РБ. Том 2. Розділ 6-1

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリ.

Том 2. Розділ 5-2.

Розділ 6. Вивчення мов. Частина 1

Еріс стала стриманішою після десятого дня народження. Вона почала серйозно слухати на уроках і менше мене била. Звільнившись від страху насильства, я зміг трохи розслабитися. Тому вирішив зайнятися самоосвітою.

Перш за все я вивчав історію цього світу з книг, які знайшов у бібліотеці. Згідно з історичними книгами, цей світ існує понад 100 000 років. Його історія дійсно фантастична. Історія у хронологічному порядку виглядає приблизно так:

Понад 100 000 років тому

Світ був поділений на сім менших світів, і над кожним з них панував бог. Цей період називається епохою стародавніх богів.

Сім світів і богів були такими:

Світ людей, Бог Людей;

Світ демонів, Бог-Демон;

Світ драконів, Бог-Дракон;

Світ звірів, Звіробог;

Світ моря, Морський Бог;

Небесний світ, Небесний Бог;

Пустий світ, Бог Пустоти.

Світи були відділені бар’єрами, тож покинути один світ і увійти до іншого було непросто. Мешканці світів не знали про існування інших. Про це знали лише кілька богів та ті, хто був настільки могутній, що міг пройти крізь бар’єр.

◆ 20 000 – 10 000 років тому

У світі драконів народився неймовірно злий Бог-Дракон. Своєю величезною силою він знищив бар’єри та повів своїх підлеглих, яких називали «п’ять генералів-драконів», нищити один світ за іншим. Ті, кому вдалося вижити, покидали рідні домівки та тікали до інших ще цілих світів.

Коли залишився лише один світ, п’ять генералів-драконів напали на Бога-Дракона. Імператор-дракон, глава п’яти генералів-драконів, і чотири королі-дракони билися проти Бога-Дракона, що мав величезну силу. П’ятеро проти одно в смертельному бою. Результатом була нічия.

Унаслідок цього бою – світ драконів був знищений. І залишився тільки світ людей.

Цей світ.

◆ 10 000 – 8 000 років тому

Період відомий як епоха хаосу. Час, коли предки нинішніх людей та біженці з інших світів ворогували і билися одне з одним.

Документальних свідчень про цей період дуже мало, але на думку дослідників із плином часу племена почали жити окремо. Раса звірів обрала ліси, морська раса запанувала над морями, небесна раса закріпилася на найвищих місцях. Драконів залишилося небагато і вони жили таємно, подалі від сторонніх очей. Жителі світу пустоти могли жити де завгодно, тому розпорошилися усюди.

Тільки люди і демони билися на рівнинах. У той час Центральний континент і континент Демонів були з’єднані сушею – і називалися Великим континентом.

◆ Близько 7 000 років тому

Розвинулися бойові мистецтва і магія, населення зросло. У цей період відбулася Перша велика війна людей і демонів. Як випливає з назви, між расами людей і демонів стався масштабний конфлікт. Це можна прирівняти до світових війн з мого попереднього життя. Це була довга битва, участь в якій брали не лише люди і демони, а й інші раси.

◆ Близько 6 000 років тому

Велика війна між людьми і демонами тривала тисячу років, чергуючи запеклі битви та затишшя, доки герой Арус не повів шістьох товаришів і не переміг п’ятьох великих королів демонів і Кішіріку, Великого імператора світу демонів.

Виходячи з імені, я припустив, що Великий імператор, ймовірно, жінка. У моїй голові з’явився образ Еріс у шкіряному вбранні, яка голосно сміється.

Хвилинку, Арус? Це що, Дреґон квест 7?

◆ Близько 5 500 років тому

Будучи дурнями, люди сп’яніли від радості та неправильно оцінили свої сили після перемоги над демонами, вони почали воювати проти інших рас. Також цей час люди проводили у гризні між собою.

До речі, в цей період до демонів ставилися як до рабів.

Період постійних війн тривав майже 500 років.

◆ 5 000 років тому

Спалахнула Друга велика війна людей і демонів. Ніби щоб погасити борг за поразку 1000 років тому демони повстали на чолі з Великим імператором світу демонів Кішірікою.

Знову Кішіріка… це система престолонаступництва?

Ось як я подумав, але імператор світу демонів безсмертний, навіть якщо він помре, то відродиться через сотні років. Ймовірно, причиною того, чому його називають Великим імператором світу демонів полягає в тому, що він на голову вище інших демонів-імператорів.

Раса демонів перетягнула на свій бік звіролюдей і морську расу та перемогла людей.

Людей загнали в глухий кут.

◆ 4 200 років тому

Друга велика війна людей і демонів закінчилася.

Раса, що любить війни, продовжувала боротьбу, не оголошуючи про поразку протягом 800 років і нарешті змусила ворогів відступити. Усе завдяки старанням героя на ім’я Золотий лицар Альдебаран.

Цей чувак абсолютна імба. Він самотужки розгромив понад 10 000 ворожих воїнів, переміг усіх могутніх демонів, бився сам на сам з тогочасним Великим імператором світу демонів. Його остання атака була настільки потужною, що утворила величезну діру в континенті, розділивши його на Центральний континент і континент Демонів, й утворивши море Рінґус.

В одному уривку говорилося, що це був сам Бог Людей.

Єдиний відомий мені Альдебаран, це той, хто може загинути, коли використовує свою особливу атаку, але Золотий Воїн цього світу, схоже, набагато сильніший. Історія про те, що він розділив континент навпіл, звучить як побрехенька, але правдою є те, що ця війна розколола континент на дві частини і посередині утворилося нове море.

У будь-якому випадку, завдяки тому, що континент розділили на двоє, настав довгоочікуваний мир.

◆ 4 200 – 1 000 років тому

Минали роки. У світі панував мир, але демонів поступово витісняли з Центрального континенту. Люди вправна раса, вони використали дипломатичні засоби, щоб тримати демонів на континенті Демонів.

Центральний континент родючий, тут легко жити. Континент Демонів – безплідна земля, де добре накопичується магія. Людській расі, що поволі виштовхувала демонів нижчого рангу на континент Демонів, знадобилося 3 000 років, щоб крок за кроком заблокувати континент і повільно затягнути на шиї демонічної раси метафоричну мотузку. Все це зробили у співпраці з іншими расами, щоб запобігти повторенню ще одної війни між людьми та демонами.

Швидше за все, демони чинили цьому опір. Можливо, теж використовували дипломатичні засоби проти повільного наступу противника, але до війни справа не дійшла. Однак, як результат, демони більше навіть не думали про можливість покинути континент Демонів.     

Отже, через суворе середовище та конкуренцію за обмежену кількість ресурсів, природним результатом стала війна між демонами. Це загартувало їх, але разом з тим зменшило їхнє число.

◆ 1 000 років тому

Народився Бог-Демон Лаплас.

За довгу історію було багато демонів-королів та демонів-імператорів, але Лаплас – єдиний, кого називали Богом-Демоном.

Лаплас швидко об’єднав демонів і підкорив континент Демонів. Записи про битви того часу залишилися і передавалися як військова хроніка. Навіть зараз Лаплас є кумиром континенту Демонів.

Він провів багато років, створюючи об’єднану імперію демонів, та виховуючи племена демонів так, щоб вони були сильними і витривалими.

◆ 500 років тому

Лаплас розпочав війну.

Після довгих років перемовин він перетягнув звіролюдей і морську расу на свій бік та вдерся на Центральний континент. Люди були змушені битися в набагато жорстокішій війні, ніж раніше.

Лаплас атакував з півдня, примусивши людей стягнути туди війська. Далі він випустив на Центральний континент віверн, таким чином унеможливлюючи прохід через гори. Після цього з іншим загоном він атакував північ, щоб розбити війська людей там.

За короткий час він завоював північ і південь Центрального континенту, після чого його армія вторглася на захід із двох напрямків.

◆ 400 років тому

Загнані у глухий кут люди поставили все на кін.

Семеро героїв переконали морську расу зняти блокаду і морем вирушили до континенту Міліс. Континент Міліс уникнув вторгнення. З багатьох причин. Бар’єр навколо Святого Королівства Міліс, могутні святі лицарі та місцевість, що ускладнює висадку великої армії тощо. Крім того, причиною, чому вони залишалися ізольованими, було існування Великого лісу на півночі.

Раса звіролюдей уклала союз із расою демонів, тому вони стежили за Святим Королівством Міліс. Тому семеро героїв переконали і расу звіролюдей. Хоча це більше схоже на те, що вони обійшли вождів племен і залякали їх, взявши у заручники дітей. Мене не ввели в оману красиві слова, що діти охоче пішли на це.

Настав день вирішальної битви.

Королівство Асура, єдина країна людей, що залишилася на Центральному континенті, виклалося на повну у вирішальній битві. Через якийсь час прибули семеро героїв, ведучи за собою святих лицарів Міліса та звіролюдей для атаки на лігво Лапласа.   

Після жорстокого бою вижило троє героїв. Бог-Дракон Урпен, Бог Півночі Калман і броньований король драконів Перуґіус. Їх називають «три легендарні вбивці Бога-Демона», але… вони нікого не вбили!

Хоча Лаплас зазнав поразки, люди також були досить виснажені та не могли продовжувати боротьбу. Тому вони підписали угоду з одним із королів демонів, що залишився на континенті Демонів, він не підтримував Лапласа й очолював більш помірковану фракцію демонів.

Блокаду континенту Демонів зняли, тепер демони могли вільно подорожувати на інші континенти. Також в угоді заборонили дискримінацію раси демонів. З точки зору світу, в якому я раніше жив, це було щось на зразок Загальної декларації прав людини.

◆ Сьогодення

На Центральному континенті досі глибоко вкорінена тенденція до дискримінації демонів, але загалом все проходило мирно.

Завдяки вивченню історії я зрозумів кілька речей:

1. Чому сім – хороше число. Це пов’язано з історичними подіями. Сім героїв, сім світів, тому щасливе число – це сім. Число шість це ніби число нещастя. Було п’ять генералів-драконів і п’ять великих королів демонів, але якщо додати до їхнього числа лідерів, то виходить шість.

2. Різні раси, як-от ельфи, гноми, гобіти – їх відносять до демонів. Також існує теорія, що це нові види, які народилися в епоху хаосу. Можливо, це якось пов’язано з расою пустоти, що розпорошилися усюди. До речі, схоже, причиною, чому збереглося стільки інформації про таку довгу історію, є те, що деякі види безсмертні.

Наприклад, Великий імператор світу демонів Кішіріка, також є ще кілька королів демонів, яких називають безсмертними. Можливо, існує якась магія, що робить тіло безсмертним.

☆☆☆

Вивчаючи історію, я також трохи дізнався про мови цього світу. Основні мови, які тут використовувалися, такі:

Мова людей: використовується на Центральному континенті;

Мова Звіробога: використовується у північній частині континенту Міліс;

Мова Бога Битви: використовується на континенті Беґарітт;

Мова Небесного Бога: використовується на Божественному континенті;

Мова Бога-Демона: використовується на континенті Демонів;

Мова Морського Бога: використовується в усіх морях.

Грубо кажучи, використовуються імена богів рас, що живуть на кожному континенті. Але люди єдині, у кого інша назва, бо вони боялися викликати гнів бога.

Центральний континент поділений на три частини: північ, захід і південь – кожен з регіонів має певні відмінності в мові людей, але це як різниця між американською англійською і британською англійською. 

Я говорю мовою людей західного регіону. Її розуміють на півночі, але в інших регіонах нею краще не говорити. Люди західного регіону вважалися заможними, а це привертало небажану увагу злодіїв.

Континент Міліс також має різні мови. На півночі говорять мовою Звіробога, а на півдні – мовою людей.

Щодо моря, то морська раса живе по всьому світу. Я чув, що існує плем’я «людей-риб», але ніколи не бачив їх у місті.

☆☆☆

Тепер, окрім місячної зарплати, я виготовляю і продаю фігурки, на вихідних працюю неповний робочий день (допомагаю Філіпу), а також перепродаю речі через кілька місяців після купівлі. І заробив кругленьку суму.

Ці гроші я збирав, щоб купити книгу «Магія виклику Сіґа». Але цю книгу розкупили ще до того, як я встиг зібрати потрібну суму. Магія виклику мене дуже цікавила, але тут нічим не зарадити. Не можна купити те, чого нема. Я вирішив витратити зібрані гроші на щось інше. Щось, що можна купити десь за п’ять золотих монет. Ні, не потрібно витрачати всі гроші за один раз.

Мою увагу привернула книга, написана мовою, яку я не знав. Вивчаючи історію та дізнавшись про кількість мов, я згадав наскільки важливо знати інші мови.

Тому я вирішив вивчити інші мови. Почну з мови Звіробога, з нею допоможе Ґіслейн. Також я хочу вивчити мову Бога-Демона. Тому я надіслав листа Роксі, щоб вона навчила мене, навіть якщо це буде поверхнево.

☆☆☆

Мені виповнилося дев’ять. Минуло два роки відтоді, як я став домашнім вчителем Еріс.

Я вже цілий рік вивчаю мову Звіробога. Мені допомагала Ґіслейн, але для вивчення не знадобилося багато часу. Літер, які потрібно було вивчити, небагато, і щойно ти розумів шаблон, то доволі швидко вивчав цю мову. В минулому житті я погано володів іноземними мовами, але у цього тіла чудова пам’ять.

Тепер я вивчаю мову Бога-Демона. Книги написані цією мовою коштували дешево. Власник книгарні, коли продавав її, сказав: «Я не знаю, що там написано». Книга коштувала сім срібних монет, але мені вдалося знизити ціну до шести.

☆☆☆

Пройшло три місяці. Вивчення мови Бога-Демона просувалося вельми повільно. Сам процес перекладу дуже складний. Скажу прямо: уявлення не маю, що написано у книзі. Якби я принаймні знав назву, то міг здогадатися про контекст і заповнити прогалини. Однак без розуміння контексту і не знаючи мови, я був повністю розгублений.

Причина того, чому мені так легко вдалося вивчити мову Звіробога, полягала не тільки у допомозі Ґіслейн, а також у книзі, що розповідала про героя звіролюдей, ця історія пов’язана з «Легендою про Перуґіуса». Це була побічна розповідь, але маючи під рукою «Легенду про Перуґіуса» набагато легше підібрати слова.

Однак я поняття не мав про що йдеться у книзі, написаній мовою Бога-демона. Як археологам вдавалося розшифровувати мови? Певно, вони вгадували слова. Спочатку знаходили і записували однакові слова, а потім висловлювали припущення щодо їх значення. Гадаю, якось так.

Гаразд, але я навіть не знаю, яка частина написаного є словом. Жодного уявлення.

У момент, коли я більше не знав, що робити, прийшов лист від Роксі. Я понад рік від неї нічого не чув, тому почав думати, що з листом по дорозі щось сталося, або можливо Роксі більше не в королівському палаці Шірон.

Нарешті прийшла відповідь.

– Хе-хе… – Вже тільки слова про те, що прийшов лист від Роксі, зробили мене щасливим. Сподіваюся в моєї наставниці все добре. Я постарався стримувати себе, приймаючи лист від покоївки.

Лист…? Це швидше посилка. Досить важкий дерев’яний ящик. Не дуже великий, приблизно як телефонна книга.

У дерев’яному ящику лежав лист і товста книга. Книга не мала назви, а обкладинка була зроблена зі шкіри тварини. Виглядало так, ніби її наклеїли на телефонну книгу.

Почав з листа. Я понюхав його, перш ніж відкрити, і відчув, що він пахне Роксі.

Пану Рудеусу.

Отримала твій лист.

Гадаю, ти дуже виріс за цей короткий час. Я була така здивована, що ти став домашнім учителем онуки володаря Фіттоа. До речі, коли я проходила співбесіду, мені відмовили у цій роботі. Певно, у тебе є хороші зв’язки, раз ти зміг її отримати.

Якби я зараз не була вчителем принца, то могла б позаздрити. Мало того, що ти зустрівся з королем меча Ґіслейн так ще і став її учнем. Вона дуже відома. Все-таки, четверта найсильніша особа у стилі Бога Меча.

Ох, куди подівся той п’ятирічний Рудеус, що підглядав за мною під час купання? Ти вже так багато досягнув.

Гаразд, перейдімо до справи.

Ти написав, що хочеш вивчити мову Бога-Демона. Кожне плем’я демонів володіє власною унікальною магією, про яку не знають люди. Сумніваюся, що у книгах про це говорять, але якщо ти вивчиш мову Бога-Демона, то зможеш піти до якогось племені та попросити їх навчити тебе. Звичайно, якщо в тебе з ними будуть хороші стосунки. Для звичайного мага це не можливо, але в тебе, можливо, вийде.

Саме з цими сподіваннями я зробила для тебе, Рудеусе, підручник. Я сама його написала. Це зайняло багато часу, тому я буду рада, якщо ти берегтимеш його, а не продаси чи викинеш. Я можу розридатися, якщо побачу, що він продається у книгарні…

До речі, щодо покупок, то днями принц непомітно вибрався із замку і купив фігурку, яка дуже на мене схожа. Одяг можна зняти, а форма тіла і розташування родимки точно такі ж.

Моторошно. Можливо, мене скоро проклянуть на смерть. Не знаю, чого чекати, але… Якщо все буде добре, я пришлю ще одного листа.

Від Роксі.

P. S. Серед шукачів пригод панує думка, що якщо у тебе є жезл, то ти маг.

>>Том 2. Розділ 6-2<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

І поблукайте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно.