РБ. Том 4. Розділ 3

Оригінальна назва (японська): 無職転生 ~異世界行ったら本気だす~ (Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu)

Англійська назва: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Українська назва: Реінкарнація безробітного ~ В інший світ на повному серйозі ~

Інший варіант назви: Переродження безробітного ~ Я буду серйозним, якщо потраплю в інший світ ~

Автор: Rifujin na Magonote / Ріфуджін-на-Маґоноте 

Ілюстратор (дизайн персонажів): Shirotaka / Шіротака

Рік початку видання: 2014

Рік початку видання вебновели: 2012

Рік закінчення видання вебновели: 2016

Кількість томів вебновели: 24

Кількість томів лайтновели: 26

Випуск: основна історія завершена

Перекладачка: Silver Raven

Опис: Історія людини, яка задля спокути гріхів минулого вирішила безперестанно гарувати над собою й завжди боротися за щастя своїх рідних та близьких. Рудеус Ґрейрат — так звати того, за чиєю історією ми будемо спостерігати. Нам випаде шанс побачити всі етапи життя Рудеуса, від самого малечку та до самої смерті, де б і коли б вона його не настигла, чи то в ліжку в похилому віку в колі дітей та внуків, чи то на полі бою в оточенні союзників й ворогів, де він буде проливати свою й чужу кров. Ми будемо спостерігати за тим, як він знаходить своє щастя, заводячи друзів та знаходить кохання, але разом з цим нам доведеться побачити й темні часи його життя, як плани зазнають краху, як він втрачає близьких та коханих. Що ж за особистість цей Рудеус Ґрейрат, за яким ми будемо спостерігати? Це людина, яка понад усе цінує свою сім’ю, і якщо ви надумаєте нашкодити їм, ось вам моя порада, краще відразу покінчіть зі своїм нікчемним та жалюгідним життям, тому що Рудеус Ґрейрат вас не те що в живих не лишить, він вас не відпустить до тих пір, поки ви не будете благати всіх відомих і невідомих Богів про смерть, та навіть тоді ви не помрете легкою смертю. Тому що, заради своєї сім’ї він піде на будь-які свідомі й несвідомі злочини. У любові до сім’ї й криється його сила та слабкість, а те наскільки він добрий до своїх рідних й близьких, настільки ж і безжалісний до своїх ворогів — горе тим, хто ними стане!

Переклад з англійської. Переклад НЕ з вебновели. Переклад з перекладу, тому деякі сенси й особливості будуть втрачені.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут

Особливу подяку за появу перекладу цієї лайтновели та за опис до неї висловіть Kiltavik ワィタリ.

Том 4. Розділ 2.

Розділ 3. Повз одне одного

Магічне око. Будь-хто буде здивований, раптово отримавши щось подібне. Великий імператор світу демонів випадково опинилася у такому місці і випадково дала мені його. Це був такий поворот долі, що розум просто не встигав за розвитком подій.

Однак я зробив так, як казав Бог Людей. Отже, все відбувалося так, як він і хотів. Щойно я про це подумав, як мені захотілося видерти це око і розтоптати його ногами. Але я цього не зробив, бо це буде надто боляче і страшно.

Я повертався до таверни і проклинав власну наївність. Жителі, що гуляли містом, подвоїлися. Що відбувається тут і зараз, а що буде в недалекому майбутньому? Навіть якби я міг розібратися, їхні рухи були непередбачуваними. Я неправильно оцінив рухи інших і врізався у когось.

– Тц! Дивись, куди преш!

З виду чоловік більше нагадував якось бандита. У нього розкішна борода і шрами на обличчі. Він не виглядав як шукач пригод, а швидше як один зі шкідників, що заполонили місто.

– Вибачте, у мене поганий зір.

– Поганий зір, га? Тоді тобі треба ходити по краю дороги! Слухай сюди, більшість з тих, хто у цих місцях має поганий зір і слух, зазвичай мають більш вибачливий вигляд!

Він говорив так, ніби намагався влаштувати бійку, але, хоча це звучало трохи лячно, насправді він цього не хотів, просто був трохи роздратованим.

– Відтепер я буду обережнішим.

– Еге, так і роби!

Я не хотів підливати олію у вогонь, тому притримав язик і відвів погляд.

Чоловік бандитського виду сплюнув на землю і пішов, але раптом зупинився.

– Тц… а, так. Хочу у тебе дещо спитати. Ти бачив тут п’яного дурня? Він учора не повернувся додому.

Чоловік озирнувся і тут я побачив це: горщик з квітами падає на його голову. Це сталося миттєво. Я влив магічну силу у праву руку і випустив магію повітря, що здула чоловіка бандитського виду з місця.

– Гах! – він упав на землю, але майже одразу підскочив на ноги і спрямував на мене кінчик оголеного меча. – Поганцю, що ти…

У цей момент пролунав гуркіт, об землю розбився горщик з квітами. Ми з чоловіком поглянули вгору. Звідти на нас з приголомшеним обличчям дивилася жінка середнього віку.

– Ме-мені дуже шкода! Ви в порядку?

– А, так, нічого страшного!

Почувши мою відповідь, жінка негайно сховалася у глибині будинку. Погляд чоловіка бандитського вигляду перейшов з мене на місце, куди впав горщик, а потім туди, де стояв він сам. Він ковтнув.

– Гм… той п’яний, про якого ви говорили, лежить непритомний в одному з закутків провулка. Мабуть, він з кимось посварився. Що ж, я піду.

Я випалив ці слова і швидко рушив з місця. Не хочу мати нічого спільного з цим типом бандитського вигляду.

Хай там що, але, схоже, у цього магічного ока є певне застосування. Однак постійно втрапляти у такі неприємні ситуації не хочеться, тому краще навчитися користуватися оком якнайшвидше.

☆☆☆

Я повернувся до таверни. Коли я розповів Еріс і Руїджерду про зустріч з Великим імператором світу демонів, вони були дуже здивовані.

– Великий імператор світу демонів, га? Не знав, що вона воскресла.

Руїджерда рідко побачиш таким здивованим.

– Я ніколи не думав, що раптово отримаю магічне око.

– Дарувати магічні очі – сила Великого імператора світу демонів.

Великий імператор світу демонів, Кішіріка Кішірісу, або Безсмертний імператор світу демонів, також відома як Імператор демонів з магічними очима. Хоча її бойова сила не така велика, але вона володіє 12 магічними очима і тому, говорять, може бачити те, що недоступно іншим. Найстрашнішим її умінням є те, що вона може перетворювати очі інших на магічні. Саме завдяки тому, що Кішіріка подарувала своїм послідовникам магічні очі, вона отримала силу, яка дозволила їй правити усіма племенами демонів. Були навіть ті, хто ставав її послідовником лише заради збільшення власної сили.

– Цікаво, що вона робить у цьому місті?

– Хто зна. Я уявлення не маю, що робиться в головах королів чи імператорів демонів, – сказав Руїджерд і знизав плечима.

Що правда, то правда. Ти навіть не знав справжніх намірів Бога-Демона, якому служив стільки років. Однак ці слова сильно гнітитимуть його, тому я не сказав їх уголос.

Очі Еріс засвітилися одразу, як вона почула титул «Великий імператор світу демонів».

– Дивовижно. Я теж хочу з нею зустрітися!

– Хочеш з нею зустрітися?

Еріс і Кішіріка. Про що б вони говорили, якби зустрілися? Мені навіть стало трохи цікаво. Однак, гадаю, вони б знайшли спільну мову.

– Цікаво, вона ще в місті?

– Не знаю, – відповідаю я.

Хто знає, можливо, якщо я завтра знову буду блукати провулками, то натраплю на неї і цього разу вона буде непритомною від голоду. Зважаючи на її характер, вона цілком могла викинути таке колінце… Хоча я в цьому сумніваюся. Вона, схоже, когось шукала, тому, думаю, уже вирушила далі. Ніби дівчинка-чарівниця, яку веде Закон Циклів.

– Гадаю, вона вже покинула місто.

– Справді? Як прикро, – сказала Еріс.

Упевнений, що попри мої слова, завтра вона піде перевіряти провулки і закутки.

– Тож я деякий час буду сидіти в таверні. Ви двоє можете діяти так, як вам заманеться.

Еріс і Руїджерд кивнули.

☆☆☆

Знадобився тиждень, щоб я навчився контролювати магічне око. Якщо підсумувати, то все не так вже і складно. Оком можна керувати за допомогою магічної сили. Це дуже схоже на безмовну магію, чим я займався багато разів раніше. З допомогою магічної сили можна контролювати те, що бачиш. Спочатку я був збитий з пантелику, але як тільки зрозумів, що є два фокуси, то швидко розібрався.

Перше, майбутнє накладалося на реальність, як вікно діалогу на тло в еротичній грі, непрозорість вікна від самого початку поставлена на максимум, тому все виглядало подвійним. Я зробив непрозорість якомога меншою. Якщо регулювати кількість магічної сили, яка вливається у внутрішню частину ока, то видіння майбутнього втрачає яскравість і можна чітко побачити, що відбувається тут і зараз. Однак бачити проблиски майбутнього корисно, тому я постарався виставити непрозорість так, щоб видіння майбутнього все ще можна було побачити, але вони не відволікали. Проте щойно я відволікався, як непрозорість поверталася до початкового стану. Знадобилося три дні на те, щоб навчитися тримати непрозорість видіння майбутнього на потрібному рівні.

Другою йшла тривалість, точніше, часовий проміжок. Я міг регулювати часовий проміжок, на який можу зазирати в майбутнє, вливаючи магічну силу у передню частину ока. У результаті виявилося, що я можу чітко бачити щонайдовше на одну секунду вперед. Звичайно, якщо використати більше магії, то я можу зазирати в майбутнє більше ніж на дві секунди.

Я здатен так бачити майбутнє, але все стає подвійним і навіть потрійним. Майбутнє, ніби розлога гілка, постійно змінюється.

Я можу зазирнути в майбутнє на три-чотири секунди, але коли я спробував зазирнути на п’ять секунд у майбутнє, у мене розболілася голова від розмитості контурів. Це показувало скільки є можливих варіантів для розвитку майбутнього. І що далі у майбутнє ти намагаєшся зазирнути, то сильніше це навантажує твій мозок. Кішіріка говорила, що якщо у тебе є два магічних ока, то ти можеш збожеволіти. Можливо, саме через уплив усіх магічних очей вона так чудернацько поводиться.

Однак попри це, я безпечно можу зазирати на секунду в майбутнє. Знадобилося три дні, щоб розібратися з цим, ще день, щоб поєднати непрозорість і часовий проміжок. Загалом за сім днів мені вдалося певною мірою освоїтися з Оком Передбачення.

***

Поки я був зайнятий, тренуючись вливати магію в око і говорячи «Підкорися, Око Передбачення!», Еріс і Руїджерд щодня ходили кудись разом.

Коли вони поверталися, Еріс з голови до ніг була вкрита потом, тоді як Руїджерд виглядав таким, як завжди, хоча і трохи спітнілим. Вони удвох ходили кудись і робили щось, що примушувало їх пітніти. Кожен. Божий. День!

– Кхм, я хочу запитати дещо просто для довідки. Чим ви двоє займаєтеся?

Еріс, викручуючи просякнуту потом ганчірку, відповіла:

– Хе-хе, це секрет!

Вона виглядала дуже щасливою. Цікаво, що такого секретного вони робили, що Еріс не хоче мені про це сказати? О, розумію. Маленька пообідня насолода, так? Гадаю, в мене немає іншого вибору як зануритися в запах поту, яким просякнута ганчірка в руках Еріс.

Ні, особливої тривоги я не відчував. Найімовірніше, вони удвох просто ходили тренуватися. Хоча з того, як вона поводилася, могло здаватися щось інше, але Еріс та людина, що наполегливо працює таємно від інших. Навіть коли ми були в регіоні Фіттоа, вона часто тренувалася з Ґіслейн на вихідних. А коли я запитував, чим вона займається, Еріс відповідала «Це секрет!». Тож я впевнений, що і цього разу все пов’язано з тренуваннями.

Тієї ночі мені наснився безробітний самітник 34 років, він тицьнув мене пальцем у щоку і прошепотів на вухо: «Відтепер тебе називатимуть Нік-че-ма». Думаю, це справа Бога Людей. Цей виродок справді ні на що не годився.

☆☆☆

Через тиждень я повідомив Еріс і Руїджерду, що навчився контролювати Око Передбачення. Почувши мої слова, Руїджерд запропонував:

– Чому б тобі не провести поєдинок з Еріс?

Він хоче побачити, наскільки магічне око корисне в бою? Чи хоче продемонструвати результати спеціального тренування Еріс? Одночасно зробити те і те виглядає досить цікаво, тому я швидко погодився.

Ми перейшли на пляж. Руїджерд стояв збоку, а ми з Еріс – навпроти одне одного, вона тримала в руках дерев’яну палицю, що заміняла їй меч.

– Справді думаєш, що зможеш перемогти мене лише тому, що у тебе є магічне око, га?!

Сьогодні Еріс поводилася набагато впевненіше, ніж будь-коли до цього. Гадаю, за минулий тиждень вона вивчила якусь нову техніку або щось подібне.

Я хочу зберегти цю зухвалу посмішку на її губах.

– Мені все одно, якщо я програю. Я просто хочу знати, скільки зможу побачити під час бою.

Тому сьогодні я не буду використовувати заклинання. Я буду битися лише з магічним оком, налаштованим на те, щоб бачити на секунду вперед.  

– Хмм, звучить типово для тебе, Рудеусе, але..

Я побачив, що вона робитиме далі. Еріс ударить лівим кулаком. Без Ока Передбачення я не встиг би вчасно зреагувати. В Еріс природний талант завдавати превентивних ударів.

– Хах!

– О-о!

Мені вдалося ухилитися від її атаки. У відповідь я поплескав її по обличчю.

Прийшло наступне видіння. Еріс, навіть не сіпнувшись, робить серію атак палицею у правій руці. Це сильна сторона Еріс. Незалежно від того, скільки атак вона отримує, Еріс не піддається і негайно переходить у наступ. Її ноги настільки треновані, що більшість атак навіть не здатні її похитнути. Насправді, чим більше шкоди вона отримувала, то більше розпалювався її гнів, а це тягнуло за собою агресивніші атаки.

– Таа!

– Ось так!

Сильно б’ю долонею по її передпліччю. Еріс впустила дерев’яну палицю. Якби це було раніше, я б міг подумати, що вже здобув перемогу. Коли ми тренувалися під керівництвом Ґіслейн, то випускання зброї з рук означало програш. Однак Око Передбачення показувало, що це ще не кінець.

Еріс уже готова до наступної атаки.

Тобто це один з її трюків. Вона випустила зброю, щоб заскочити мене зненацька.

Лівим кулаком вона завдає удару по підборіддю.

Особлива навичка Еріс – Удар Бореас. Іншими словами, вона навмисне випустила зброю, щоб знизити мою пильність, і перейти до свого звичайного стилю рукопашного бою.

– Хах…!

– Твої ноги відкриті, – я підчепив її ноги, примушуючи втратити рівновагу. Кулак Еріс пішов у молоко, коли вона впала на землю.

Але, схоже, вона не планувала здаватися.

Вона збирається відштовхнутися від землі і, скориставшись силою поштовху, крутнутися, щоб схопити мене за праву ногу.

– О, – я негайно змінив положення і опустився на коліна, притискаючи Еріс і не дозволяючи їй рухатися.

Вона скрутилася, намагаючись відчайдушно вкусити мене. Еріс притисла тілом власну руку до землі, а одна її нога була так зігнута, що опинилася під нижньою частиною тіла. Мені було цікаво, що вона планує робити далі, але все, що я бачив у майбутньому, говорило лише про пручання. Не більше.

– Досить, – голосно сказав наш арбітр.

Еріс негайно припинила пручатися, ніби вичерпала всю силу.

Це… перемога? Я справді виграв? Це вперше мені вдалося перемогти Еріс у ближньому бою, без використання заклинань.

– Я програла, га… – Еріс подивилася на мене з напрочуд спокійним обличчям.

Я відпустив її. Еріс повільно підвелася і почала обтрушувати пил з одягу.

Вона зараз ударить.

Обличчя Еріс спохмурніло, коли я зупинив її кулак.

– Я йду додому…! – голосна сказала Еріс і пішла у напрямку таверни. Її плечі тремтіли.

Я розлютив її? Ні, думаю, справа в іншому. Можливо, я трохи вплинув на її впевненість. Раніше вона завжди легко перемагала мене. Але тепер я раптом став сильнішим. Якби я опинився на її місці, то також би, мабуть, відчув заздрість.

– Еріс ще дитина, – сказав Руїджерд, проводжаючи її поглядом.

– Це нормально для її віку, – відповідаю, перш ніж поглянути на нього.

Руїджерд подивився мені в очі та кивнув.

– Хороша робота.

– Кожен, хто має магічне око, може це зробити.

Можливо, я трохи навчився ним користуватися, але у цьому світі багато тих, хто має таке ж магічне око, як у мене. Тож кожен з них здатен зробити таке саме.

– Магічне око – це не те, чим можна навчитися користуватися відразу ж після отримання.

– Справді?

– Колись серед воїнів племені Суперд був демон, який мав магічне око. Однак він завжди носив пов’язку на оці, бо так і не навчився контролювати магічне око до самої смерті. Це дивно, що ти освоїв контроль всього за тиждень.

Он воно що. Так, тепер я зрозумів про що йшла мова.

Що ж, я докладаю всіх зусиль, коли справа доходить до контролю над потоком магії. Завдяки цьому я освоїв контроль всього за тиждень. Отже, я єдиний, хто навчився контролювати магічне око так швидко, еге? Зрозуміло, так, зрозуміло. Мвахахаха!

– Можливо, тепер я навіть зможу перемогти вас, пане Руїджерде.

– Якщо використовуватимеш магію.

– У ближньому бою?

– Хочеш спробувати?

Я прийняв цю пропозицію. Щиро кажучи, мені трохи запаморочило голову.

– Так, будь ласка.

Руїджерд відклав спис і прийняв вихідну позицію з порожніми руками. Цікаво, чи хоче він цим сказати, що йому не потрібно користуватися зброєю, щоб розібратися з таким нахабою, як я?

– Можеш користуватися магією, якщо хочеш, – сказав він.

– Ні… раз ми домовилися, то будемо битися голіруч.

Не встиг я договорити, як побачив видіння. Руїджерд ударить мене долонею.

Я бачив, що він буде робити, а тому зможу зреагувати. 

– О! – я протягнув руку, щоб зупинити його.

Він схопить мою руку. Я бачу це майбутнє й інстинктивно забираю руку. Наступної миті мій зір затуманився. Він збирається ударити мене кулаком в обличчя.

Виникає два видіння, іншими словами, є два варіанти розвитку подій у майбутньому. Руїджерд хапає мене за руку або він б’є мене кулаком в обличчя. Видіння майбутнього майже схожі, але водночас і відрізняються. Що відбувається? Я мав чітко бачити майбутнє на секунду вперед.

– Ойой! – мені якось вдалося ухилитися від атаки, відхилившись назад.

Кулак Руїджерда летить прямо в обличчя.

Я бачив цей рух. Бачив чітко. Однак я втратив рівновагу у спробі ухилитися від попередньої атаки. Попри те, що я бачив наступну дію Руїджерда, я не міг зробити нічого, щоб уникнути удару.

– Увах!

Кулак Руїджерда влетів прямо мені в ніс. Я впав, ударившись потилицею об піщаний пляж, один раз перевернувся і лежав долілиць.

Мені здалося, що обличчя постраждало, тому я потягнувся рукою, щоб перевірити. Зі мною все добре, так? Сподіваюся, моє прекрасне обличчя не спотворене. Моє обличчя зараз не нагадує морду мопса, правда?

– Усе?

Я відчув, що все закінчилося, в момент, коли він поставив запитання.

– Так, визнаю поразку.

Коли я побачив перше видіння, то думав, що зможу виграти, але, схоже, не все так просто.

– Але тепер ти розумієш, чи не так?

Я взявся за протягнуту руку Руїджерда і підвівся.

– Не розумію. Коли я побачив майбутнє, то видіння було розмито. Як ви це зробили?

– Не знаю, що ти бачив, але я вирішив, що якщо ти спробуєш захиститися рукою, то я схоплю тебе, а якщо ні, то ударю. Ось що промайнуло в моїй голові.    

Іншими словами, виходить, що поки він може здогадатися про мої подальші дії, то може скористатися цим. Різниця у наших навичках така, що навіть можливість зазирнути на секунду в майбутнє нічим не допомагала. Подібно до гри у шьоґі, навіть якщо новачок зможе бачити на хід уперед, то все одно не переможе майстра.

Мешканці цього світу мають надзвичайно високі вміння. Ймовірно, є багато тих, хто може битися так само, як Руїджерд.

– Однак я вже бився з деким, хто мав такий тип магічного ока. З того часу я взяв це до уваги і бився відповідно. Ми маємо різний рівень досвіду.

– Зрозуміло.

Руїджерд використав свій досвід для боротьби з Оком Передбачення. Можливо, у стилях фехтування також є способи протидії силі магічних очей. Наприклад, Довгий меч Світла зі стилю Бога Меча. Я сумніваюся, що зможу ухилитися від нього, навіть якщо побачу видіння.

– Здається, я спробував стрибнути вище голови.

Схоже, слабкі сторони і способи протидії магічним очам уже давно знайдені. Наприклад, заблокувати власнику можливість бачити, використовувати дзеркальний щит, атакувати ззаду, битися в темряві тощо.

Однак навіть з усім цим, сила магічного ока все одно має свою привабливість. Все-таки я зміг перемогти Еріс. Моє серце калатало лише від думки про те, як я зможу використати око в майбутньому. Я зміг передбачити дії Еріс. Це повна протилежність того, що було раніше. Тобто, якщо гарно потренуватися, то я зможу передбачити рухи Руїджерда.

І тут в моїй голові з’явився лисий відлюдник у темних окулярах. «Тепер ти зможеш перевірити, як вони виросли, і не постраждати в процесі!» – сказав він.      

Що ж, зрозумів. Дякую, відлюднику-який-любить-цицьки. Кхм. Я так радію від думок про те, як зможу використовувати магічне око в майбутньому!

***       

Коли я, витаючи у хмарах, повернувся до таверни, то побачив Еріс, яка сиділа на ліжку, притиснувши коліна до грудей. Ой, правильно, я забув про це. Вона була в депресії. Внутрішній відлюдник осідлав черепаху й кудись зник.

– Кхм, Еріс?

– Чого тобі?

Після нашого поєдинку Руїджерд розповів мені, чим вони займалися останній тиждень. Очевидно, що це все-таки було спеціальне тренування. Ясна річ, там не було нічого збоченого. Щоб стати сильнішою, Еріс цілими днями присвячувала себе тренуванням з мечем. І в результаті вона змогла один раз перемогти Руїджерда.

Вона один раз перемогла Руїджерда. Це надзвичайно. Сумніваюся, що в мене колись вийде зробити це. Схоже, Еріс стало дещо самовпевненою через це, тому Руїджерд використав мене, щоб спустити її з небес на землю.

Серйозно, якого чорта? Цей любитель лолі, який вдає з себе воїна, змусив мене прибирати його безлад. Проте це було досить ефективно. Еґо, яке роздулося після перемоги над Руїджердом, якому вона зазвичай програвала, отримало потужного удару через програш мені, кого вона зазвичай перемагала.

Але! Я не вважаю, що це правильний спосіб вирішення проблеми. Я знаю, що це таке, коли ти думаєш «Хей, можливо, я нарешті все зрозумів?», а потім тебе різко спускають на землю. Через це ти почуваєшся абсолютно нещасним, а все, що ти перед цим робив, виглядає безглуздим.

Звичайно, це допомогло Еріс повернутися до реальності. Можливо, тепер вона не робитиме великих помилок. Але Еріс, ймовірно, зараз на піку свого зростання. Я не думаю, що такий удар по її еґо, хороша ідея. Натомість було б краще дозволити їй літати у хмарах, щоб вона могла розвиватися ще швидше. А потім, коли Еріс повністю розкриє свій потенціал, вказати на слабкі сторони і допомогти їх виправити.

– Ти стала сильнішою, Еріс.

– Все добре, тобі не потрібно мене втішати. Я вже знала, що не зможу тебе побити. – Еріс нахмурилася і продовжила дутися.

Гм, і що мені сказати? У мене немає заготовлених фраз для таких випадків.

Руїджерд не повернувся зі мною до кімнати. Це його вина, що її еґо так роздулося, і я б хотів, щоб він щось з цим зробив, хоче це правда, що саме я завдав удару по її себелюбству.

Однак якщо я зможу втішити Еріс, то показник прихильності точно зросте. Вона закохається в мене по самі вуха і ми, притискаючись щокою до щоки, зіллємося в любовному танці. Руїджерд, мабуть, припускав щось подібне, тому залишив нас одних.

– Не втрачай впевненості у собі через це. Я чув, що ти перемогла Руїджерда. Хіба ж це не дивовижно? – сказав я і сів біля неї.

Еріс негайно пригорнулася до мене. Від неї віяло слабким запахом поту. Пахло досить приємно, але я мав тримати себе в руках. У таких ситуаціях потрібно поводитися як джентльмен.

– Так нечесно, Рудеусе. Ти отримав магічне око, а мені доводиться старатися з усіх сил…

Я завмер. Всі зайві думки негайно вимело з голови. Мій внутрішній вовк підтиснув хвіст і втік. Я не міг нічого сказати у відповідь.

Вона має рацію. Чого це я відчував таку радість? Так, це нечесно. Це обман. Сила магічного ока це не те, над чим я важко працював. Я отримав його випадково. Все, що я зробив, це купив їжу у вуличного торговця і тинявся глухими провулками. Звичайно, мені знадобився тиждень, щоб освоїтися з контролем, але на цьому все. Я не вкладав у це якихось великих зусиль. І саме завдяки оку я зміг перемогти Еріс, яка цілий тиждень потіла і важко працювала, то чому я взагалі радів?

– Вибач.

– Не вибачайся…   

Після цього Еріс замовкла, але не відсторонилася від мене. Зазвичай моє серце б шалено калатало від близькості її тіла чи від запаху, проте не цього разу. Зараз я відчував сором. Мені здавалося, що тепло її тіло і запах поту критикують мене.

Повітря здавалося важким.

Можливо… буде краще не використовувати магічне око без необхідності. Його зручність може заважати зростанню моїх навичок. Ось воно. Хіба я не зрозумів цього після поєдинку з Руїджердом? Зараз я мав думати не про те, як використовувати магічне око, а про те, як покращити власні бойові навички.

Звичайно, я стаю кращим бійцем, коли використовую магічне око. Однак рано чи пізно я б досягнув плато. Якщо я буду покладатися лише на магічне око, пізніше на мене чекатиме купа проблем. Це небезпечно. Я мало не попався на трюк підступного типа на ім’я Бог Людей.

Я вирішив використовувати магічне око як козир.

☆☆☆

Тієї ночі я думав на самоті.

Зрештою, ми так і не знайшли способу перепливти море. Я десь помилився? Як на мене, цього разу все пройшло гладко, я чітко дотримувався поради Бога Людей, але все, що я отримав, це магічне око.

Можливо, воно якось може допомогти? Наприклад, з азартними іграми? Однак подібних розваг на Континенті Демонів не існувало. У кращому випадку, це стосувалося ставки на одного з бійців під час бійки. Мене не надто цікавить такий спосіб заробітку грошей. Можливо, Руїджерд би міг зіграти роль гладіатора. Плата за участь була б одна залізна монета, а приз би був п’ять монет із зеленої руди. Але зрештою у нього б досить швидко закінчилися суперники. 

Гм. Скільки б я не сушив голову, не можу знайти жодних рішень. Ми досі перебуваємо у ситуації, що була і до отримання поради Бога Людей. У певному сенсі ми втратили тиждень. Цілий тиждень часу.

– Гаразд… мабуть, я повинен його продати.

Щойно я сказав ці слова уголос, як моя рішучість посилилася.

На щастя, Руїджерд відсутній. Еріс спить на краю ліжка з оголеним животом. Буде неприємно, якщо вона застудиться, тому я накрив її ковдрою.

Нема нікого, хто б мене зупинив. Гадаю, в таку годину ломбард у глухому провулку має досі працювати, так? Все-таки магазини, що продають підозрілі товари, зазвичай відкриваються в ночі.

З посохом у руках я вийшов з таверни. Я зробив лише три кроки.

– Куди ти зібрався так пізно?

На моєму шляху стояв Руїджерд. Оскільки його не було в таверні, я думав, що він пішов кудись, але, очевидно, це не так. Бляха, що він планує робити? Підглядати за людьми? Треба його якось обдурити.

– Ем, я просто планував піти розважитися в один із публічних домів.

– І для розваг з жінками тобі потрібен посох?

– Е… ну, я гратиму мага.

Тиша. Я знав, що це не спрацює.

– Ти плануєш його продати?

– …Так.

Він поцілив прямо в яблучко, тож я негайно зізнався.

– Я запитаю ще раз. Ти плануєш продати свій посох?

– Так. Він виготовлений з якісних матеріалів, а тому за нього можна отримати добрі гроші.

– Я не про це. Хіба цей посох не важливий для тебе? Так само, як цей кулон. – Руїджерд підняв кулон Роксі, який висів на його шиї.

– Так, він не менш важливий.

– Якщо щось подібне станеться у майбутньому, ти і цей кулон продаси?

– …якщо буде необхідно.

Руїджерд глибоко вдихнув. Він зараз буде кричати? Руїджерд не з тих, хто підвищує голос, за винятком тих ситуацій, коли справа стосується дітей. Однак він повільно видихнув і сказав:

– Навіть якби мене загнали у глухий кут, я б не відмовився від свого списа.

– Це тому, що він спогад про вашого сина?

– Ні, це тому, що він – втілення душі воїна.

Душа воїна, так? Красиві слова, але вони не допоможуть нам перепливти море.

В очах Руїджерда був смуток.

– Раніше ти сказав нам, що є три варіанти.

– Так.

– Серед них не було варіанту продати магічний посох. 

– Не було.

Здається, він знову дорікає мені за брехню, так? Ні, я не збирався обманювати. Продати посох – це один із законних варіантів.

– Невже я не заслужив на твою довіру?

– Довіра? Я довіряю тобі.

– Тоді чому ти не обговорив це зі мною?

Я відвів погляд. Я знав, що він не схвалить цей план, тому і не говорив з ним про це. Що ж, гадаю, це можна вважати як доказ того, що я йому не довіряю.

– Гадаю, я достатньо вивчив про нинішній стан світу за минулий рік. Навіть якби ми брали завдання гільдії чи відправилися у лабіринт, то не змогли б заробити таку велику суму грошей, як 200 монет із зеленої руди.

Сьогодні слова Руїджерда звучали надзвичайно реалістично. Він з’їв щось дивне?

– Ти теж це знаєш. Тому ти і придумав варіант з контрабандистами. Мені б це не спало на думку, але це єдиний спосіб, яким я можу дістатися до Міліса. Ти маєш рацію щодо цього варіанту. То чому ти хочеш продати свій посох?

Все, що я можу придумати, це – кращий варіант, а не найкращий. Найкращий варіант це той, де все проходить ідеально, але він занадто складний і, швидше за все, закінчиться провалом. Тому я не знаю правильного рішення, так само як і раніше. Через це я і не переконаний, що контрабандисти – правильний вибір.

– Навіть якщо це правильний варіант, він не має сенсу, якщо це призведе до розколу групи.

– Тобто, ти думаєш, що варіант з контрабандистами приведе до розколу групи?

– Так. Бо згідно з вашими цінностями контрабандисти – злісні злочинці.

Контрабанда… До переліку товарів, які вони перевозять, цілком можуть входити раби. А найпопулярніший і найприбутковіший злочин у цьому світі – викрадення. Дітей легко викрасти. Іншими словами, контрабандисти діють як партнери злочинців, що викрадають і продають дітей.

– Рудеусе.

– Так?

– Це моя провина, що ситуація дійшла до цього. Якби ви були лише удвох, то не довелося б турбуватися про те, як отримати 200 монет із залізної руди.

З іншого боку, якби його не було з нами, ми могли б втрапити у якусь халепу по дорозі сюди. Руїджерд допомагав нам незліченну кількість разів.

– Навіть якщо ти вирішиш цю проблему, продавши свій посох, моя гордість не зможе цього прийняти.

Однак твоя гордість не змінить того, що потрібно зробити.

– Якщо я продам посох, то отримаю гроші. Тоді ми зможемо перепливти море за встановлену ціну, не порушуючи правил. Не буде про що шкодувати. Нікому не потрібно буде йти на компроміс. Це найрозумніший варіант, чи не так?

– Однак я відчуватиму сором, що дозволив тобі продати посох. Упевнений Еріс також це хвилюватиме. Хіба це не розкол, якого ти хочеш уникнути?

Руїджерд дивився прямо на мене, я не знав, що сказати.

– Знайдемо контрабандистів. Я заплющу очі на їхні злочини.

Він виглядав серйозним. Здається, він вирішив не втручатися, навіть якщо зустрінеться з викраденою дитиною, і все заради того, щоб я не продавав свій посох. Заради мене. Він поступається своїми принципами і переконаннями заради мене. Якщо він настільки рішучий, то я не можу сперечатися.

– Якщо під час подорожі ви побачите якось рідкісного негідника і більше не зможете стримуватися, будь ласка, скажіть мені про це. Гадаю, ми зможемо принаймні допомогти дитині.

Якщо Руїджерд настільки серйозно до цього ставиться, мені потрібно відмовитися від варіанту, яким би розумним я його не вважав. Ми збираємося покластися на контрабандистів, щоб перепливти море, однак це не означає, що я збираюся приймати всі їхні дії. Якщо Руїджерд більше не зможе терпіти, ми зрадимо контрабандистів і допоможемо тому, хто цього потребує. Ми використаємо злочинців, а потім відкинемо їх убік.

– Гаразд, тоді будемо шукати контрабандистів, – кажу я.

– Добре, так і зробимо.

– Упевнений, що по дорозі буде багато речей, що викличуть у вас неприязнь, але я сподіваюся, що ми переживемо їх разом.

– Навзаєм.

Ми з Руїджердом міцно тиснемо одне одному руки.

Коли ми відпускаємо руки і я збираюся повернутися до таверни, щоб поспати, обличчя Руїджерда раптом змінюється, він піднімає спис.

– Хто там?! Яке у тебе діло?!

Я смикнувся від здивування, настільки раптовими і страхітливими були ці дії, а потім простежив за поглядом Руїджерда. У темному провулку виднілася постать чоловіка, на його бородатому обличчі виднілася півусмішка. Він підняв руки, показуючи, що немає злих намірів. У нього на поясі висів меч, він виглядав так, ніби зійшов з бойової сцени у фільмі.

– Ой, як страшно. Я думав, що всі розповіді про представника племені Суперд – всього лише жарти, але, виходить, що це правда. – Чоловік з півусмішкою на губах наблизився до нас. Я вже десь його бачив. – Для початку не могли б ви прибрати цю небезпечну на вид річ? Я прийшов сюди не заради бійки. Я шукав тебе, щоб подякувати.

– О такій пізній годині?

– Ще трохи рано відправлятися у царство сну, еге?

О, я згадав. Це той чоловік, з яким я зіткнувся по дорозі до таверни майже одразу після отримання Ока Передбачення. Хто буде робити візит так пізно, щоб подякувати комусь? Він точно бандит.

– Мені знадобився деякий час, щоб відшукати тебе. Ніхто не знав про мага з поганим зором, але коли я почув плітки про Заріза, то одразу зрозумів, що це ти. Гобіт у сірій мантії, який може використовувати заклинання, не промовляючи їх, і розмовляє у ввічливо-поблажливій манері.

Але я не гобіт. 

– Хазяїн Руїджерда. Ти допоміг мені сім днів тому. І завдяки тобі я також знайшов того дурня. Коли я знайшов його, то він лежав у глухому закутку з розбитою щелепою. Бідолаха. Якийсь час він не зможе пити нічого, крім алкоголю. Хоча він і так постійного його п’є.

Серйозно?

– Жартую. Серед моїх друзів є маг-цілитель.

Добре. Чоловік, з яким я зіткнувся у провулку, був старим збоченим любителем лолі, але принаймні у нього не буде розбитої щелепи.

– Отже, ви прийшли подякувати за це?

– А також за той випадок, коли ти використав магію і відштовхнув мене. Завдяки тобі моя голова залишилася цілою.

– Он як… Радий це чути.

– Коли займаєшся такими справами, як я, найгірше, що може бути, залишитися перед кимось у боргу. Якою б малою не була послуга, якщо ти її не повернеш, ця невдячність повернеться до тебе пізніше і може закінчитися зрадою товаришів. Тому послугу потрібно повернути і повернути якнайшвидше. Тож я прийшов повернути послугу. – Він драматично похитав головою і вказав на мене. – Я чув, що ти сказав раніше, Хазяїне. І маю сказати, що тобі пощастило. Ти випадково врізався в того, хто є членом організації контрабандистів.

Почувши його слова, ми з Руїджердом перезирнулися. Цей чоловік – член організації контрабандистів? Який зручний розвиток подій. Я б запідозрив його у брехні, але потрібно пам’ятати про пораду Бога Людей. Можливо, вся суть була в тому, щоб я зустрів цього чоловіка.

Поки я розбирався з думками і намагався прийняти рішення, чоловік, здавалося, неправильно зрозумів наше мовчання і виставив перед собою долоні.

– Не зрозумій мене неправильно. Я поверну тобі послугу, але контрабандою перевезти Суперда – це зовсім інша справа. Не думаю, що моє життя коштує 200 монет із зеленої руди.

Я уважно дивлюся на нього, спонукаючи пояснити, що він хотів цим сказати.

Чоловік посміхається і говорить:

– Я очікую, що Заріз буде доволі сильним, тому я хочу попросити про послугу. Вислухаєте?

Він говорить, що хоче повернути послугу, але водночас хоче попросити про ще одну? Мені здається, тут щось не сходиться. Однак він бачив, що я безмовно чаклую, тому, гадаю, що слова про повернення послуги – це всього лише прикриття. Він шукав когось, хто підійшов би для виконання певної роботи. І, почувши нашу розмову, він обрав вдалий час, щоб з’явитися.

Руїджерд поглянув на мене. Зрештою це моя робота – вести переговори.

– Все залежить від деталей вашого прохання.

– Нічого складного, – однак його подальші слова були дещо неочікуваними. – Розумієте, контрабандні товари зберігаються у певних місцях до і після перевезення, поки не прийде особа, що їх забере. Через місяць до одного з таких місць на зберігання привезуть товар. Я хочу, щоб ви звільнили цей товар. Якщо можливо, я б хотів, щоб ви влаштували їхнє повернення до рідних місць.

– Хіба так… ви не зрадите своїх друзів?

– Ні, це заради їхнього блага. Серед контрабандних товарів – що ж, можете називати їх рабами – є дехто, через кого у нас будуть великі проблеми в майбутньому. Звичайно, якщо продати їх, то можна отримати цілий статок, але через рік це повернеться до нас великою бідою. – Чоловік знизав плечима і продовжив: – Я був проти, але ми не єдина організація. Тому я шукав когось сильного і вправного, щоб зірвати їхні плати. Що думаєте?

Ми з Руїджердом знову переглянулися. Ми не будемо брати участь у викраденні, навпаки, ми будемо займатися порятунком. Якщо це так, то я не бачу проблеми, однак…

– Чому ви не можете зробити цього самі? З вашим мечем і здібностями, ви можете це зробити самі, правильно?

– Все так. Можливо, я не справляю такого враження, але я найсильніший серед своїх друзів. І все ж, Хазяїне Суперда, я не хочу зраджувати своїх товаришів. Я маю думати про те, що буде потім. Розумієте? Немає сенсу рятувати їх, якщо для мене не залишиться місця. Те, що ти найсильніший, не означає, що ти будеш на вершині.

– …

На обличчі Руїджерда був дивний вираз, він ніби розумів цього чоловіка і водночас ніби ні. Здається, він розумів розумом, але не міг прийняти серцем.

– Рудеусе, я не проти. Вирішувати тобі.

Руїджерд перед цим сказав, що заплющить очі на вчинки контрабандистів. Навіть якщо він абсолютно не довіряє чоловіку перед нами, він погодиться зробити це, якщо я прийму таке рішення.

Я задумався. У цьому чоловікові багато підозрілого. Однак ця ситуація з’явилася через пораду Бога Людей. Хоча я не довіряю йому, але, враховуючи те, що сталося минуло разу, гадаю, мені краще не думати надто багато і просто плисти за течією.

Судячи з його прохання, ми не скоїмо жодних злочинів. Існувала ймовірність того, що цей чоловік, якому ми збираємося допомогти, жахливий злочинець, але порятунок це порятунок, незалежно від того, хто про це просить.

До того ж ми планували скористатися допомогою контрабандистів, щоб перебратися через море. Якщо взяти до уваги плату і різні витрати, то це досить непогано, якщо ми зможемо перепливти безплатно. З огляду на це, прийняти рішення було набагато легше.

– Гаразд, ми зробимо це.

Руїджерд кивнув, а чоловік засміявся.

– От і добре, довіряю вам цю роботу. Мене звати Ґаллус Клінер.

– Рудеус Ґрейрат.

Ось так ми познайомилися з ним і взялися за завдання від контрабандиста.

>>Том 4. Інтерлюдія<<


Закон Циклів – концепт, який бажала мати Мадока Канаме. Єдина директива якого у всесвіті – стерти відьом до їхнього народження. Що і відбувається, коли він поглинає відчай з самоцвітів душ дівчат-чарівниць у той момент, коли перетворює їх на відьом. Дівчинка-чарівниця Мадока Магіка, Вікіпедія. Law of Cycles, Puella Magi Wiki

Шьоґі. Японські шахи (яп. 将棋, しょうぎ, shogi), шоги, шьоґі — японська настільна гра, місцевий аналог шахів. Характерною особливістю є те, що побиті гравцем фігури переходять у його розпорядження, і він має право виставити їх грати за себе. (Вікіпедія)

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥