РБ. Том 2. Розділ 8-2

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリ.

Том 2. Розділ 8-1.

Розділ 8. Поворотний момент. Частина 2

Свята Земля Мечів

Бог меча Ґал Фаріон подивився на південне небо. 

– Що з небом…? – у мить, коли він відволікся, двоє улюблених учнів одночасно атакували його. – Не підходьте, поки я зосереджений на інших речах.

Він був розслаблений. З іншого боку, обидва його учні задихалися.

Бог меча вважає, що їм досі бракує розуміння. Вони діяли надто самовпевнено, і він роздумував над тим, чи правильно називати їх імператорами меча. Це просто смішно, слава не потрібна для володіння мечем. Усе, що потрібно, це ставати сильнішим. Найкраще, що можна отримати зі славою, це влада і гроші. Ці речі нічого не варті. Їх може отримати кожен. Він здатен розрізати цей дріб’язок навпіл мечем. Тренування, старання і все робити по-своєму. Чинячи так, ти залишаєшся живим.

Ґіслейн розуміла це найкраще, але вона стала м’якою. Тому і застрягла на рівні короля меча. Ті, хто мають сильне прагнення до життя, мають сильну волю, навіть якщо вони слабкі фізично і не володіють мечем. Проте люди, що отримали силу, могли втратити це прагнення. Ось чому Ґіслейн застрягла. Їй бракує цього прагнення.

Ці двоє учнів не такі вже і талановиті, але вони змогли зайти так далеко завдяки жадібності. Хитрість виживання на полі бою, де ставкою є життя або смерть, є ненаситні бажання.

– Агов, швидше. Переможіть мене, а потім бийтеся між собою на смерть, щоб один із вас міг назвати себе богом меча! У вас буде вдосталь грошей, щоб розважатися протягом сотень життів! Зможете вишикувати всіх жінок, від рабинь до принцес, і веселитися з ними так, як захочеться! Люди будуть тремтіти від страху вже тільки від вашого імені! Один крок – і натовп розступатиметься, щоб дати вам дорогу!

– Я не заради цього навчався володіти мечем!

– Наставнику! Будь ласка, не ображайте мене!

Ось воно. Їм потрібно буду відвертішими з собою. Вони зможуть назвати себе богом меча, лише вбивши його з такою легкістю, з якою це може зробити він.

Бог меча Ґал Фаріон уже забув про південне небо.

Десь на континенті Демонів

Великий імператор світу демонів, Кішіріка Кішірісу, подивилася на східне небо.

– Хуху, коли ти такий великий, як і я, то можеш навіть бачити речі, дивлячись у протилежному напрямку! Що думаєте?! Хіба це не дивовижно?

Але ніхто не відповідає. Бо поруч немає нікого.

– Ви мене ігноруєте! Хухахахаха! Що ж, нехай, я пробачу вам, люди! Точніше, через мир, ніхто до мене не наблизиться, тому в мене немає іншого вибору, як пробачити вам! Ха-ха-ха-ха, хухахахаха! Хухаха… кха-кха…

Кішіріка була самотня.

Бо нікого її поява не хвилювала. У момент, коли вона повернулася до життя, то викрикнула:

– Великий імператор світу демонів Кішіріка повернулася! Я змусила вас усіх чекати! Хухахахаха!

Але поряд нікого не було.

Тоді вона вирішила піти в місто та повторити свої слова, але на неї дивилися як на бідолашну дитину. Ніхто не звертав на неї уваги з того часу.

Вона навідалася до старого друга, але їй сказали, щоб вона поводилася тихо, бо зараз усе мирно.

– Чим взагалі займаються віщуни людей? Коли велика я раніше воскресала, вони тремтіли від жаху, викрикували дивні речі та викидалися з вікна. Без цієї вступної дії, здається, моє воскресіння не має жодної цінності… ох, ця нинішня молодь…

Кішіріка штовхає ногою камінь і дивиться на вихристе західне небо.

Великий імператор світу демонів також відомий як Імператор демонів з магічними очима. Маючи понад десять магічних очей, вона могла з першого погляду зрозуміти, що там відбувається. Відстань немає значення. Одного погляду достатньо, щоб зрозуміти. Вона бачила світло знайомої магії, магії виклику і людину, що нею керувала.

– Га? Чому я не можу побачити його? Ніби він поставив бар’єр. О, невже йому так соромно показувати обличчя після такого грандіозного вчинку…

Очі Кірішіки не всесильні. Ось чому вона Великий імператор світу демонів, її ніколи не називатимуть богом-демоном. Однак це її не особливо хвилює.

– Буде добре, якщо викликали героя. Останнім часом всі навколо лише і говорять: Лаплас те, Лаплас се… а Кішіріка? Хто це? Байдуже… Гадаю, навіть герої воліли б зустрічатися в бою з молодими привабливими чоловіками, як Лаплас… Я б теж хотіла, щоб на мене звертали увагу. Хочу бути в центрі уваги і парад на свою честь.

Кішіріка зітхає та продовжує йти. Мандрує без конкретної точки призначення.

Той самий час, Рудеус

Ми підійшли до пагорба на околицях цитаделі Роа. Для того, щоб показати Ґіслейн магію води святого рівня, як я обіцяв на свій день народження. Звісно, Еріс теж пішла з нами.

Я вийняв Гордість Водяного Короля-Дракона «Аква Херті» і зняв тканину, яку обмотав навколо магічного каменю. Виглядало некрасиво, але не потрібно виставляти напоказ такий дорогий предмет і приманювати до себе злочинців. Ліпше нехай думають, що посох обмотаний тканиною, зміцненою магією, ніж побачать, що там є величезний магічний камінь.  

Перш ніж показувати магію святого рівня, я для початку вирішив випробувати посох з магією нижчого рівня. Я використав ту саму кількість магії, що і завжди, коли формував водяну кулю, але результат виявився набагато більшим, ніж зазвичай.

– Ого, величезна!

Я спробував зробити кулю меншою, але вона стала настільки малою, що її не можна було побачити. Я почав потроху вносити корективи. Після півгодинного випробування я зрозумів, що посох посилює ефективність магії води приблизно у п’ять разів. Магія атаки сильніша, а кількість необхідної магії така сама або менша.

У числах це виглядає так:

Без посоха: споживання магії 10, сила 5;

З посохом: споживання магії 10, сила 25;

З посохом: споживання магії 2, сила 5.

Десь так. Іншими словами, посох мав функцію схожу на збільшувальне скло або мікроскоп. Точне регулювання складне, але з часом цього можна навчитися.

– Н-ну як? – Еріс дивиться на мене зі стурбованим обличчям.

Не хвилюйся, я повністю одержимий новою іграшкою.

– Важко пристосуватися, але він неймовірний.

– С-справді?! Чудово!

Ще якийсь час займаючись випробуваннями, я з’ясував, що магія вогню посилилася удвічі, а магія землі та вітру посилилася утричі. Однак використання посоха з цими видами магії було дещо складнішим. Чи, можливо, це питання практики?

– Що ж, добре, панночки та пані, дозвольте показати вам те, на що ви так довго чекали. Найсильнішу і найсекретнішу магію Рудеуса Ґрейрата.

– О-о-о! – Еріс радісно заплескала в долоні.

Ґіслейн також виглядає зацікавленою. Я ж був схвильований. Час показати їм, який я крутий.

– Ха-ха-ха-ха! Збирайся, магіє! Прекрасний дух води, що здіймається до небес… га?

Щоб активувати магію води святого рівня, я взяв посох у руки і, читаючи магічну формулу, підняв його до неба. Саме тоді я побачив це.

– Ха?

– Що це?

Простеживши за моїм поглядом, вони також підняли очі до неба.

– Колір неба змінюється? Що відбувається?

Небо змінило колір. Набуло огидного кольору. Фіолетовий і коричневий колір змішувалися, ніби імітуючи мармур…

– …

Ґіслейн мовчки зняла пов’язку з ока. З-під пов’язки показалося око темно-зеленого кольору. То в неї два ока?

– Що це таке?

– Не знаю, але там неймовірна кількість магічної сили…!

То вона може бачити цим оком магію? Через три роки я дізнався про справжню силу Ґіслейн… магічне око. Вона швидко повернула пов’язку на око.

– Повернемося зараз у місто?

Не знаю, що провіщає це аномальне небо, але якщо щось станеться, я хотів би мати дах, під яким можна сховатися. Якщо зверху полетять списи, у нас будуть проблеми.

– Ні, що ближче до міста, то сильніша концентрації магії, краще відійти якнайдалі.

– Тоді нам принаймні потрібно повернутися в маєток і попередити інших!

Найкращий варіант сказати Філіпу й іншим, щоб вони могли евакуювати жителів міста.

– Тоді я повернуся… Рудеусе! Вниз!

Я рефлекторно присів. У цю ж мить щось пролетіло над моєю головою, з різким звуком прорізавши повітря. По хребту пробіг морозець.

Що? Що сталося? Що щойно відбулося?

– Ти!

Ґіслейн кладе руку на меч, що висить на поясі, на мить її силует розмивається. Через мить вона завмирає в позі, коли вже закінчила завдавати удар мечем. Ґіслейн вже показувала мені це кілька разів. Секретна техніка стилю Бога Меча – Довгий меч Світла. Говорять, якщо володіти нею досконало, то кінчик меча досягає швидкості світла.

Ґіслейн сказала мені, що завдяки цій техніці стиль Бога Меча є найсильнішою школою фехтування.

– Тц. – Ґіслейн хмуриться.

Я знаю чому, вона не влучила у супротивника. Він якось зміг ухилитися від смертельного удару. Від її неймовірного меча, який навіть не можна побачити неозброєним оком. Ґіслейн пильно дивиться кудись за мою спину.

– …

Повільно обертаюся, щоб побачити супротивника, який намагався мене атакувати і зміг уникнути удару Ґіслейн.

– Хто…?

Там стояв чоловік. У нього світле волосся, він одягнутий у білосніжний одяг, який нагадує шкільну форму із застібками спереду. Мабуть, у нього гарне обличчя, але воно сховане за жовтою маскою, що імітувала мордочку лисиці. У правій руці він тримав великий кинджал.

Це воно. Те, що пролетіло над моєю головою.

– Хто ти? Назви своє ім’я!

– …

Через мить після вигуку Ґіслейн обличчя чоловіка засяяло. Величезна кількість світла, від якого в очах все стало білим. Я негайно заплющив очі.

– Ґраа! – я почув гарчання Ґіслейн.

Затим звук зіткнення металу з металом. Далі хтось побіг.

Зброя зіткнулася вдруге, втретє. На той час, коли зір до мене повернувся, Ґіслейн стояла переді мною без пов’язки на оці.

Зрозумів. В той момент, коли нас всіх засліпило світлом, вона зняла пов’язку, щоб бачити іншим оком.

– Виродок. Хто ти? Ти ворог родини Ґрейрат?!

– …Аруманфі Яскравий. Так мене звати. 

– Аруманфі?

– Я прийшов зупинити це явище. Такий наказ пана Перуґіуса.

Я вже чув ім’я Перуґіус. Якщо я не помиляюся, то він один із трьох героїв, що убили Бога-Демона (хоча вони його не вбили). Викликатель, що керує дванадцятьма фамільярами. І це ланцюжком потягнуло спогад про ім’я Аруманфі. Аруманфі Яскравий, один із дванадцяти фамільярів Перуґіуса.

– Будьте обережна, Ґіслейн, згідно з літературою, він рухається зі швидкістю світла.

– Рудеусе, візьми юну панночку і відійдіть.

Як вона і сказала, я, прикривши собою Еріс, відійшов так, щоб ми не заважали Ґіслейн. Але не став відходити надто далеко. Я обрав відстань, на якій Ґіслейн може встигнути нам допомогти.

Якщо це справді Аруманфі Яскравий, йому не можна завдати шкоди мечем. Про це було написано в «Легенді про Перуґіуса».

Але звідки він взявся?

…Ні, якщо це Аруманфі Яскравий – то він дух, який керує світлом. У тексті говорилося, що якщо він може побачити місце, то здатен переміститися миттєво, попри те, наскільки далека потрібна точка. Коли я прочитав про це у книзі, то думав, що подібне неможливе, але він у мить з’явився за моєю спиною. Ґіслейн завжди насторожі, а в нього не було причин довго переховуватися. Він прибув сюди буквально зі швидкістю світла. Це його вміння.

– Відійди, жінко. Якщо я прикінчу цього хлопця, це незвичайне явище може припинитися.

Га? Про що він говорить? Незвичайне явище – це про небо? Здається, сталося непорозуміння?

– Я – король меча Ґіслейн Дедордія. Ця ситуація з небом не має з нами нічого спільного. Відступи!

– Король меча? Я маю в це повірити? Покажи докази.

– Дивись! Це один із семи славетних мечів бога меча – Плоске Ядро «Хірамуне». Досі не віриш, побачивши його назву?! – Ґіслейн, міцно стиснувши руків’я, показала Аруманфі меч.

Не знав, що на її мечі такий напис… Плоскі груди*. Така назва не підходить для Ґіслейн.

– Поклянися своїм наставником і родиною.

– Клянуся іменем свого наставника, бога меча Ґала Фаріона та честю племені Дедордія!

– Дедордія… гаразд. Якщо ви справді невинні, як ти говориш, пан Перуґіус вирішить вашу долю пізніше.

– Начхати.

Аруманфі сховав кинджал… Не дуже розумію, але, здається, ситуацію якось вдалося вирішити. Хоче це трохи дивно, адже клястися в чомусь не означає, що людина говорить правду. Чи в цьому світі все працює по-іншому?

Я про те, що клятва Ґіслейн має певну вагу. Щось на зразок, коли Папа Римський присягає іменем Бога.

– Якщо це не ви, тоді добре.

– …Ти раптово напав на нас і підеш без вибачень?

– Це ваша провина, що ви займалися підозрілими речами в такому місці. – Сказав це Аруманфі Яскравий і розвернувся.

Потрібно заспокоїтися і подумати спокійно. Спочатку щось дивне сталося з небом, а потім несподівано з’явився цей чоловік. Він сказав, що є помічником легендарного героя з книги. Така відома особистість раптово з’явилася і напала на мене. Він думав, що це я спричинив ці зміни з небом, але це, звичайно, не так… Однак, чи знає він, що відбувається з небом? Ні, мабуть, не знав, тому, схоже, і напав на мене…

Але, можливо, ми можемо з ним поговорити хвилинку.

– Цей…

– М?

– А…!

Саме в той момент, коли я спробував заговорити з Аруманфі, небо побіліло. Стовп світла потягнувся з небо до землі. І коли він торкнувся землі…

Світло розрослося з неймовірно великою швидкістю, поглинаючи все, як цунамі. Пожираючи маєтки, стираючи місто, поглинаючи пагорби, квіти й дерева.

Аруманфі обернувся і, побачивши це, швидко зник у спалахові золотого світла. Ґіслейн кинулася до нас, але її поглинуло світло. Коли Еріс побачила, що відбувається, вона завмерла на місці, не розуміючи, що відбувається. Я притиснув її до себе, намагаючись захистити.

Наступної миті нас огорнуло білосніжне світло.

Я втратив свідомість від відчуття, ніби нас тягне чи то вгору, чи то вниз. Однак ні на секунду не відпускав Еріс.

У цей день регіон Фіттоа зник.

>>Том 2. Епілог<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

平宗 (ひらむね / Hira mune) Плоске ядро

ヒラ胸 (Hira mune) Плоскі груди

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥