Англійська назва новели: Release That Witch
Автор: Ер Му (Er Mu)
Рік: 2016
Статус: закінчено
Розділів: 1498
Переклад: у процесі
Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі
Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?
Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.
То ж, нехай почнеться його подорож.
Повернись живим тут.
Госпітальєри тут.
Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.
Реквізити НБУ для потреб армії тут.
Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.
Звільнити цю відьму. Розділ 115
Розділ 116. Захист Прикордонного Міста. Частина 2
Лицарі на конях не могли мчати на повній швидкості від початку руху, фізична сила коня обмежена, він може мчати на високій швидкості лише протягом короткого часу. Зазвичай лицарі дозволяли коням йти риссю на відстані від 1000 до 800 метрів, поступово прискорюючись на 500 метрах і, нарешті, досягнувши відстані у 200 метрів коні переходили на галоп.
Коли дванадцяти фунтова гармата Наполеона стріляє твердими ядрами, теоретична ефективна дальність може досягати 1300 метрів. Можливо, через малий діаметр гармати, які зробив Роланд, не досягали такої ефективності, тому не було іншого вибору, як вести вогонь на тренуваннях в межах 800 метрів. На такій відстані можна гарантувати досягнення потрібної цілі, а далі снаряд відскакує та летить вперед після падіння, порушуючи лінію та, з великою ймовірністю, вразити ще кілька цілей.
Щоб послати найманців першими, герцог Раян наказав лицарям стояти у зоні для початку розгону – зазвичай це абсолютно безпечна зона. Ні луки, ні арбалети не загрожують їм, а лицарі мають достатню відстань, щоб розігнати коней до потрібної швидкості. Низька ефективність найманців змусила лицарів, які вже стояли на позиціях, напружитися, вони сиділи верхи і чекали. Для артилерійського загону вони стали майже нерухомою ціллю.
Герцог не знав, що коли його війська ступили на цю землю, вони одразу потрапили на поле бою, заздалегідь сплановане Роландом. Дорога по середині рівна і простора, але обабіч були рослини, вкриті листям, здавалося, що це звичайна трава, але під бур’янами ховалися густі ліани, природна перепона для коней. Якщо кіннота захоче обійти оборонну лінію з флангу, вона буде просуватися на дуже низькій швидкості. Відстані на кілометровій дистанції позначила Солоя, для тих, хто на землі, це майже не помітно, але в очах Блискавки, яка спостерігає всю ситуацію з повітря, поле бою точно розділене на кілька сегментів, а різнокольорові позначки відмічають різну відстань. Ворог йшов так, ніби рухався по лінійці, артилерійським командам більше не потрібно розраховувати кут пострілу, треба лише дотримуватися заздалегідь визначених дій.
Першою заревла гармата команди Фаньна.
Велика кількість газу, що утворився при детонації пороху, штовхає снаряд назовні, коли ядро вилітає з дула, то розганяється до швидкості понад 400 метрів на секунду. Це майже як двічі вдихнути і видихнути. Ядро пролетіло між лицарів і впало на траву біля дороги. Бруд і гравій, що полетіли в усі сторони, налякали коней, один з лицарів не встиг відреагувати і звалився вниз.
Наступні два снаряди також промахнулися, піднявши пил.
Лише останній із чотирьох команд пощастило – спочатку перед залізним ядром нікого не було. Лицар випадково потрапив на траєкторію, намагаючись стримати переляканого коня. Броня не могла зупинити удар такої сили. Після того, як ядро прошило тонкий залізний лист і плоть під ним, воно гупнулося на землю і, відскочивши, розтрощило ногу іншому лицарю. Кінь під ним також постраждав, його нутрощі розкидало в різні сторони.
Якби лицарі перебували на звичайному етапі розгону, кут стрільби для наступного пострілу потрібно було б відкоригувати, але ця раптова атака, очевидно, приголомшила коаліцію герцога. Вони навіть не знали звідки прийшла атака і що це взагалі було – швидкість польоту гарматного ядра не розрізнити неозброєним оком. Лицарі не отримали наказу атакувати і досі перебували на одному місці, намагаючись заспокоїти переляканих коней.
Команда Фаньна максимально швидко закінчила процедуру перезарядки – і почався другий раунд обстрілу.
Людське тіло оголило свою тендітність під дією нової зброї. Коли залізне ядро торкалося плоті – це невиліковна травма. Крім зламаний кінцівок лицаря, котрий отримував пряме попадання, здіймалася ще хмара крові. Лише після другого раунду, коли гарматне ядро приземлилося, люди змогли побачити невиразного чорного привида, що забирав життя їхніх супутників.
Після двох артобстрілів герцог нарешті об’єднав вогонь, гуркіт і раптові атаки на їхній табір. Схоже, супротивник володіє неймовірною зброєю, дальність дії якої далеко за межами арбалета, майже така сама, як у фортечної катапульти. Подумавши про це, герцог наказав підлеглим дати сигнал атакувати – як тільки дистанція зменшиться ця зброя більше не зможе стріляти.
Кіннота, однак, показала різні реакції. Почувши сигнал, деякі вершники рушили до міста, деякі боролися з конями, тоді як невелика група людей відступила в тил. Разом з натовпом найманців поле бою перетворилося на хаос.
Лицарі, які збиралися атакувати, один за одним поверталися на головну дорогу, артилерійський загін одразу ж прискорився: крім очищення гармати і перезарядки, їм потрібно ще раз виставити гармати. Як раз у цей час Блискавка знову повернулася до оборонної лінії, в руці вона тримала червону стрічку.
Червоний сигнал означає, що противник увійшов у 500 метрову зону, і на цій відстані показник влучності артилерійського пострілу може досягнути більше 80%.
Фаньна вигукнув:
– Змінити кут пострілу! Швидко, вогонь! Вогонь!
Як тільки затих оглушливий гуркіт, він, навіть не дивлячись на результат пострілу, розвернувся і крикнув до роздавачів боєприпасів:
– Шрапнель! Давайте снаряд зі шрапнеллю!
Коли були артилерійські навчання Його Королівська Високість неодноразово наголошував: якщо помічений червоний сигнал, а гармата вже заряджена залізним ядром – потрібно негайно стріляти та заряджати снаряд із шрапнеллю. Якщо гармата не була зарядженою, то відразу ж переряджати її шрапнеллю, і дочекатися, коли супротивник вийде на дистанцію 300 метрів, перш ніж стріляти.
Снаряд зі шрапнеллю виглядає, як бочкоподібна жерстяна банка, яка наповнена залізними кульками розміром з палець і тирсою. Розмір снаряда набагато менший за внутрішній діаметр каналу ствола, тож форму доповнили ще листом деревини.
Дочекавшись, коли Блискавка подасть фіолетовий сигнал, чотири гармати вистрілили майже одночасно.
Це перший раз, коли Фаньна використовував бойові снаряди зі шрапнеллю – за словами Його Високості кульки нелегко дістати після пострілу, тому вони відпрацьовували стрільбу цими снарядами, але ніколи до цього дня їх не використовували. Сьогодні він уперше став свідком приголомшливої шкоди, яку може завдати цей снаряд.
Після того, як снаряд вилетів із дула, він розірвався через величезну різницю в тискові. Залізні кульки, які були всередині, полетіли у ворога, як краплі дощу; лицарів, які увійшли у 300 метрову зону, накрило потужним металевим дощем. Людей і коней залило кров’ю – вони вмить посипалися, ніби зерна пшениці. Деякі залізні кульки мали високу кінетичну енергію навіть після проникнення в тіло людини, тож ті, хто був позаду, також не змогли уникнути цього лиха.
Лицарі, яким пощастило уникнути залізного дощу, нарешті вийшли на дистанцію для галопу, вони мали тільки одну думку – прорвати цей тонкий рубіж оборони і вбити тих боягузів, що ховаються там і керують такою жорстокою зброєю. Щоб перетнути останні 150 метрів знадобиться лише 20 коротких вдихів, і лицарі, які вижили, один за одним нагиналися до шиї коней, женучи їх так швидко, як тільки можна.
Проте хоча ціль знаходилося за сто п’ятдесят метрів, рукою подати, але вона стала недосяжною. Останній вистріл шрапнеллю повністю знищив бойову волю лицарів. На відстані ста метрів недеформовані залізні кульки могли прошити двоє-троє людей. Конусоподібна зона перед дулом гармати перетворилися на володіння бога смерті. Жоден із двадцяти лицарів, які були у першій лінії, не вижив. Єдине, в чому була різниця, це кількість кульок, яка їм дісталася.
Атака захлинулася.
Військо, яке скотилося в хаос від страху, не мало жодних шансів відновитися. Лицарі, які були позаду, розверталися один за одним, намагаючись втекти з поля бою.
Побачивши, що лицарі розвертаються і тікають, найманці, природно, не захотіли робити і кроку вперед. Вони завжди працювали за гроші, тому збиткові справи їх не цікавили. Тепер, коли настав час відступати, найманці бігли набагато швидше, ніж коли атакували.
Поразка хвилею захлеснула коаліцію герцога Раяна, ситуація швидко стала неконтрольованою. Всі скупчили і бігли назад. Деякі люди були затоптані натовпом на смерть. Ніхто не встигав дбати про інших. Люди ненавиділи себе за те, що не мали додаткової пари ніг.
І тут над цим хаосом залунала партизанська пісня, піхота вишикувалася в бойову лінію та чітким кроком попрямувала на зачистку поля бою.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.
Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. Телеграм.
У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.
Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.
Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.