РБ. Том 1. Розділ 6-1

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリイ.

РБ. Том 1. Розділ 5.

Розділ 6. Причини для поваги. Частина 1

Я не виходив з дому, відколи прийшов у цей світ. Після певного моменту я почав робити це навмисно.

Я боявся.

Коли я ступав на подвір’я і дивився на світ за його межами, мене накривали спогади: спогади про той день. Біль у боці. Холод дощу. Жалі. Відчай. Біль від того, що мене збила вантажівка.

Все таке яскраве, ніби відбулося вчора. Мої ноги тремтіли.

Я міг дивитися крізь вікно. Міг вийти на подвір’я. Але я не міг змусити себе йти далі. І я знав чому.

Цей безтурботний пасторальний пейзаж, що розкинувся переді мною, в одну мить міг перетворитися на пекло. Якими б мирними не виглядали ці краєвиди, вони ніколи не приймуть мене.

У моєму минулому житті, коли я сидів удома, розчарований і збуджений, то фантазував про те, що Японія раптово буде втягнута у війну. І що одного разу з’явиться якась гаряча дівчина, якій потрібне буде житло. Я знав, що якщо таке станеться, то прийму виклик.

Ця фантазія була моєю втечею від реальності. Я так багато про це мріяв. У цих мріях я не був кимось великим чи щось таке – просто нормальним хлопцем. Звичайним нормальним хлопцем, який займається нормальними речами, живучи звичайним життям.

Але потім я прокинувся від того сну. Я боюся, що якщо зараз зроблю хоча б один крок від свого дому, то прокинуся і від цього сну також. Я прокинуся і знову потраплю в той момент нищівного відчаю, розбитий хвилями моїх численних жалів.

Ні. Це не сон. Все відчувається надто реальним. Можливо, якби мені сказали, що це VRMMORPG, але – ні. «Це реальність», – сказав я собі. Я знаю, що це так. Реальність, а не сон.

Та я все ще не можу змусити себе зробити один крок від дому.

Як я не намагався заспокоїти себе, скільки б не обіцяв собі вголос, моє тіло не слухалося.

Я хотів плакати.

☆ ☆ ☆

Випускна церемонія мала відбутися за селом, повідомила мені Роксі.

Я смиренно запротестував:

– За селом?

– Так, за селом. Я вже приготувала коня.

– Чи не можна зробити це тут?

– Ні, не можна.

– Га, не можна? – я був розгублений. Розумом я знав, що колись мені доведеться вийти за межі подвір’я. Проте моє тіло відмовлялося коритися. Воно досі багато пам’ятає з минулого.

Це нагадало минуле життя. Бути побитим хуліганами. Отримувати голосні насмішки. Мати розбите серце. Не мати іншого вибору, як усамітнитися.

– Що, у чому справа? – запитала Роксі.

– Ем, ну, просто… там можуть бути монстри чи щось таке.

– О, ми точно не зустрінемо жодного з них у цих краях, якщо не підійдемо надто близько до лісів. І навіть якщо ми це зробимо, вони будуть настільки слабкими, що я зможу про них подбати. Хе, ти, мабуть, міг впоратися з ними сам. – Роксі з сумнівом нахмурилася, побачивши все моє гамування та хвилювання через те, що я не хочу йти. – А, точно, я пам’ятаю, що чула… ти ніколи не покидав дім, правда, Руді?

– Е… ні.

– Це тому, що ти боїшся коней?

– Н-ні, я… не дуже боюся коней. – Насправді мене дуже подобають коні. Я грав у Derby Stallion і подібне.

– Хехе. О, то ось у чому справа, – сказала Роксі. – Іноді навіть ти можеш поводитися відповідно до свого віку.

Вона все неправильно зрозуміла, але я не міг сказати їй, що боюся покидати дім. Це було б ще принизливіше, ніж сказати, що я боюся коней. І в мене досі є почуття гордості – моє крихітне почуття гордості, що втратило зв’язок з реальністю.

Справді, я не хотів, щоб така крута дівчина, як вона, висміювала мене.

Я все ще не рухався.

– Тоді, мабуть, в мене немає іншого вибору. – Сказала Роксі. – Хопа! – з цим вона підняла мене і підняла прямо на плече.

– Бха?! – я здивувався.

– Як тільки ти сядеш на коня, твої страхи зникнуть, обіцяю.

Я не пручався. Частина мене мала конфлікт з приводу того, що відбувається, але інша частина, здавалося, змирилася з тим, що мене фізично виносять геть.

Роксі посадила мене на коня і сіла позаду мене. Вона взяла поводи, смикнула їх і кінь почав рухатися, залишаючи будинок позаду.

☆ ☆ ☆

Це вперше, коли я вийшов далі за власне подвір’я. Роксі повільно їхала селом. Час від часу селяни кидали в мій бік різкі, беззастережні погляди.

«О, будь ласка, ні», – подумав я. Ці погляди були такими ж страшними, як і раніше, особливо цей відблиск глумливої зверхності, який я надто добре знав. Певно вони не підійдуть і не звернуться до мене зневажливим, поблажливим тоном… правда? Вона навіть не знають мене. То як зможуть? Єдині люди, що знають мене в цьому світі, це ті, хто живе у тому маленькому будиночку.

То чому вони дивляться на мене? «Припиніть витріщатися на мене, – бурчав собі. – Повертайтеся до роботи».

Але — ні. Вони дивилися не на мене.

Вони дивилися на Роксі.

І деякі жителі, як я помітив, кланялися їй. І тоді я збагнув: Роксі зробила собі ім’я в селі, навіть зіткнувшись з упередженнями щодо демонів у цьому королівстві. А ми були у сільській місцевості, тож це ставлення було ще виразнішим. За два роки Роксі стала кимось, перед ким тут готові схилятися.

Усвідомивши це, я відчув, якою надійною стала присутність Роксі. Вона знала дорогу, і очевидно знала людей, повз яким ми проїжджали. Якби хтось спробував би мені щось сказати, упевнений, що вона вступилася б.

Боже, як дівчині, що підглядала за розвагами у спальні моїх батьків, вдалося стати людиною, яку так високого поважають. Напруга зникла з мого тіла від цієї думки.

– Караваджо у гарному настрої, – сказала Роксі. – Здається, він щасливий, що ти їдеш на ньому, Руді.

Караваджо – кличка коня. Але я поняття не мав, як прочитати настрій коня.

– О, гаразд, – невиразно кажу, спираючись на Роксі, її маленькі груди притиснулися до моєї потилиці. Приємне відчуття.

Чого я так боявся? Навіщо комусь у цьому тихому селі знущатися з мене?

Голос Роксі вирвав мене з думок:

– Все ще боїшся?

Я похитав головою. Погляди селян тепер мене зовсім не лякали.

– Ні, я в порядку.

– Бачиш? Що я казала?

Тепер, коли я дещо заспокоївся, я міг повністю сприймати навколишнє середовище. Усюди розкинулися поля, тут і там стояли будинки. Це точно сприймалося як фермерське село.

Набагато далі було ще кілька будинків. Якби вони стояли щільніше, я б подумав, що це місто. Все, що йому потрібно, це вітряк, щоб виглядати як Швейцарія чи щось подібне.

Власне, хіба у них немає і водяних млинів теж?

Тепер, коли я розслабився, то помітив, як все тихо. Ніколи не було так тихо, коли ми з Роксі разом. Але з іншого боку, ми ніколи не були на самоті удвох. Насправді, тиша це непогано, але було просто трохи незручно.

Тому я вирішив її порушити:

– Міс Роксі, що вони збирають з цих полів?

– Здебільшого, це асуранська пшениця, яку використовують для виготовлення хліба. Можливо, трохи квітів ватіруса та овочів. У столиці квіти ватіруса переробляють на парфуми. Решта – це те, що ти звик бачити на столі під час їжі.

– О, так, я бачу перець! Ви ж не можете його їсти, чи не так, міс Роксі?

– Не те, що я не можу їсти, я просто не дуже його люблю.

Я продовжував ставити такі запитання. Роксі сказала, що сьогодні буде мій останній іспит, а це означатиме кінець її ролі як мого домашнього вчителя. І, знаючи, якою нетерплячою може бути Роксі, вона може покинути мій дім дуже рано завтра. Якщо це так, то сьогодні наш останній шанс провести час разом. Я подумав, що маю поговорити з нею, поки ще можу.

На жаль, я не зміг знайти потрібну тему для розмови, тому став просто розпитувати про своє село.

За словами Роксі, ми жили в селі Буена, яке розташоване в регіоні Фіттоа, на північному сході королівства Асура. Зараз тут налічується тридцять домогосподарств, що обробляють сільськогосподарські угіддя. Мій батько, Пол, лицар, якого прислали до цього села. Його робота полягає у тому, щоб спостерігати за жителями, переконатися, що вони виконують свою роботу належним чином, вирішуючи будь-які суперечки, та захищати село від нападів монстрів. Коротше кажучи, він – публічно затверджений охоронець. 

Вона також сказала, що молоді чоловіки в селі також по черзі охороняють село, тому після ранкових обходів Пол проводив більшу частину дня вдома. Наше село досить мирне, і в нього було мало роботи.

Поки Роксі розповідала мені про ці подробиці, кількість пшеничних полів зменшилася. Я перестав розпитувати її, і на деякий час між нами знову запала мовчанка. Решта нашої подорожі зайняла ще приблизно годину.

Невдовзі пшеничні поля повністю зникли, і ми їхали порожніми степами.

☆ ☆ ☆

Ми продовжили свій  шлях по рівнинах, прямуючи до плоского горизонту.

Ні — я бачив нечітко гори вдалині. Окрім них, це не те, що можна побачити в Японії. Це нагадувало мені зображення монгольських степів у підручниках географії чи щось таке.

– Ось тут має бути добре, – сказала Роксі, зупиняючи коня біля самотнього дерева. Вона злізла і прив’язала поводи до дерева.

Затим вона відняла мене, допомагаючи спуститися з коня, на якусь мить ми опинилися лицем до лиця.

– Я збираюся начаклувати атакуюче заклинання води святого рівня – Грозову Хмару, – сказала вона. – Воно створює блискавки і викликає зливу на великій території.

– Гаразд.

– Будь ласка, стеж за тим, що я роблю і спробуй накласти заклинання сам.

Я збираюся використати магію води святого рівня. Тепер я зрозумів: це – мій останній іспит. Роксі використає найпотужніше заклинання, яке вона має у своєму репертуарі, і якщо я теж зможу ним скористатися, це означатиме, що вона навчила мене всього, що могла.

– Заради демонстрації я розвію заклинання через хвилину. Якщо ти зможеш протримати його так, щоб дощ ішов… скажімо, принаймні годину, я вважатиму, що ти пройшов.

– Невже ми прийшли сюди, де немає людей, тому що це якесь таємне вчення? – запитав я.

– Ні, ми прийшли сюди, тому що заклинання може поранити людей або завдати шкоди врожаю.

Ого. Такий сильний дощ, що може нашкодити посівам? Звучить неймовірно.

– Отже. – Роксі підняла обидві руки до неба. – О духи чарівних вод, я молю Принца Грому! Виконайте моє бажання, благословіть мене своєю люттю і відкрийте цьому нікчемному слузі проблиск своєї сили! Нехай страх вразить серце людини, як ваш божественний молот ковадло, і покриє цю землю водою! О дощу, прийди, і змий усе своїм потопом знищення – Грозові Хмари!

Вона говорила рівно, повільно і цілеспрямовано. Їй знадобилося трохи більше хвилини, щоб завершити заклинання.

За мить навколо нас потемніло. Кілька секунд нічого не відбувалося, потім почався проливний дощ. Загув страшний вітер, який супроводжували чорні хмари, що мерехтіли блискавками. Небо шуміло проливним дощем, хмари почали гуркотіти, крізь них пробивалося фіолетове світло. З кожним новим спалахом потужність блискавки зростала. Це так, ніби саме світло набувало відчутної ваги, зростаючи разом з кожною хвилею, готове ринутися прямо…

…вниз.

Блискавка ударила в дерево поруч з нами. Мої барабані перетинки задзвеніли, а перед очима стало до болю біло.

Роксі стривожено зойкнула на удар поряд з нами. Буквально за мить хмари розсіялися, дощ і грім негайно припинилися.

– О, ні, – промимрила Роксі, кидаючись до дерева з блідим обличчям.

Коли мій зір повернувся, я побачив лежачого коня, над його тілом піднімався дим. Роксі поклала руки на тіло коня і швидко почала наспівувати:

– О богине материнської ласки, зціли його рани і віднови сили його тіла – X-зцілення!

Роксі говорила заклинання розгублено, але кінь незабаром прийшов до тями. Тоді він не міг бути на порозі смерті: заклинання зцілення середнього рівня не може повернути мертвих до життя.

Кінь виглядав переляканим, а на чолі Роксі виступили капельки поту.

– Ух! Це було близько!

>>Розділ 6-2<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.