Звільнити цю відьму. Розділ 202

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 201.

Розділ 202. Шлях до розвитку

Роланд відпив чаю, а потім додав:

– Також я планую створити систему базової освіти у фортеці Довга Пісня. Це також стане випробування того, чи зможеш ти продовжувати керувати фортецею.

Педро одразу ж нашорошив вуха, коли почув слово «випробування»

– Базова освіта?

– Правильно, – принц усміхнувся і кивнув.

Тепер, коли церква зруйнована, а ієрарх убитий, церква втратила значну частину впливу в цьому місці, тож це ідеальний час, щоб змагатися за ідеологічні позиції. Він не має надії перетворити всіх вірян на потенційних кваліфікованих робітників, що відповідатимуть його стандартам, а сподівається на ще більше послаблення впливу церкви. Якщо Святе Місто знову захоче влізти у фортецю Довга Пісня, у Роланда є багато способів тримати їх якнайдалі. Хай навіть не думають звести тут нову церкву.

– Базова освіта буде доступною для всіх жителів фортеці віком до 40 років, незалежно від статі. До курсу навчання входитиме читання та письмо, прості обчислення, вивчення природничих наук та ідеологічне виховання. – Роланд махнув рукою, стримуючи запитання Педро. – Не хвилюйся, гроші на витрати підуть з податку, який фортеця платить Прикордонному Місту. З наступного місяця фортеця платитиме лише 20%, а 10% будуть витрачені на освіту. Використовуючи ці гроші, ти можеш найняти кількох учених зі столиці або місцевих лицарів чи збіднілих дворян. Однак витрати на найм будуть незначними. Десять відсотків податку це щонайменше сума майже в тисячу золотих драконів, тому ти повинен зробити набагато більше, ніж простий найм учителів.

Педро подумав трохи і сказав:

– Ваша Високосте, ви маєте на увазі: використати ці гроші, щоб мотивувати жителів здобувати освіту?

У цього хлопця справді гострий розум. Роланд усміхнувся і сказав:

– Саме так. Крім дітей, більшість людей мають роботу, щоб заробити на проживання. Вони працюватимуть в день, тому навчання проходитиме ввечері. Ніхто не захоче іти на навчання та слухати патякання інших людей замість відпочинку. Також ніхто не захоче напружувати свої голови, щоб навчитися читати і писати. Тому ти повинен використати певні принади, щоб заманити їх на навчання, наприклад, надати вечерю з м’ясом або ті, хто швидко навчається, отримуватимуть грошову винагороду. Ясна річ, що світлі та просторі кімнати для навчання також важливі. – Принц зробив паузу. – Іншими словами, ти маєш зробити все можливе, щоб популяризувати освіту серед усіх мешканців фортеці. Як я вже казав, це також і твоє випробування: через рік кількість грамотних людей у фортеці має перевищувати 50%.

– Але, Ваша Високосте… – нерішуче почав Педро, – попри те, хто це буде, вчений чи дворянин, вони не мають досвіду навчати простолюдинів грамоти, що вже говорити про навчання природничих наук та ідеологічне виховання, – він ретельно вимовив незнайомі йому слова. – По правді кажучи, навіть я сам не дуже розумію, що це таке. Іншими словами, боюся, найнявши їх, потрібний результат не буде досягнено.

– Я це врахував, – заспокоїв його Роланд, – через це не переймайся, я надішлю групу чиновників з ратуші, вони допоможуть тобі у цій справі, Прикордонне Місто також надасть всі необхідні для навчання книги. Ці чиновники мають великий досвід, вони можуть читати лекції та навчати людей, яких ти наймеш, щоб далі ті люди навчали мешканців фортеці. Коли ти поспілкуєшся з ними, то зрозумієш, що чиновники з ратуші допоможуть у вирішенні певних питань.

«Тож, якщо Педро хоче і надалі керувати фортецею, він обов’язково співпрацюватиме з моїми людьми», – подумав принц. І через чиновників міністерства освіти, які займуть відповідні посади, новини з фортеці Довга Пісня будуть швидко передаватися до Прикордонного Міста.

Побачивши, що Педро не заперечує, Роланд сказав про останній пункт:

– І третє, я планую побудувати дорогу між фортецею Довга Пісня і Прикордонним Містом, щоб скоротити час подорожі між цими місцями для пішоходів і караванів.

– Ваша Високосте, але між цими місцями вже є дорога? – здивовано сказав Педро.

Чи можна ґрунтову стежку витоптану людьми вважати дорогою? Її ширина менше двох метрів, коли йде дощ, поверхня дороги перетворюється на болото, на ній повно ям, вона явно не підходить для швидкої їзди на кареті. Роланд похитав головою і сказав:

– По дорозі, яку я хочу побудувати, зможуть їхати поряд дві карети. Поверхня дороги буде рівною та гладкою, на ній не буде застоюватися вода навіть коли йтиме дощ. Це буде така сама дорога, як на вулицях Прикордонного Міста.

– Ви говорите про бруківку? – приголомшено запитав керівник фортеці. – Така дорога коштуватиме немало. Каменярі мають підібрати каміння, обробити його, потім викласти бруківку, а вже після цього дорогою можна буде користуватися. Дорога з бруківки, що вестиме від фортеці й до Прикордонного Міста коштуватиме щонайменше 5 тисяч золотих драконів. З усією повагою, Ваша Високосте, якщо фортеця Довга Пісня не підвищить податки, ми ніколи не отримаємо такої суми.

– Фортеці всього лише потрібно надати людей. – Спокійно сказав принц. – Оголосиш на всій території, що проводиш найм робітників. Не тільки на землях фортеці Довга Пісня, а і на території великих родин. Робітники отримуватимуть шість срібних вовків на місяць. Будівництво займе десь рік, гадаю, охочих буде багато.

– Для різноробів шість срібних драконів – це відносно висока зарплата. – Педро кивнув. – Скільки людей ви хочете найняти?

– Щонайменше дві тисячі, – відповів Роланд.

У такому випадку щомісячні витрати на різноробів будуть чималенькими. Крім того, також будуть каменярі, муляри та інші, що в очах інших безперечно виглядає високими витратами. Мало хто з дворян погодиться витрачати свої кошти на будівництво такої дороги. Це ясно видно з обличчя Педро. Але тепер, коли Прикордонне Місто може продавати парові двигуни, доходи і витрати загалом дійшли балансу. Роланд ніколи не планував зберігати всі золоті дракони у сховищі, як це роблять так звані скоробагатьки, найкращий спосіб використати гроші – це вкласти в інфраструктуру.

Побудова хорошої дороги між фортецею і Прикордонним містом дуже важлива. Це не тільки в майбутньому полегшить торгове сполучення між цими двома місцями, а і вплине на швидше розгортання військ. Якщо подорож буде ускладнюватися незручною дорогою, навіть якщо вони отримають новину про те, що фортецю атакували, то через три дні подорожі над містом уже може висіти прапор ворога.

– Зрозумів, – Педро прийняв наказ.

– Поки що це все, що тобі потрібно зробити. Я скоро повернуся до Прикордонного Міста, тому працюйте наполегливо, пане посол, не підведіть мене цього разу.

Педро розвернувся, щоб піти, аж раптом зупинився, ніби щось згадавши, і запитав:

– Ваша Високосте, що робити з ув’язненими?

Уперше за цю зустріч Роланд не відреагував швидко, він трохи помовчав, перш ніж сказав:

– Тримай їх у в’язниці, вони довго не проживуть.

……

Сівши на корабель, принц вирушив додому.

– Здається, ти не в гуморі? – запитала Соловейко, повернувшись до нього обличчя. – Це через тих простолюдинів?

– Тіфіко примусив їх, – зітхнув Роланд. – Якби ними не маніпулювали через пігулки, вони б не стали коритися його наказам і не гинули в незнайомій стороні.

– Це не твоя провина, – Соловейко взяла його за руку.

– Звичайно, ні, – без вагань сказав Роланд. – Якби я їх не зупинив, Прикордонне Місто стало б жертвою жаги Тіфіко до влади. Звичайно, церква, яка виготовила ті пігулки, також є одним із винуватців.

– Отже, ти знищиш церкву, припиниш суперечки і покладеш край вбивству людей з таких безглуздих причин, правда? – з усмішкою запитала Соловейко. – Чи це будуть відьми, чи звичайні люди, всі житимуть щасливо під твоїм правлінням.

– … – Роланд подивився в її сяючі очі та легенько кивнув: – Так, обіцяю.

>>Розділ 203<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.