Звільнити цю відьму. Розділ 129

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Реквізити НБУ для потреб армії тут.

Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 128

Розділ 129. Знову лекції

Нана швидко вилікувала пораненого бійця, досвід зі зрощування переломів пригодився їй у цій ситуації. Після того, як Роланд відправив солдатів першої армії назад до табору, на місці події залишився лише головний лицар, відьма та кілька охоронців.

Із похмурим обличчям він підійшов до трупа і доручив Картеру вирізати кулю зі спини в’язня.

Глибина дірки була десь у півтора пальці, розрізавши плоть, вони виявили, що свинцева куля розтрощена, а травми, які вона завдала, в основному такі ж, як у звичайних людей.

– Що думаєш? – запитав він у Картера.

Картер теж виглядав трохи роздратованим, мабуть, тому, що він не очікував від людини, яка ніколи не навчалася фехтуванню, такого трюку.

– Тільки сила і швидкість. Якби не бажання побачити, як далеко він зможе зайти, я би зніс йому голову першим ударом.

– А якби супротивником був лицар?

– Якби… – Картер задумався на хвильку. – Якщо б це був лицар під командуванням герцога, я, ймовірно, зміг з ним впоратися, але якщо це буде лицар Холодного Вітру або лицар Сталеве Серце зі столиці – я буду безсилим.

Роланд нічого не сказав. Кожен лицар бореться покладаючись на навички і володіння мечем. Картер, можливо, не помилився, але з обладунком і зброєю ситуація різко б змінилася. Якщо припустити, що під час випробування засуджений носив важкі обладунки, залізний шолом і тримав великий дворучний меч – його б не вдалося легко перемогти.

Збільшення сили є настільки багатогранним, що засуджений міг би носити важку броню та зброю, швидше діяти та проводити триваліші бої. Роланд відчув, що йому потрібно внести зміни до припущення, яке він зробив у фортеці Лонгсонг. Адреналін? Ні, це набагато страшніше за адреналін, гормони – найсильніша речовина в організмі людини, а червона пігулка явно вивела в’язня за межі можливостей. Зокрема, імпульс і швидкість, які він показав під час бігу, можна порівняти з важкою кіннотою.

Чорна пігулка теж ефективна, ні горизонтальний поріз, який трохи зачепив кілька ребер, ні постріли з близької відстані не змогли зупинити засудженого. Звичайна людина уже втратила би боєздатність через біль.

Простолюдин, який не боїться болю і має таку силу, а якби це була група добре навчених солдатів? Подумавши про те, що сказав ієрарх, Роланд не втримався і нахмурився.

– Ваша Високосте, – заговорила Соловейко, – подивіться на його шкіру.

Шкіра на руці в’язня з червоної зробилася сіро-білою, на ній виникли складки, ніби у змії, що линяє. Роланд тицьнув руків’ям ножа і виявив, що під шкірою немає твердих м’язів, так, ніби там нічого немає. Розрізавши, вони побачили, що підшкірний жир перетворився на слиз, а м’язи атрофувалися.

– Ситуація така сама, як після проковтування божого каменю відплати, – вона подивилася на принца, – пігулки справді містять часточки каменю.

«Просте проковтування каменю не дає збільшення сили, – розмірковував Роланд. – Як вони зробили таку ненаукову річ?»

Схоже, пігулки мають сильні побічні ефекти, і незрозуміло чи вони постійні чи зворотні. Роланд схиляється до першого варіанту. Якщо це другий варіант, то такий вид препарату, що нагадує посилену версію морфіну й адреналіну, можна назвати бойовими магічними ліками. Якщо їх приймати партіями, враховуючи час на відновлення, то не буде дивним те, що церква використовує їх для панування над світом.

«Навіть якщо їхня дія короткочасна і є побічні ефекти, потрібно бути пильним, – подумав Роланд. – Якщо церква підтримає Тіфейке чи Ґарсію, я можу зіткнутися з армією наркоманів».

Однак його більше непокоїло те, що церква готова продавати такі речі. Але хіба у них ніколи не виникало думки, що після того, як новий король об’єднає Ґрейкасл, він може використати пігулки, щоб атакувати їх? Кількість гарматного м’яса, яке може кинути на поле бою королівство Ґрейкасл, набагато більше, ніж у Старому та Новому Святому Місті.

Тільки якщо… у них не має сильніших карт на руках, тоді їм байдуже, що таке може статися.

Роланд подумав про це і зітхнув. Його напад на фортецю Лонгсонг входив до початкового плану вирішення проблеми недостатньої кількості населення та коштів у містечку. Далі він мав намір зосередитися на освіті, виробництві та сільському господарстві, прагнучи розширити Прикордонне Місто і перетворити його з містечка в місто за короткий час. Тож план, щоб на деякий час відкласти удосконалення армії, тепер нездійснений. Перша Армія потребує збільшення чисельності, а виробництво крем’яних рушниць має продовжуватися. Дослідження ж нової зброї потрібно включити до порядку денного якнайшвидше. Наприклад, затвор і нові кулі.

Механічний принцип затвору не складний, його можна поправити за допомогою паперу, а можна виготовити з мідних листів шляхом багаторазового штампування.

А от про капсуль, який використовується для унітарного патрона, Роланд не мав жодного уявлення. Він знав тільки, що ця штука називається фульминатом ртуті, якщо конкретніше, то сировиною повинні бути азотна кислота та ртуть. А щодо того потрібно чи ні їх змішувати – Роланд не міг цього пригадати. Однак він пригадав, що для виготовлення потрібні особливі умови, вологість і температура, необачність дуже небезпечна, може відірвати пальці та кинути їх аж до самого неба. Обміркувавши це, Роланд вирішив все ж таки витрати чималеньку суму, щоб завербувати групу алхіміків, які приїдуть сюди; збудувати для них лабораторію на краю міста, щоб вони з цим самі розібралися.

*******************

Після вечері Роланд покликав Анну і Шуцзюань до кабінету.

Тепер, коли гаманець з фінансами Прикордонного Міста потовстішав, він доволі скоро вкладе половину своїх коштів в обов’язкову освіту, яка вимагає багато коштів, що повільно повертаються.

Індустріальне суспільство потребує висококваліфікованих працівників з базовими культурними якостями, а не неграмотних людей з грубою силою. Якщо загальної освіти не буде, демографічний дивіденд стане тягарем для населення.

З огляду на це, відсьогодні він планує щовечора виділяти час для читання лекцій. Після того, як Шуцзюань засвоїть основні знання з природознавства, містечко зможе підготувати першу групу людей, яка зможе читати і писати.

Шуцзюань, як майбутню предтечу освіти та всемогутню вчительку, Роланд природно, хотів навчити всьому, чому він навчився сам протягом життя. Анну ж покликав через свій фаворитизм.

Анна не мала магічної здібності до запам’ятовування, але її жага до знань і бажання вчитися найсильніші серед усіх відьом. Він часто бачив, як вона брала книги з книжкової шафи. Схоже, за шість місяців вона прочитала всі наявні книги. Крім того, її швидкість прийняття нового та спосіб мислення є доволі рідкісними в цю епоху.

Отримавши від Шуцзюань створені підручники з елементарної математики і фізики, він почав описувати зміст сьогоднішньої лекції.

Додавання, віднімання, множення та ділення а також до дещо складніших обчислювальних рівнянь, уміння Анни розуміти тут проявляло себе набагато краще, ніж у Шуцзюань. Коли вони перейшли до фізики, Шуцзюань запам’ятовувала все, що сказав Роланд, і лише потім повільно приходила до розуміння. Тоді як Анна час від часу уже ставила запитання.

Наприклад, як виглядають елементарні частинки; чому форма всього, що складається з елементарних частинок, відрізняється тощо…

Були питання, на які Роланд міг відповісти, а також були ні, на які не міг.

Наприклад, що таке магія?

Він не мав іншого вибору, як поділитися своїми припущеннями, над якими Роланд раніше міркував. Він сказав, що магія може бути різновидом енергії, подібною до електрики та тепла, і наразі нею можуть користуватися лише відьми. Не виключено, що звичайні люди якимось чином зможуть накопичувати та використовувати магію в майбутньому.

Погляд Анни зробився задумливим.

Час летить швидко, коли мова йде про навчання жінок, особливо жінок із видатною зовнішністю. Вони навіть не помітили, що свічку міняли двічі, а нова майже догоріла.

Раптом Роланд почув сопіння. Соловейко, яка лежала на дивані, заснула. Можливо, цей урок був для неї як колискова. Туман зник, відкриваючи для їхніх очей її зовсім неелегантну позу для сну.

Роланд приголомшено похитав головою і вирішив на цьому закінчити сьогоднішнє заняття. Він зняв пальто, обережно накрив її, задув свічку і вийшов разом з Анною та Шуцзюань, які стримували посмішки.

>>Розділ 130<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Капсуль.

Фульмінат ртуті.

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.