Звільнити цю відьму. Розділ 244

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 243.

Розділ 244. Реєстрація особи

Біля західної міської стіни біженці під керівництвом солдатів першої армії проходили безпрецедентну перевірку особи.

Баров, ясна річ, уже вивчив, що люди – найважливіший актив для Його Високості Роланда. Щоб привезти цих людей до Прикордонного Міста, принц витратив чимало золотих драконів і навіть відправив першу армію в експедицію до столиці королівства. Коли Баров побачив рахунок від торгової палати Марґорі, він мало не поліз на стіну.

Якщо додати до купи витрати більш ніж за два тижні, тобто за оренду кораблів, плата за перевезення, оплата продуктів, які надав торговий караван, то сума вийде більша ніж 2 тисячі золотих драконів, що еквівалентно ціні 4 парових машин. Якби минулого місяця вони не отримали авансом оплату за оновлення двох вітрильників, то у нинішньому фінансовому звіті, ймовірно, вони були б у мінусі.

Коли біженців перевезли сюди, на його плечі лягло виснажливе і величезне завдання збору інформації. Майже всі чиновники ратуші та учні вийшли, щоб зайняти місця у дерев’яних будиночках біля підніжжя міської стіни, щоб зібрати і записати дані про біженців. Дивлячись на понад десять шеренг біженців, що повільно рухалися через пункти збору інформації, Баров ніби на яву бачив монети, що рухалися.    

Порівняно з довгими чергами біля пунктів, що записували інформацію про простолюдинів, пункт для ремісників й інших талантів, за який Баров відповідає, був майже безлюдним, за цей час пройшло лише 50-60 людей.

– Я… тесля, – в цей момент до них повільно підійшов чоловік середніх років, – я чув, що будь-який ремісник може отримати власне житло?

– Це так. – Сказав Сеньї Далі, а потім запитав: – Ім’я? Грамоті навчений?

Колишній лицар з родини Прудкого Вовка добре показував себе у міністерстві сільського господарства. Принаймні поки що він не зробив жодної помилки. Баров був дуже задоволений, що взяв його для виконання цього завдання. Хоча це всього лише збір інформації, але в ратуші не так персоналу, тому їм довелося залучати людей звідки тільки можна було.

– Е-е… мене звати Масер, пане, – чоловік на мить спинився, – я не навчений грамоти.

– Не вмієш ні читати, ні писати?

– Так, – кивнув чоловік середнього віку.

– Гаразд, отже тесля… – Сеньї понишпорив у стосі аркушів з запитаннями, шукаючи той, на якому написано слово «тесля». – О, знайшов. Тепер я поставлю тобі кілька запитань.

Цей перший етап перевірки придумав Його Королівська Високість. Він зібрав разом майстрів різних ремісничих професій і розпитав їх про певні види обробки і записав відповіді, після чого сформував запитання для перевірки. Таким чином, всього лише поставивши кілька запитань можна зрозуміти бреше співрозмовник чи ні. Коли він уперше побачив цей метод виявлення брехні, Баров не міг не зааплодувати цьому диявольському розуму. Більшість простолюдинів, які не залучені до певної сфери діяльності, не мають відповідних знань. Тож якщо хтось захоче прикинутися, потрібно просто поставити два-три запитання – і ця людина втратить дар мови.

– Яким інструментом вирівнюють дерев’яну поверхню?

– Це… фуганок, пане.

– Які пилки зазвичай використовують?

– Лучкові та дворучні, а також ножівки для пиляння невеликих частин.

Масеру поставили ще кілька запитань, він зміг відповісти майже на всі і з кожною правильною відповіддю його голос ставав все більш плавним і спокійним.

– Що ж, здається, ви справді тесля, – однак коли Сеньї збирався записати ім’я чоловіка до бланка реєстрації, Баров зупинив його. – Пане?

– Не приймай рішення так швидко. Спочатку подивися на його руки. – Він глянув на Масера і сказав: – Покажи долоні.

Масер був збентежений почувши ці слова, він показав долоні з розгубленим виразом обличчя – шкіра на його руках була дуже грубою і потрісканою, у тріщинах і лініях зібралося багато землі, а під кожним пальцем були товсті мозолі, які виглядали обвітреними.

– Якби він був теслею, то його долоні не повинні бути такими грубими, особливо подушечки біля великого пальця, вони робляться гладкими і твердими через часте третя об дерево. Також теслі часто використовують чорну фарбу, щоб позначати контури, тому їхні долоні будуть забруднені чорною фарбою, яку нелегко змити, тож руки в нього мають бути чорними, а не жовтими. – Спокійно пояснив Баров. – Ще один момент, коли він відповідав, то відводив погляд. Багато людей так роблять, коли намагаюся пригадати те, чим вони зазвичай не займалися. Якби він був справжнім теслею, то відповідав би природно.

– То он воно… як? – очі Сеньї розширилися.

Баров подивився на приголомшеного Масера і сказав низьким голосом:

– Ти мав чути попередження, коли перша армія збирала вас. Будь-яка спроба видати себе за іншу особу, обман або відмова від реєстрації – буде суворо покарана. Або ти відправишся на шахту, або тебе виженуть із західного регіону. Отже, ти досі вважаєш себе теслею?

– Ні, пане, я помилився! – Масер не втримався і впав на коліна. – Мій сусід був теслею, я часто бачив, як він працює!

– Тоді іди і ставай там.

Побачивши, як фальшивий тесля тікає, Сеньї здивовано запитав:

– Пане, звідки ви все це знаєте?

– Коли були Місяці Демонів я проводив перепис для Його Високості. Я мав справу з усіма теслями містечка, тож узяв до уваги таку інформацію, – удавано безтурботно відповів Баров. Побачивши вираз приголомшення і захвату на обличчі колишнього лицаря, він раптом відчув як його серце заповнилося гордістю.

Хоча методи диявола хитрі, але зрештою дехто зможе обійти їх. Тому тільки такі люди, як Баров зможуть заповнити цю прогалину для Його Високості.

Але під впливом принца методи покарання почали відрізнятися від тих, що були раніше… Баров не міг потайки не зітхнути. В минулому подібних простолюдинів обов’язково суворо покарали б, щоб налякати інших, готових зробити якийсь обман. Але тепер йому доводиться спускати їхні дії, в основному тому, що він хоче зекономити золотих драконів для Його Високості – адже кожен біженець коштує величезних грошей. Якщо вони не відпрацюють у Прикордонному Місті більше десяти років, то всі гроші витрачені на їхнє перевезення будуть викинуті на вітер.

Коли черговий біженець пройшов опитування, Сеньї не став одразу ж його реєструвати, а поглянув на Барова.

Він уважно вивчив біженця, після чого кивнув і сказав:

– Запиши деталі до бланка, а я відведу його до принца, щоб він на нього поглянув.

Пройшовши крізь прохід у міській стіні, вони зупинилися перед будиночком, де перебував Роланд Вімблдон, він же був і останнім пунктом перевірки.

Тут їм питання ставитиме особисто Його Високість. Якщо буде доведено, що проблем немає, вони зможуть отримати «Посвідчення особи жителя» та стати офіційними жителями Прикордонного Міста. Наразі через брак житла у місті спочатку можуть поселитися лише ремісники, а біженцям без будь-яких навичок доведеться чекати за міською стіною ще два-три місяці.

У Барова також є посвідчення особи – це шматок кольорового твердого паперу розміром з долоню, у верхньому лівому кутку намальоване його обличчя, яке виглядає точнісінько як реальне, посередині написано його ім’я, адреса і номер. На зворотному боці посвідчення був зображений герб Сірого Замку, а також особиста печатка Його Високості. Що сам папір, що плівка, якою він був покритий, були зроблені з дивних матеріалів, вони не мокнуть у воді і не горять у вогні. Посвідчення особи не можна знищити.

Жодного сумніву, що цю річ зробила відьма на ім’я Солоя. Схоже, Його Високість Роланд планує поширити посвідчення особи на все місто. Незалежно від того, що будуть робити жителі, отримувати зарплату чи купувати щось, їм потрібне буде посвідчення особи.

Після вручення медалі юній панночці з сім’ї Пайн, стає очевидним, що Його Високість більше не планує приховувати існування відьом. Сам же Баров більше не хоче сушити собі голову над тим, хто правий, а хто – ні, хто винен Диявол чи Церква, він навіть… починає відчувати туманну надію, що принц Роланд зможе перемогти церкву й об’єднати Сірий Замок.

Жодних сумнівів, що вище підніметься Його Високість, то щедрішими будуть нагороди.

Звісно, до цього ще далеко, і про це можна подумати пізніше. Але вже зараз населення Прикордонного Міста перевищило кількість жителів фортеці Довга Пісня. Крім того, Його Високість відкрив Барову план подальшої розбудови міста на наступний рік: після об’єднання містечка і фортеці більша частина території західного регіону буде перетворена в єдине ціле, а масштаб об’єднаного міста перевищить навіть столицю, це місце стане найвеличнішим містом Сірого Замку. І коли це станеться, яке підвищення отримає він, як голова ратуші?

Баров був сповнений надій на майбутнє.

>>Розділ 245<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.