Звільнити цю відьму. Розділ 120

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Реквізити НБУ для потреб армії тут.

Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 119

Розділ 120. Викуп. Частина 2

Роланд зацікавлено подивився на Пейло і раптом засміявся:

– Ти перший, хто запитав мене про це. – Він випив ковток води з чашки і розслабленим голосом сказав: – Немає жодних сумніві щодо фортеці Лонгсонг. Вона моя, навіть якщо мене тут немає. Але мені потрібна або людина, або сім’я, щоб керувати фортецею для мене. Тож ти повинен питати не про викуп, а про місце «представника».

Представник… Для Пейло це слово не чуже. Деякі хитрі торговці завжди зосереджуються на дворянах, що мають великий обсяг добра на своїх землях, але не мають часу чи не бажають займатися торгівлею, тому довіряли цю справу іншим. Щоб отримати право займатися нею, торговці повинні сплатити певну суму наперед як заставу.

– Скільки золотих драконів ви хочете? – він глибоко вдихнув, заспокоюючись.

– Це довгострокова угода, тому тобі не доведеться платити все одразу, – Роланд зробив паузу, – 30% місячних податків фортеці, на тисячу – припаси, решта твоя.

«Це не жорсткі умови, – подумав Пейло, – якщо я зможу повністю зайняти фортецю Лонгсонг, таку ціну можна назвати справедливою». Принц не жартує, він підтвердив свої слова, Його Королівська Високість має намір зробити це.

«Можливість, яка випадає раз у житті», – подумки сказав собі Пейло. Вони з принцом не є ворогами. Герцог повністю провалився, а його діти будуть позбавлені спадщини. Якщо коаліція шести великих родин не змогла перемогти принца, хто може завадити йому фактично володіти західним регіоном? Покладатися на сильнішого – це основне правило для дворян. Якщо він отримає схвалення Його Королівської Високості першим за чотири інші сім’ї, Жимолость стане найбільшою дворянською родиною західного регіону.

– Ваша Високосте, чому ви не хочете залишитися тут? Цей замок набагато більший за той, що у Прикордонному Місті.

– Насправді ти хочеш запитати, чому б мені самому не керувати фортецею? – усміхнувся Роланд, дивлячись на Пейло, який виглядав трохи збентеженим. – Є багато причин, наприклад, ситуація тут надто складна і це вимагатиме багато часу, щоб налагодити стосунки з усіма. Мені доведеться довго працювати, тому про вигоду найближчим часом мова йти не може. Якщо підтримати місцевого дворянина, він повинен знати, як керувати цим місцем краще за мене. Це безпрограшна ситуація для обох сторін. Крім цього, є ще багато інших причин, можеш подумати про це, коли поїдеш додому. – Принц грався зі срібним кубком. – До речі, якщо я оберу тебе своїм представником, ти ж не плануєш помститися мені за герцога, так?

– Звичайно, ні, Ваша Високосте! – хоча останнє запитання прозвучало трохи різко, Пейло відповів негайно.

Герцога більше нема, перше, про що подумають інші п’ятеро родин, це як розділити його територію. Кого хвилює помста?

Однак Пейло також розумів, що причини, які назвав Його Високість, це не справжні причини. Ситуація надто складна і знадобиться багато часу, щоб налагодити стосунки? Якщо коаліція зіткнулася з такою великою силою, то принц може повністю знищити головні сили опозиції. Щонайбільше за один-два роки всі дворяни забудуть невдаху Раяна, як це зробив сам Раян зі своїми супротивниками. Але два роки – цього точно недостатньо, щоб перетворити Прикордонне Місто у велике місто, як фортеця Лонгсонг.

Його Високість Роланд має глибші плани.

– От і добре, тоді це місто…

– Я готовий бути вашим представником, Ваша Високосте! – випалив Пейло, але незабаром його обличчя знову стало нерішучим. – Але, король — ні, я маю на увазі вашого брата, він може не погодитися з таким результатом. Якщо він призначить для західного регіону нового герцога, я не матиму сил протистояти столиці. 

– Тобі і не знадобиться вступати у бій, – Роланд кинув перед собою два листи. – Поглянь на це, це листи, які я знайшов у кабінеті герцога Раяна.

Пейло швидко переглянув листи і приголомшено перевів подих.

Перший, схоже, таємний лист. Новий король Тіфейке бився з королевою Чистої Води в місті Сюнїн і зазнав великих втрат? Зміст другого листа ще жахливіший. Він написаний тільки наполовину, але намір герцога Раяна анексувати північ і стати незалежним королем повністю розкрита на папері. Оскільки лист незакінчений, невідомо, кому його мали відправити.

Він одразу зрозумів, що мав на увазі Його Королівська Високість: йому не доведеться битися, бо новий король і так дуже зайнятий своїми справами. В іншому разі герцог ніколи б не наважився підняти прапор незалежності. Його елітних лицарів було достатньо, щоб підкорити західний регіон, але вони були далеко позаду королівських лицарів.

Таємний лист може бути підробкою, але інший справді написаний почерком Осмонда Раяна. Якщо тільки принц не знайшов відьму, яка вміє наслідувати чужий почерк… Пейло задумався, а потім відкинув цю думку.

Роланду Вімблдону не потрібно докладати стільки зусиль, щоб обдурити його. Бути представником у фортеці Лонгсонг – це ситуація вигідна для обох. Якщо Пейло не зможе міцно закріпитися у фортеці, Його Королівська Високість не зможе отримати прибутку. Крім того, герцог, якого призначить Тіфейке, неминуче стане ворогом четвертого принца.

Якщо Жимолость хоче бути над чотирма великими родинами, то має спиратися на підтримку принца. Він же натомість має гарантувати, що угода в його інтересах не буде скасована, тому повинен дозволити сім’ї Гелмонд міцніше влаштуватися в цьому місці.

Подумавши про це, Пейло повільно підвівся і вклонився Роланду:

– Сім’я Гелмонд готова служити вам.

– Дуже добре, – принц кивнув, – але це ще не вирішено, все залежатиме від тебе. Спочатку я задам тобі кілька запитань.

– Слухаю, Ваша Високосте.

– Як ти плануєш боротися з тими силами, що протистоятимуть тобі?

– В якому розмірі ти оцінюватимеш місячний податок? Як ти можеш гарантувати, що припаси відповідатимуть заявленому значенню у тисячу?

– Якщо я попрошу тебе активно розвивати торгівлю, що ти робитимеш?

– …

Пейло думав, що Його Високість хотів скористатися нагодою, щоб зібрати інформацію про різних дворян західного регіону, але він не очкував, що йому ставлятимуть такі дивні запитання, немов оцінюючи його методи управління та знання торгівлі.

Отримавши низку запитань, Пейло напружив голову, щоб відповісти на них одне за одним. Обличчя Його Високості з кожною відповіддю ставало усе більш задоволеним. Зрештою він сплеснув у долоні та сказав:

– Так, на сьогодні все. Коли визначишся з викупом у 3000, можеш викупити графа. Не хвилюйся, я добре про нього подбаю.

– Ваша Високосте, а представник…

– Буде оголошений наступного разу. – Роланд жестом покликав лицаря для супроводу гостя.

Пейло вийшов із приймальні зі складним настроєм, а потім побачив, що Картер повертає йому божий камінь відплати, який досі залишався синім і напівпрозорим та коштував п’ятдесят золотих драконів.

*******************

– Що скажеш? – Роланд поглянув на Соловейка, яка з’явилася збоку.

– Ну, в основному він говорив правду, – вона знизала плечима, – набагато щиріший за попередників. До речі, тобі справді нормально повторювати одне і те саме всім? І ці листи, їхній вміст таємний.

– Не всім, – принц гортав список у руках, – всі вони з п’яти великих родин, підходять, щоб керувати фортецею від мого імені, і лише вони сильні дворяни. Ті, хто не мають достатньо сил, навіть якщо я поставлю їх на це місце, вони не втримають фортецю. А навіть якщо це якось вийде, то всі сили впадуть у нескінченну внутрішню боротьбу. Щодо новин про поразку Тіфейке Вімблдона у місті Сюнїн, то це не така вже й таємниця. Я всього лиш намагаюся поширити цю звістку трохи швидше.

«Але ці новини прийшли в потрібний час, – подумав він. – Якби другий принц не зазнав цієї поразки, мені довелося витратити багато часу, щоб завербувати представника. А якби довелося використовувати примус, результат вийшов би не таким чудовим».

– Отже… ти обрав його?

– Якщо нічого не станеться, – сказав Роланд з усмішкою. – Він перший, хто проявив ініціативу, щоб поставити мені таке запитання. Суб’єктність завжди найважливіша якість для працівника. І я не очікував, що серед п’яти великих родин також буде людина, яка настільки досвідчена в управлінні та торгівлі, я думав вони тільки вміють їздити верхи та вбивати.

Він знайшов у списку ім’я Пейло Гелмонда і легко окреслив пером коло.

>>Розділ 121<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.