Звільнити цю відьму. Розділ 139

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 138

Розділ 139. Влада Диявола

Баров повернувся до кабінету в ратуші та щільно зачинив двері за собою двері.

«Боже мій, – морозець пробіг по його хребту, він торкнувся до божого каменю відплати, який висів на його шиї, – Його Високість справді одержимий дияволом». Раніше щодо цього у нього були туманні припущення, але тепер він майже впевнений, що людина, з якою він щойно розмовляв, не була четвертим принцом.

Можна зрозуміти значні зміни в особистості чи дивну поведінку, але чи можливо раптово володіти знаннями, про які раніше ніколи не чули? Таке відбувається лише в міфах і легендах, але там Бог оволодівав тілом смертного і виводив людство зі скрутного становища. Відколи це Дияволу подобається робити те саме?

Якби Роланд Вімблдон керував своєю територією як столицею (хоча це було б важко зробити), Баров би не здивувався дізнатися, що всі розповіді про четвертого принца як про невігласа, – брехня, навіть характер можна приховати. Є ймовірність того, що хтось таємно навчав його, як керувати містом або навіть цілою країною.

Але помічник міністра ніколи раніше не чув ідей та планів, які висловлював принц. Він двадцять років працював у мерії столиці, як помічник міністра фінансів добре розбирається у структурі та роботі мерії. Міністри відповідають за різні функції, а також укладають купу приватних угод, вони зазвичай нікому не видають зайвої інформації.

Після того, як король видає указ, міністри, що його отримали, накажуть своїм підлеглим виконувати його. Кожен міністр має власну владу та різну поведінку. Наприклад, лицар Сталеве Серце, що відповідає за оборону столиці Ґрейкаслу, контролює сотні лицарів і найманців, а також має значний вплив на підпільні організації в місті. Коли він діяв, всі його підлеглі починали ворушитися, тож злочинцям, на яких він націлився, навіть якщо це дворяни,  було складно залишитися у місті. Вони або виїжджали зі столиці або потрапляли до в’язниці.

І так не тільки у столиці, а й в інших місцях.

Отже, якщо ви хочете бути підлеглим лорда або короля, то для початку ви повинні бути дворянином з впливової родини.

Якщо не вистачає грошей, щоб набрати собі підлеглих, то чи можна зробити все самостійно? І чим більше у вас буде людей, тим більше вас цінуватимуть люди вищого аристократичного кола. Якщо є багато підлеглих людей, то легко зробити купу речей – всі розуміють цю істину.

Але підхід принца повністю перевернув уявлення Барова. Чи це міністри, чи їхні підлеглі – всіх наймає і платить їм ратуша. Тобто, навіть якщо з міністром щось станеться, то новим може стати чиновник з нижчої посади.

Це абсолютно нова система, і Баров упевнений, що принц хоче створити політичну систему, що повністю відрізнятиметься від того, що раніше було у Ґрейкаслі.

Можливо, хтось подумає, що це лише примхи Роланда чи самовпевненість непрофесіонала. Але помічник міністра так не вважав, він узяв перо і записав на папері пункти плану Його Високості один за одним.

Якщо поглянути на них, то вони взаємопов’язані, продумана кожна деталь.

Для початку забезпечення базових потреб.

Баров, звичайно, знає, що чим сильніший контроль над людьми, тим швидше будуть виконуватися різні накази лорда, але це також вимагає збільшення кількості керівників. Перше, де взяти стільки людей, які вміють читати і писати? Друге, зростання кількості зарплат лягає тягарем на підлеглих лорда, тож мало хто з дворян захоче таке робити.

І ще два проєкти Його Високості: найм простолюдинів на роботу до ратуші та освіта для всіх жителів міста.

Коли Баров провів пальцями по записаним рядкам на папері, він не міг не здригнутися.

Якщо Його Високість втілить ці два проєкти, як тоді виглядатиме Прикордонне Місто?

Кожен простолюдин вмітиме читати і писати, якщо ратуша захоче розширити свої масштаби, вона може знайти велику кількість відповідного персоналу в будь-який момент. Така ситуація сприятиме популяризації освіти – отримання освіти дасть можливість потрапити в ратушу, отримати добре оплачувану посаду і разом з тим призведе до підвищення соціального статусу. Ймовірно, пройде рік чи два, коли кожен почне проявляти ініціативу у здобуті освіти. Навіть якщо люди не зможуть зробити це самі, вони подумають про те, щоб відправити свою дитину до школи.

Крім того, зарплату їм виплачуватиме ратуша, тобто лорд Роланд, і простолюдинам не потрібно витрачати жодного мідного орла, щоб пробитися вгору, а це рівнозначно повному зламу ситуації з дворянами, які мають капітал, щоб працювати в якості чиновника.

Немає сумніву, що тільки Диявол міг придумати таку шокуючи систему.

Баров глибоко вдихнув і стиснув у долоні божий камінь відплати. Тепер залишилося одне питання: Диявол теж добрий?

Якби хтось сказав, що Роланд – зла людина, він був би першим, хто встав і заперечив цьому.

В його очах те, що робить четвертий принц, можна назвати вчинками мудрого короля. Навіть легендарні королі записані на сторінках історичних книг не дбали про життя і смерть кожного свого підданого, як Роланд. Він разом з людьми залишився у Прикордонному Місті та витратив багато грошей на купівлю продуктів, щоб усі могли безпечно пережити Місяці Демонів. А вся та диявольська техніка і обладнання – призначені для розвитку міста, і навіть прислужниці диявола, відьми, також використовують свої сили для поліпшення життя людей.

Баров раптом відчув, що навіть якщо Роланд стане королем Ґрейкаслу, то це, здається, буде не так вже і погано.

Подумавши про повчання свого батька – не кажи нічого, чого не слід говорити, не питай нічого, що не слід питати ­– Баров вирішив приховати у глибині розуму своє відкриття. Оскільки він виявив одержимого Дияволом, то завжди може зв’язатися з церквою, якщо щось піде не так, і стати викривачем і свідком, який причаївся у диявольському таборі.

Він подзвонив у дзвінок і викликав Сеньї Далі, який недавно приєднався до мерії.

Порівняно з іншими дурними і пихатими лицарями, цей юнак, що походить із родини Бенлан, вирізняється талантами. Хоча він досі має гордість колишнього лицаря, але Сеньї принаймні готовий слухати наставників.

 – Учителю, ви мене кликали? – він привітався, коли зайшов до кабінету.

– Його Високість планує створити новий відділ, який відповідатиме за вирощування та нагляд за врожаєм, для цього потрібні двоє учнів, що займатимуться записами. – Баров повторив прохання Роланда. – Крім цього, тобі потрібно піти до архіву ратуші та знайти серед простолюдинів підходящих кандидатів, які пройдуть через перевірку. Хоча це будуть простолюдини, Його Високість наполіг на тому, щоб їх включили до ратуші. Якщо хтось із них добре себе покаже, то ця людина навіть зможе стати керівником міністерства сільського господарства, ех… – він зітхнув. – Ти відповідатимеш за записи, а коли закінчиться весняна оранка, я заберу тебе назад.

– Учителю, ви можете обрати з ратуші двох людей.  – Він гордо розправив плечі. – Я теж знайомий із землеробством.

– Ти? – здивувався Баров.

– Так! До того, як я став лицарем, то допомагав батьку керувати фермою і багато знаю про вирощування пшениці. – Сеньї на мить замовк. – Але коли Його Високість запитав мене, чи маю я інші таланти, я не сказав про це… бо боявся, що він відправить мене на ферму до рабів.

Баров зрадів тому, що почув. Сеньї відповідав вимогам і є компетентною людиною. До того ж, якщо так подивитися, цей учень на його боці, якщо він стане керівником, то Баров матиме вплив на міністерство сільського господарства.

– Дуже добре, – почав він, перетворюючи сформовану думку на обіцянку, що принесе вигоду, – працюй наполегливо, можливо, ти зможеш піднятися на вищу посаду, ніж раніше.

Коли Сеньї пішов, Баров відкинувся на спинку стільця і легко видихнув.

Тепер, коли він знає, що Його Високість одержимий Дияволом, він повинен зібрати якомога більше сили і триматися за неї. Дияволу подобаються амбітні люди, це широко відомо з міфів і легенд. А для нього однаково солодко чи це влада дана королем, чи Дияволом.

>>Розділ 140<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.