Англійська назва новели: Release That Witch
Автор: Ер Му (Er Mu)
Рік: 2016
Статус: закінчено
Розділів: 1498
Переклад: у процесі
Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі
Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?
Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.
То ж, нехай почнеться його подорож.
Повернись живим тут.
Госпітальєри тут.
Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.
Реквізити НБУ для потреб армії тут.
Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.
Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму. Розділ 125.
Розділ 126. Перетворення пшениці
Для сіл і невеликих містечок не мало значення чи використовували вони систему сівозмін чи ні. Однак для великих міст, біля яких мало вільних земель, ця система потребувала багато територій. Наприклад, місто Їньґуан, Хребет Упалого Дракона і столиця – саме такі міста, тому їм доводилося щомісяця ввозити велику кількість зерна з інших міст.
Першим кроком для використання добрива із людських і тваринних фекалій – це зібрати їх. Ось чому Роланд вирішив побудувати громадські туалети як найшвидше. Одночасно зі збором, це зменшить поширення хвороб і вплине на привабність місця проживання. Коли прибули інші групи людей, туалети майже були збудовані. Стосовно того, як робити компост і засівати землю, він вирішив обрати групу досвідчених старих фермерів, щоб окремо навчати їх кілька днів. Адже земля ще у процесі вирівнювання та очищення, тож знадобиться принаймні тиждень, щоб розпочати посівні роботи. .
Закінчивши роботу, Роланд вирішив піти на дослідницьке поле Листочка у саду.
Відтоді як Листочок почала досліджувати різноманітне поліпшення насіння, сільськогосподарські культури висадили усюди, де могли рости квіти в саду. Вона також розділила клуби на кілька блоків і пронумерувала їх згідно пропозиції Роланда, щоб можна було порівнювати результати розвитку двох груп піддослідних культур.
Як тільки Роланд ступив у сад, його засліпили великі золотаві колоски пшениці.
– Ваша Високосте. – Побачивши принца, Листочок, яка сиділи навпочіпки поряд з клумбою, підвелася, завела пасма волосся за вуха, і вклонилася, вітаючись.
– Це результат поліпшення? – він махнув рукою, показуючи, що їй не потрібно бути такою ввічливою, підійшов ближче і схвильовано торкнувся важкого пшеничного колоска, торкаючись пальцями зерен.
Він не мав уявлення про те, як виглядає пшениця, але порівняно з його дитячими спогадами про пшеничні поля у столиці, то колоски зі спогадів були значно менші за ті, що зараз в його руках, і також були не настільки повними.
Листочок кивнула і сказала:
– Я зробила колоски пшениці більшими, після дозрівання, збору насіння і посадки його на цю клумбу, я можу отримати такі самі колоски пшениці. Однак… після повторення цього процесу два-три рази важко виростити великі й повні колоски пшениці. Я не знаю чому.
«На жаль, я нічим не можу тобі допомогти», – подумав Роланд. Судячи з його жалюгідних знань біології зі школи, можливо, це через ефект самозапилювання? На півдні вирощують рис, що значно відрізняється від пшениці, а для збільшення урожайності ще і закуповують насіння. Однак це насіння уже має практичну цінність, якщо результат може зберігатися протягом двох поколінь. Один паросток пшениці може дати понад 130 насінин. Перша партія насіння буде поліпшена Листочком, а далі фермери можуть виростити власне насіння, яке можна використовувати принаймні два роки.
– А як щодо цих, чому вони пусті? – Роланд помітив клумбу з пустими колосками.
– Це ті, які я садила найпершими, можливо, це тому, що я садила занадто багато разів, – невпевнено сказала Листочок. – Якщо я застосую магічну силу, пшениця здатна швидко рости, але після того, як магічна сила зникне, вона швидко в’яне.
Схоже, що рослини, перетворені магією, все одно потребували поживних речовин і необхідних мікроелементів від землі. Роланд підійшов до останньої клумби. Тут росла пшениця дуже дивної форми. На стеблах, завтовшки з руку, звисало кілька скупчень блакитних колосків пшениці. Також росло кілька гілок, які тягнулися з центру стебла, гілки були вкриті зеленим листям. Тож ці дивні пшениці доволі великі, а тому на клумбу висадили тільки три рослини.
Це магічна версія, яку Листочка попросив зробити Роланд, — пшеничне дерево.
Його ідея полягає у тому, щоб зробити пшеницю схожою на бананове дерево, яке дає плоди з гілок, щороку збирати врожай і позбутися від оранки та посіву, одночасно з цим дерево матиме велике зелене листя для фотосинтезу, таким чином зменшуючи вимоги до плодючості землі. Зараз стовбур і гілки займають небагато місця і пшеничні колоски ростуть тільки на верхівках гілок, що не відповідає початковій ідеї. «Можливо, Листочку для поліпшення потрібно орієнтуватися на виноградну лозу? Зрештою, – подумав Роланд, – вона ніколи не бачила справжнього бананового дерева, а виноград не є рідкісним продуктом у Ґрейкаслі, тож легше спиратися на реальний зразок».
– Насіння цих трьох рослин пшениці не можна використовувати для посіву, – сказала Листочок. – Я спробувала, зерна не проросли після посадки. Але воно регулярно плодоносить, колоски які ви бачите, це вже друга партія.
Нездатність проростати означає, що кожне пшеничне дерево унікальне і потребує перетворення Листочком, наразі воно не варте того, щоб його садити.
– Ти добре попрацювала. Цей сорт пшениці назвемо «Золота №1». Я залишу для тебе пробне поле на південному березі річки Чішуй. Воно буде закрите парканом і перегородками. Спробуй виростити партію Золоту №1 так швидко, як тільки можна. – Велів Роланд. – Що стосується саду, продовжуй користуватися ним для поліпшення нових сортів, у мене з’явилося багато нових ідей. Не тільки пшениця, також можна спробувати виноград.
Шкода, що Листочок може розуміти характеристики рослинних культур тільки на макрорівні: кількість плодів, солодкий смак, щільність рослини тощо… Якби вона могла зрозуміти мікрорівень, то чи могла б відьма прямо маніпулювати генами та робити точніші та тонші налаштування? Наприклад, рослини можуть поглинати світло, відмінне від видимого, таке як, ультрафіолет, рентгенівське та навіть іонізуюче випромінювання для фотосинтезу, а також виробляти речовини для зберігання енергії: крохмаль, глюкоза і сахароза. Завдяки цьому люди могли би вирощувати сільськогосподарські культури в спеціальних резервуарах.
Увечері четвертий принц наказав розпалити багаття біля річки Чішуй і велів Картеру та його підлеглим зібрати в тому місці всіх рабів. Сюди привезли великі каструлі та казани і поставили їх на новозбудовану просту глиняну піч, щоб зварити на вогні кашу.
Раби дивилися на свого нового господаря, який стояв спиною до багаття, його постать, завдяки вогню, відкидала довгу тінь, люди налякано опускали голови. Але були і сміливці, що крадькома поглядали на принца.
Роланд стояв перед вогнищем і оголосив тисячі людей встановлені ним правила.
– Я – Роланд Вімблдон, четвертий принц Ґрейкасла, лорд Прикордонного Міста і володар західного регіону! Я зібрав вас усіх тут, щоб сказати, що вам усім пощастило приїхати на мої землі! Поки ви наполегливо працюєте, ви зможете позбутися нинішньої особистості та статусу! Саме так, я дам вам шанс позбутися клейма раба і стати вільною людиною!
Серед рабів здійнявся галас. Вони дуже добре розуміли, що означає бути вільною людиною – лорди більше не могли жорстоко знущатися над ними, їм більше не буде потрібно нескінченно працювати на полях, а вирощений врожай не доведеться віддавати лордам, їхні діти теж зможуть вирватися зі стану рабів.
Почекавши трохи, Роланд продовжив:
– З завтрашнього дня кожному з вас буде виділено певну ділянку землі, разом з цим дехто буде пояснювати вам, як господарювати, щоб ви змогли зібрати великий урожай пшениці за рік. У перший рік ви можете залишити 30% врожаю собі, а 70% передати Прикордонному Місту. Ті, хто збере найкращий урожай, стануть вільними людьми!
– Коли ви станете вільними людьми, члени ваших сімей будуть звільнені від рабства. Ви будете вирішувати чи займатися фермерством чи шукати іншу роботу в місті. Якщо ви оберете фермерство, 20% зібраного зерна потрібно буде сплатити як орендну плату, а решта 80% будуть у вашому розпорядженні. Якщо ви знайдете іншу роботу, то поля повертаються лорду, і, звісно, продукти більше не доведеться здавати!
Як тільки пролунали ці слова, чулося лише дихання. У цю мить раптом хтось крикнув:
– Ваша Високосте, чи правда те, що ви сказали?
– Звичайно. ¬– Роланд карбував слово за словом: – Як лорд, я ніколи не обманюю свій народ.
– Його Високість милостивий, – не втримався хтось, прошепотівши, а потім голос зазвучав голосніше: – Многая літа Його Королівській Високості!
Раб у першому ряді із криком опустився на коліна, за ним другий і третій…
Аж поки навколішки не опустилися весь натовп, а темряву заполонили голоси, що звучали все голосніше та голосніше. Аж поки голоси людей, зрештою, не зійшлися в одному ритмі:
– Його Високість милостивий! Многая літа Його Королівській Високості!
«Оскільки є Луна, то більше не потрібно підготовлювати людей», – подумав принц.
Він сплеснув руками і наказав охоронцям позаду:
– Подавайте їжу!
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.
Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. Телеграм.
У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.
Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.
Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.