РБ. Том 1. Розділ 12-1

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリ.

РБ. Том 1. Розділ 11-2.

Розділ 12

Додатковий розділ. Мати родини Ґрейрат. Частина 1

Мене звати Зеніт Ґрейрат.

Я народилася у Святій країні Мілліс, країні, що славиться своєю довгою історією, дивовижною красою та суворим моральним кодексом.

За походженням я була дворянкою – другою донькою графа.

Як і більшість юних леді, що виросли у «хороших сім’ях», я була дитиною, яка перебувала під захистом. Я думала, що маленький світ, відомий мені, це все, що існує. Я була необізнаною і наївною. Але, на мою думку, я була хорошою дитиною. Я завжди слухалася батьків. Мої оцінки у школі були відмінними. Я дотримувалася доктрин церкви Мілліс і навчилася грати ту роль, яку від мене очікували на суспільних зібраннях. Деякі люди навіть називали мене ідеальним образом леді Мілліса. Батьки дуже мною пишалися, я впевнена.

Якби все так і тривало, гадаю, на якійсь вечірці мене б познайомили з чоловіком, якого вибрали батьки. Ймовірно, з першим сином якось маркіза, добре вихованим, але гордим, з абсолютною повагою до доктрин церкви Мілліс. Я б вийшла заміж за цього морального взірця, народила б йому дітей, і побачила, як моє ім’я занесли б до реєстру дворянства Мілліса, як ім’я цілком поважної маркізи.

Ось таким був шлях для аристократки.

Але, звісно, я не пішла ним.

Моє життя назавжди змінилося в мій п’ятнадцятий день народження – у день, коли я досягнула повноліття. Я страшно посварилася з батьками. Уперше в житті відмовившись робити те, що мені казали. І втекла з дому.

Мені набридло дозволяти їм контролювати кожну мить мого життя. Моя молодша сестра Тереза завжди робила те, що хотіла, і, гадаю, я трохи заздрила їй. Ці фактори разом із багатьма дрібнішими штовхнули мене на шлях, яким я пішла.

Колишньому аристократу непросто знайти нову дорогу по життю. Але, на щастя, я вивчила магію зцілення в академії шляхетних дівчат і навіть навчилася використовувати закляття середнього рівня. Мілліс це країна, де процвітає магія зцілення та захисту, та все ж було незвично просунутися вище рівня початківця в обох сферах. Досягнення середнього рівня відкрило можливість працювати у лікарнях церкви Мілліс, завдяки цьому досягненню мною захоплювалися в академії.

У результаті я була переконана, що впораюся з усім, куди б я не пішла.

Я дійсно була безнадійно наївною.

Група нечесних людей помітила мене майже відразу, коли я незграбно намагалася зорієнтуватися в незнайомому процесі знімання кімнати в заїжджому дворі.

Стверджуючи, що шукали цілителя, вони затягнули мене до своєї групи, скориставшись моєю абсолютною необізнаністю. Плата, яку вони запропонували, була нижчою, ніж заробляють маги початкового рівня, але вони наполягали, що плата вища за чинну ставку.

Будучи повною дурепою, я сприйняла їхню поверхневу доброту за чисту монету. Я навіть пам’ятаю, як подумала: мабуть, у світі є порядні люди.

Упевнена, вони поводилися б зі мною погано, якби я залишилася з ними. Вірогідно, вони планували використати мене як живий щит у бою або примусили б мене застосовувати магію, поки я б не знепритомніла. Можливо, навіть вимагали б сексуальних послуг. Але вони не отримали і шансу на це завдяки молодому мечнику на ім’я Пол Ґрейрат.

Побивши моїх нових «друзів», він силою затягнув мене до своєї мандрівної групи. Поки Еліналіз – одна з його супутниць – не пояснила ситуацію, я була впевнена, що мене викрав жорстокий бандит.

У всякому разі, так я познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком.

Спочатку я ненавиділа Пола. За походженням він був асуранським дворянином, але розмовляв грубо. Він порушував свої обіцянки направо і наліво, діяв імпульсивно, марнував гроші та постійно сміявся з мене. І все ж я могла сказати, що він не зовсім погана людина. Зрештою, він завжди приходив мені на допомогу. Він висміював мою необізнаність, але зрештою завжди зітхав і допомагав мені.

Ми були повними протилежностями, але він був надійним, красивим і робив що хотів. Гадаю, не дивно, що він мене привабив.

Звичайно, навколо нього зажди були красиві жінки. А я була послідовницею церкви Мілліс, що проповідує чесноти моногамії. Я могла втекти із дому, але доктрини моєї віри вростали в мене щоденно з дитинства, і всі, кого я знала у школі, були вірянами. Церковні заповіді глибоко вкорінилися в моєму розумі.

Тож якось я випалила такі слова:

– Ти можеш спати зі мною, але тільки якщо більше не торкатимешся інших жінок.

Пол негайно погодився з легкою усмішкою.

Звичайно, я знала, що він мені бреше. Але на якомусь рівні я була не проти. Як тільки він порушить обіцянку, я думала, що зможу забути про нього.

Але знову таки я була наївною, необережною і дурною. Я ніколи не думала, що можу завагітніти після однієї ночі з ним. Я була в такій безнадії, така стривожена і налякана. Я точно не очікувала, що Пол насправді зробить гідний вчинок і одружиться зі мною, як він це і зробив.

Дитина, яку я йому народила, виявилася хлопчиком.

Рудеус Ґрейрат. Мій маленький Руді.

***

Зараз Руді сидів навпочіпки біля ліжечок своїх маленьких сестричок із дуже серйозним виразом обличчя – дуже схожим на вираз його батька.

Напружено хмурячись, він на мить зазирнув до одного ліжечка, а потім перевів погляд на друге.

– А-а. А-а-а!

Норн почала шуміти, і вираз обличчя Руді ще більше напружився.

Але через мить…

– Бла-бла-бла!

Він висолопив язика і скорчив їй дурнувате лице.

– Ха-ха-а! Баа-баа!

Задоволено кивнувши, коли Норн радісно забулькала, Рудеус повернувся до попереднього серйозного виразу.

– А-а! А-а-а!

Цього разу це Аїша здійняла метушню. Рудеус негайно повернув до неї обличчя, притиснув долоні до щік і забелькотів:

– Аджоублобло.   

 Явно потішившись, Аїша випустила коротке щасливе:

– На-а, а-а!

Руді знову кивнув собі з усмішкою чистого задоволення. Він займався цим уже якийсь час.

– Хе-хе…

Побачивши усмішку Руді, я не могла не розсміятися.

Зрештою, це не те, що можна побачити щодня. Руді завжди мав дуже серйозний вираз обличчя. Незалежно від того, як добре йшло тренування з мечем чи магією, він ніколи не виглядав особливо задоволеним. Він майже ніколи не показував нам з Полом свою усмішку. А коли показував, зазвичай це була вимушена, незграбна посмішка.

Але тепер він корчив дурнуваті обличчя, щоб потішити маленьких сестричок, і усміхався зі щирим задоволенням, коли це спрацьовувало. Мій настрій піднімався просто від спостереження за ним.

Ми пройшли довгий шлях від того, як все було раніше.

Я тихенько собі зітхнула, пригадуючи ранні роки Руді. Спочатку я була на вершині щастя, коли ми виявили його талант у магії. Але через деякий час мені почало здаватися: він настільки талановитий, що потайки зверхньо дивиться на нас усіх. Мені було цікаво, чи він взагалі любить свою сім’ю. Для початку, він ніколи не показував мені такої прив’язаності.

Але, звичайно, я все зрозуміла неправильно.

Я усвідомила це в розпал нашої найбільшої сімейної кризи – у день, коли Лілія оголосила про свою вагітність, а Пол зізнався, що це його провина.

Я відчувала страшенну зраду через дії цих двох. Таку злість і такий смуток.

До того ж я відчувала таку лють на Пола за те, що він порушив свої обіцянки, що була готова вибухнути. Я була на межі того, щоб закричати «забирайся!» Лілії або оголосити, що я сама йду геть. Мені знадобилося багато сили волі, щоб зберігати спокій.

Ще до того, як ми одружилися, я очікувала, що Пол доведе, що він брехун, і планувала кинути його, як тільки це станеться. Я майже забула про це, але, очевидно, мої почуття не змінилися. Я була настільки засмучена, що була готова остаточно зруйнувати нашу родину.

Але зрештою Руді зробив так, щоб я передумала. Виконуючи роль необізнаної дитини, він втрутився, щоби привести все до хорошого завершення. Його методи, звісно, не викликають захоплення. І навіть якби я повірила його маленькій історії, це точно не переконало б мене пробачити мінливому чоловікові.

І все ж… зі слів Руді та виразу його обличчя я зрозуміла, що він насправді відчуває глибоко всередині.

Він боявся. Боявся, що його сім’я розпадеться.

У мить, коли я це усвідомила, то зрозуміла, що він по-своєму любить нас. І я не хотіла більше нічого, крім як заспокоїти його. Мій гнів пом’якшав. Мені вдалося примусити себе негайно пробачити і Пола, і Лілію.

Якби не Руді, все не склалося б так.

– О-о, ти така мила, Норн. Ти будеш дуже гарненькою, як мама, еге?

І ось зараз він грався з рученятами Норн і щасливо усміхався. Мій вічно серйозний маленький син заспокоював молодшу сестричку милими дитячими балачками.

Він такий… надійний.

Якийсь час я була у захваті від талантів Руді, але останнім часом я також почала цінувати його надійність. Після народження Аїші та Норн все стало дійсно безладним. Дві наші нові доньки плакали цілу ніч, випльовували половину молока, яким ми їх годували, і регулярно какали, коли ми їх купали.

Лілія сказала мені, що все це цілком природно, що це було очікувано, але я швидко повністю видихалася. Цілими днями мені заледве вдавалося заплющити очі. Але потім у справу втрутився Руді та почав допомагати нам… навіть без прохань з нашого боку.

Він на диво вправно порався з немовлятами. Здавалося, ніби він піклувався про дитину раніше, хоче це неможливо. Гадаю, він мав дещо вивчити, спостерігаючи за Лілією.

Ось такий умілий наш Руді.

Мене не дуже тішило, що мій син ліпше за мене заспокоює мою молодшу дитину, але це все одно була величезна допомога. Я ніколи не бачила хлопчика його віку, що був би таким корисним і надійним та навіть міг доглядати за немовлятами так, як він.

Коли я спостерігаю за ним, то іноді він нагадує мені про мого брата, який, імовірно, досі живе у Святій країні. Як і Руді, він був серйозним, старанним і талановитим. Мій батько завжди казав нам вчитися на його прикладі. Але він також холодно ставився до своєї родини і майже повністю ігнорував молодших сестер.

Як дворянин, він був добрим і чесним чоловіком, але я невисокої думки про нього як про брата. Руді, очевидно, буде іншим. Він збирався стати хорошим старшим братом. Таким, який заслужить захват своїх сестер.

Принаймні, здається, такий у нього намір. Він буквально сказав Полу «Я постараюся бути найкрутішим, найдосконалішим старшим братом на світі», поки вони дивилися на Норн і Аїшу. Я вже хотіла побачити, якими стануть ці троє через кілька років.

>>Розділ 12-2<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно.