Звільнити цю відьму. Розділ 133

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 132

Розділ 133. Лицар родини Елк. Частина 2

Перед тим, як Пріус увійшов до кабінету, його знову обшукали. Цього разу обшук був набагато прискіпливішим – всі, місця, де можна заховати ніж чи кинджал, промацали зверху до низу, не забули навіть про підошви черевиків.

Після цього він увійшов до кабінету і зустрівся з людиною, яка перемогла коаліцію герцога, – з четвертим принцом Ґрейкасла, лордом Прикордонного Міста та новим володарем західного регіону – Роландом Вімблдоном.

Принц має типовий для королівської родини символ – сиве волосся, однак його обличчя виглядає дуже молодим, йому десь років двадцять. За винятком волосся, він не мав інших атрибутів приналежності до королівської родини. Він не носив корони, а на його тонких пальцях, що тримали перо, не було жодного персня чи навіть браслета – таке рідко зустрінеш навіть серед представників знаті.

– Пріус Діса, лицар графа Елка? – Роланд відкинувся на спинку стільця, переглядаючи список у руці.

– Так, Ваша Високосте, – сказав Пріус, опустившись на одне коліно.

Він не міг повірити, що такий молодий чоловік, який навіть бороди не має, міг керувати групою шахтарів і мисливців та перемогти герцога Раяна, який давно володів західним регіоном.

– Ти грамотний? Можеш читати і писати? Піднімись і відповідай.

– Я можу читати і писати, Ваша Високосте, це базові вимоги до лицаря. – Пріус піднявся і раптом подумав про старших лицарів, які отримали лицарські звання у час, коли королівство Ґрейкасл не було таким сильним. Тоді лицарські звання отримували навіть простолюдини з хорошими військовими досягненнями, тож він додав: – Я говорю про нове покоління лицарів.

За останні три десятиліття все менше людей отримували звання лицаря через силу, військові заслуги чи щось подібне, в той же час зросла потреба в інших якостях для лицаря. Якщо людина не вміє читати і писати офіційні документи, важко як отримати прихильність лорда, так і керувати власними територіями. А поява таких видатних парубків, як лицар Холодного Вітру у столиці та лицаря Вранішнього Світла у західному регіоні, підняли вимоги до лицарів на новий рівень.

Тому, ставши учнем лицаря, перш за все потрібно навчитися читати і писати, а якщо є прагнення досягнути вищого рівня, то потрібно оволодіти різними видами етикету.

Але Пріус не розумів, чому Його Високість поставив таке запитання.

– Дуже добре, – кивнув принц, – тоді зараз я оголошу вирок.

Ці слова змусили Пріуса на мить затамувати подих.

– У тебе є два варіанти, перший – піти на шахту Північного Схилу і працювати там двадцять років, щоб спокутувати свої гріхи, а другий – стати вчителем і навчати моїх людей читати і писати. Якщо ти станеш шахтарем, то не вважатимешся рабом, твоя робота оплачуватиметься і ти матимеш три дня вихідних щомісяця. Як вчитель ти не тільки отримуватимеш зарплату, але також матимеш безплатне житло і два дня вихідних щотижня. Однак, якщо ти обереш другий варіант, то повинен працювати до п’ятдесяти років, тільки тоді ти зможеш покинуту цю роботу, але навіть після звільнення отримуватимеш плату, як і раніше.

Вислухавши це, Пріус відчув невелике полегшення, як і він і очікував, це не страта і не заслання. Проте ці два варіанти його спантеличили. Шахтарський варіант звучав так, що там доведеться викластися на повну, але Його Високість сказав, що також буде і зарплата і… вихідні?

А для вчителювання хіба не потрібно мати великий об’єм знань? Він вміє тільки читати і писати. Крім того, що означає: навчати підданих принца? Невже Його Високість хоче перетворити цих простолюдинів на дворян?

Але найважливіше те, що в жодному варіанті не згадується, що станеться з його територіями.

Пріус, зібравши всю хоробрість, поглянув на принца і обережно запитав:

– Ваша Високосте, що станеться з моїми територіями, якщо я виберу один з варіантів…

– З моменту, коли ти підняв свій меч проти мене, твоя територія більше тобі не належить, – прямо сказав Роланд. – Я вже обговорив цю ситуацію зі спадкоємцем родини Елк, він перетворить власність на твоїй території на золоті дракони, які виплатять тобі як компенсацію, і після того, як ти зробиш вибір, новий граф надішле компенсацію та твою родину до Прикордонного Міста, щоб звільнити місце для нового лицаря.   

Серце Пріуса стиснулося, на його землях стоїть лише один будинок, є купка курей, качок і риби у ставку – якого ж розміру буде ця компенсація? Новий граф неодмінно зріже тут стільки, скільки можна буде… Важко сказати чи назбирається там хоч тридцять золотих драконів. Як тільки граф помер, його спадкоємець отак покинув лицаря своєї родини. Ця безжальність розчарувала Пріуса.

– Для спільника повстанців це дуже легкий вирок. – Роланд зробив паузу. – Крім того, чого шкодувати про пусту територію? Незалежно від вибору, піти в шахту чи стати вчителем, ти зможеш назбирати грошей для придбання землі у Прикордонному Місті.

Почувши це речення, Пріус трохи збадьорився. Він точне не піде в шахту, а от щодо іншого варіанту…

– Ваша Високосте, яка зарплатня у вчителя?

– У вчителя молодших класів – 20 срібних вовків на місяць зі щорічною надбавкою 5 срібних вовків і так аж до п’ятдесятирічного віку. Заробітна плата після 50 років нараховується відповідно до максимальної надбавки. До того ж, професія вчителя не успадковується і не передається наступникам.

Подумки швидко порахувавши, Пріус зрозумів, що щорічний дохід буде майже 3 золотих драконів, і він зростатиме щороку. Тож через чотири-п’ять років, зарплата може наздогнати дохід з його колишніх територій.

– Ваша Високосте, що ви маєте на увазі під вчителем молодших класів… є й інші вчителі?

– Звичайно, є. Вчителі молодших класів навчають лише читати і писати, а вчителі середніх і старших класів викладають різноманітні знання з багатьох предметів. Маючи унікальні навички та знання, що допоможуть у розвитку Прикордонного Міста, ти можеш отримати цю позицію. – Роланд сів прямо. – Як щодо цього, є щось, у чому ти гарно розбираєшся? Верхова їзда і володіння мечем мене не цікавлять.

«Але я погано розбираюся у цьому», – подумав Пріус. Трохи провагавшись, він сказав:

– Ваша Високосте, у мене добре виходить вирощувати курей і качок. Я також добре ловлю рибу.

Щойно він це сказав, то одразу пошкодував. Що це за вміння? Багато аристократів тримають котів і птахів, але ніхто особисто не займався їхнім вирощуванням. Щодо риболовлі… то її, як і полювання, можна вважати лише хобі.

Несподівано принц зацікавився його навичками.

– О? Можеш розповісти мені, як ти їх вирощуєш?

Не маючи ліпшого вибору, Пріус почав розповідати про зібрані знання.

– Е, відповідно до мого досвіду вирощування виводку птахів, важливо давати зерно на світанні, тоді вони ростимуть швидше. А якщо змішати зерно з піском, ефект буде таким самим, і це дозволить використовувати менше зерна. Сарай найкраще встановити у провітрюваному місці, він також даватиме тінь і захищатиме від дощу та холоду. В особливо жаркі дні, якщо немає сараю, кури, швидше за все, перестануть нести яйця. Взимку до сараю потрібно класти солому, щоб кури не замерзли до смерті. Крім того, якщо щомісяця годувати курей дрібною рибою, виводок рідко хворітиме, і також дуже важливо чистити сарай від посліду…

Закінчивши, він побачив, що Його Високість розсміявся:

– Так, здається, аристократи західного регіону зовсім не нікчемні.

– Ваша Королівська Високосте? – Пріус на якусь мить не був певний, що мав на увазі принц.

На щастя, Роланд Вімблдон швидко розвіяв його хвилювання:

– Я пошлю когось купити виводок курей і качок у фортеці Лонгсонг, а також виділю тобі шматок землі на заході Прикордонного Міста, там ти займешся вирощуванням птиці. Твоя зарплата буде на рівні вчителя середніх класів, починаючи з 50 срібних вовків на місяць у перший рік і зростаючи щороку на 10 срібних вовків. Звичайно, якщо ти зазнаєш невдачі, твоїм єдиним варіантом буде шахта Північного Схилу.

>>Розділ 134<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.