, якби йому довелося втрачати 100 золотих щодня. Відтоді як він почав грати в цю гру, то збирав навіть мідяки, намагаючись якомога швидше досягнути своєї мети.

Однак зараз ситуація трохи інша. Від найняв робітників для будівництва гробниці, тому повинен стежити за процесом і нести витрати!  

«Тут нічим не зарадиш. Я не можу побудувати гробницю без їхньої допомоги, тому повинен купувати їжу та піклуватися про них». – Думки відданого, благодійного бізнесмена.

Вираз його обличчя, упевнений голос, турбота про людей – все це створювало образ дорослої людини. Однак справжні почуття Віда схожі на злісного пітона, який чигає на свою жертву.

«Їж швидко, щоб я міг якнайшвидше примусити тебе працювати. Отримано 100 000 золотих на витрати для цього квесту. Наразі витрачено 700 золотих, залишилося ще 99 300. Крім того, отримано більше 10 000 золотих од плати за участь. Зрештою, буде певний залишок».

Надмірна праця! Експлуатація! Давати трав’яну кашу з фальшивою посмішкою, змушуючи людей працювати на виснаження – злісний бос Від!

***

На сайті Королівської Дороги будівництво гробниці стало основною темою для обговорення. А хтось ще більше роздмухав вогонь, опублікувавши чергову статтю.

[Тема: Люди зайняті будівництвом гробниці

Вітання.

Минулого разу я опублікував тему про квест рівня складності «B». Зараз я хочу показати вам коротке відео з будівельного майданчику.

Будь ласка, подивіться.]

Людина записала побачене на власні очі на відео та виклала у мережу.

Свіжі новини про будівництво королівської гробниці!

Деякі люди, які досі не цікавилися подією, також були заінтриговані. У мить, коли вони натискали кнопку «відтворити», вони бачили приголомшливу сцену, що перевершувала їхню уяву.

Молоді хлопці та дівчата хапали важкі брили каміння і несли їх на плечах.

– Сестро, він важкий.

– Протримайся ще трохи. Щоб завершити квест, ми повинні донести його.

Емоційна розмова між сестрами!

Навіть люди літнього віку носили каміння. Тисячі людей, незалежно від віку та статі, переносили каміння. Іноді гравців розчавлювало камінням. А для більшого болю, каміння, яке вони несли, тріскалося і перетворювалося на уламки.

У людей, що дивилися відео, від шоку повідвисали щелепи.

Що це за чортівня!

«Це концентраційний табір чи місце для страт?»

Вдалині, за спинами трудящих, виднівся Серабург.

«Це реальність скульптурного мистецтва».

«Це – розумно, що я не вибрав скульптора».

«Треба зібрати гроші, щоб пожертвувати нашим сусідам, які почали з прикордонного королівства».

Заздрість і ревнощі до гравців, які змогли взяти участь у квесті рівня B за один золотий, припинилися.

***

Згодом на місці будівництва гробниці нагромадилися кам’яні брили. Для всього процесу знадобилася маса робочої сили, це ж стосувалося і добування та перенесення камені з каменоломні. Місце було оточене всіляким камінням, достатнім для будівництва гробниці!

Для будівництва гробниці короля потрібні різні види каменів. Інтер’єр і екстер’єр гробниці будуть зроблені з каменів різних кольорів і форм. Якби не співпраця тисяч гравців, цього б не сталося.

– Ми реально це зробили.

– Хиу-у. Я вражений.

Багато гравців почали плакати від хвилювання. Одна з найважчих робіт, яку вони коли-небудь виконували, закінчена. Однак гробницю ще потрібно збудувати. Це – початок повномасштабного будівництва.

Кланг! Кланг! Кланг!

У мить, коли накопичилося достатньо каміння, Від почав працювати.

Використовуючи молот і зубило, він згладжував нерівні поверхні каменів, а потім, використовуючи навичку скульптурне мистецтво, надавав їм форми і розміщував на потрібному місці.

Віду пощастило, що він обрав спрощений проєкт для будівництва великої гробниці. Якби він спробував зробити щось більш складне, це вимагало би більше роботи.

– Що за гробницю він будує?

Усі гравці, що брали участь у видобутку і доставці каміння, спостерігали з цікавістю.

Поки Від обробляв каміння, інші гравці допомагали акуратно складати готовий продукт у визначені місця. Несподівано, ця частина будівництва пройшла вельми гладко завдяки допомозі гільдій королівства Розенхайм.

Гільдії, особливо у центрі королівства, добре розвинені та мають більше робочої сили.

Офіційні гільдії стали великою групою, що може отримувати великі прибутки. Гільдія може заощадити гроші та купити право власності або претендувати на ринок як на частину своєї власності, що дозволить їм зібрати ще більше грошей і збільшити свої володіння.

Якщо гільдія володіє замком, то матиме більше можливостей отримати більший прибуток.

Комерційні податки можна збирати щотижня та інвестувати у різні технології для створення більш різноманітних місцевих крамниць, і найважливіше – купувати різноманітні товари за вигідною ціною.

На додаток, місцеві ремісники зможуть почати виготовлення більш якісної та рідкісної зброї і обладунків. Тому більшість гільдій вкладають активи у ремесла, а ремісники з певної галузі конкурують між собою.

Що краще розвивався бізнес гільдії, то більше гравців хочуть доєднатися, і тим багатшою стає гільдія.

Деякі гільдії отримали широку повагу за свої доброчесні дії, що принесли користь не тільки їм, а і загалу. Іноді такі гільдії починали з маленьких сіл і закінчували будівництвом власного замку.

Інша сфера, куди гільдії можуть спрямувати свої зусилля, це добування корисних копалин. Природно, якщо вони, працюючи в копальнях, знайдуть багате родовище золота, це не тільки збільшить багатство гільдії, але і в цілому поліпшить добробут регіону.

Однак більшість шахт заповнені небезпечними монстрами, тому, перш ніж гільдія зможе почати видобуток, їй доводиться збирати сили, щоб очистити їх. Участь в очищенні шахти можуть брати не тільки члени гільдії, але навіть гравці з інших груп, якщо вони отримали схвалення гільдії. У такому випадку гравці могли доєднатися, виконуючи квест на очищення шахти.

Не дивно, що гільдії, особливо з центру материка, вели постійну боротьбу одна з одною. Але в королівстві Розенхайм гільдії створили нещодавно. Це ідеальна ситуація, якою можна скористатися!

Окраїна континенту в основному заповнена новими гравцями, і саме вони створили перші гільдії королівства Розенхайм. Тож, навіть якщо гільдія виявила незайняту шахту, вона не могла претендувати на право власності, бо не мала достатньо очок репутації у королівстві.

Ці гільдії не мали багато грошей, тому несподівана можливість взяти участь у будівництві королівської гробниці разом з Відом для них була як дощ у пустелі.

– Ми згодні на будь-які умови.

– Залиш це нам.

Перш ніж дати завдання гільдіям, Від зв’язався з наставником, пославши йому шепіт.

/– Ем… Я розмовляю з гільдією Іка, чи варто мені ділитися з ними квестом?/

/– …/

Не так давно гільдія Іка влаштувала засідку та вбила всіх Ґомчі. Звичайно, Від знав про цей випадок і вирішив зв’язатися зі своїм наставником. Кілька секунд панувала повна тиша. Затим пролунала несподівана відповідь:

/– Дай їм роботу./

/– Чи не ліпше відмовити?/

/– Жоден справжній чоловік не має мислити вузько. Чоловіки повинні мати велике серце і терпимість. Хіба ж це не буде благороднішим вчинком?/

/– Якщо так, то…/

/– Якщо вони просять роботу – дай їм роботу. А зараз вибач, я зайнятий./

Інші б не виявили такої щедрості до гільдії Іка, як Ґомчі. Вони – вороги, які вбивали один одного. Виявити таку великодушність, коли з’являється можливість помститися, це справді важке і благородне рішення. Але Від знав наставника краще.

«Як сильно вони образили наставника… якщо він не хоче використовувати інших людей для помсти. Він хоче помститися їм особисто… Лише тоді він заспокоїться».

>>Том 5. Розділ 2-2<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Манхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.