Звільнити цю відьму. Розділ 252

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, S. Babak, Drakula

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 251.

Розділ 252. Новий раунд закупівель

Як володарю західного регіону, Роланду, ясна річ, не потрібно було робити цього самому. Все, що від нього необхідно, це намалювати приблизний рисунок на папері та чітко пояснити найнятому кравцю, що потрібно зробити. 

Хоча сам Роланд ніколи не торкався до бюстгальтера, але він бачив багато типів цієї спідньої у рекламних роликах, телевізійних шоу та фільмах. Він зупинився на найпоширенішому типі: з бретельками і застібкою ззаду у вигляді трьох радів мідних крючечків, що дозволить вибирати певний рівень послаблення у фіксованому діапазоні.

Оскільки цю деталь одягу носять близько до тіла, як і корсети, Роланд вирішив покликати всіх покоївок замку, щоб кравчиня могла виміряти їхні розміри. Кравчиня багато років займалася одягом і мала багатий досвід, тому після пояснення принца швидко зрозуміла для чого ця річ призначена. Після проведених вимірювань, вона розділила бюстгальтери за розмірами і видами, завдяки чому кожен варіант можна було регулювати до певної міри.

Насправді прототип бюстгальтера – корсет – у цей час уже є, але він зроблений не для того, щоб жінкам було зручніше, корсет швидше використовувався, щоб максимально стягнути талію і підняти груди, таким чином надаючи фігурі форму пісочного годинника. Розкішні аристократичні сукні шиються для саме цієї тонкої талії, тому звичайним жінкам складно носити такі сукні. Крім того, надмірний тиск на поперек провокує дуже неприємні відчуття, а у важких випадках навіть може порушити кровообіг і привести до втрати свідомості.

Крім підтримки грудей, бюстгальтер також може зіграти роль фіксатора і зменшить тремтіння, що лише полегшить жінкам його щоденне носіння.

Лише за два дні стара кравчиня викроїла двадцять бюстгальтерів. Роланд надав їй матеріали: атлас і якісна бавовна. Завдяки цьому бюстгальтери були красиві і пропускали повітря, а робота виконали на найкращому рівні.

Але перш ніж Роланд зміг відправити подарунки відьмам, зі столиці до Прикордонного Міста прибув караван.

Порівняно із запланованим прибуттям минулого місяці, цього разу флот не тільки запізнився, але і був набагато меншим. Коли вітрильники причалили до розширеного причалу міста, виникло відчуття, що їх дуже мало.

– Ваша Високосте, ось ми і зустрілися знову, – усміхнулася Марґорі.

– Ласкаво прошу. Дякую за допомогу з перевезенням біженців, – Роланд поглянув на кораблі, що причалили до пристані. – Здається, цього разу вітрильників набагато менше, так?

– Це через… несподівані обставини, – Марґорі витерла піт з лоба. – Якщо не заперечуєте, ходімо до приймальні і поговоримо. Тут справді дуже жарко.

– Я почуваюся так само, – промимрив Хоґе, – хоча я уродженець Сірого Замку, але ця проклята погода мене вбиває. Якби не прийшов час отримати першу парову машину, я б навіть з дому не вийшов.

Роланд кивнув і повів групу до замку. Коли вони зайшли до приймальні, їх огорнуло прохолодне повітря, зробивши глибокий вдих, Хоґе сказав:

– Слава Богу, що він створив такі чудові речі… Якби я не бачив на власні очі процес створення крижаних колосків, то не зміг би повірити, що він зроблений з гною. О, тут є крижана вода! Ваша Величносте, чи можу я…      

– Звичайно, – Роланд жестом показав, що Хоґе може налити собі води, потім сів на місце володаря, а далі запитав у торговиці. – То які нещасливі обставини привели до такого різкого зниження кількості товарів, в основному селітри?

Згідно з контрактом, вона має щомісяця постачати до Прикордонного Міста не менше трьох суден із селітрою, але цього разу був лише один вітрильник із селітрою.

– Це через столичну гільдію алхіміків, вони нещодавно почали закуповувати всю селітру. Ціна невисока, але у них є підтримка прем’єр-міністра Віка, тому це чисто торгова операція. Ба більше, торговці не можуть продавати селітру тим, кому вони хочуть. – Марґорі розвела руками і сказала: – Припускаю, що такий наказ віддав Тіфіко. По суті, він через дії прем’єр-міністра виливає свій гнів.

– Тіфіко? – здивовано запитав Роланд. – Хіба він не марширує південним регіоном?

– Це так, – кивнула Марґорі, – схоже, Таса повідомив вам новини. Я чула, що Тіфіко взяв із собою багато людей, провізії і речей, після чого покинув столицю. Ймовірно, він знову шукає зустрічі з Ґарсією на півдні. А столична гільдія алхіміків почала закуповувати селітру у великих кількостях незабаром після його від’їзду.

Роланд знав про цю ситуацію трохи більше. Відправити Тасу до Королівського міста справді було чудовим рішенням. Спочатку, коли він отримав повідомлення, що Тіфіко збирає щурів, Роланд вирішив запобігти раптовому нападу іншої сторони і спеціально звернувся до Педро, щоб зміцнити оборону фортеці Довга Пісня. Однак, коли прийшов наступний таємний лист від особистого охоронця, Роланд відчув полегшення – Тіфіко цього разу вирушив прямо на південь. Очевидно, вербування людей цього разу спрямоване не проти нього.

Стосовно того, як використовуватимуть щурів, Роланд і Таса сходилися в думці, що вони не мають підготовки до лобової атаки, а їхня дисципліна поступалася простолюдинам і рабам, тож Тіфіко використовуватиме їх так само, як попередню групу людей. Спочатку використає пігулки, щоб зробити їх залежними, а потім змусить кидатися вперед, щоб убити ворога. Його тактика покладалася на гарматне м’ясо, щоб постійно виснажувати силу супротивника, і для нового короля це безпечний варіант, оскільки він володіє двома третіми королівства Сірий Замок.

Але чому гільдія алхіміків раптом почала купувати селітру у великій кількості? Сніговий порошок – це один з їхніх основних продуктів, але через неправильне співвідношення інгредієнтів його можна використовувати лише для гучних вибухів на церемоніях. Невже тепер вони знайшли правильну формулу пороху і планують масове виробництво? Чи, можливо, вони тільки шукають найкраще співвідношення шляхом масштабних експериментів?

Роланд хитнув головою, відкидаючи питання, що з’являлися у голові. Немає сенсу гадати, єдиний правильний спосіб – це якнайшвидше перейти до промислового виробництва трьох кислот і двох лугів, щоб стати на шлях використання більш досконалого хімічного пороху.

– Тоді ти не можеш гарантувати, що в наступному місяці зможеш поставити три судна з селітрою?

– Цього… я не знаю, – відверто сказала Марґорі, виглядаючи трохи збентеженою. – Я витратила багато зусиль, щоб отримати один вітрильник з селітрою. Довелося купити його у місті Срібного Сяйва і привезти сюди. Літо зараз у розпалі, при такій спеці попит на селітру тільки зростає, тому я не впевнена скільки зможу купити в наступному місяці. Однак в інші пори року, я можу гарантувати постачу трьох кораблів.

– Розумію, – Роланд зробив ковток крижаної води, – тоді наступного місяця купи так багато, як тільки зможеш, але не потрібно надто силувати себе. Є нові товари, які я хочу купити.

– О? – Марґорі, здавалося, відчула полегшення. – Що це? Якась руда?

– Мийний камінь, який використовують для прання одягу, – відповів він. – Виглядає як каламутно-білий кристал або кам’яний стовп. Коли його намочити, він відчувається жирним. Цей камінь не рідкість у столичних тавернах.    

– Звичайно… це знову руда, – сказала торговиця з безпорадною усмішкою. – На вашій території є велика шахта, але всі товари, які ви купуєте, це руди. Подібне справді важко зрозуміти. Що ж, цей камінь справді недорогий. Для чого ви плануєте його використовувати?

– Звичайно, так зручніше прати одяг, – усміхнувся Роланд.

Мийний камінь був серед спогадів попереднього четвертого принца. Це, по суті, природний луг, а його основним компонентом є бікарбонат натрію. Він має сильну дезактивуючу дію і разом з  попелом і соком підшлункової залози входить до трійки засобів для очищення, якими користувалися в давнину. За відсутності іонообмінної мембрани ефективність електролізованого розчину для збору гідроксиду натрію надзвичайно низька, а сіль коштує недешево. Тому він вирішив купити багато соди у природному вигляді, щоб робити каустичну соду. А маючи достатню кількість каустичної соди запустити масштабне виробництво мила… що також дозволить отримати побічний продукт виробництва мила – гліцерин.

>>Розділ 253<<


Атла́с (тур. atlas; араб. اطلس‎ — «гладкий») — щільна тканина з гладкою блискучою лицьовою поверхнею. Неповторний блиск тканини створюється особливостями плетіння (атласне переплетення) та структури волокон ниток. Внутрішня поверхня атласу — матова. Атлас виробляють шовку різної щільності. Синтетичний атлас — з поліестеру і ацетату. (Вікіпедія)

Бікарбона́т на́трію або на́трій гідрокарбона́тний — хімічна сполука з формулою NaHCO3, біла тверда речовина з легким солонувато–лужним смаком, який нагадує смак пральної соди (карбонат натрію). Природна форма — мінерал нахколіт. Поширена назва “бікарбонат натрію” завдячує назві бікарбонат іону (HCO3–), широко залученого у біохімічних процесах організму. (Вікіпедія)

Гліцери́н (гліцеро́л) — триатомний спирт. Це означає, що в молекулі цього спирту три гідроксильні групи приєднані до трьох атомів вуглецю. Хімічна формула — C3H8O3, або C3H5(OH)3.  (Вікіпедія)

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і Buymeacoffee. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.