Звільнити цю відьму. Розділ 242

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 241.

Розділ 242. Розвиток архітектури

Церемонія нагородження тривала до обіду, Роланд, який відповідав за вручення нагород і виконував обов’язки ведучого, був виснажений до крайності. На щастя, опівдні церемонія успішно завершилася під звуки дзвонів і вистріли з гармат. Обливаючись потом, він повернувся до замку і, щойно піднявся на третій поверх, побачив Анну, що притулилася до дверей кабінету з усмішкою на обличчі.

– У чому справа?

– Дізнаєшся, коли зайдеш, – вона кліпнула своїми блакитними, схожими на озера, очима.   

«Малоймовірно, що це якийсь жарт», – розгублено подумав Роланд, відчинив двері та завмер на місці. Він побачив двадцять відьом, що вишикувалися у два ряди. Першими стояли Сувій і Венді. Побачивши появу принца, вони припідняли свої спідниці, виконуючи реверанс.

– Кха-кха, що ви…

Сувій заговорила першою:

– Ваша Високосте, ваші дії доводять, що ваші слова – правда, і сестри щиро вдячні за це. Нашу вдячність не можливо описати словами. Будь ласка, дозвольте нам і далі служити вам.

– О, ясно, – полегшено зітхнув Роланд, – я думав, що ви зібралися всі, щоб попрощатися.

– Пхех, – не втрималася Венді і засміялася, – як таке можливо, Ваша Високосте? Це місце – Свята Гора, про яку мріють відьми. Поки ви не захочете нас вигнати, ми сподіваємося, що будемо жити тут вічно.

– Це саме те, що я хочу бачити… Насправді ви не повинні були це робити. Я не тільки допомагаю вам, але і собі теж. Тому не треба поводитися настільки формально, я віддаю перевагу вашому розслабленому вигляду.

– Хмф, я ж казала, що не потрібно бути такими формальними. – Пирхнула Лілі. – Бачите, він вважає, що ми надто серйозні.

– Як ти можеш так говорити? Хіба не ти одразу ж погодилася на цю пропозицію? – Таємничий Місяць прошепотіла: – Зрадниця!

– Добре, ходімо до обідньої зали. Його Високості ще потрібно переодягнутися. – Сказала Сувій, безпорадно приклавши долоню до чола. – О, точно, пані Анна сказала, що ви останнім часом дуже пізно лягаєте спати? Будь ласка, подбайте про себе. Щоб досягнути нашої мети, ви повинні бути живим і здоровим.

– Не хвилюйся, – усміхнувся Роланд, – я в порядку.

Після того, як відьми пішли, у кабінеті залишилися лише вони з Анною.

– Що? Ти теж хочеш висловити мені вдячність? – подражнив її Роланд.

– Так… я хочу сказати те саме, що й інші, – Анна підняла кутики губ, – жодними словами не можна описати мою вдячність.

– І… ти теж сподіваєшся жити у Прикордонному Місті вічно?

– Ні, не зовсім.

Роланд був приголомшений цими словами, його серце шалено забилося:

– Чому?

– Тому що ти не залишишся тут навічно, – відповіла Анна, нахиливши голову. – …куди б ти не пішов, я завжди ітиму за тобою.

Його серце омило хвилею тепла. З того дня, як він зустрів цю дівчину, її думка не змінилася. Чи це було запрошення від Союзу Співпраці чи пропозиція відпливти у критичний момент боротьбі з демонічними звірами, вона завжди вирішувала залишатися поряд з ним.

У цей момент Анна раптом зробила два кроки вперед і ніжно обійняла його.

– Зажди, я весь у поту, – попередив їй Роланд.

Дівчина нічого не сказала на це, вона поклала голову йому на груди і глибоко вдихнула, ніби намагалася закарбувати запах у своїй пам’яті. Роланд відмовився від думки відштовхнути Анну,  замість цього обійняв її та довго не відпускав.

……

Після обіду Роланд прийняв холодний душ і швидко повернувся до роботи.

Він покликав Карла ван Бате, розклав детальну карту Прикордонного Міста і вказав на місце на річці Червона Вода:

– Я хочу побудувати тут міст.

– Це буде не понтонний міст? – Карл трохи подумав, а потім сказав: – Вибачте, Ваша Високосте, мої слова можуть прозвучати грубо, але в цьому місці річка Червона Вода має ширину у сто метрів. Якщо ви хочете побудувати там кам’яний міст, то це неможливо зробити. Навіть якщо це буде зведення аркового мосту, він може пройти десь третину відстані, а далі течія така сильна, що опори мосту просто не витримають, навіть якщо це будуть палі товщиною з людину… крім переправи на плотах і понтонних мостів, на таку ширину річки неможливо збудувати міст.

– Це буде не кам’яний, а металевий міст, – пояснив Роланд. – Усього три прольоти, за опори відповідатимуть відьми. Вам потрібно лише заздалегідь визначити потрібні точки. Також міст повинен мати таку висоту, щоб вітрильники могли проходити під ним і не зачіпати щоглами нижню частину.

– Хіба це не підніме міст високо в повітря? – здивовано сказав Карл.

– Це буде всього лише шість-сім метрів над землею, – Роланд швидко намалював схематичне креслення металевого мосту з трьома прольотами. – Для швидшого розвитку південного берега і створення там доків потрібен міст, який не перешкоджатиме руху кораблів. Хоча понтонний міст просто зробити, але це рівнозначно перекриттю річкового русла, що буде перешкодою для подальшого розвитку. 

Поїздка першої армії до столиці королівства дала Роланду багато інформації. Річки тягнуться по всій території Сірого Замку, а великі міста в основному побудовані поруч з великими річками. Якщо в майбутньому знадобиться провести операції у середині королівства, наявність кількох мілководних бойових кораблів, безумовно, стане зброєю номер один для забезпечення вогневої підтримки й облоги міст. Зрештою потужні морські гармати відомі своїми калібрами, які значно переважають польові гармати. А щоб побудувати кораблі, йому спочатку потрібен док, тому і з’явився план металевого мосту.

– Але я не маю досвіду будівництва подібних мостів… – Карл дещо вагався.

– Я теж, – Роланд знизав плечима. – Просто дій ретельно і повільно, перевіряючи потрібне. Спочатку, заради перевірки, можеш побудувати міст на березі. Не буде проблем потім перенести його на річку Червона Вода. – Сказав він, знайомлячи Карла ван Бате з концепцією збірної з частин конструкції, яку пізніше можна перемістити куди потрібно. – Буде так само, як під час зведення водонапірних веж. Колібрі зменшувала вагу, а твоя учениця Анна допомагала зі складанням і зварюванням частин, у такому випадку проєкт не повинен бути надто складним.

– Як… накажете, Ваша Високосте, – Карл кивнув.

– Також є ще один дуже важливий проєкт, який я тобі доручаю, – принц перевів палець на територію замку. – Я планую збільшити розмір заднього двору, хочу приєднати до нього весь простір на височині та побудувати тут триповерховий будинок.

Якщо все пройде добре, то наступного місяця п’ять відьом Тіллі прибудуть до Прикордонного Міста, однак у замку більше немає вільних кімнат для гостей. Хоча зараз цю проблему можна вирішити, тимчасово розмістивши у кімнаті по три відьми, проте у майбутньому кількість відьом буде зростати, тож вічно так тривати не може. Крім того, чудове середовище проживання, різноманітні нові та комфортні умови є частиною його стратегії, щоб переконувати відьом залишитися. Неважливо, це перехід від скромного середовища до розкішного життя чи сучасна теорія використання пряника – красиве і комфортне життя, завжди може зробити людей залежними.

– Триповерховий… цегляний будинок?

– Це буде не зовсім цегляний будинок, – усміхнувся Роланд. – Правильніше його буде назвати цегляно-бетонною конструкцією. Стовпи і балки будуть зроблені із залізобетонну, вони будуть як кістки у тілі людини. Ця конструкція дозволить зробити будинок вищий, у майбутньому ми зможемо додати до нього чотири-п’ять поверхів.

– Залізо… бетон? – повторив Карл з розгубленим видом.

– Це суміш цементу, піску і гравію зміцнена сталевими прутами, що підвищує стійкість конструкції до вигину, – сказав Роланд. – Звичайно, точна кількість кожного доданого інгредієнта вимагає ретельного тестування, але якщо все пройде вдало, то суміш буде міцнішою за вапняк.

Чисто теоретично, ця річ має дуже широкий діапазон якості, як і бетон. Цемент, який купили в селі, і намішали відповідно до власних уявлень, повністю відрізняється від того, який замішують професійно на будівництвах. Те саме стосується і сталевих прутів… Деякі люди, що будували власні будинки у сільській місцевості, навіть не використовували гравій, а замість сталевих прутів могли використовувати дріт або тонкий бамбук. Коли Роланд бував у селі, то був свідком процесу будівництва «заміських вілл» від самого початку і до кінця.

І він планував наслідувати цей приклад, адже це буде простий триповерховий будинок, навіть якби він скупився на матеріали, такій споруді важко завалитися.

Також Роланд сподівається, що завдяки зведенню житлового будинку для відьом, Карл зможе освоїти цей будівельний матеріал, який дозволяє змінювати форму за бажанням і майже такий же досконалий як оброблений камінь. Як один із напрямків розвитку будівельної галузі, бетон цілком може вплинути на половину країни. Роланд не знається на архітектурі, а те, що йому відомо, він вивчив у селі, тож розумним рішення буде розширити кругозір каменяра і вивести його на правильний шлях розвитку.

– Е-е… ви хочете, щоб я і це дослідив самостійно та повільно? – запитав Карл.

– Ні, – Роланд злегка усміхнувся, – цього я можу тебе навчити.

>>Розділ 243<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.