РБ. Том 3. Розділ 7

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリ.

Том 3. Розділ 6

Розділ 7. Гільдія шукачів пригод

Гільдія шукачів пригод – це місце, де збираються найзапекліші представники своєї раси. Ті, хто впевнені у своїй фізичній або магічній силі. Ті, хто володіють мечами або сокирами, або палицями, або навіть ті, хто вправно розбираються з супротивником голими руками. Ті, хто голосно вихваляється своєю силою і своїми подвигами, і ті, хто подумки з таких сміється. У цьому місці можна зустріти воїнів у важких обладунках і легко вбраних магів. Тут можна зустріти чоловіка, схожого на свиню, і жінку-наґу, крилатого чоловіка і жінку з кінськими копитами. Представники різних демонічних племен сплелися у барвистий натовп.

Ось вона, гільдія шукачів пригод Континенту Демонів. Відділення у місті Лікаріс нічим не відрізнялося від інших.

Раптом величезні поворотні двері з гуркотом відчинилися.

Багато хто з цікавістю озирнувся. Є кілька випадків, коли хтось так різко вривався всередину. Повернулася якась група? Напали монстри й охоронцям біля воріт потрібна допомога? А, можливо, це витівка вітру? Якщо подумати, то говорять, що неподалік блукає Заріз, але це не точно…

Перш ніж присутні встигли додумати, перед їхніми очима з’явилося троє.

Попереду стоїть хлопчик. На вигляд доволі юний, але з упевненою посмішкою на губах. Він одягнений у брудний, але досить якісний одяг, і має при собі посох, загорнутий у тканину. Гільдія наповнена дорослими і сильними створіннями, але він не проявив жодних ознак страху.

Дехто здивувався: хто в біса цей малий? Він здавався зовсім недоречним у цьому місці. Хоча, можливо, він належить до раси, де зовнішність не відповідає віку?

За хлопчиком слідувала невисока постать. Ймовірно, дівчинка, але її обличчя приховане під капюшоном, тому його складно роздивитися, помітний лише гострий блиск очей з-під каптура. Рухи говорили, що вона непогано володіє мечем на поясі. Кілька шукачів пригод негайно зрозуміли, що дівчинка вправна фехтувальниця.

Останнім ішов високий і міцно збитий чоловік. Він має на лобі червоний коштовний камінь і поріз на обличчі. Дуже схоже на особливі риси «Заріза». Деякі шукачі пригод мало не закричали, але помітили, що у нього синє волосся, а не зелене. Хоча він має схожі риси, але це хтось інший, а не Заріз.

Загалом ці троє виглядали дуже дивно.

Жоден із них не виглядав звичайним, а разом вони справляли якесь моторошне відчуття, тому навіть складно подумати, що вони хочуть тут зробити.

Хлопчик крикнув:

– Хей, ну ж бо! Чого ви раптом зависли? Хіба ви не знаєте, хто цей чоловік?!

Ні, не знаємо. Навіщо нам знати, хто він? Подумали всі.

– Це сумнозвісний демон з племені Суперд! Руїджерд Заріз! Не мовчіть, кричіть і тікайте, благаючи про порятунок!

О, та ну? Ми на це купимося. Разом подумали шукачі пригод. Всі знають, що у Супердів волосся яскраво-зелене, а не брудно-синього відтінку.  

– Старший, ти просто поглянь! Здається, жоден з цих селюків не знає обличчя Заріза! Який жарт. Навколо стільки чуток ходить, а коли ми зайшли ніхто тебе не впізнав.

Очевидно, хлопчина хоче, щоб його приятеля називали «Зарізом». Коли вони це зрозуміли, то слова, які вигукував хлопчик, здалися смішними. В одну мить моторошне відчуття розвіялося.

Чоловік, якого хлопчик називає «старшим», справді має на лобі «червоне око» і шрам на обличчі, вони виглядали досить переконливо, але дещо випустили з уваги.

– Кхех!

Хтось засміявся.

– Що?! Якого біса? Чого ти регочеш?! – хлопчик негайно крутнувся на місці, сердито глянувши на місце, звідки долинув сміх.

Це виглядало так кумедно, що смішків стало більше. Нарешті хтось сказав:

– Кхехе… хе… Д-до твого відома… волосся Супердів зелене… чи не так?

Після цього зала гільдії заповнилася гучним сміхом.

☆☆☆

Почувши бурхливий сміх, я зрозумів, що ми досягнули певних успіхів у нашій виставі.

Гільдія шукачів пригод виявилася більш безладним місцем, ніж я очікував. Можливо, це через кількість племен, що живуть на Континенті Демонів. Я помітив чоловіка з головою коня, хлопця з руками-косами, як у богомола, жінку з крилами, як у метелика, і жінку, в якої нижче пояса зміїний хвіст.

Загалом вони досить схожі на людей, але мають принаймні одну особливу рису. І навіть ті, хто виглядають, як люди, і не мають жодних тваринних частин тіла, мали щось особливе. В одного хлопця з плечей росли шипи, інший мав синю шкіру. У когось чотири руки, а в когось дві голови. Тож навіть, коли демони виглядали, як люди, у них було щось, що їх відрізняло.

Якщо подумати, то Міґурди і Суперди мають досить наближений до людей зовнішній вигляд.

– Хей, не смійтеся зі старшого! Він урятував нас від нападу монстрів у пустці!

Я не відчував тиску від уваги такої кількості глядачів і вдавав справедливий гнів.

– Чули, га? За-заріз допомагає іншим!

– Хахахахаха! Навіть не думав, що він такий добрий!

– Справді?! Тоді нехай допоможе і мені! Ґхахахахаха!!!

Зазвичай, я завмирав і здригався від таких глузувань, але, можливо, через те, що насмішки спрямовані не на мене, це не зачіпало. Або, можливо, це тому, що я грав роль? Чи, можливо, через те, що натовп навколо виглядає якимось… нереалістичним? А, можливо, я теж виріс?

Е, ні, не варто думати про себе надто високо. Здебільшого вони сміялися з Руїджерда, а не з мене. Не слід хвалити себе, поки я не зможу стояти на твердих ногах, коли подібні насмішки будуть спрямовані на мене.

Швидко роззирнувшись навколо, я запевнився: ніхто не вважає, що Руїджерд справжній.

Настав час сцени A, яку ми підготували заздалегідь.

– Ці дурні поводяться непростимо! Старший, покажи їм!

– Гм, якщо дурні хочуть сміятися, то нехай сміються.

Також ми підготували сцену B на випадок, коли б ніхто не засміявся.

– Нехай сміються… ого, який крутий поганець!

– Пхехе, яка велика цяця!

– О, ха-ха, я майже хочу вибачитися…

Ну, ти б плакав і вибачався, якби прямо зараз дізнався, що Руїджерд справжній Суперд.

– Хм! Ви повинні дякувати за доброту старшого! – виразно промовляю та озираюся.

Ліворуч – величезна дошка оголошень, повністю вкрита папірцями. Праворуч – чотири дерев’яні стійки, працівники за якими дивляться на нас з ошелешеними обличчями. А ось і потрібне нам місце.

Я йду туди разом з Еріс і Руїджердом… і розумію, що вони використовують до біса високі стійки.

Я глянув на Руїджерда і він негайно підняв мене.

– Агов! Ми хочемо зареєструватися як шукачі пригод! – я навмисне говорив дуже голосно, щоб мої слова було чути по всій залі.

Почувши мене, шукачі пригод знову зайшлися сміхом.

– За-За-Заріз – новачо-о-о-ок! 

– Пхахаха… мої боки!

– Охо, то я с-старший для Заріза?!

– Те-тепер є про що написати додому!

Гаразд, думаю, цього достатньо.

– Довго ще галасувати будете?! Я не чую, що мені говорять!

Коли я закричав, шукачі пригод почали затихати одне за одним, але на їхніх обличчях досі трималися усмішки. 

– Звісно, звісно, ми зрозуміли.

– Н-ну, перше пояснення важливе, еге…? Пхехе…

– Кхе-хе-хе…

Я досі чую за спиною поодинокі смішки, але поки що все йде нормально.

☆☆☆

Сорок чотири роки важкої праці – і я нарешті здійснив давню мрію та потрапив у бюро працевлаштування, як Hello Work… ніби як.

У мене на руках кваліфікація «Маг води святого рівня», а також надійний компаньйон, якого буквально можна назвати «столітнім безробітним» і плюс егоїстична юна панночка, про яку потрібно піклуватися. Отже, якщо ми хочемо їсти, потрібно чимось заробляти на життя…

– Що ж, пані, вибачте за незручності. Чи можете ви нам допомогти?

За стійкою стояла жінка з помаранчевим волоссям, з її рота стирчали гострі ікла. Вона носить сукню з глибоким декольте, однак у неї троє грудей, тому декольте було вдвічі глибшим за звичайне. Яке ефективне нововведення.

– Га? Ох, так. Ви хочете… зареєструватися як шукачі пригод, правильно?

Співробітниця, здавалося, була збентежена раптовою зміною ставлення. Ну, якщо я постійно гратиму, то тільки виснажуватиму себе. Та і в якийсь момент може занести. Тому лише на краще, якщо вона думатиме, що я просто хотів показати себе.

– Так. Ми новачки у цьому.

– У такому випадку, будь ласка, заповніть цю форму.

Вона дістала три аркуші паперу разом з тоненькими паличками вугілля і поклала їх перед нами. Всі форми виглядали однаково. У кожному є рядок, де потрібно написати ім’я та рід діяльності, також тут були написані примітки і правила. Мені стало цікаво, що роблять люди і демони, які не вміють читати.

– Якщо ви не вмієте читати, я можу прочитати вам уголос.

О, то он воно як.

– Ні, дякую.

Я зачитав для Еріс одну з форм, переклавши її на мову людей.

1. Використання Гільдії шукачів пригод

Зареєструвавшись у Гільдії шукачів пригод, ви отримуєте право користуватися її послугами.

2. Послуги, які надає Гільдія

Зареєстровані шукачі пригод можуть відвідати будь-яке відділення Гільдії у світі та отримати такі послуги: отримати роботу, отримати винагороду, закупівля матеріалів та обмін валюти.

У зв’язку зі змінами світової ситуації послуги, які надаються, можуть змінюватися без попередження.

3. Реєстраційна інформація

Вся вказана вами інформація буде внесена до картки шукача пригод, за яку ви особисто несете відповідальність.

У разі втрати або знищення картки можна оформити нову, однак ваш ранг буде знижено до F. Також в залежності від регіону може бути стягнута додаткова плата.

4. Вихід з Гільдії шукачів пригод 

Ви можете покинути Гільдію в будь-який момент, повідомивши про це у будь-яке відділення Гільдії.

Дозволено реєструватися знову, але ваш ранг буде знижено до F.

5. Заборона на дії

Заборонені наступні дії:

(1). Дії, що порушують місцеві закони;

(2). Дії, що сильно шкодять репутації Гільдії;

(3). Дії, що заважають іншим шукачам пригод виконувати їхні завдання;

(4). Купувати чи продавати завдання Гільдії.

Якщо якесь з цих порушень буде виявлено, вам призначать штраф, а ваш статус шукача пригод буде анульовано.

6. Штрафи за порушення / невиконання завдання

Якщо ви не можете виконати завдання, то повинні заплатити 20% від винагороди як штраф.

Термін для погашення штрафу – півроку. Якщо ви не зможете заплатити, ваш статус шукача пригод буде анульовано.

7. Ранги

Шукачі пригод поділяються на сім рангів залежно від їхніх здібностей, починаючи з рангу F і закінчуючи рангом S.

Як правило, ви можете приймати запити лише на один ранг вище або нижче вашого рангу.

8. Підвищення і пониження рангу

Ви можете отримати підвищення після успішного виконання певної кількості завдань. Кількість залежить від вашого рангу.

Але якщо ви вважаєте, що не готові отримати вищий ранг, то можете залишитися на нинішньому ранзі.

Також, якщо ви одне за одним не зможете виконати певну кількість завдань, ви будете понижені на один ранг.

9. Обв’язки та відповідальність

Якщо шукачі пригод отримують від королівства запит про надання допомоги через атаку монстрів тощо, шукачі пригод зобов’язані виконати це завдання.

Крім того, у випадку надзвичайної ситуації шукачі пригод зобов’язані виконувати розпорядження співробітників Гільдії. 

Еріс уже на половині прочитаного виглядала так, ніби з неї досить. Вона не любить офіційний стиль. Мені він теж не дуже подобався, але я мав це прочитати, бо тут можуть бути важливі речі. Якихось проблем я не помітив, проте…

– Пані, в мене є питання.

– Яке?

– Чи можна заповнити форму іншою мовою?

– Іншою? Якою…?

– Мовою людей, наприклад.

– А, у такому випадку, можна.

Судячи з її реакції, мови дрібних племен не підходили для заповнення форм. Звичайно, японська поза питанням, тому я заповню форму мовою Бога-Демона. Ліпше нехай мене сприймають за демона, що виглядає молодшим за свій вік, ніж думають, що я людська дитина.

– Еріс, будь ласка, заповни цю форму. – Я міг би зробити це за неї, але їй краще самій заповнювати такі види договорів.

Між іншим, всі розмови всередині гільдії велися мовою Бога-Демона. І причина, чому Еріс мовчазно супиться, в тому, що вона не розуміє слів оточуючих. Якби вона зрозуміла про що вони говорять, то, можливо, вихопила меч і напала.

– Ми не маємо такого наміру, але, що буде, якщо ми використаємо несправжні імена?

– Щодо цього пункту немає жодних вимог. Для реєстрації можна використати будь-яке ім’я.

– Злочинці ж змінюють свої імена для реєстрації, так?

– Визначення «злочинець» на Континенті Демонів і на інших континентах відрізняється. Тож поки дії шукача пригод не впливають на репутацію гільдії, проблем не буде. Однак якщо статус шукача пригод буде анульовано, то зареєструватися знову не вийде… принаймні не на цьому континенті.

– Це доволі поблажливо…

– Ясна річ, що це приносить певні проблеми, але на Континенті Демонів багато жителів, які не отримують імені при народженні, тому заборона на вигадані або будь-які інші імена заблокує для них можливість зареєструватися.

Ясно. Певні правила Гільдії адаптуються під місцеві реалії кожного континенту. Існувала можливість, що Суперду не вдасться зареєструватися, тому я думав про використання псевдоніма Ройс, але наразі з цим питанням жодних проблем не виникає.

– Якщо я зареєструюся тут,  а потім переберуся на інший континент, чи потрібно мені реєструватися знову?

– Ні.

От і чудово.

– Коли закінчите заповнювати форму, будь ласка, покладіть руку сюди.

Співробітниця гільдії підготувала прозору дощечку розміром з коробку для еротичних ігор, посередині якої вигравіюване магічне коло. Під поверхнею знаходилася металева картка.

Гмм. Цікаво, що це?

– Ось так?

Коли я притиснув руку до дошки, співробітниця швидко постукала по її краю.

– Ім’я – Рудеус Ґрейрат. Професія – маг. Ранг – F. – Співробітниця рівним голосом прочитала заповнену форму, знову постукала по краю дощечки, після чого магічне коло засвітилося ледь помітним червоним світлом, яке майже одразу згасло. – Ось ваша картка шукача пригод.

На непоказній залізній пластині яскраво сяють літери:

Ім’я: Рудеус Ґрейрат

Стать: чоловік

Раса: людина

Вік: 10 років

Професія: маг

Ранг: F

Це було написано на залізній пластинці мовою людей. А, я зрозумів. Це ж магічний інструмент? Хм, чому б їм не використати його для друку книг? Якщо подібний магічний інструмент використовують у гільдії, в організації що буквально є по всьому світу, тоді ця річ має бути досить поширеною…

Хоча з цим магічним інструментом не все так просто. Збоку здавалося, що співробітниця сама вводить ім’я, професію і ранг, однак ця річ якось по моїй руці визначила стать, расу і вік… Погано. Я намагався приховати, що є людиною, але мій вік і раса розкриті.

Що ж, якось воно буде.

Ім’я: Руїджерд Супердія

Стать: чоловік

Раса: демон

Вік: 566 років

Професія: воїн

Ранг: F

Хух, я хвилювався, що на картці Руїджерда буде вказано Суперд, але там написано приємно-обтічне слово «демон». Відчуваю полегшення. Магічний інструмент показав його справжній вік, але співробітниця не проявила до цього жодного інтересу. Схоже, така тривалість життя не рідкість для демонів?

Навіть ім’я – Руїджерд Супердія – не викликало якоїсь особливої реакції. Можливо, вона думає, що це несправжнє ім’я, тоді це розчарування… я ж перед цим сказав, що ми не будемо ними користуватися. Або, можливо, вони не знають, що справжнє ім’я Заріза – Руїджерд Супердія. Я багато разів чув слово «Заріз», але ніколи не чув імені «Руїджерд».

До речі, на його картці все написано мовою Бога-Демона.

Ім’я: Еріс Бореас Ґрейрат

Стать: жінка

Раса: людина

Вік: 12 років

Професія: мечниця

Ранг: F

Картка Еріс також була заповнена мовою людей.

– Є причини, чому мови на картках відрізняються?

– Так, мова залежить від вашої раси.

Зрозуміло, отже, мова людей стоїть у налаштуваннях за замовчуванням, еге?

– Що відбувається у випадку змішання рас?

– У такому випадку мови можуть змішуватися, але зазвичай текст відображається у прив’язці до сильнішої крові.

– А якщо людина володіє лише мовою Бога-Демона, що тоді?

– У такому випадку потрібно притиснути палець до центру картки та назвати мову, якій віддаєте перевагу.

Для перевірки, я притиснув палець до центру картки та сказав:

– Мова Звіробога.

Літери на картці негайно змінилися.

Ясно. Цікаво.

– Мова Бога-Демона. Мова Бога Битви…

– Якщо будете робити це дуже часто, то магічна сила картки швидко вичерпається. – Втрутилася співробітниця, коли я змінював одну мову на іншу. – Будьте обережні.

– Що буде, коли магічна сила вичерпається?

– Вам потрібно буде прийти до гільдії та зарядити картку.

Он воно що, то картка теж магічний інструмент. Вірогідно всередині неї знаходиться маленький магічний кристал.

– Чи стирається інформація, коли магічна сила вичерпується?

– На щастя, ні.

– Якщо користуватися однією і тою самою карткою протягом тривалого часу, то батарея розряджається швидше?

– Батарея…? Якщо ви говорите про магічну силу, то ні. Зазвичай запасу магічної сили вистає близько на рік, але ми поповнюватимемо її щоразу, коли шукач пригод повертається після виконання завдання, тому вона в принципі не має вичерпатися.

– Скільки коштує поповнення?

– Плати немає…

Тоді чому ти сказала мені припинити «бавитися» з карткою? Хоча, можливо, хтось вривався у гільдію та кричав та співробітників, бо магічна сила картки вичерпувалася. Незадоволені знайдуться в будь-якому світі.

– Добре, я буду обережним.

У всякому разі те, як воно зроблене і працює… Не знаю, хто це придумав, але система цікава. Гадаю, якщо використати це, то можна зробити набагато більше… Хоча, можливо, гільдія шукачів пригод монополізувала цю технологію?

Що ж, нема сенсу думати про це зараз.

– Хе-хе… – Еріс дивилася на карту і широко усміхалася.

Я розумію, що ти щаслива, але не загуби її, добре?

– Бажаєте зареєструвати групу?

– Зареєструвати групу? О, звісно.

Тільки коли співробітниця сказала, я згадав про цей момент. Про групу я зовсім забув, бо у формі не було жодної згадки про це. Ми з самого початку планували створити групу.

– Перед цим, чи можете ви розповісти інформацію пов’язану з групами?

Співробітниця чемно кивнула і почала пояснювати.

— У групі може бути до семи осіб.

— До групи можуть приєднуватися лише шукачі пригод на ранг вище або нижче за лідера.

— Група може приймати запити на ранг вище або нижче за ранг групи.

— Ранг групи – це середній ранг її членів.

— У разі успішного виконання завдань нагороди і почесті розділяються між членами групи.

— Члени групи можуть приймати індивідуальні запити.

— Щоб приєднатися до групи потрібне схвалення від лідера групи і від Гільдії.

— Щоб покинути групу потрібне лише схвалення гільдії.

— Лідер групи має право виключати з групи будь-кого.

— Якщо лідер гине, група вважається розпущеною.

— Дві або більше групи можуть створити клан.

— Успішні клани отримують особливі винагороди від Гільдії.

Інформація щодо кланів зараз нам не потрібна, бо найближчим часом ми не будемо займатися чимось грандіозним.

– Отже, як ви хочете назвати свою групу?

– Ми обираємо назву Заріз.

Обличчя співробітниці смикнулося, але вона професіонал своєї справи, тому майже негайно повернула на губи посмішку.

– Гаразд. Дайте, будь ласка, на кілька хвилин мені ваші картки.

Ми дістаємо картки, які щойно сховали, і протягуємо їй. Співробітниця гільдії відійшла з ними углиб приміщення і через якийсь час повернулася назад.

– Готово. Перевірте, будь ласка.

Я поглянув на свою картку і побачив, що знизу додали ще один пункт – Група: Заріз (F). Швидше за все, F позначала ранг нашої групи. Але дещо бентежно дивитися на написане слово «Заріз». Коли його вимовляють, то це звучить доволі моторошно, але написаним воно не справляє такого враження…

– На цьому реєстрація завершена. Вітаю.

– Дякуємо за ваш час, пані.

– Якщо ви хочете прийняти чиєсь завдання, то зніміть заявку з дошки оголошень і принесіть до стійки реєстрації.

– Зрозумів.

– Також гільдія займається закупівлями, якщо у вас є що продати, ви можете навідатися до відділу закупівель у задній частині будівлі.

– У задній частині. Ясно. Дякую.

Хуу, нарешті закінчили з цією частиною.

☆☆☆

Ми одразу пішли до дошки оголошень. Ясна річ, що йшли ми повз шукачів пригод, які продовжували посміхатися. Вони дивилися на нас, як на мавпочок у зоопарку. Проте є й ті, які непривітно зиркали на нас. З такими потрібно бути обережними.

Я сказав Руїджерду, що битися можна, але не маю великих очікувань щодо його акторських талантів. Нема жодних гарантій, що ми зможемо обернути лихо на свою користь. Не завжди все йде так, як нам хочеться. До того ж сьогодні я б хотів уникнути бійок.

– Ем…

Я побачив, як перед нами випростали ногу. Нога належала жабі, точніше людині-жабі блакитного кольору, все її тіло вкрито чорними цятками. В жаби неймовірно самовдоволене обличчя, а щоки швидко роздувалися і здувалися, ніби вона стримує регіт.

Людина-жаба хоче, щоб я спіткнувся об її ногу, чи що?

Ця ситуація викликала неприємні спогади, але я витрусив їх з голови і переступив через перешкоду.

– Ґяхахахаха!

– Кіхіхіхіхі!

– Хехехехехехе!

Навколо знову чомусь зареготали. Я злегка здригнувся, від чого вони зареготали ще сильніше.

Спокійно. Мене не має це хвилювати. Вони будуть сміятися, щоб я не зробив. Так уже було в минулому житті. Типові вчинки хуліганів.

Коли Еріс, наслідуючи мій приклад, спробувала переступити через ногу людини-жаби, та раптом підняла ногу, зачепивши пальці на нозі дівчинки.

– Ґхах!

Еріс мало не впала, але в останню мить змогла втримати баланс, сильно стукнувши ногою об підлогу. Звичайно, це викликало нову хвилю сміху.

Обличчя Еріс почервоніло, вона сердито поглянула на жабу, скрегочучи зубами і стискаючи кулаки.

– О, вибачай, у мене довгі ноги, іноді їх важко контролювати.

Він ніби як перепросив, але Еріс не розуміла ані слова. Ох, ні. Невже ситуація переросте в бійку? Буде погано, якщо Еріс ударить першою, але… щойно я про це подумав, як Еріс пирхнула, різко повернулася на п’ятках і пішла до мене.

Вираз її обличчя був таким, ніби вона готова когось убити, але вона змогла себе стримати. Хороша робота! Яка ж ти розумниця, Еріс! Я даю тобі нагороду за бойовий дух! Плюс сто балів!

– …

Поки я подумки хвалив Еріс підійшла черга Руїджерда вирішувати ситуацію з ногою людини-жаби. Людина-жаба знову випростала тонку і довгу ногу. Він дійсно може бути шукачем пригод із такими ногами? Можливо, у нього неймовірно здатність до стрибків, чи що?

Ні, не до цього зараз. Що робитиме Руїджерд?

– …

Руїджерд також спробував переступити через ногу людини-жаби. Так само як це було з Еріс, шукач пригод різко підняв ногу, намагаючись зачепити ногу Руїджерда.

– Х-хаа?!

Однак рівновагу втратила людина-жаба. Руїджерд підчепив ногу шукача пригод, коли той її підняв, своєю і штовхнув угору, від чого людина-жаба втратила рівновагу. Шукач пригод впав зі стільця і перекинувся так, як можуть лише жаби.

У момент падіння всі знову вибухнули реготом.

– Кухахахахаха!

– Т-тебе відправив на землю новачок!

– О-ось що буває, коли зв’язуєшся з Супердом! Пхахаха!

Від реготу інших людина-жаба змінила колір обличчя на червоний. Цікаво, а вони холоднокровні чи ні?

– Виродок! – підскочивши на ноги, як жаба, шукач пригод витягнув з-за пояса ніж і направив його на Руїджерда.

О, ні. Серйозно? Ти справді будеш через це битися не на життя, а на смерть?

– Смієш кепкувати з мене?

– …Тобі краще відступити зараз, якщо не хочеш постраждати.

Пане Руїджерде, будь ласка, не говоріть так, це лише підштовхує до бійки. У нього в руках ніж, бачите? Гм, цього ж достатньо, щоб вважатися бійкою, правильно? Так?

– Хей-хей, досить вже, Перутоко. – Тут виступив чоловік з кінською головою. – Прискіпування до новачків уже в минулому, так?

– Але він…

– Ти сам упав, правильно?

– Але, Нокопаро, цей тип…

– Ти втратив рівновагу і впав, так?

Коли чоловік з кінською головою сказав це, людина-жаба невдоволено цокнула язиком і швидко покинула гільдію шукачів пригод. Після цього натовп глядачів втратив інтерес і почав розбиватися на групки по троє-п’ятеро.     

Я припускав, що таке може статися, але коли ситуація почала розгортатися прямо на моїх очах, то я нервував сильніше, ніж очікував. Думаючи про це, я попрямував до дошки оголошень, не помічаючи лиховісного погляду чоловіка з кінською головою.

☆☆☆

Дошка оголошень повністю вкрита заявками. Цілісінька гора запитів.

Ми можемо прийняти запити рангу F і E, але серед цих оголошень нема якихось визначних завдань. Більшість – це звичайна робота в місті. Організувати склад, допомогти на кухні, відшукати загублену тварину, знищити комах. Досить проста робота, тож, ясна річ, оплата мала.

Оголошення виглядали таким чином:

F

Завдання: Організація складу

Нагорода: П’ять кам’яних монет

Деталі завдання: Перенесення важких речей

Місце: Лікаріс, блок 12, склад з червоними дверима

Робочий день: половина дня або повний день

Тривалість: нема обмежень

Ім’я клієнта: Доґам з племені Орте

Примітки: У мене дуже багато речей і не вистачає робочих рук. Буду вдячний, якщо хтось допоможе мені. Що сильніший, то краще.

F

Завдання: Допомога на кухні

Нагорода: Шість кам’яних монет

Деталі завдання: Мити посуд, перенесення їжі тощо

Місце: Лікаріс, блок 4, ресторан Хода

Робочий день: повний день

Тривалість: до наступного повного місяця

Ім’я клієнта: Шінітора з племені Кананде

Примітки: Останнім часом клієнти зробили багато бронювань. Мені потрібна допомога. Буду вдячна, якщо також погодитеся перевіряти смак страв

E

Завдання: Знайти загублену домашню тварину

Нагорода: Одна монета з брухту

Деталі завдання: Знайти і зловити загублену домашню тварину

Місце: Лікаріс, блок 2, дім Кіріб, кімната 3

Робочий день: поки не буде знайдена тварина

Тривалість: нема обмежень

Ім’я клієнта: Мейсел з племені Хооґа

Примітки: Мій домашній улюбленець зник і не повертається додому. Я віддам всі свої гроші. Будь ласка, знайдіть його.

Жодне з завдань не підходило для групи. Схоже, на низьких рангах виконуються індивідуальні завдання. Будь-яка робота, яку ми успішно виконаємо, буде зарахована всім членам групи… Можливо, шукачі пригод з низьким рангом спочатку брали купу завдань, а потім ділили їх між членами групи?

– Гадаю, краще почати з чогось простого…

Але цікаво, чому завдання з пошуку домашнього улюбленця має ранг E? О, можливо, через те, що місто досить велике. Але слова «поки не буде знайдена тварина» здаються мені трохи незручними. Є вірогідність, що домашній улюбленець уже мертвий. А слова про те, що віддасть усі свої гроші, як на мене, говорять про милу дівчинку. Буде сумно, якщо ніхто їй не допоможе…

– Невже тут нема нічого про боротьбу з драконами?

– Є, воно рангу S. Ось.

– Справді?! Ой… я не можу його прочитати.

– Там написано, що на північ від міста оселився бродячий дракон.

– Ми можемо його перемогти?

– Краще з ними не стикатися. Дракони дуже сильні.

– Так-так, але я б краще когось порізала…

– Такі завдання починаються з рангу C.

– Невже нема подібних завдань нижче рангу C?

– Виходить, що нема.

– О, але я чула, що можна почати з боротьби з гоблінами…

– На цьому континенті немає таких слабких монстрів.

Поки я переглядав завдання низьких рангів, Еріс з Руїджером говорили про дещо тривожне. Руїджерд люб’язно читав для неї оголошення. Він справді дуже турботливий.

– Хе-хе-хе, г-група З-заріз! Ви хе-хе-хе-хе… хочете підвищити свій ранг, еге?

Один із шукачів пригод, що сміялися з нас раніше, наблизився до Еріс і Руїджерда з посмішкою на обличчі. Мускулистий чоловік з головою коня. Це той самий, що раніше не дав суперечці перерости в бійку.

Я квапливо став між ним і Еріс.

– Про себе думай! Ми візьмемося за роботу рангу F або E, як і належить!

– Ну-ну, не гнівайся. Я просто хочу дати невелику пораду.

– І що ж це?

– Бачиш це завдання? Знайти тваринку? – шукач протягнув руку і зняв папірець з оголошенням, на яке я раніше дивився.

– Бачив, гадаю, це буде досить складно, бо місто велике.

– Хей-хей-хей, малий, твій старший – це ж Заріз із племені Суперд, так?

– І що з того?!

– Невже око на його лобі лише прикраса? Неважливо, наскільки велике місто – він розшукає тваринку за один день!

Гмм. Його правда. Руїджерд може легко визначити, де перебувають живі істоти. Навіть якщо це буде кішка або щось таке, то він, ймовірно, зможе знайти тваринку… Порада, звичайно, непогана. Але конеголовий явно переконаний, що Руїджерд фальшивий Суперд, тож його мета спровокувати нас.

– Не сунь свого носа! Облиш нас!

Візьму на замітку завдання про пошук загублених домашніх тварин. Воно чудово підійде для здібностей Руїджерда.

– Ходімо, старший!

– Гм? Не візьмемо жодного завдання?

– Не сьогодні! Ми повернемося, коли тут не буде натовпу, що нам заважає!

Я все одно планував сьогодні лише влаштувати виставу і зареєструватися. На оголошення я поглянув, щоб отримати уявлення про те, які бувають прохання. Серйозною робою ми займемося завтра.

– Ходімо.

Коли ми вийшли з гільдії шукачів пригод, зсередини долинув ще один вибух реготу.

– Хе-е-ей, вони так і підуть, не взявши жодного завдання?

– Як і очікувалося від Заріза, він нікуди не поспішає!

– Ґяхахахаха!

Руїджерд виглядав збентеженим. Він явно запитував себе: чи правильно ми чинимо? Але, як на мене, сьогодні все пройшло успішно. Почувши слово «Заріз» шукачі пригод не запанікували і не занервували, а голосно сміялися. Звичайно, це не те, що ми прагнемо у довгостроковій перспективі, але це точно крок у правильному напрямку.

Принаймні я так думаю.

Ось так ми стали шукачами пригод.

>>Том 3. Розділ 8<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Наґа – наполовину людина, наполовину змія.  

Hello Work (ハローワーク, harōwāku) is the Japanese English name for the Japanese government’s Employment Service Center, it is a public institution based on the Employment Service Convention No. 88 (ratified in Japan on 20 October 1953) under Article 23 of the Japanese Ministry of Health, Labour and Welfare.[1] Hello Work offices maintain an extensive database of recent job offers made accessible to job seekers via an in-house intranet system and over the internet.

Hello Work уже згадувалася в попередніх томах, з прив’язкою до імені Пола パウロ (Pauro)

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥