Звільнити цю відьму. Розділ 211

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 210.

Розділ 211. Легка промисловість

Роланд сидів за столом, зацікавлено дивлячись на головного лицаря, що прийшов доповісти про стан першої армії.

У порівнянні з красивим, але крижаним обличчям Картера, яке він мав ще кілька місяців тому, тепер на його обличчі помітно більше емоцій. Він більше не виглядав брилою льоду, в його виразі обличчя можна помітити очікування і завзяття.

«Схоже, це пов’язано з Зіркою заходу», – подумав Роланд.

Він чув про недавнє зближення Картера з Мей. Зрештою лицар один із вищих чинів першої армії, а також є одним із її помітних представників, за кожним його кроком стежили, що вже говорити про ситуацію, коли поряд з ним така вродлива жінка, як Мей.

Коли вони вперше прогулювалися вулицями містечка, особиста охорона принца негайно донесла до його вух цю новину.

Роланд не переймався через це. Картер, мабуть, десь на два-три роки старший за нього. Тож доволі дивно, що він ще не одружився. Буде добре, якщо він знайде свою половинку в західному регіоні, головне, щоб це не впливало на його роботу.

Згідно зі звітом головного лицаря, перша армія зараз має близько 200 револьверних гвинтівок і щодня додавалося близько десяти нових. Фактично, якщо сировини достатньо, Анна може збільшити виробництво в кілька разів, але вона одночасно відповідала за виробництво чавуну, сталі та парових машин, що сильно її сповільнювало.

Але це прийнятна швидкість, бо перша армія налічує лише 600 осіб, а на заміну озброєння знадобиться ще півтора місяця. Крім того, до приходу нової хвилі розширення населення розмір армії наразі не можна збільшити.

Ще один пункт звіту – формування другої армії.

Для зручного тренування та збереження таємниці всі простолюдини, набрані з фортеці Довга Пісня, пройшли перевірку, після чого Роланд включив їх до другої армії. Зараз вони проходять дисциплінарну підготовку, тобто проходять військовий вишкіл. Увечері в них вечірні заняття, тобто ідеологічне виховання, щоб якнайшвидше проростити у цих людях переконання, що вони захисники західного регіону, і їм потрібно викладатися на повну заради безпеки рідних.

– Наразі підготовка особового складу другої армії просувається добре. За оцінками, вже через тиждень вони зможуть перейти до навчальних стрільб. На той час крем’яних рушниць, які виводяться з озброєння першої армії, має вистачити на кожного з них. – Підсумував Картер.

Це одна з переваг стрільців: на підготовку звичайного воїна з холодною зброєю піде не менше року, а на лицаря – п’ять-шість років, тоді як для тренування стрільця з вогнепальною зброєю потрібен лише місяць. Що довше триватиме бій, то більше переваг матимуть стрільці, адже натискати курок набагато легше, ніж битися мечем.

– На тренуваннях з бойовими патронами інструктори мають звертати увагу скільки рушниць вони видали і скільки їм повернули. Також слід приділяти увагу кількості пороху. Під час навчання нехай за ними наглядають ветерани першої армії.

– Зрозумів, – кивнув лицар.

– Чудово, – Роланд повів рукою, – раз із цим закінчили, можеш іти, гадаю, в тебе є справи.

– Е, Ваша Високосте… – Картер якусь мить вагався, але продовжив: – Минулого разу ви сказали, що парфуми, додані в мило, зроблені з цукрової тростини. Це правда?

– Так, – принц відкинувся на спинку крісла. – У чому справа?

– Цукрова тростина дорога?

– Ні… це звичайна культура.

– Я чув від людей, що флакон парфумів розміром з великий палець у столиці продають за п’ять золотих драконів. – Картер почухав потилицю. – Якщо така справа, то чи не приноситимуть парфуми великий дохід містечку?

– П’ять золотих драконів? – здивувався Роланд. Він про це навіть не подумав. Якщо пригадати, коли попередній четвертий принц жив у палаці, то ніколи не приділяв уваги цінам на повсякденні товари. Також його не цікавили такі речі, як парфуми, в основному лише жінки віддавали перевагу речам, що містять приємні аромати.

Початковою ідеєю, що спонукала його до створення парфуму, було отримання мила. Інакше у ванній кімнаті, де є проточна вода, але немає мила, ніби чогось не вистачає. Бульбашки, що вкривають все тіло, – ось істина насолода ванної кімнати.

Якщо маленьку пляшечку парфумів можна продати за кілька золотих драконів, то це чудова ідея для торгівлі. На відміну від дзеркал із магічним покриттям, сировинні матеріали, як цукрова тростина і квіти, набагато дешевші за кришталеве скло.

Подумавши про це, Роланд усміхнувся і сказав:

– Це хороша ідея, я візьму її до уваги.

– Ваша Високосте, тоді… чи можу я взяти із замку цукрову тростину? – з очікуванням запитав головний лицар.

– Звичайно, – почувши його тон, Роланд одразу здогадався, що хоче зробити Картер. Все-таки це західний регіон, на відміну від порту Чиста Вода, рослини з фіордів тут досить рідкісні. Це хороший вибір, зробити такий подарунок, щоб порадувати жінку. – Вони ростуть на стіні у саду, піди туди і вибери сам.

– Дякую, Ваша Високосте! – Картер поклонився і пішов.

Після цього Роланд покликав Барова – тепер не личить називати його помічником міністра, як персону номер один у ратуші, його вже можна вважати управителем Прикордонного Міста.

Щойно Баров сів, Роланд коротко розповів про ідею торгівлі парфумами:

– Що думаєш про цей план, чи зможемо ми заробити на цьому?

Баров не відповів на це питання одразу, натомість сказавши із широко розплющеними очима:

– Ваша Високосте, ви впевнені, що парфуми виробляють з цукрової тростини?

– Хіба ти не користуєшся милом? Причина, чому воно має приємний аромат, в тому, що до мила додали парфуми. – Пояснив Роланд, розвівши руками. – Вартість сировини мізерна. Але я не знав, що парфуми у столиці коштують так дорого, поки про це не сказав Картер.

– Навіть більше, Ваша Високосте! – схвильовано сказав Баров. – Парфуми це дуже таємний продукт столичної гільдії алхіміків. Щороку їх виготовляють десь біля тисячі флаконів і лише невелика частина буде продана в Королівському місті. Ті флакончики, що продають в інших містах Сірого Замку, коштуватимуть на 20-30% дорожче, а якщо продавати їх у фіорди й інші королівства, то ціна зростає майже вдвоє. Щоб купці не заробляли на різниці в ціні, столична гільдія алхіміків не тільки жорстко контролює ціни на парфуми в інших місцях, вони навіть самі призначають торговців. Якщо ми можемо виготовляти парфуми і продаватимемо їх тільки в місто Червона Вода і Хребет Упалого Дракона, то все одно отримуватимемо значні прибутки.

– Он воно як.

«Він був двадцять років помічником міністра фінансів, Баров чудово розбирається в цінах на товари та ситуації на ринку», – подумав Роланд. Взявши сказане до уваги, він сформував у голові попередній план.

Існує багато способів виготовлення парфумів. Найпростіший спосіб – розім’яти пелюстки квітів або трави з унікальним ароматом і замочити їх у спирті, дати спирту час, щоб розчинити ароматичні олії з рослин, а потім відфільтрувати, додати воду, щоб розбавити, і можна використовувати.

Алкоголь вони отримують від бродіння соку цукрової тростини, джерелом ароматичних олій може бути троянда, або більш поширені розмарин і конюшина. Однак заради досягнення масштабів масового виробництва найкраще попросити Листочка використати здібність, щоб магічно змінити рослини для отримання ароматичних олій.

Крім парфумів ця галузь може виробляти білий цукор і міцний алкоголь, що також мають великий попит. Хоча прибуток буде не настільки великим, як він продажу парфумів, але якщо продавати їх містянам, збагачуючи смакові відчуття, це стане великим кроком до поліпшення якості життя людей.

Причина, чому Роланд повільно розвиває легку промисловість, в тому, що через брак робочої сили важко отримувати високі прибутки від малого виробництва товарів щоденного попиту. Тому найефективніший спосіб інвестувати малу кількість населення – це важка промисловість.

Однак виробництво парфумів є прибутковим, можливо, він може скористатися цим шансом, щоб компенсувати недоліки в цій ланці.

>>Розділ 212<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.