Звільнити цю відьму. Розділ 183

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 182.

Розділ 183. План розбудови міста

– Що це? – запитала Соловейко, дивлячись на блискучий чорний камінь на столі.

– Обсидіан, – Роланд навіть не підняв голову, зосередившись на креслені.

– Об… що за камінь?

– Та так, я просто говорю дурниці, – зітхнув він. Якщо брати форму і колір, то біс знає, що це за камінь. Роланд не займався георозвідкою, і не міг розрізнити чисті метали, що вже говорити про руди. Знання в його голові підказували лиш те, що більшість руд є сполуками зі складних компонентів, а різні домішки мають різний колір. Взяти, наприклад, залізну руду. Гематит, пірит і сидерит були зовсім іншими за зовнішнім виглядом. Особливо пірит, який іноді має світло-жовтий металевий блиск, його часто приймають за золоті жили, тому він отримав назву «золото дурнів».

Що стосується термостійкості… самі сполуки не мають фіксованої точки плавлення, що пов’язано з домішками та інгредієнтами, тому види неможливо розрізнити за температурою. Крім того, навіть якби металеві елементи перебували в іонному стані, без знання способу очищення, це марна витрата матеріалів.

– Є щось, чого ти не знаєш? – здивовано запитала Соловейко.

– Купа всього, – Роланд відклав перо і зробив собі чашку чорного чаю, – хочеш?

– Ні, – вона махнула рукою, – до речі, в’ялена яловичина не така смачна, як сушена риба, в майбутньому в шухляді ліпше тримати сушену рибу.

– … – Роланд на мить втратив дар мови, а потім вирішив вдати, що не чув її слів.

Принц планував передати камінь головному алхіміку Каймо Страєру, щоб той розібрався з цим. Все-таки мінерали мають певну радіоактивність, залишати їх у кабінеті як прикрасу не дуже розумний вибір.

Після нещодавнього розвитку здібностей Солої, він виявив, що тепер може зробити набагато більше.

Перше – це система водопостачання, що значно підвищить рівень життя мешканців. Тільки подумати, що повернувшись спітнілою додому після напруженого дня, людина намагається омити липке тіло та виявляє, що резервуар для води порожній, і потрібно йти до колодязя, щоб набрати води, – яке це жахливе відчуття. Крім того, Роланд також дуже втомився від процесу набирання води з резервуара, щоб вмитися і помили руки. Він постійно думає про те, що якщо залишити воду в резервуарі на кілька днів, у ній почнуть розвиватися якісь паразити, до того ж резервуар очищають не частіше одного разу на місяць. Якщо підійти ближче і придивитися, то можна побачити осад на дні, що рухається і нагадує гусениць.

Якщо для водопостачання використати водонапірну вежу, немає технічних труднощів у використанні парової машини для перекачування води з річки Червона Вода до водонапірної вежі. Після цього можна покластися на принцип сифона, щоб вода надходила до кожного дому через трубопровід, утворюючи автоматичну систему водопостачання. Причина, чому Роланд досі цього не реалізував це… матеріали.

Для виготовлення труб використовують залізо або мідь. Якщо залізні труби не оброблені антикорозійними засобами, їх через кілька років використання доведеться здавати на брухт. Мідні труби – ідеальні для водопостачання, вони стійкі до корозії, не покриваються нальотом на внутрішній стінці, нетоксичні, а іони міді навіть мають бактерицидну дію. Але використовувати метал, який іде на карбування монет, для створення труб? Видобутку шахти Північного Схилу не вистачить на подібну розкіш. Навіть у наступних поколіннях мідні водопровідні труби могли дозволити собі лише багаті.

Зараз Прикордонне Місто не тільки не продає руду, а і завозить злитки металу. Тому, незалежно від то, чи це залізна труба, чи мідна, Роланд не хотів використовувати їх для системи водопостачання, що в більшості призначена для власного задоволення і не принесе вигоди.

Але тепер все інакше, бо покриття Солої означає, що він може використати магію для створення труб. Наприклад, взяти залізну трубу як форму, обернути її папером і нехай Солоя використає магічне покриття. Витягнувши форму, вони отримають трубу. Навіть якщо такий водопровід не буде стійким до тиску, достатньо просто помістити його в закритій канаві.

Друге – система електропостачання… Звичайно, немає можливості за короткий час поширити її на все місто, але наповнити замок світлом – ось чого хотів досягнути Роланд. Читати при слабкому світлу свічки надто боляче, та ще і шкодить очам. Крім того, наближалося літо, як вони почуватимуться, коли в задушливу ніч навколо буде повно смолоскипів і свічок?

Тепер, коли у нього є генератор і дроти, здається, не за горами час, коли він приведе замок в епоху електрики… Роланд туманно пам’ятав, що до використання вольфрамових ниток люди зазвичай використовували карбонізовані бамбукові нитки для виготовлення ламп розжарювання. Бамбук не рідкість, його можна знайти в лісах на південь від річки Червона Вода.

Проте на даний момент найбільше Прикордонне Місто потребує заводів з виплавки чавуну. Це прямо пов’язано з великим машинобудуванням, виготовленням зброї, а також є основою виживання міста.

– Ти малюєш… вежу? – з цікавістю запитала Соловейко, сидячи на столі.

– Майже, – кивнув Роланд, – але всередині воно порожнє, його можна заповнити паливом і рудою. Воно працює як шахтна піч і може переплавляти залізну руду в чавун.

Це доменна піч, поліпшена версія старої шахтної печі.

Роланд з’їздив на будівництво, щоб подивитися на шахтну піч, яку спроєктував Лосій. Щиро кажучи, за винятком невеликої потужності та низької температури плавлення, конструкція дуже близька до доменної печі. Він планував побудувати ще десяток таких печей, але сталася еволюція Солої, і це дало  місту можливість виготовляти вогнетривку цеглу.  

А маючи вогнетриву цеглу настав час подумати про доменну піч з вищою температурою плавлення та більшою продуктивністю.

Висота нової печі становити майже вісім метрів, що в чотири рази перевищує висоту нинішньої шахтної печі. Вона має форму вежі, з максимальним внутрішнім діаметром у три метри. Щоб запобігти обвалу внизу будуть розміщенні опори. Стіни печі будуть тоншими зверху і товстішими знизу, низ матиме товщину десь до пів метра. Внутрішній шар буде зроблений з вогнетривкої цегли з покриттям від Солої. Також будуть отвори для подачі повітря, про це подбає парова машина.

Щоб повністю використати потужність парового двигуна, Роланд також розробив набір обладнання для автоматичної подачі матеріалів у доменну піч, сюди входила рухома рейка та спеціальний транспортний візок з дверцятами на дні. Після того, як візок підніметься до верхньої частини під дією тяги парового двигуна, пряжка внизу візка буде вставлена в гак, таким чином відкриваючи вихідний отвір і скидаючи паливо або руду в піч. Для цього часу ця система вважатиметься передовою технологією.

На відмінну від шахтних печей з великими отворами і низьким темпом нагрівання, ця доменна піч після запуску не зупинятиметься надовго. В неї потрібно безперервно подавати паливо і руду, а її продуктивність вища, ніж у шахтних печей. Достатньо побудувати 5-6 таких доменних печей – і виробництво чавуну в місті зросте в геометричній прогресії.

……

Намалювавши всі деталі рисунка, Роланд потер занімілі зап’ястки, після чого дістав із шухляди коробку і штовхну її до Соловейка.

Відьма здивувалася:

– Це…?

– Ну… я планував віддати його раніше, але мені знадобився час на гравіювання візерунка. Зрештою я не дуже вправний у роботі з машинами на заводі. Відкрий і поглянь, – усміхнувся Роланд.

Вона протягнула руку, відкрила коробку, і видала здивований звук.

Соловейко побачила два револьвери, що повністю відрізнялися від прототипів, які тримав на випробуванні Картер. Ці два револьвери сяяли сріблом, а поверхня була настільки блискучою, що могла відображати силуети людей. Руків’я та корпуси вкриті вишуканими візерунками, а на стволі також було вигравіювано: для Вероніки.

Ця ідея давно визрівала у голові Роланда. У порівняні з незручними крем’яними рушницями, де потрібно заздалегідь зарядити зброю, новий револьвер є більш зручним у цьому плані. Безпека і скорострільність теж на високому рівні. Цікаво побачити, якою потужною стане ця зброя у руках такої спритної відьми, як Соловейко.

– Дякую, – вона усміхнулася, беручи обидва револьвери та зістрибуючи зі столу. Соловейко стала так, ніби стріляє: – Навчиш мене ними користуватися?

– Звичайно, – кивнув Роланд. Соловейко була одягнена в біле вбрання вбивці та сліпуче усміхалася. Завдяки цьому він зрозумів, що означає бути до того красивим, що аж не мати друзів. – Це нескладно. Просто підкрадися до цілі, натисни на курок і крикни при цьому: час настав!

>>Розділ 184<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

«Гематит» з грецької — «кривавий камінь» (від грецького слова кров αἷμα (гайма)). Ця назва походить від характерного червоного кольору деяких різновидів гематиту та фарб, виготовлених із нього.

Піри́т — (грец. πυρίτης λίθος, буквально «камінь кресало») мінерал, сульфід заліза, персульфід заліза координаційної будови, хімічного складу FeS2 (46,6 % Fe, 53,4 % S). Часто у піриті наявні домішки Co, Ni, As, Cu, Au, Se і інших хімічних елементів.

Сидери́т (грец. ςιδερος — залізо) — мінерал, карбонат заліза. Назва походить від давньо-грецької σίδηρος «сидерос» — залізо (австрійський геолог Вільгельм Гайдінгер, 1845).

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Buymeacoffee.Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.