Звільнити цю відьму. Розділ 268

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 267.

Розділ 268. Перше пленарне засідання. Частина 1

Роланд провів перше пленарне засідання високого рівня Прикордонного Міста у приймальні замку.    

Тепер, у порівняні з часами, коли йому заради управління доводилося покладатися лише на Барова і десяток його учнів, кількість чиновників ратуші збільшилася до понад ста людей. До їх числа входять дворяни, колишні полонені лицарі та їхні помічники, а також місцеві жителі, що вже здобули початкову освіту й отримали дипломи.

Завдяки зростанню населення потроху формувалися різні відділи, і міська ратуша наближалася до того образу, який принца влаштовував. Тепер йому не потрібно робити все самому, як це було раніше. Зараз йому достатньо пояснити деякі правила і плани, а ратуша може розподілити відповідні завдання між різними відділами для виконання, що сповнювало Роланда почуттям задоволення.

Учасниками першої зустрічі високого рівня були всі найвищі керівники відділів: міністр сільського господарства – Сеньї Далі, міністр освіти – Сувій, міністр хімічної промисловості – Каймо Страєр (тимчасово), міністр будівництва – Карл ван Бате, головнокомандувач армії – Залізна Сокира і керівник ратуші – Баров Монс. Міністерством промисловості досі особисто керує Роланд. Адже зрештою ніхто, крім нього, не знає, як виглядає індустріалізація.

Біля кожної людини стояло відро з крижаною водою, від якого розходилися хвилі прохолодного повітря – Свічка зачарувала кубики льоду, які поклали у воду, тож вони протримаються принаймні цілий ранок. Попри те, що надворі палає сонце, температура у приймальні замку було досить низькою, а повітря – прохолодним.

– Почнемо з доповіді кожного відділу про ситуацію останніми днями, – Роланд дістав із відра чайник і налив собі склянку крижаної води. – Почнемо з міністерства сільського господарства.

– Так, Ваша Високосте, – Сеньї встав, відсалютував, а потім розгорнув заздалегідь підготований згорток паперу. – Зерно зібране до цього часу становить близько 17 тисяч відер. Уже цієї кількості достатньо, щоб забезпечити потреби всіх жителів міста до останнього місяця літа в наступному році. Також міністерство сільського господарства згідно з вашим запитом скупило надлишки зерна за ринковою ціною, але ця кількість набагато менша, ніж очікувалося, і становить 4500 відер.

Так звані «відра» – це звичайна ємність для зважування пшениці у ці часи, вона являє собою глибокий кошик, зроблений зі смужок бамбука. Тому, навіть почувши ці цифри, Роланд не знає, як перевести їх у кілограми чи літри. На щастя, це не головне. Важливим є знання того, що зібраного зерна достатньо для забезпечення жителів міста.

Ключове закладено у другому пункті: якщо 70% раби віддавали, а 30% залишали собі, то закупленого зерна мало би бути близько 7 тисяч відер. Звичайно, кількість має бути ще більшою, через ту частину, яка відкладена на харчування і на насіння для посіву в наступному році. Якщо говорити інакше, деякі раби не продали решту 30% зерна мерії, а вирішили зберігати їх особисто у дерев’яних бараках.

Хоча він передбачав цю ситуацію з самого початку, але фактична її поява змусила його злегка зітхнути. Мета особистого збереження зерна очевидна – спекуляція і перепродаж. Якщо у Прикордонному Місті виникне нестача продовольства або станеться стихійне лихо, вони можуть продати це зерно за ціною, значно вищою за ринкову. Можливо, навіть за ціною у десять разів більшою за ринкову.

Тому Роланд вирішив, що ратуша володітиме монополією на купівлю-продаж зерна. Для здійснення таких операцій покупці мали показати посвідчення особи. Питання продовольства пов’язане з базовою стабільністю Прикордонного Міста. У перші дні, коли на ринку ще не було надлишку зерна, без введення певних обмежень на купівлю і продаж, люди могли б легко скуповувати зерно у великих кількостях для накопичення, а потім скористалися цим для того, щоб викликати зростання цін на харчові продукти. Ціни на зерно і продовольство можна підтримувати на стабільному рівні лише шляхом, коли покупець показує своє посвідчення особи і може купити лише нормовану кількість зерна, а також забороною інших каналів збуту.

– Ваша Високосте, чому б нам не примусити рабів продати зерно? – невпевнено запитав Сеньї. – Закон забороняє їй продавати зерно комусь іншому.

– Бо це їхня приватна власність і вони самі вирішують, як з нею поводитися, – відповів Роланд. – Я не говорив, що раби не можуть залишати зерно собі. Ти також повинен розуміти це як «якщо не заборонено законом, то це дозволено».

Почувши відповідь, Сеньї виглядав розгубленим, ніби не знав, як зрозуміти це речення. Не тільки він був розгубленим, більшість присутніх нахмурилися, лише Баров виглядав замисленим.

– Є ще щось для доповіді? – Роланд зробив ковток крижаної води.

Вони з часом зрозуміють концепцію дотримання правил і процедур. Якщо говорити інакше, коли вони це усвідомлять, то стануть справжніми кваліфікованими чиновниками нової ери. Звичайно, такий підхід може привести до іншої крайності, тобто до бюрократії, але бюрократія набагато краща за хаос і свавілля.

– Е-е… так, – Сеньї Далі хитнув головою, – тепер, коли з полів зібраний урожай, я хочу знати: як розробити план для «відпочинку» сільськогосподарських угідь на наступний рік?

– Ні, для жодного поля не буде робитися перерва. Наступного року ми продовжимо сіяти на них пшеницю. – Роланд махнув рукою: – Гній, складений на краях полів, підготовлений для удобрення землі. Далі ти накажеш рабам розкидати його по полю і ретельно переміщати з ґрунтом. Таким чином цей гній буде прибраний і буде звільнено місце для нового. Через високу температуру і вологу погоду влітку, потрібно всього лише два місяці, щоб гній перетворився на хороший компост. Узимку для цього знадобиться чотири місяці. До наступної весни не тільки родючість ґрунту покращиться завдяки порції компосту, але також для полів буде готова нова порція, яку можна буде додавати як основне добриво, усуваючи необхідність залишати поля на пару.

Якщо не говорити про високоякісні хімічні добрива, уже використання людських і тваринних екскрементів як добриво значно вплине на сільське господарство.

– Добре, якщо такий ваш наказ, – Сеньї торкнувся до потилиці. – Також… Ваша Високосте, боюся, що таку кількість пшениці неможливо змолотити одним чи двома кам’яними жорнами, тому я хочу подати заявку на будівництво млина біля річки Червона Вода, бажано з паровою машиною.

– Чудово, – кивнув Роланд. Це ще один прорив – нарешті ще хтось, окрім нього, хоче використати силу парової машини. – Спочатку подай план Барову, а потім після отримання фінансування звернися до міністерства будівництва, щоб разом розробити детальний план.

– Слухаюся, Ваша Високосте, – відповів Сеньї. – Останнє – здобуття рабами можливості стати вільними людьми. Загалом на цей час 516 осіб мають право стати вільними людьми. Оскільки кількість вирощеної і зданої пшениці визначалася на місці, заперечень не було. Я вже передав список пану Барову. – Після цього він знову встав і відсалютував: – Моя доповідь закінчена.

– Хороша робота, – Роланд двічі плеснув у долоні, щоб підбадьорити Сеньї.

Здається, цей молодий лицар із родини Прудкого Вовка адаптувався до життя у Прикордонному Місті і зараз досить добре виконує роботу в ратуші. Після кількох штрихів з нього можна зробити чудовий приклад для реклами і таким чином залучати збіднілих дворян і лицарів з фортеці Довга Пісня в майбутньому.

Другою людиною, яка звітувала, була Сувій. Її довге волосся закручене у гульку на голові. Вона одягнена у чисту білу сорочку і чисту чорну спідницю без будь-яких прикрас чи мережива. Сувій виглядала дорослою та елегантною. Важко уявити, що це та сама відьма, що це півроку тому переховувалася від уваги церкви у Непрохідних горах.

– Наразі є дві групи людей, які здобули початкову освіту, загалом це 85 осіб. Більшість із них раніше навчалися у школі пара Карла. – Її здібність – фотографічна пам’ять, тож Сувій не потрібно було робити якісь приготування для доповіді. Від цього Роланд відчув сильну заздрість. – Сорок шість із них обрали роботу в мерії, двадцять одна людина – пішла працювати на велосипедну фабрику, а тринадцять подали заявку на вступ до першої армії. – Сувій на мить зупинилися. – Також п’ятеро людей подали заявку на роботу в хімічній лабораторії.

П’ятеро? Роланд не міг не поглянути на Каймо Страєра, обличчя останнього було дуже незадоволеним. Схоже, реклама, яку провели під час церемонії нагородження, мала набагато менший ефект, ніж очікувалося, тому деяким з трьох новозбудованих лабораторій, здається, доведеться трохи зачекати.

«На щастя, рівень працевлаштування не менше 100%», – спробував втішити себе Роланд.

>>Розділ 269<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.