Звільнити цю відьму. Розділ 164

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 163.

Розділ 164. Виробництво кислоти

Каймо Страєр майже не спав останні дні, він виявив, що приїзд до Прикордонного Міста був найправильнішим вибором у його житті.

Щоб повністю прочитати книгу «Елементарна хімія», він витратив два дні й одну ніч, після двох-трьох годин сну Каймо знову був сповнений енергії. Тепер він знову повернувся до першої сторінки, уважно перечитуючи цю старовинну книгу.

Речовини складаються з крихітних частинок! Зміна речовини – це розкладання і реорганізація частинок! Під час реакції загальна кількість речовини залишається незмінною!

О Боже, хто був автором цієї книги, як ця людина змогла так детально описати світ, який не можна побачити? Каймо не один раз підозрював, що зміст книги може бути вигадкою, але він провів алхімічні досліди згідно з наведеними у книзі прикладами, і результати відповідали написаному! Крім того, деякі загальні приклади з реальності також підтверджували правильність написаного у книзі.

Наприклад, «кисень», описаний у першому розділі.

Цей газ є основною складовою повітря, а те, чим дихають люди, це не повітря, а кисень. Для горіння вогню також необхідний кисень, оскільки горіння по суті є реакцію окислення. Що більше вогню, то інтенсивніше горіння.

Це нагадало йому про піч для випікання скла у місті Червона Вода. Потрібно двоє людей, щоб працювати з ручним міхом для підняття температури всередині печі до точки плавлення піску. Оскільки цей газ теж речовина, очевидно, що його також можна добути за допомогою алхімії… ні, чистий кисень можна отримати за допомогою хімічних реакцій. Якщо кисень можна прямо пускати в піч, то чи був би тоді потрібен ручний міх?

А найдивовижніше те, що у книзі написано: вода складається з двох частинок водню й однієї частинки кисню, ось чому, ймовірно, всі істоти повинні пити воду. Однак водень, здається, газ, отже, два гази поєднуються і стають рідиною. Як таке можливо?

Каймо зрозумів, що у нього є ще багато питань, над якими слід поміркувати. Але, безсумнівно, він уже був попереду всіх алхіміків. Поки вони ще намацували формули в хаосі й тумані, перед його очима пролягла пряма і рівна дорога.

Все ж потрібно зайнятися справами. Він неохоче закрив книгу. У цей час небо посвітліло, і настав час повертатися до роботи.

Каймо задув свічки, підійшов до спальні, глянув на дружину і доньку, які ще спали, і тихо вийшов.

Будинок, який виділив його сім’ї принц, розташований на захід від замку. Він набагато більший за його будинок у місті Червона Вода. Стіни зроблені з цегли та каменю. У порівняні з деревиною, що легко змінювала свою форму, такий тип будинку набагато комфортніший, до того ж тут були і меблі, і кухонне начиння. Хоча він нічого не говорив, але в душі був дуже задоволений. Його учні жили в іншому районі, за дві вулиці від нього. Вони не мали окремих будинків, а жили в чомусь схожому на заїжджий двір. В одній кімнаті могли розміститися чотири людини.

Прийшовши до хімічної лабораторії біля річки Червона Вода, він побачив, що учні вже працювали. Каймо ретельно їх відібрав, вони навчалися сортувати і мити матеріали в алхімічній майстерні з дитинства. Їм було від двадцяти до тридцяти років. Побачивши чисту лабораторію та блискучий скляний посуд, Каймо задоволено кивнув.    

– Доброго ранку, наставнику, – всі учні схилили голову на знак вітання.

– Починаємо, – він дістав із шафи й одягнув пару рукавичок – дуже легких і еластичних, імовірно, зроблених із кишок тварин. В алхімічні майстерні таких правил не було, але Його Королівська Високість неодноразово наголошував на небезпеці хімічних експериментів. Згідно з правилами роботи, будь-хто, хто бере участь в реакції з корозійною сировиною, повинен одягати рукавички та відкривати всі вікна.

І на відмінну від алхімічних майстерень, тепер вони добре знали, що їм потрібно робити, їм потрібно виготовити кислоту для Його Високості. Вони багато разів використовували метод виготовлення кислоти за допомогою двох речовин, тому Каймо потрібно лише спостерігати та давати підказки, а не самому займатися цим.

Ці дві кислоти детально описані в «Елементарній хімії», одна називається сірчаною, а друга – азотною. Він звик називати їх інакше, наприклад, перша називається сульфатна кислота, а друга нітратна кислота. Назви різні, але методи приготування в основному однакові. Кислотну пару отримують сухою перегонкою колоїдів і селітри, а потім збирають шляхом конденсації, щоб отримати рідину. Сульфат заліза зазвичай пов’язаний із сіркою, а селітру виготовляються у спеціальних нітрифікаційних родовищах у великих містах. Це поширені речовини.

Однак Його Високість підкреслив, що йому потрібні ці кислоти у високій концентрації, тому він розповів про метод очищення.

Наприклад, зібравши сірчану кислоту, воду можна випарити шляхом нагрівання, після чого отримати кислоту з концентрацією до 98%. Однак з азотною кислотою все набагато складніше. За принца, ця кислота нестабільна і легко випаровується. Коли концентрація досягає певного рівня, вона може розкластися навіть під дією світла. Тому спочатку їм потрібно отримати розбавлену азотну кислоту шляхом сухої дистиляції, а потім їм потрібно змішати її з концентрованою сірчаною кислотою, після чого нагріти, щоб сірчана кислота поглинула воду, а також випарувати азотну кислоту. Азотну кислоту потрібно зберігати в коричневій скляній пляшці. Для цього процесу Його Високість дав їм термометр.

Коли Каймо вперше побачив термометр, то подумав, що ця річ дійсно геніальна. У порожнистій скляній трубочці містилася ртуть, обидва кінці трубочки були запечатані, тому їм не потрібно хвилюватися, що ртуть витече. На термометрі зроблені позначки. Під час нагрівання ртуть повільно піднімалася, а її верхнє положення вказує на поточну температуру.

Сьогодні лабораторія виготовила три пляшки концентрованої сірчаної кислоти та одну пляшку концентрованої азотної кислоти. При такій високій концентрації Каймо виявив, що сірчана кислота не тече, як вода, а більше нагадує густу олію. А азотна кислота у високій концентрації більше не є безбарвною і прозорою, а стає світло-жовтою. Поки скляна пляшка не закрита буде виділятися білий дим.

– Наставнику, ми будемо виготовляти ці дві кислоти щодня? – запитав учень на ім’я Амон.

– Поки Його Високість не дасть нового завдання, – Каймо зробив паузу. – У чому справа? Хвилюєшся, що не встигнеш відкрити алхімічну формулу?   

Амон кивнув.

Каймо погладив щетину на підборідді й усміхнувся:

– Забув сказати вам, що звання алхіміка більше не потрібне, тож не потрібно шукати нових формул, щоб стати алхіміком.

– Не… – Амон був приголомшений, – не потрібно?

Інші учні уповільнилися, уважно слухаючи, що далі скаже наставник.

– Саме так, алхімічні формули тепер не потрібно відкривати, їх потрібно запам’ятовувати і виводити. – Каймо плеснув у долоні, підкликаючи всіх до себе. – Його Високість дав мені копію книги «Елементарна хімія», вона причина, чому я привів вас усіх сюди. Якщо ви ретельно її вивчите, то більшість формул у світі можна вивести за допомогою вмісту цієї книги.

– Вивчимо? – тихо скрикнули учні.

– Так. Після того, як я ретельно прочитаю її, я почну навчання і передам книгу вам. – Сказав він. – Щодо підвищення, то Його Високість подбав і про це. Відтепер ви маєте проходити випробування, яке він організує, щоб отримати звання хіміка. Повірте мені, не мине багато часу, і це почесне звання повністю захмарить звання алхіміка. А знання, які ви опануєте, недоступні навіть столичній алхімічній майстерні.

>>Розділ 165<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.