ЛМС. Том 6. Розділ 5-2

Інші варіанти назви: Скульптор місячного світла / Легендарний скульптор місячного світла / ЛМС / СМС / ЛСМС

Англійська назва: The L. Moonlight Sculptor / LMS

Мова оригіналу: корейська

Автор/ка: Nam Heesung (남희성) / Нам Хісон (Нам Хвісон)

Жанри: бойовик, бойові мистецтва, наукова фантастика, пригоди, комедія, фентезі, шьонен, ЛітРПГ

Рік: 2007

Томів: 58

Випуск: завершений

Перекладачка: Silver Raven

Переклад: у процесі

Опис: Людина, покинута світом, людина, що поклоняється грошам, людина, відома як легендарний Бог Війни у дуже популярній MMORPG «Континент Магії». З досягненням повноліття він вирішує попрощатися з грою, але спроба заробити щось за вкладений час і зусилля має такий наслідок, якого ніхто не міг уявити.

Завдяки ряду випадковостей його легендарний персонаж продається за 3 мільярди вон, приносячи йому велику радість, що змінилась глибоким відчаєм, бо він змушений віддати майже все жадібним лихварям. Відкривши можливість заробляти гроші завдяки іграм, головний герой піднімається з прірви з новим наміром і йде прямо до нової епохи під керівництвом першої в історії MMORPG у віртуальній реальності «Королівська Дорога».

Це легенда про Лі Хьона, про шлях до вершини, з серцем, що любить тільки рідних, з безмежним прагненням до грошей, про його винятковий розум, треноване тіло і вмінням наполегливої праці, що завжди підтримувало головного героя на плаву.

Переклад  з англійської. Тобто переклад з перекладу, деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу цього перекладу можете висловити Drakula.

Легендарний місячний скульптор / Легендарний скульптор місячного світла

Том 6. Розділ 5-1.

Розділ 5. Біг Карічві! Частина 2

Ділінь!

[Майстерна робота! Прекрасна робота для раси темних ельфів!

Назвати це роботою майстерного скульптора недостатньо!

Темні ельфи, любителі диких битв, іноді показують свою присутність зовнішньому світу. Порівняйте душу цих агресивних шибеників зі звичайними ельфами.

Художня цінність: 120.

Ефекти:

Відновлення здоров’я і мани темних ельфів зростає на 3% протягом дня;

Швидкість пересування зростає на 25%;

 Крім того, вони на 5% швидші, коли біжать;

Сила зменшується на 10%;

Спритність збільшується на 20%;

Інтелект зростає на 10%;

Мудрість зростає на 10%;

Ельфи розвідники мають у 1,5 разу ліпший огляд земель навколо, а їхні навички піднімаються на рівень вище.

Ці ефекти не поєднуються з ефектами інших скульптур.

Кількість майстерних робіт: 7.

Навичка скульптурне мистецтво зростає.

Слава зросла на 41.

Витривалість зросла на 1.

Інтелект зріс на 1.

Наполегливість зросла на 3.]

Тепер він може легко створювати майстерні роботи, але його слава та характеристики більше не зростали так швидко, як раніше. Нині зростання характеристик у першу чергу залежало від якості статуї. Отримана зараз слава була меншою за попередньо створені майстерні роботи, будь-яке значне зростання зникло. Коли ти створюєш статую з недостатньою майстерністю, прихильність і турбота під час її створення можуть підняти твої характеристики. Характеристики наполегливість і витривалість продовжують зростати при створенні гігантської статуї, над якою потрібні дні й ночі роботи. Однак щоденні страждання, пов’язанні зі створенням статуй, не означають підвищення характеристик. Та попри це, для скульптора підвищення наполегливості та витривалості можна розглядати як привілей.  

– Перевірка навички скульптурне мистецтво!

[Скульптурне мистецтво середній ранг 9 рівень (28%).

Ви можете створювати витонченіші роботи.

Красиві скульптури можна продати дорожче. Є ймовірність привабити жінок.]

Минулого багато часу відтоді як скульптурне мистецтво досягнуло 9 рівня. Останнім часом він був зайнятий, зосередившись на битвах і завданнях. Коли він бився пліч-о-пліч з орками, то не міг приділити часу, щоб підвищити навичку скульптурне мистецтво.

– Гаразд. Гадаю, мені потрібно зробити ще кілька скульптур.

Він також зробив скульптуру орка. Дикий на вигляд орк із глефою у руках. Завдяки високому рівню навички вона збільшила бойовий дух і стійкість. Що ж і цього було достатньо, бо ця робота вийшла невдалою і заледве прийнятною.

***

Режисер KMC Media Кан був неймовірно розчарований.

Минуло три дні з моменту публікації того відео в Залі Слави!

– Ми мусимо отримати цей контракт, він нам потрібен, щоб…

Лише сьогодні режисер надіслав п’ять пропозицій щодо контракту на електронну пошту того, хто опублікував відео.

Ясна річ, що він надсилав пропозиції як представник KMC Media. Прохання про ексклюзивні права на показ квесту та кадрів з бою. Але відповіді досі не було.

– Ти не отримав електронні листи? Якщо не хочеш приймати нашу пропозицію, то принаймні напиши відповідь «ні». Бляха!

Режисер Кан розлютився.

Умови конфіденційності Юнікорн Корпорейшн дуже суворі, тому на запити вони ніколи не повідомляли ні телефон, ні адресу. Тому єдиним доступним варіантом зв’язку є електронна пошта, і невідомо, чи їхні листи переглянули.

– Якщо взяти час у Королівській Дорозі, урахувати час початку квесту, то через чотири дні він має закінчитися…

Через невблаганне часове обмеження режисер Кан, безсумнівно, був неспокійним.

На сайті KMC Media запити від глядачів уже досягнули позначки у 10 мільйонів.

На фінальний день завдання це стане найбільшою новиною у Південній Кореї. Хоча у них немає прямих трансляцій, але якщо вони не зможуть зв’язатися з гравцем, можливо, їм доведеться шахраювати, щоб якось вийти з цієї ситуації.

***

Молодша сестра пішла до школи рано, у нього залишилося кілька хвилин вільного часу. Лі Хьон увімкнув комп’ютер і зайшов в інтернет. Спочатку він зазирнув на сайт-аукціон.

«Темні гравці запрошують вас до об’єднаних королівств»

Темні ґеймери – непохитні, надсилають йому запрошення, хоча знають, що він уже приєднався. Лі Хьон негайно відхилив запрошення і звернув увагу на ціни предметів.

– Чому… ціни зросли?

Перебуваючи на Рівнинах Відчаю, він потроху збирав предмети у зачарований рюкзак, що може зменшувати вагу та вміщувати у 7, а то і в 8 разів більше речей. Більшість з цієї здобичі не вдалося продати. Предмети із села Вигнанців не досягали високої ціни, доходило до того, що ставку не робив жоден покупець. Він відкрив аукціони для продажу речей, щоб заробити гроші; конкуренція у ставках мала тут допомогти. Також важливим аргументом було те, що ніхто не може прийти на Рівнини Відчаю, щоб купити предмети. Однак деякі темні гравці зазвичай полюють біля великих замків. Якщо вони отримують предмети на полювання, то можуть продати їх клієнтам поблизу. Однак таким чином важко знайти хороші предмети.

«Я вважаю, що темний ґеймер неминуче піде далі».

Підземелля біля великих замків вже переповнені користувачами, тому монстрі не вистачало. Щоб полювати потрібно йти далі. Тому біля міст з великою кількістю людей для темного гравця менше шансів знайти щось цінне. Отже, вони могли пишатися вже тим, що знайшли щось на продаж!

Деякі предмети можуть стати звичним явищем, а тому не придатними для продажу, бо велика кількість гравців уже матимуть їх. Зазвичай речі, якими активно торгують, не надто дорогі. Найчастіше продавалося спорядження для початківців або для гравців середнього рівня, оскільки дорожче спорядження зазвичай складніше продати. Власне кажучи, це та складність, з якою стикаються темні гравці.

Справжнього темного гравця рідко побачиш поміж скупчення великої кількості людей.

В Королівській Дорозі при виконанні завдання першим або першим відкрити мисливські угіддя – за це можна отримати додатковий досвід і нагороди.

Невідкриті території та завдання. Ризикуючи власним життям, проникати в лігва супротивників заради досвіду і предметів. Темні гравці це ті, хто дійсно гнався за грошима та пригодами. Тому вони ризикували, щоб зібрати достойні предмети для продажу, однак це справді приносило немалі гроші. Лі Хьон провів кілька ігрових місяців на Рівнинах Відчаю і зібрав досить багато предметів. Однак з наближенням ключового моменту завдання, він надто зайнятий, щоб дати їм раду.

– Якби продати їх пізніше вийшло б дорожче…

Опубліковані аукціони не потребували додаткових дій, бо початкові ціни вже були встановлені.

Глефа – 150 000 вон.

Обладунок орка – від 50 до 100 тисяч вон.

Ельфійське вбрання коштувало понад 400 тисяч вон.

А також багато іншого, тож можна без перебільшення сказати, що ціни на ці товари майже фіксовані. Для речей, що мали певну репутацію, він поставив вищу ціну. Минулого разу сума за подібний товар становила близько 3 мільйонів вон, тому меч Агати потрібно продати за 3,5 мільйони.

«500 вон, 501 вон, 502 вон…»

Ставки на аукціоні зростали на одну вону за раз, але все-таки ціна перевищила 3 мільйони вон. Ставки постійно зростали і наблизилися до 3,5 мільйонів. Але він не може щоразу очікувати на таку удачу.

– Отже, загальна сума становитиме 6,5 мільйонів вон.

Вираз обличчя Лі Хьона був гірким.

Три місяці полювання на Рівнинах Відчаю, поки завдання не буде завершено, він не зможе скористатися воротами телепортації й так-сяк розпродати свою колекцію предметів. Якщо загальна сума за предмети становитиме 6,5 мільйонів вон, це буде незадовільний результат.

«Дохід трохи перевищує 2 мільйони вон на місяць. Цього недостатньо. Наступного року Хейон піде в університет…»

Вступ до університету означає, що потрібна плата за навчання, потрібно купувати підручники, одяг. Складно навіть уявити, скільки на це піде грошей.

«Та їх нелегко отримати, цінні предмети не розкидані під ногами в горах Юрокі».

Хоча він підняв рівень та різноманітними шляхами збільшив славу, однак з предметами не все так просто. Щоб заробити гроші, він продає зібрані речі за відповідну ціну, але суть була в тому, що більшість спорядження орків і темних ельфів з його здобичі зараз не має високої ціни.

– Квест потрібно завершити якнайшвидше. Мені потрібно вибратися з Рівнин Відчаю.

Лі Хьон зазирнув у коментарі під опублікованими аукціонами. Щойно факт про те, що це той самий Від з Континенту магії, випливла на зовні, під кожним його аукціонним постом з’являлися тисячі коментарів.

[Це розчаровує. Куди ти зник? Будь ласка, розкажи нам.]

[Ти приєднався до експедиції паладинів Фреї чи мандруєш сам? Я чув, що є багато нових квестів, які проходять на північних територіях.]

[Розкажи про паладинів. Як нам приєднатися?]

Відколи він востаннє продав меч Агати люди помилково вважають, що він увійшов до храму Фреї.  

– Я повернув корону Фарґо та чашу. Всі питання відпадуть, коли я опублікую записи завдань у Залі Слави. – Мимрив Лі Хьон, переглядаючи коментарі до аукціонів.

Схоже, недостатньо людей знають про завдання повернути святі предмети Фреї, розповідь про які переходила від одного НІПа до іншого. А раз так, то запис квесту справить враження та збільшить кількість переглядів у Залі Слави.

– Гроші. Гроші – це найкраще. Ху-ху-ху.

Лі Хьон зловісно посміхнувся.

Коли він був орком Карічві, то повнився жахливого сміху і добре знався з егоїзмом, але навіть зараз це нікуди не зникло.

– Хехехехехе.

Жагу до грошей в ньому не приховати, він посміхався, дивлячись на те, що відображалося на моніторі. Через якийсь час Лі Хьон зайшов на вебсайт Королівської Дороги та перейшов до Зали Слави.

Вже понад 15 мільйонів переглядів. Кількість коментарів сягала кількох тисяч. Вони варіювалися від запитань щодо завдання до запитань про клас і рівень персонажа.

Це було більше, ніж він очікував. Лі Хьон мав би невеликий заробіток, навіть якби кількість переглядів була меншою. Він би був задоволений і в такому випадку. Але бачити таку кількість переглядів незвично.

– От  і добре.

Однак він не мав великих сподівань. Тривалість запису перевищує 19 годин, за раз його не можливо переглянути повністю, можливо, така велика кількість переглядів через це.

Поглянувши на коментарі, Лі Хьон закрив вікно. Йому б слід було відкрити свою пошту, але він вирішив цього не робити. На пошті накопичилося більше ніж 10 тисяч листів. В основному із запитаннями про завдання або з проханнями повідомити більше фактів. Якось він отримав пропозицію вступити в гільдію, з переліком можливих місць для полювань і навіть з номером телефону. Щойно він відкриє поштову скриньку, то перед очима з’явиться накопичена кількість листів, а сил, щоб читати їх, не вистачить.

Лі Хьон навіть не намагався відкрити електрону пошту і встав з місця.

***

Бум! Гуп! Бем!

Підготовка до битви у фортеці темних ельфів була в розпалі. День за днем відбувався ремонт і додаткове розширення фортеці. Орки зводили п’ять стін, протягнувши чотири рівні бар’єрів на горі. Перед ними стояло завдання перетворити всю гору на поле битви. Деякі з орків, що пішли, повернулися, привівши свої племена. Це було суцільним морем орків.

Швидкість розмноження лякає!

Хоча близько 400 тисяч орків загинуло в битві, десь 60 тисяч залишилося, а коли вони повернулися, то кількість зросла до 500 тисяч. По дорозі старійшина орків сказав Віду.

– Чвік. Чвік! Серед орків говорять: удар нас – і ми не помремо. Чві-чвіт! Щоб воювати, ми приводимо більше наших. Ми – орки!

До дня вирішальної битви кількість орків досягнула майже одного мільйона. Темні ельфи також скликали свої племена. Це раса, що живе в горах Юрокі розсіяними групками. Темні ельфи потаємні, бо багато з них є чудовими вбивцями. Вбивці, що можуть влаштувати засідку на тих, у кого низька живучість, будуть корисними.

Якщо не брати до уваги солдатів королівства Розенхайм, некромантів і вампірів під керівництвом Торі, вже тільки військо з орків і темних ельфів величезне. Та все ж Від не був упевнений.

Сила Немертвого легіону!

Вбивати їх? Але немертвих це не зупинить. Очищення або повне знищення за допомогою божественної магії, щоб вони не могли відродитися з попелу та були повністю розвіяні. В іншому випадку, їхні загиблі союзники в якийсь момент поповнять лави Немертвого легіону та стануть ворогами. Якщо темні ельфи та мільйон орків стане немертвими, завдання перетвориться на абсолютний провал.

По суті, якщо ситуація раптово погіршиться, буде важко стримати зростання Немертвого легіону. Щиро кажучи, буде важко вбити їх більше за певну межу.

– Священники, ідіть за мною.

Від вирішив спуститися разом зі священниками з гори. Коли він покинув фортецю, за ним кинулися некроманти.

– Слуга богині, ти забув свою обіцянку? Ми хочемо, щоб ти дотримався своїх слів.

Вони були стурбовані та думали, що він намагається втекти.

Яка тут може бути довіра, коли вони такі знервовані? Хоча, по правді, у Віда було бажання здатися. Проте воно виникло через бажання ні про що не шкодувати.

– Потрібно багато чого зробити, щоб підготуватися до бою.

– Розумію. І я обов’язково повернуся.

– Я знаю, що ти повернешся.

Послухавши некроманта крає вуха, Від пішов од нього і разом з групою попрямував до печери на Рівнинах Відчаю. До воріт телепортації всередині печери!

– Священники, відкрийте ворота телепортації.

– Так.

Щирі у своїй вірі, священники зібрали ману та відкрили ворота телепортації. Невдовзі Від зник у спалаху світла.

***

– Бард 170 рівня шукає групу.

– Ходімо разом у ліс полювати на мавп!

– Продам недорогий набір крижаної броні. Носіть її коли жарко – і вам буде прохолодно.

– Скульптор шукає групу. Дозвольте мені приєднатися. Будь ласка, будь ласка, будь ласка, виявіть трохи милосердя. Я ніколи цього не забуду.

Вууш!

Вільне місто Сомрен.

Від з’явився прямо посеред місця, де люди займалися справами.

«Досі кишить людьми».

Однак дещо відрізнялося від того, що було раніше. Коли-не-коли він помічав скульпторів, художників, гончарів та інших представників ремісничих  і творчих класів. Про піраміду, яку створив Від, почали пліткувати. Люди були у захваті, побачивши, як хтось робить щось настільки грандіозне. Мистецькі професії набули популярності. Проте зіткнувшись з презирством він інших, більшість здалася вже на початках.

Зі скульпторами ситуація не краща. На ранній стадії полювати дуже важко. Для Віда все було трохи простіше завдяки його суворим тренуванням, що привело до зростання характеристик і навичок для полювання, але інші ремісники були слабкими. Крім того, на відміну від його початкових думок, клас місячного скульптора дуже сильний.

Він скаржився, що характеристики не мають прямого відношення до бою, але потроху стійкість та витривалість почали сяяти на повну. Також значно розвинулася спритність, а разом з нею розвивалися й інші пов’язанні характеристики і навички. Навичка кулінарія середнього рангу досягнула 5 рівня, риболовля – середній ранг, рівень 1, ковальство та шиття також середній ранг, рівень 2.

Не можна мати рівень скульптора без готовності невпинно працювати, і це якщо не брати до уваги інші завдання. Навіть якщо ти хочеш створити щось конкретне, ти не знаєш який буде результат, оскільки це залежить від удачі. З цих причин гільдії дбають про них з огляду на стратегію, але для більшості скульпторів це дорога, сповнена страждань. Гравцям, що мають клас скульптор, як Від, складно знайти групу.

Той хлопчина ще юний.

Його відчай зростав, із нещасним обличчям він шукав групу. В мить, коли Від побачив хлопця, на очі навернулися сльози від спогадів про труднощі в минулому.

– Це важка робота.

На ці слова хлопчина підняв очі.

– Колега-скульптор?

Від кивнув.

– Робити скульптури – важка робота, але настане день, коли ти побачиш світло.

– За десять днів я зробив уже десять тисяч скульптур. Я відчуваю втому вже тільки від погляду на гілку дерева чи скульптуру. Лисиці та кролики, скільки тисяч ще мені потрібно зробити?

Як і з Відом, інформації про скульптурне мистецтво не так багато, хлопчина проходив важкий шлях проб і помилок. Для скульптора, хлопчина працював надзвичайно багато. Як досвідчений скульптор, Від щедро поділився знаннями про те, як рости.

– Якщо в тебе щось вдалося, за можливості, не роби цього часто. Тих десяти днів не достатньо для зростання характеристик. Ти не зробив помилок. Розвивай мистецтво. Коли до роботи додається мистецтво, ти зможеш зрости. Все буде добре.

– Ува-а-а-а!

Хлопчина сумно заплакав.

– Я більше не хочу бути скульптором.

– Розумію, що ти відчуваєш.

Раніше у Віда були тут різні справи, він не знав, хто міг би його впізнати, тому сховав обличчя і тихо попрямував до храму Фреї.

Перед храмом вишикувалася черга, щоб зробити пожертвування та отримати благословення.

– Не порушуйте чергу!

– Дотримуйтеся черги.

Користувачі стікали до храму величезним потоком людей. Від мовчки йшов за чергою, щоб зайти. Однак двоє охоронців зі списами, що охороняють храм, підійшли до нього.

– Га?

– Він зробив великий гріх?

Це був незвичайний випадок, зазвичай стримана охорона ніколи не сходила з місця. Охоронці квапливо підійшли до Віда і заговорили:

– Ви прийшли. Будь ласка, сюди.

Через те, що він зробив чималий внесок у посилення позиції храму Фреї, його репутація у храмі зросла до такого рівня, що навіть охоронці почали впізнавати. У супроводі охорони Від вирушив до первосвященника.

>>Том 6. Розділ 6-1<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

2 мільйони вон за нинішнім курсом десь 1560 доларів, а в гривнях це десь 57 тисяч.

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Манхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.