Звільнити цю відьму. Розділ 182

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 181.

Розділ 182. Шахтні печі

Поки воно може покривати поверхню предмета й утворювати суцільну міцну плівку, це можна називати покриттям. Речовина може бути у газоподібному, рідкому або твердому стані та використовуватися різними способами. Починаючи з красивого оздоблення і до збільшення довговічності об’єкта, все це можна розглядати як різні варіанти покриття.

Роланд провів серію тестів.

Він був дуже задоволений результатами, ймовірно, через припущення, що «малюнки можуть зберігатися дуже довго, коли Солоя використовує багато магічної сили». Її попередні фотореалістичні малюнки було дуже складно знищити, якщо тільки не знищити те, на чому вони зображенні. А після розвитку її здібності ця особливість піднялася на нову висоту.

По-перше, «фарба» має високу адгезію і є досить легкою, демонструючи дві абсолютно різні характеристики у фізичних властивостях. Вона може змінювати гнучкість власного матеріалу відповідно до того, який об’єкт намальовано, наприклад, коли Солоя малює хмари або небо – матеріал такий м’який, як цукрова вата, і є надзвичайно стійки до розтягування і розрізання. Але якщо це буде зображення залізних злитків, скла тощо, то воно стає твердим і крихким, тому його можна розбити молотком. Іншими словами, через обмежену масу «покриття» показує кращу якість у гнучкості, ніж у жорсткості, що також узгоджується з розумінням Солої щодо «фарби».

По-друге, незалежно від того, які характеристики у покриття, його хімічні властивості дуже стабільні. Воно не тільки не реагує на розчини сірчаної та азотної кислот, але також відштовхує воду й олію. Коли Роланд наповнив пофарбовану паперову коробку водою, тонке дно не показало жодних ознак просочування. Коли він вилив воду, прозорі крапельки прокотися по коробці, як роса по листку лотоса. І в цей момент принц торкнувся пальцями дна, але воно досі залишалося сухим.

Щоб перевірити покриття на стійкість до високих температур, Анна крапнула в коробку розтопленого заліза. Папір, з якого була зроблена коробка, одразу загорівся, але саме покриття не зазнало значних змін, якщо не брати уваги, що воно трохи розтягнулося під дією розтопленого заліза. Лише тільки коли Анна використала чорний вогонь та продовжувала нагрівати покриття, воно почало плавитися і деформуватися, водночас випускаючи білий дим, зрештою перетворившись на кульку чорного желе.

Найбільше потішило Роланда те, що покриття також має ізоляційні властивості. Після використання його на мідному дротові, мідний дріт можна вважати емальованим дротом наступних поколінь. Роланд переконався у цьому за допомогою двигуна постійного струму, який зробив на задньому дворі.

Наразі Роланд повністю зрозумів нову здібність Солої.

На відміну від чорного вогню Анни, що повністю відрізняється від зеленого полум’я, розвинена здібність Солої більш схожа на поліпшену версію попередньої здібності. Тепер вона може малювати реалістичний «олійний живопис» або створювати тонкі фотореалістичні зображення, все залежить від того, що Солоя думає. Також вона може використовувати їх паралельно.

Крім того, коли Солоя створює картини з товщиною, то якщо товщина нижче одного сантиметра, вона може малювати без зупинки протягом кількох годин. Але як тільки товщина зросте до трьох сантиметрів, зросте і витрата магії, а як тільки товщина досягне десяти сантиметрів, вона може зробити мазок або два, а магія в її тілі майже вичерпується. Звичайно, з іншої точки зору, це також найшвидший і найефективніший спосіб протистояти магічному поглинанню.

Її здібність досі залишалася здібністю типу виклик. У радіусі дії божого каменю відплати магічне перо різко зникає, і Солоя більше не може створювати нові картини. Проте на вже намальоване покриття божий камінь відплати не впливає. За спостереженням Соловейка, в покритті немає жодних слідів магічної сили – іншими словами, речовина, створена магічним пером, стає реальною.

Стосовно варіантів для чого можна використовувати покриття… то їх багато. Сама Солоя навіть уявити не може, наскільки її нова здібність може змінити містечко. Для Роланда це означає, що він може швидко отримати партію водопровідних труб з антикорозійним покриттям, а також великі пучки емальованих проводів і навіть жаростійку цеглу. Проєкт із трьох пунктів (водопостачання, електропостачання та удосконалені дороги), який раніше здавався недосяжним, раптом отримав зелене світло.

Водночас це нагадало йому: пізнання через особистий досвіт має набагато глибший вплив, ніж вивчення книжкових аксіом.

Якби відьми змогли побачити мікросвіт, чи прискорить це процес прийняття теорії елементарних частинок, і чи запустить це новий виток еволюції? Наприклад… зробити мікроскоп, за допомогою якого можна спостерігати клітинні структури та мікроорганізми.

Роланд відчув, що потрібно спробувати.

*******************

Ділянка печей біля шахти Північного Схилу.

– Дмухайте! Нехай вогонь горить сильніше! – кричав Лосій.

Хоча те, що відбувалося всередині шахтної печі, неможливо побачити, залізна руда вже мала стати червоною завдяки трьом шахтним вагонеткам деревного вугілля, які засипали туди.

Коли його запросив до Прикордонного Міста лист від Карла ван Бате, Лосій спочатку подумав, що це віддалене та пустельне місце. Якби у листі не говорилося, що тут гільдія каменярів може розпочати нове життя, він і не подумав би їхати на кордон королівства, щоб займатися старими справами.

На якийсь час залишивши сім’ю, він зібрав трохи речей і був готовий жити в наметі та їсти лише кашу. До того ж була ймовірність, що Лосій міг не отримати жодних грошей.

Але він не планував надовго залишатися у Прикордонному Місті. Лосій уже радів би тому, що просто побачиться з Карлом, старим другом, якого він знав багато років, а також з тими товаришами з гільдії каменярів, яких заслали, або вони жили в самоті.

Але реальність виявилася зовсім іншою.

Коли він прибув на кораблі до міста, його на пристані зустрічав Карл ван Бате, колишній видатний каменяр зі столиці Сірого Замку та потужний претендент на місце наступного лідера гільдії. Якщо порівняти його вигляд зі спогадами Лосія, то скроні Карла побіліли, на обличчі з’явилося більше зморшок, але він не схуд, а значно зміцнів, обличчя ніби сяяло.

Після обміну вітаннями Карл не повів його на галасливий і безладний будівельний майданчик, натомість привів друга до новозбудованого житлового будинку, вручив ключ і сказав:

– Цей дім твій. Поклади свій багаж, а потім підемо в шинок і вип’ємо.

…Після цього Лосій почув низку неймовірних історій з вуст Карла.

Карла ван Бате, простолюдина, володар міста прийняв до ратуші, він став чиновником із фіксованою місячною зарплатою, а також був керівником відділу будівництва!

«Якщо ти залишишся тут, то теж зможеш працювати в ратуші!»

«Житло надається безплатно!»

«Після десяти років роботи, ти можеш отримати пенсію! Що таке пенсія? Це означає, що ти отримуєш гроші, навіть коли не працюєш!»

Лосій подумав, що Карл був п’яний, але несподівано… те, що він розказав, виявилося правдою.

– Пане, руда плавиться, я бачу як тече розтоплене залізо! – закричав робітник з вершини печі.

– Відкрийте шлаковідвід і випустіть шлак!

Коли він доєднався до роботи, то жодних проблем, які Лосій уявляв, не виникло. Вони зверталися до володаря про надання людей і грошей, і їх давали дуже швидко. Доволі часто вони отримували відповідь на наступний день після подачі заявки. Крім того, тут виготовляється алхімічний продукт під назвою цемент, який швидко скріплює кладку, прискорюючи зведення будинків з місяців до днів. Він почав відчувати тут небувале задоволення.

Лише за місяць Лосій побудував п’ять печей з доменними камерами та три шахтні печі для виплавки чавуну.

Шахтна піч перед ним – результат наполегливої праці після того, як він покинув гільдію каменярів. Лосій думав, що її можна передати лише у вигляді креслення, не сподіваючись побачити піч на власні очі.

Ця вдосконалена шахтна піч має висоту майже два метри та внутрішній діаметр близько сімдесяти п’яти сантиметрів. У нижній частині печі є кілька фурм, які використовуються для видування та відведення повітря, а ще нижче є отвори для виведення шлаку та витікання розплавленого чавуну. Біля шахтної печі є земляний укіс з піску та гравію, завдяки якому робітникам зручно додавати матеріали та спостерігати за ситуацією в печі.

Сьогодні – день офіційного введення в експлуатацію першої шахтної печі, перед відкриттям, як зазвичай, має бути проведена перевірка плавки.

Після відкриття шлаковідвідного отвору більше ніж десять разів, роблячи перерви та додавши два візки деревного вугілля, перевірка загалом пройшла успішно: розтоплений метал опускався вниз, шлак вільно виходив, а температура на цей час задовольняла потреби плавки. Не потрібно більше витрачати деревне вугілля. Адже для того, щоб зменшити втрати, першу перевірку печі провели з використанням відходів руди, що були звалені в кутку району печей.

Відкривши отвір для виходу розтопленого чавуну, Лосій оголосив про зупинку печі.

……

Через два дні робітники, що очищали внутрішню камеру, викопали кілька темних каменів. Під дією високих температур інші відходи руди стискувалися в кілька разів, але ці шматки руди залишалися незмінними від початку і до кінця. Єдине, що змінилося, це їхня поверхня стала блискучо-чорною, як у чорнила.   

Лосій також не міг сказати, що це за руда. Йому відомо, що це видобута руда, яка має приємну для ока форму і вигляд. Вона не здається непотребом. Але якщо вона корисна, а вони не можуть її виплати, то що робити? Подумавши над цим, він просто вибрав шматок руди найбільш квадратної форми, загорнув її у тканину і попросив підлеглих віднести зразок до замку і передати Роланду Вімблдону, володарю Прикордонного Міста.

Можливо, добре обізнаний володар знає відповідь.

>>Розділ 183<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Адге́зія (лат. adhaesio — прилипання, зчеплення) — зчеплення (прилипання, злипання) приведених в контакт різнорідних твердих або рідких фаз; комплекс явищ, які здатні утворити зв’язки між матеріалами, що склеюються.

Фу́рма (від нім. Form — форма) — пристрій для подачі повітряного дуття в доменну піч. Являє собою порожнисту мідну вили́вану або зварну конструкцію особливої форми, близької до форми зрізаного конуса, у внутрішній порожнині фурми для її охолодження постійно циркулює вода.

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.