Звільнити цю відьму. Розділ 205

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 204.

Розділ 205. Мікроскоп

Спокій у місті відновився після того, як вони дали відсіч військам Тіфіко.

Роланд обрав трьох людей з відділу освіти ратуші, а також двох учителів, щоб сформувати групу, і відправив їх до фортеці Довга Пісня з книгами, які скопіювала Солоя. Якого ефекту вони б не досягнули, він нарешті зробив перший крок до асиміляції фортеці.

Хоча Педро погано показував себе у битвах, але він чудово проявляв себе в управлінні. Всього за тиждень дві тисячі найнятих робітників прибули кількома окремими групами у супроводі лицарів. Якби не нова партія доменних печей, яку запустили у виробництво, Роланд би не наважився прокладати кам’яну дорогу між двома містами. Але зараз у нього з’явилася можливість проявити марнотратство.

Цю дорогу Роланд назвав головною королівською дорогою, і за нею повністю відповідає міністр будівництва Карл. Структура дороги точно така, як на вулицях містечка, цементно-стабілізований шар гравію. В час, коли на дорогах немає важких транспортних засобів, такого дорожнього полотна має вистачити для основних завдань. Плюс воно має хороші дренажні показники, тому в майбутньому можна додати асфальт або бетон, залежатиме від ситуації.

Про будівельний матеріал дбали чотири дробильні машини з паровими двигунами, вони замінили людей у видобуванні й виробляли десятки тонн щебеню щодня. Однак слабка транспортна спроможність обмежує подальше збільшення виробництва. Для того, щоб перевезти таку кількість щебеню на будівельний майданчик потрібно понад сотню людей, які керуватимуть запряженими кіньми возами. В наступних поколіннях для такої роботи вистачило б однієї вантажівки.

За винятком чотирьох печей, які випалювали глиняну цеглу, решта доменних печей були зайняті виробництвом цементного порошку. Після випробувань різноманітних компонентів, а також переконавшись, що шахта забезпечує достатню кількість залізного порошку, цемент, який сьогодні виробляє містечко має набагато кращу якість та характеристики у порівняні з першими партіями.

Однак перевезення великої кількості щебеню і цементного порошку такою кількістю людей приносила місту чимало негативних наслідків, найсерйознішим з яких є пил. Удень, коли був лише невеликий вітерець, добре видно, як по небу летить густий пил, від якого вулиці стали світло-жовтими. Хоча більшість містян не заперечували проти цього, але для Роланда не було нічого гіршого, ніж зачиняти двері й вікна спекотним літом.

Тому візки, якими перевозили цемент і щебінь, швидко отримали криті верхи, щоб зменшити розсіювання під час транспортування. Водночас з цим завдяки здібності Листочка місто за кілька днів отримало тінь, дерева з пишним гіллям вишикувалися вздовж вулиць, тож здалеку виднілася лише зелень. Крім того, Роланд активно закликав людей розбризкувати воду, щоб зменшити кількість пилу, тож ця проблема швидко вирішилася.

По прямій відстань між двома містами менше ніж 70 кілометрів, але, враховуючи те, що необхідно огинати підніжжя Непрохідних гір при будівництві, загальна довжина дороги становитиме близько 100 кілометрів, очікувана тривалість будівництва – один рік. З такою якісною дорогою можуть стати у пригоді деякі транспортні засоби, як-от велосипед чи машини з паровим двигуном.

Його план і щодо розвитку освіти, і щодо будівництва доріг мав на меті об’єднання двох міст, як об’єднання міст і містечок, популярне у наступних поколінь. Коли вони освоять землі між фортецею Довга Пісня і Прикордонним Містом, то зможуть об’єднатися у мегаполіс. Якщо він зможе перетворити пагорби у південній зоні на частину міста, а потім отримати прохід у горах, то навіть матиме власний морський порт.

Звичайно для подібних планів потрібна величезна кількість населення. А щоб витримати можливі війни у майбутньому місто має саме забезпечувати себе харчами, а також надавати велику кількість працівників для промислового виробництва. За попередніми підрахунками йому потрібно близько 100 тисяч людей, а найбільше місто Сірого Замку, столиця, має населення близько 20-30 тисяч людей.

Роланд подумав про північний і південний регіони королівства. Ці землі постраждали від війни. Коли настане зима, там буде велика кількість людей, яким не вистачатиме їжі й одягу, тобто буде багато біженців. Він може запропонувати їм їжу і теплий притулок, а потім Прикордонне Місто зможе асимілювати їх. Також будуть біженці з Вічної Зими і Вовчого Серця. Тому щодо цього питання ліпше написати листа торговиці Марґорі з проханням з’ясувати ситуацію в тих двох королівствах.

……

Записавши оновлений план розвитку, принц зібрав аркуші та поклав їх до шухляди. Потягнувшись, він вирішив сходити до Анни і подивитися, як просувається справа з лінзами.

Відтоді, як він зрозумів причину еволюції здібності Солої, Роланд задумав зробити мікроскоп, з допомогою якого можна побачити структуру клітин.

Якщо вони зможуть спостерігати за чарівним мікросвітом власними очима, то є ймовірність, що це підштовхне й інших відьом до розвитку, а у найгіршому випадку це принаймні розпалить інтерес до навчання.

Зробити дві опуклі лінзи для мікроскопа не така вже і велика проблема. Складність полягає у фокусній відстані кожної лінзи, яку відшліфували вручну. Тому зіставлення окуляра та лінзи об’єктива є клопіткою роботою, бо потрібно не один раз регулювати відстань між лінзами.

Коротко пояснивши принцип опуклих лінз, він дав Анні кілька високоякісних кристалів і попросив вирізати лінзи та виміряти їхню фокусну відстань. Минуло три дні, тож Роланд сповнений цікавості щодо того, яких висот досягла Анна.

Коли він підійшов до дверей кімнати, Соловейко усміхнулася йому і притулилася до стіни, ніби говорячи, що не піде за ним. Завдяки тому, що вона зменшила час своєї невидимості, Роланду більше не потрібно вгадувати, де вона знаходиться. І щоразу, коли він хотів побути наодинці з Анною, Соловейко обирала стояти подалі.

Відчинивши двері, Роланд побачив Анну, яка сиділа за столом і поралася з металевою трубкою.

– Ну як? – спитав він, зробивши крок уперед.

Щойно питання злетіло з його губ, він побачив на столі кілька приладів і був приголомшений їхнім виглядом. Вони були досить схожими на мікроскопи і нагадували схеми, які він зобразив.

– Я зробила кілька прототипів відповідно до рисунків, які ти мені дав, я справді бачу багато деталей, які важко побачити зазвичай, – вона підняла голову і її чуб м’яко спустився набік. – Я використовувала його, щоб подивитися на папір, листя і стоячу воду й побачила, що вони виглядають зовсім інакше. – Після польоту на повітряній кулі Анна припинила звертатися ввічливо, коли вони були наодинці, від чого йому аж полегшало.

– Як ти це зробила? – здивувався Роланд. – Рисунок це лише приблизна схема.

– Схеми достатньо, – з усмішкою сказала Анна, – як бачиш, поки окуляр і об’єктив закріплені на певній відстані, вони відіграють звою роль у збільшені, їх всього лише потрібно зафіксувати у залізній трубці – і основна частина мікроскопа готова. Коли я перевіряла ефект збільшення лінзи, то з’ясувала, що лінза об’єктива і ціль для спостереження мають бути на певній відстані, щоби бачити чітке зображення. Коли рука рухається, зображення розмивається. З твоєї схеми видно, що також потрібна платформа, на якій лежатиме скельце. Циліндр з лінзами закріплений на корпусі, а платформа, на які лежатиме скельце з ціллю можна рухати вгору і вниз, щоб отримати найкращу відстань до об’єкта. – Вона на мить зупинилася. – Але нижню частину схеми складніше зрозуміти, можеш пояснити, для чого воно потрібне?

Роланд поглянув на рисунок і зрозумів, що зробив помилку. Це було дзеркало, яке використовувалося для відбивання світла, щоб воно проходило крізь об’єкт. У цей час не винайдено ртутних дзеркал, а дворяни, щоб подбати про зовнішній вигляд, досі використовують бронзові або залізні дзеркала. У палаці на скло наносили тонкий шар срібла, щоб отримати кращий ефект відображення. Але поки є достатньо сонячного світла мікроскопом можна користуватися і без цього дзеркала.

Після того, як він детально пояснив про дзеркало, Роланд не міг позбутися від думки про дивовижну здатність Анни до розуміння. Маючи лише приблизну схему, вона створила майже готовий продукт, що для нього абсолютно неможливо.

Побачивши білу шию, яка оголилася, коли Анна опустила голову, щоб перевірити нову оправу об’єктива, Роланд не втримався. Але коли він нахилився уперед, бажаючи її поцілувати, Анна притиснула руку до його обличчя і м’яко відштовхнула:

– Пізніше, Ваша Високосте, я зайнята.

– Гм… Гаразд.

>>Розділ 206<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.