Звільнити цю відьму. Розділ 161

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 160.

Розділ 161. Алхімія і хімія

Принцип і структура генератора постійного струму дуже прості. Коли Роланд був дитиною, то розібрав більше десятка моторів іграшкових машинок, починаючи від простих і закінчуючи двигунами найякісніших іграшок, він навіть власноруч намотував мідні дроти ротора. Ті мотори були типовими генераторами постійного струму. 

Між генераторами постійного струму і двигунами постійного струму немає різниці в структурі. По суті, це одне і теж, а їхні функції можуть бути взаємозамінними. Поки обертається ротор двигуна, а дроти безперервно перерізають лінію магнітної індукції, буде постійно генеруватися індукційний струм.

З допомогою Таємничого Місяця й Анни Роланду знадобилося лише півдня, щоб зібрати простий двигун постійного струму. Частину статора зробили з дерева, а потім дали Таємничому Місяцю, щоб додати магнетизму. Комутатор на кінці ротора зробили з оцупка з отвором у центрі, завдяки чому його можна з’єднати з паровою машиною. Така конструкція не тільки полегшує виготовлення, але і забезпечує взаємну ізоляцію між сегментами комутатора.

Щодо виготовлення нової парової машини, то Роланд з Таємничим Місяцем спостерігали за тим, як Анна використовує дивовижні навички обробки. Коли потрібно виготовити великі деталі, її чорний вогонь розширюється, огортаючи, як тканина, купу залізних злитків, розтоплює їх, а потім чорний вогонь стискається, створюючи з розтопленого заліза пластину потрібного розміру, після чого вирізає потрібну деталь.

Наступного дня, коли Роланд збирався відправитися на заднє подвір’я кімнати випалювання, охоронці сповістили новину, що сильно його потішила. Голова алхімічної майстерні міста Червона Води прибув до Прикордонного Міста. З ним приїхало кілька людей.

*******************

Каймо Страєр діяв дуже рішуче, після перевірки формул у листі того ж дня він взяв свою сім’ю та більше десятка учнів на торгове судно, що прямувало до Прикордонного Міста. На жаль, Чеймс після довгих вагань відхилив його запрошення.

Він не розкрив зміст листа іншим алхімікам. Чим більше людей знало б, то пізніше він би відплив. Каймо хвилювався, що новини про успішне отримання кришталевого скла незабаром дійде до вух герцога, і тоді йому буде важко покинути місто. Герцог захоче міцно тримати в руках те, що приноситиме великий дохід.

Каймо записав формулу скла та метод випалу на папері та поклав до шафи з формулами в головній кімнаті, як плату за вклад герцогом великих коштів у будівництво алхімічної майстерні. Перед істиною алхімії блякли і кришталеве скло, і алхімічна майстерня.

П’ять днів по тому Каймо нарешті зустрів володаря Прикордонного Міста, який написав листа, Роланда Вімблдона.

У приймальні замку він одразу, як тільки завершив привітання, ще навіть до того, як зміг сісти, не стримався і сказав:

– Ваша Високосте, я дуже хочу поговорити з вашим алхіміком.

– Моїм алхіміком? – Роланд усміхнувся. – До вашого прибуття у Прикордонному Місті не було алхіміка. Але тепер ви мій алхімік.

– Тобто… ви самі написали ці алхімічні формули? – Каймо прямо проігнорував останнє речення, його обличчя трохи зблідло. Він раптом подумав про іншу можливість. Це принц, і всі знання, які він отримав, пішли від придворних наставників. Якщо принц знає це, тоді й алхімічна майстерня столиці повинна знати суть алхімії? А він, Каймо, досі хоче бути вище за них, як смішно.

– Не зовсім так, – сказав Роланд, – ці формули походять зі стародавніх книг, яким понад 400 років, я знайшов їх випадково. Схоже, сотні років тому алхімію називали «хімією».

– Хі… мією? – Каймо відчув себе набагато краще, почувши, що формули пішли не від столичної алхімічної майстерні, проте відповідь принца все одно його здивувала. Книга з алхімії, якій понад 400 років? Історія алхімічної майстерні Королівського міста налічує менше двох сотень років. Невже вони не такі хороші, як попередники?

– Саме так, у книзі дослідники згадали одну гіпотезу, вона називається закон збереження маси. Матерія, з якої складається все на світі, не зникає і не збільшується. Вона всього лише переходить з одної форми в іншу. Наприклад, цей шматок пирога.  – Роланд вказав на торт на столі. – Після того, як ви його з’їсте, частина буде поглинена вашим організмом, а інша буде виведена. Якщо додати поглинене і виведене, то їхня маса повинна дорівнювати з’їденому шматку пирога.

– Зачекайте… Ваша Високосте, – Каймо швидко обдував слова принца, – якщо я спалю шматок дерева дотла, то хай яким важким був той шматок, коли я важитиму попіл, то він буде легшим за початковий шматок дерева. Якщо матерію не можна знищити, то куди поділися зниклі частини?

– Це також пояснюється у книзі, – засміявся Роланд. – Вони перетворилися на газ і воду. Вода закипає і випаровується під дією вогню, тому в результаті ви бачите лише те, що залишилося.

– Газ? – Каймо відчув, як у голові щось спалахнуло. – Невже повітря має вагу?

– Звичайно, кожна речовина має вагу. – Принц кивнув. – Це також дуже просто перевірити. Покладіть до пляшки тирсу, закрийте горловину та поставне на ваги. Після зваження запаліть тирсу. Зрештою ви виявите, що вага пляшки не змінилася. Тому що газ, який виділяється при горінні, не зміг вийти і залишився у плашці. 

– Це… теж записано у стародавній книзі? Чи дозволите ви прочитати цю книгу? – нетерпляче сказав Каймо.

– Так, якщо ви дещо мені пообіцяєте, – Роланд розвів руками.

– Будь ласка, скажіть що.

– По-перше, ви будете працювати на мене, ваша зарплата буде розрахована відповідно до заробітної плати в алхімічній майстерні міста Червона Вода. По-друге, погодившись на співпрацю, ви повинні дотримуватися правил конфіденційності. Тобто, ви не можете розголошувати зміст своєї роботи іншим алхімікам. По-третє, якщо ви згодні, ми підпишемо контракт. Він буде укладений на п’ять років, після цього терміну ви зможете вибрати: залишитися чи піти. Також ви більше не будете обмежені правилами конфіденційності та зможете ділитися результатом своєї роботи з іншими алхіміками чи майстернями. Якщо ви згодні на ці три умови, Прикордонне Місто надасть вам житло і хімічну лабораторію. Також я позичу вам книгу «Елементарна хімія».  Якщо виникнуть якісь питання, можете звернутися до мене.

«Це не схоже на суворі умови», – подумав Каймо. Хоча такі слова, як «правила конфіденційності» та «хімічна лабораторія» звучали доволі незрозуміло, але він все одно міг вловити загальне значення. П’ятирічний контракт – це не надто довго, Каймо спочатку думав, що володар попросить його залишитися у Прикордонному Місті назавжди.

І… навіть якби умови були суворішими, він би все одно захотів побачити книгу, в якій записана істина суть алхімії.

Подумавши про це, Каймо підвівся і злегка поклонився:

– Я готовий служити вам, Ваша Високосте.

– Дуже добре, тоді вирішено. – Принц, схоже, не надто переймався етикетом. – Ваше робоче місце розташовано біля річки Червона Вода. Після підписання контракту я відведу вас ознайомитися з лабораторією, а також познайомлю з призначенням та правилами використання скляного приладдя.

Тим, що викликало у головного алхіміка певне відчуття неправильності, було, чому Його Королівська Високість почувається настільки впевненим, коли справа дійшла до алхімії? Він же звичайний аристократ, який випадково прочитав стародавні книги з алхімії. Та це дрібниці, Каймо придушив ці думки і запитав:

– Ваша Високосте, що ви хочете, щоб я зробив?

– Кислоту високої концентрації. Що більше, то краще, – відповів принц.

>>Розділ 162<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.