РБ. Том 1. Розділ 3-1

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Реквізити НБУ для потреб армії тут.

Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリイ

РБ. Том 1. Розділ 2.

Розділ 3. Підручник магії. Частина 1

Минуло близько двох років з моменту моєї реінкарнації. Мої ноги нарешті достатньо розвинулися, щоб я міг ходити.

Крім того, я нарешті можу розмовляти мовою цього світу.

☆ ☆ ☆

Раз я вирішив, що цього разу житиму серйозно, то для початку потрібно скласти план.

Чого мені бракувало у попередньому житті? Навчання, фізичних вправ і техніки, ось чого.

Однак, як дитина, я мало що можу зробити. Нічого більше, як заритися обличчям у чиїсь груди, коли мене піднімали на руки. Щоразу, коли я робив таке з покоївкою, вона не намагалася стримувати невдоволення на своєму обличчі – очевидно, їй не надто подобаються діти.

Вирішивши, що фізичні навантаження можуть зачекати, я спробував читати книги, що були в будинку. Вивчення мови – важлива справа, майже сто відсотків японців знають рідну мову, але багато з них нехтують вивченням англійської або вагаються спілкуватися з людьми, коли перебувають за кордоном, настільки, що вміння говорити іноземною мовою вважається цінною навичкою. Взявши це до уваги, я вирішив для початку зосередитися на системі письма цього світу.

У нашому домі всього п’ять книг. Не знаю, чи це тому, що книжки у цьому світі дорогі, чи тому, що Пол і Зеніт не дуже люблять читати. Можливо, це поєднання обох варіантів. Як людині, що раніше володіла колекцією з кількох тисяч книг – навіть якщо це були лайтновели, – мені важко прийняти подібне.

Та все ж навіть цих п’яти книг вистачило, щоб навчитися читати. Мова цього світу близька до японської, тому я зміг досить швидко її опанувати. Система письма зовсім інша, але граматика доволі близька до тої, з якою я був знайомий, що, на щастя, означало: в основному мені потрібно вивчити слова, зі значною частиною я вже познайомився. Мій батько читав для мене, що дозволяло швидко вивчати слова. Можливо, моє нове «я» мало ліпшу здатність до навчання, що теж немало допомогло.

Коли я навчився читати, то з’ясував, що вміст наших книг доволі цікавий. Раніше я ніколи не отримував задоволення від навчання, але трохи подумавши, я зрозумів, що це нічим не відрізняється від пошуку нової інформації про онлайн-ігри. Тож це вже не так і погано.

У всякому разі, мене цікавило, чи знав мій батько, що його маленький сил розуміє те, що він читає. Я маю на увазі, що сприймав це спокійно, але якщо подумати, то нормальна дитина мого віку влаштувала б істерику чи щось подібне, тож я так і чинив.

У нашому домі п’ять книг:

Мандри світом – довідник щодо різних країн світу та їхні унікальні риси.

Поведінка та слабкі сторони фіттоанських монстрів, де докладно описано різні жахливі істоти регіону Фіттоа, де вони живуть та як з ними мати справу.

Підручник магії – посібник чарівника з атакуючими заклинаннями, від початого рівня і закінчуючи просунутим.

Легенда про Перуґіуса – казка про викликача на ім’я Перуґіус та його супутників, що боролися з демонами і врятували світ у класичному епосі добра проти зла.

Три мечники і лабіринт – розповідь про події і пригоди, де три майстри-мечники різних стилів зустрічаються ти вирушають у глибину титульного лабіринту.

Останні дві по суті фентезійні романи, але інші три підходили для навчання. Особливу мою увагу привернув підручник магії. Як людина, що прийшла зі світу без магії, можливість прочитати реальну документацію щодо неї – це відповідало моїм інтересам. Читаючи книгу, я навчився деяких основ.

Перше, магія має три типи: магія атаки, щоб вести бій проти інших; магія зцілення, для лікування ран інших; і магія виклику, щоб викликати речі. І це все. Здавалося, за допомогою магії можна робити багато чого ще, але, згідно з підручником, магія – це те, що народилося і розвинулося в бою, а тому мало використовувалося поза боєм чи полюванням.

Друге, для застосування магії потрібна магічна сила – тобто кожен може використовувати магію, якщо у нього є магічна сила. В основному є два способи: використовувати вроджену магічну силу або застосовуючи магічну силу, влиту в предмет. Підійде будь-який. Конкретних прикладів не вказувалося, але у мене склалося враження, що люди, які користувалися першим способом, ніби як мали власні генератори електроенергії, тоді як для другого потрібні батарейки.

У давнину, як говорилося у книзі, люди здебільшого використовували силу всередині своїх тіл, щоб чаклувати. Але в наслідок того, що дослідження магії просувалися, речі ставали дедалі складнішими. Відповідно, витратні джерела магічної енергії розвивалися з вибуховою швидкістю. Люди з великим магічним резервом не потребували таких речей, але ті, хто мав мало сил, не могли начаклувати навіть найпростіших заклинань, тож старі майстри магії розвинули способи черпати силу з інших предметів, а не зі свого тіла, і використовувати її для магії.

Третє, існує два способи застосування магії: магічні формули і магічні кола. Тут не потрібно багато пояснень: відповідно до сказано – це просто зводилося до декламування слів або виписування містичних візерунків для заклинання. У старі часи магічні кола були головним джерелом магічної сили, але в наш час заклинання стали набагато поширенішими. У давні часи навіть найкоротші магічні заклинання займали одну-дві хвилини – не зовсім те, що можна використовувати у розпалі бою. Але як тільки магічне коло виписане, його можна використовувати знову і знову.

Магічні формули почали ставати нормою, коли одному чарівнику вдалося значно скоротити їх. Найпростіші такі формули скоротилися близько до п’яти секунд, а тому стали єдиним варіантом для людей, що застосовують магію атаки. Для більш складних ритуалів, пов’язаних з магією виклику, де неможливо було досягнути більшої ефективності, основним засобом залишилися магічні кола.

Четверте, кількість магічної сили, яку мала людина, значною мірою визначалася при народженні. У типовій РПГ ти отримуєш більше очок магії з підвищенням рівня, але в цьому світі все працює не так. Майже всі застрягли там, де вони були на початку.

Майже всі, це означає, що дехто змінився з часом. Мені цікаво, до якої групи потраплю я.

У книзі також сказано, що рівень магічної сили людини передається у спадок. Я знаю, що моя мама здатна використовувати магію зцілення, тож, можливо, це нормально мати певні очікування щодо себе. Та все ж мені було не по собі. Навіть якщо мої батьки успішні в цій сфері, я не певен, що мої власні гени впораються з цим завданням.

☆ ☆ ☆

Поки що я вирішив спробувати свої сили у найпростішій магії, яку я міг застосувати. Підручник містив як магічні формули, так і заклинання у формі магічних кіл. Оскільки перший спосіб став головним, а я не мав чим малювати магічне коло, тому вирішив почати з вивчення магічних формул. Наскільки я зрозумів, через збільшення величини заклинання збільшувався і час, аж поки вони робилися такими довгими, що знадобилося разом з формулою використовувати і магічне коло. Але якщо я почну з простіших речей, то все буде добре.

У книзі сказано, що найдосвідченіші чарівники можуть чаклувати, взагалі не використовуючи магічну формулу – або принаймні різко скоротити час заклинання. Проте я не знаю, чому тренування дозволяють людям обходитися без заклинань. Адже кількість магічної сили не змінюється, тут нема підвищення рівня і відповідного зростання максимальної кількості очок магії. Можливо, тренуючись, вдається зменшити кількість очок магії, що витрачається на заклинання? Але якщо витрачати менше магії, це не означає, що процес буде менш складним, чи не так?

Що ж, все одно. Як би там не було, мені потрібно лише спробувати.

З підручником магії у лівій руці, я випрямив праву і почав декламувати слова:

– Нехай широкі та благословенні води зіллються, де я бажаю, та виллється з них єдиний чистий потік — Водяна Куля!

Я відчув, ніби в моїй правій руці зібралася кров, а потім вона немов витекла крізь мою долоню – з’явилася куля розміром приблизно з мій кулак.

– Гах! – я скрикнув від дивного відчуття, і через мить куля води впала і розбризкалася по підлозі.

Схоже, для підтримки заклинання потрібна зосередженість.

Зосередитися… Зосередитися…

Я знову відчув, як у руку напливає кров. Це воно. Ось так. Ага, так правильно. Я знову витягнув праву руку, формуючи образ у голові, згадуючи, як все було минулого разу. Я не впевнений, скільки в мене магічної сили, але припустив, що не можу просто використовувати її знову і знову.

Мій план полягає у тому, щоб вивчати одну річ за раз, аж поки я не зможу робити її без жодної зайвої думки. Я сформую образ у своїй свідомості, відтворюватиму його знову і знову, намагаючись втілити в реальність. Якщо я десь спіткнуся, то зможу викликати цей образ у голові аж поки ідеально не викарбую його в пам’яті.

Це так само, як я у попередньому житті тренував кобмо для боїв в іграх. Завдяки цьому я майже ніколи не псував кобмо під час справжнього матчу. Сподіваюся, це також означає, що моя методологія навчання згодиться і тут.

Я глибоко вдихнув. Кров текла по моєму тілу, від пальців ніг до маківки, збираючись у правій руці, наповнюючи її силою. Затим я відчув, як ця сила з’являється перед моєю долонею. Зараз, крапля за краплею, ось так, дуже-дуже обережно мої думки зливалися з биттям серця.

Водяна куля, куля з води, вода, вологість, мокрі… мокрі трусики…

Ой. Це просто вислизнуло. Тоді назад…

Я повернувся до справи і налаштував для цього розум: вода, вода-вода, водаводавода…

– Ха-а! – на чистому рефлексі вигукнув я, коли моя рука витягнулася переді мною, розчепіривши пальці. У цю мить утворилася водяна куля.

– Ого, що?

Бульк.

Куля з води упала на підлогу у мить мого здивування.

>>Розділ 3-2<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати по сайту. Вам неважко, мені приємно.