Звільнити цю відьму. Розділ 12

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Бажаєте зробити мені приємно?

(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ Прогуляйтесь по сайту.

Також у мене є Patreon.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 11

Розділ 12. Випалювання цементу

Роланд стояв біля печі, очікуючи першу партію цементу.

Цегляна конструкція призначена  для виготовлення цементу довжиною близько 15 метрів і шириною 4 метри. Вона мала передні та задні двері. Передні двері були зроблені досить широкими, щоб люди і матеріали вільно могли потрапляти до приміщення та покидати його. З іншого боку, задні двері зробили для проходу однієї людини і функціонували як таємний вхід для Анни.

З цією метою він побудував стіну, що оточувала половину печі, та розмістив охоронців біля входу та виходу. Вони всі були людьми Картера, і він не сумнівався в їхній вірності.

Процес виробництва цементу легко пояснити. Спочатку вапняк подрібнювали в порошок, потім змішували з глиною або порошковим залізом. Це приведе до отримання пасти, незалежно від того, застосовують вони вологий чи сухий метод. Після змішування з гіпсом цемент був би готовий до використання. Сировину легко дістати за винятком порошкового заліза, оскільки його важко виготовити. Однак уся суть у температурі випалювання.

Роланд не міг згадати конкретну температуру, необхідну для отримання цементу. Та навіть якби пам’ятав, у нього нема потрібних інструментів, наприклад, інфрачервоного термометра, та і виготовлення такого термометра в рази складніше.  Він лише знав, що необхідна температура близька до температури плавлення заліза, і що процес випалювання теж важкий процес у виробництві цементу.

В епоху нерозвинених технологій великою проблемою було підтримувати постійну температуру доменної печі. У звичайної відкритої печі дуже великі тепловтрати, і важко підтримувати температуру вище 1200 градусів. Що стосується відбивної печі, то вона потребувала внутрішньої здатності підтримувати більш високі температури, та він ніяк не міг придумати, як зробити вогнетривку цеглу. Традиційна доменна піч для плавлення заліза ще гірша. Температура може досягнути потрібного показника, однак для випалювання цементу доступна тільки вузька і довга камера печі, і тому вони не зможуть виготовити достатньо цементу навіть до закінчення Місяців Демонів.

Тому спроєктована Роландом піч не мала жодних варіантів нагріву, він повністю в цьому покладався на Анну.

Розтертий вапняк і глину змішують з водою, утворюючи пасту, яку рівномірно розподіляють по топці. Потім лицарі замикають двері та відпускають робітників. Затим крізь задні двері заходить Анна, вона нагріває землю під пастою, доки залізний стрижень, розміщений всередині кімнати, повністю не розплавився.

Роланд тривожився. Це його перший крок в охороні Прикордонного Міста. Якщо він не зможе виготовляти цемент, то план побудови міської стіни за три місяці буде тільки пустими словами. Без захисної стіни, ніхто не захоче залишатись у цьому богом забутому місці. Незалежно від того історія це чи художня література для того, щоб добре дбати про господарство, необхідна стабільна база.

– Ваша Високосте, ви кажете, що цей матеріал може утримувати каміння разом? – запитав Картер Ланніс, що стояв біля Роланда. Незважаючи на слова принца, що це результат останніх досліджень алхімічної майстерні в Королівстві Ґрейкасл, він все ж скептично ставився до цього. Зрештою, ця група людей ніколи не виготовляла по-справжньому надійних продуктів алхімії. 

– Хто знає? Це вони так сказали. – Відповів Роланд.

У цьому світі алхімія й астрологія відомі як мистецтво мудреця і були дуже поширені на материку. Королівська сім’я зазвичай тримала своїх алхіміків і астрологів, щоб передбачати та покращувати власну долю. Проте для звичайних людей такі знання знаходились за межами їхнього розуміння, а тому не викликали великого захвату.  З огляду на це, для Роланда цілком природно стверджувати, що цемент був продуктом алхімічної майстерні. Він не переймався тим вірить йому головний лицар чи ні.

Полум’я у вікні врешті згасло. Випалювання цементу здавалося завершеним.

Роланд одразу ж підвівся. Відправивши Картера на подвір’я, він один чекав перед цегляним будинком.

Залізні двері заскрипіли, відчинившись, і Анна вийшла голою. Роланд одразу ж накинув на неї робу і подав склянку води.

– Ну як?

Обличчя відьми було покрите сірим пилом. Хоча мокра сировина створює не так багато пилу, та він все одно з’являтиметься під час випалювання. Оскільки дівчина не носила маску, їй важко залишатись усередині протягом кількох десятків хвилин. Вона двічі кашлянула і кивнула:

– Воно стало сірим.

Роланд був надто нетерплячим, щоб дочекатися  зниження температури. Намочивши рушник, він обернув його навколо голови, взяв лопату і зайшов у задні двері.

Гаряче повітря моментально огорнуло його, стало важко дихати, а шкіра на рухах обгоріла. На щастя, перегортання попелу зайняло лише мить. Інакше, якби принц пробув би у приміщені ще трохи, він міг би отримати тепловий удар.

– Це те, що ти хотів? – запитала Анна, спостерігаючи за ним. Вона вже одягнулась у відьомську форму.

– Схоже на те. – Роланд розтер порошок пальцями, перевіряючи температуру.  – Я точно не знатиму, доки ми не випробуємо його.

– Для чого потрібна ця речовина?

– Є багато варіантів використання цієї речовини. Для зведення будинків, мостів і ремонтування доріг. Якщо все вийшло так, як треба, люди більше не будуть хвилюватися про холод, дощ чи сніг, які зможуть пошкодити їхні домівки.  – Іншою рукою він поплескав дівчину по голові. – Це все завдяки тобі.

Анна опустила голову. Він не був упевнений, що йому не здалося, ніби дівчина почала дихати частіше.

Теоретично випалений матеріал потрібно перетерти з гіпсом, щоб урегулювати час, який знадобиться, щоб цемент затвердів. Та зараз не варто думати про таке. Після короткої перерви Роланд взяв дві лопати і покликав Картера, що стояв за межами подвір’я котеджу. Принц звелів йому змішати сірий попіл із річковим піском у співвідношенні три до одного, щоб приготувати цементний розчин.

Головний лицар не був проти виконання чорної роботи. На його думку, це набагато краще, ніж битися чи спілкуватись зі знатною дамою для Його Високості у Ґрейкаслі.

Оскільки в сирій суміші не було порошкового заліза, отримана паста виглядала білуватою. Роланд намазав її на цеглину і поклав зверху іншу. Зазвичай цементу потрібно близько чотирьох годин, щоб затвердіти. Оскільки це була тільки перша проба, він вирішив зачекати до завтра, щоб протестувати суміш.

Наступного ранку Роланд поспішив до кімнати з піччю, він вів із собою Картера й Анну. Відчинивши двері, принц помітив, що цемент видається твердим, а цегла, схоже, склеїлась. Поверхня матеріалу здавалась шершавою, і де-не-де покрита білим морозцем.

Роланд присів поряд з цеглою. Це природно, що процес підлужування привів до утворення білого морозцю. Він натиснув на затверділий цемент – і його серце підстрибнуло від радості. Цемент був твердим, як камінь, і відрізнявся текстурою від твердої глини. Навіть коли він сильно штовхнув, на поверхні цементу не залишилось і сліду.

Отримавши сигнал од принца Роланда, Картер спочатку спробував підняти цеглу. Затим він сильно штовхнув ногою, доки стик між цеглою і землею не зламався, проте цеглини все ще були міцно з’єднані. Зрештою лицар скористався руків’ям меча, щоб розбити їх на частини, але йому вдалося відбити лише невеликий шматочок цеглини.

– Отже, це ефект так званого цементу? – Картер зрозумів можливі наслідки використання цього матеріалу. – Це неймовірно. Вчора він стікав, як віск, із запаленої свічки, та лише за одну ніч – став міцним, як камінь. З ним ми можемо збудувати стіну так швидко, як захочемо. Доки у нас є цегла ми можемо звести стіну не тільки навколо Прикордонного міста, але вздовж усього кордонну королівства менш ніж за п’ять років!

– Яка від цього користь? – запитав Роланд. – Висока стіна не зможе зупинити внутрішніх ворогів. Я волів би перетворити старі дерев’яні хатини Прикордонного Міста на міцні цементні будники, щоб мої піддані більше не переймались про можливу втрату своїх домівок унаслідок стихійних лих.

– … – Головний лицар був приголомшеним. Він не очікував, що четвертий принц, який відомий завдяки багатьом аристократичним порокам, говоритиме таке.

– Ви зрозумієте це в майбутньому. – Роланд слідував обраною дорогою. Для багатьох людей, що мандрували в часі, технології стали воротами, що ведуть до прогресу. Але тут відьми були рушійною силою, що вестиме їх у майбутнє.

>>Розділ 13<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської (взято тут і тут), а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. У Фейсбуці реагую трохи швидше.

У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхуа можна завантажити тут або почитати онлайн тут.