Звільнити цю відьму. Розділ 246

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особливу подяку за появу перекладу цього роману висловіть D. Gromyko.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 245.

Розділ 246. Новий план для розвитку вогнепальної зброї

Що є символом індустріальної епохи? Перше, що спало на думку Роланду, це паровий поїзд, що невпинно мчить по рейках.

Чавунні циліндри покриті мастилом, товсті й міцні колінчасті вали разом з великими залізними колесами, ритмічний гуркіт і вібрація, а також звук свистка, що пронизує повітря. Для нього перше знайомство з механізмами почалося з парового поїзда. Порівняно з механізмами наступних поколінь, що ховали механічну структуру під оболонкою, використовуючи високоточну обробку для зменшення вібрації та надавали переваги звукоізоляції і звукопоглинанню, парові поїзди, безсумнівно, прямо і відверто демонстрували красу та могутність індустріалізації.

Він би хотів прокласти колії по всій території, щоб потяги могли перетягувати вагони і вантажі до різних куточків західного регіону. Однак хоча це чудова мрія, але зараз її не можливо втілити в реальність. Навіть якщо не брати до уваги кількості сталі потрібної для виготовлення поїзда, уже тої кількості, що потрібна для рейок, надто багато, щоб їх виготовила група шахтних печей на Північному Схилі.

Тож вибір упав на наступний варіант транспорту, яким людина керує самостійно, велосипед, як найкращий вибір Роланд. Що більше доріг буде зроблено на його землях, то більшим буде прибуток від велосипедів. Порівняно з паровозами і їхньою складною конструкцією, велосипеди майже не потребують обслуговування. Просто час від часу потрібно змащувати ланцюг.

Якщо він планує запустити масове виробництво велосипедів, то не може допустити, щоб Анна виготовляла їх сама. Тому спочатку потрібно побудувати фабрику і навчити групу професійних робітників для виробництва і складання велосипедів. Враховуючи, що головна королівська дорога буде завершена десь наступної весни, на початках фабрика може виробляти невеликі партії. Після того, як Анна виготовить верстати, потрібні для лінії виробництва, їх передадуть робітникам для поступового ознайомлення з кожним етапом процесу. Спочатку вони можуть виготовляти десять одиниць на місяць. Серед усіх деталей технічно складним є ланцюг, тож його деталі потрібно буде виготовляти штампувальним пресом, а потім вручну з’єднувати окремі деталі в єдине ціле.

Однак для виготовлення деяких гумових деталей, таких як шини і гальма, потрібна допомога Солої. На щастя, для їхнього виготовлення не потрібно багато роботи. Поки є готова основа, Солоя, використовуючи магічне перо, може швидко намалювати велику кількість. Та сама ситуації і з підшипниками. Оскільки він не може виготовити надійні підшипники кочення, йому не залишається нічого іншого, як взяти невеликий шматок металу і використати як підшипник ковзання. Коли внутрішнє кільце покривали гладким дзеркальним покриттям ефект не набагато гірший, ніж у підшипника кочення.

Коли велосипеди тільки з’являться, дозволити собі мати такий дорогий вид транспорту зможуть лише дворяни. Щоб популяризувати велосипед серед мас, окрім реклами, Роланд також планує запровадити систему оплати на виплату, щоб максимально знизити купівельний тиск. Звичайно, лише жителі, що отримали посвідчення особи, зможуть подати заявку до ратуші про такий спосіб оплати.

Троє людей тренувалися в саду майже цілий день. Картер Ланніс, гідний звання головного лицарям, першим освоїв їзду на велосипеді. Залізна Сокира йшов наступним, він був другим, хто успішно кружляв по саду. Лише Баров не зміг досягти успіху навіть після більш ніж десяти спроб. Він то їхав ламаною лінією, то мало не падав. Зрештою Роланд попросив Солою намалювати статичну сцену, де Баров стоїть біля велосипеда і тримає руль.

– Цього достатньо? – запитала відьма, закінчивши чотири величезні плакати.

– Потрібно додати два слогани. – Роланд на мить задумався. – Верхній говоритиме: «Транспорт нової епохи. У мене є один, і ви також можете його отримати». Знизу потрібно написати: «Велосипедна фабрика набирає робітників. Щедра оплата, а також є можливість безплатно отримати новий транспорт. Ті, хто має повну початкову освіту, можуть подати заявку в ратушу».

……

Розібравшись з рекламними плакатами для велосипедів, принц повернувся до кабінету і, поки до вечері залишалося трохи часу, сказав охоронцям покликати Каймо Страєра.

Тепер, коли вони нарешті досягнули прориву в розробці фульмінату ртуті, можна поставити на порядок денний розробку нового покоління зброї. Немає сумнівів, що в епоху вогнепальної зброї калібр символізує справедливість, а швидкість стрільби – свободу. Що більша сила, тим величніше; що більше турелей, то простіше досягнути рівності… Але незручна проблема полягає в тому, що з нинішніми темпом розвитку, виготовлення двох кислот лабораторним методом просто не встигатиме за споживанням.

Наприклад, якщо він хоче збільшити швидкість стрільби, то повинен відмовитися від чорного пороху з його недоліками і замінити його бездимними речовинами, наприклад, піроксиліном або сумішшю піроксиліну і нітрогліцерину. Те саме стосується і речовин з великою вибуховою потужністю. Неважливо, якщо тринітротолуол (тротил) неможливо виготовити, замість нього можна використати нітрокрохмаль. За винятком його поганої стабільності, він навіть трохи потужніший за тротил.  

Однак для всього перерахованого потрібна велика кількість азотної кислоти у високій концентрації, а для очищення азотної кислоти потрібна велика кількість концентрованої сірчаної кислоти, яку лабораторія просто не могла забезпечити. Іншими словами, немає іншого варіанту, як виробляти ці дві кислоти на промисловому рівні. Бо навіть якщо розробити більш ефективну зброю, вона повстане перед проблемою відсутності боєприпасів.  

Коли головний алхімік зайшов до кабінету, Роланд сказав:

– У мене для тебе нове завдання.

– Уважно слухаю, – сказав Каймо, знизавши плечима. – Якщо це звичайно не відвідування якоїсь церемонії.

– Мені потрібно більше кислоти. Поточна продуктивність хімічної лабораторії більше не може задовольнити мої потреби. Тому твоє нове завдання – розробити промислову хімічну систему, яка може ефективно і зручно виробляти дві кислоти.

– Хімічна… система? – Каймо виглядав трохи розгубленим.

– Так, вона має складатися з одного або кількох пристроїв, що дозволять при вводі сировини безперервно виробляти готову продукцію. – Коротко пояснив суть промислового виробництва Роланд. – Я мало знаю про цю частину, тому доручаю тобі самому повільно з цим розібратися.

Хоча принц так сказав, але він уже знав, що це дуже складне завдання, і на дослідження цілком можливо підуть роки і навіть так це може не принести результатів. Зрештою, все, на що може покладатися алхімік, це основні принципи реакцій і хімічні формули з «Елементарної хімії».

– Зрозумів. – Кивнув Каймо. – Ідеї, які ви говорите, справді освіжають мене.

– Незалежно від того зможете ви цього досягнути чи ні, дві кислоти – це те, що мені потрібно терміново. – Роланд на мить замовк. – Тому наступного місяця я збільшу кількість лабораторій біля берега річки Червона Вода на три і наберу підхожих кандидатів з жителів. Якщо у тебе, поки ти займатимешся дослідженнями, не буде часу навчати їх, вибери кількох учнів, що подбають про них. Зрештою метод промислового виробництва кислоти – це дуже тривалий дослідницький проєкт.

Мабуть, через спокусу отримати «Просунуту хімію» Каймо негайно погодився:

– Так, Ваша Високосте.

Коли Каймо Страєр пішов, Роланд тихо зітхнув.

Якщо не буде надії на промислове виробництво кислоти, йому доведеться навчити Люсію очищення кислоти. Зрештою, коли настане війна, йому знадобиться потужніша зброя, щоб здобути перемогу для міста.

Роланд відкрив шухляду і збирався з’їсти трохи в’яленої риби, щоб трохи розвіяти свою нудьгу, але виявив, що місце, де зберігалися перекуси, порожнє.

Приголомшений, він підняв голову і побачив, що йому до рота піднесли шматок в’яленої риби.

– Це шукаєш? – з усмішкою сказала білявка навпроти.

Роланд куснув шматок  в’яленої риби, і, не втримавшись, підняв кутики рота:

– Я думав, що ти залишишся в тумані до кінця свого життя.

– Таке життя теж було б доволі непоганим, ти не міг би мене бачити, але я все одно могла б бачити тебе. – Соловейко надула губи.

Він навіть цього не усвідомив, але нудьга вже трохи розвіялася. Тепер, коли він знову може бачити знайоме обличчя відьми, то зітхнув з полегшенням:

– Ти раніше казала, що не знаєш, який вираз обличчя слід показати…

– Так?

– Як на мене, зараз гарно вийшло.

>>Розділ 247<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.