Звільнити цю відьму. Розділ 269

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 268.

Розділ 269. Перше пленарне засідання. Частина 2

Коли настала черга міністерства хімічної промисловості, Каймо пирхнув:

– Ваша Високосте, я сподіваюся, що ви якнайшвидше знайдете справжнього керівника. Я більше не хочу відвідувати подібні зустрічі.

– … – Роланд потайки закотив очі. Ставши лідером, він виявив, що йому доводиться ігнорувати деякі слова і фрази. Як швидко він зможе знайти талант, який займається і алхімією, і хімією? – Ви вже знайшли рішення для масового виробництва двох кислот?

– Ні, – знизав плечима Каймо, – і тому мені потрібно витрачати більше сили й часу на дослідження, а не марнувати їх тут. – Провівши деякий час у Прикордонному Місті, Каймо набрався у Роланда різних слів: – Якщо ви наполягаєте на доповіді, то я можу сказати лише те, що лабораторії бракує людей. Що більше у нас буде робітників, то краще. Крім того, ті п’ятеро, що недавно приєдналися, юні, але вони досить розумні, схоже, що від запровадженої вами початкової освіти є якась користь.

Що ж, головний алхімік, мабуть, це єдина людина, яка говорила найбільш різко і поводилася нешанобливо, але, враховуючи вік Каймо, і захоплення хімічними експериментами, Роланд не зважав на його поведінку і слова. Також потрібно взяти до уваги те, що після пережиткового вибуху і лікування від Нани, він зрадів тому, що тепер може беззастережно проводити досліди. Каймо навіть планував випробувати кілька кислот. Ніхто інший не мав такого ентузіазму.

– Добре… можете продовжувати дослідження. Я попрошу Барова знайти спосіб заповнити кадровий голод.

– До речі, Ваша Високосте, – знову заговорив Каймо, – ви закінчили писати «Просунуту хімію»? Якщо ви поділитеся зі мною деталями, можливо, я зможу придумати метод масового виробництва кислот раніше.

– Я вже говорив на церемонії нагородження, що коли новозбудовані лабораторії будуть заповнені підготовленими учнями, я передам вам цю книгу, – Роланд розвів руками.

Якщо чесно, він навіть не починав писати «Просунуту хімію». Уже тільки «Елементарна хімія» вичерпала всі його крихітні хімічні знання. Навіть якщо він сушитиме над цим голову день і ніч, то отримає лише кілька сторінок «Просунутої хімії».

Четвертою людиною, яка доповідала про справи, був Карл ван Бате, міністр будівництва.

– Перш за все, я хочу подякувати пані Сувій, – він кивнув відьмі. – Я дуже радий чути, що мої колишні учні успішно закінчили школу.

Порівняно з головним алхіміком, комунікативний талант пана каменяра був на набагато вищому рівні. Сувій кивнула у відповідь і сказала:

– Це я маю подякувати вам.

Далі Карл відкрив нотатник з записами, який носив із собою, і почав свою доповідь:

– Наразі різноманітні проєкти в місті неухильно просуваються вперед. Основними великими проєктами є королівська дорога, міст Червона Вода, нові житлові райони і нова міська стіна. Кількість людей, які залучені до будівництва головної королівської дороги, 4500 осіб, половина з них прибули з фортеці Довга Пісня, завершення будівництва очікується наступної весни. Міст Червона Вода зараз перебуває на стадії зведення підземної цементної стіни. Житлові райони будуть розширені до старої міської стіни, до будівництва залучено близько тисячі людей. За умови, що постачання цегли і цементу буде стабільним, ми зможемо виконати поставлені завдання і забезпечити всіх біженців зі сходу житлом у місті до настання Місяців Демонів.

Оскільки Карл часто повідомляв Роланду про перебіг справ мало не на щоденній основі, то його звіт був досить коротким. Наприклад, він не згадав про розширення території замку і будівництво будинку відьом. Також він не згадав, що після визначення місця, де буде розташована нова міська стіна, і виставлення позначок, Лотос займається будівництвом сама і прогрес приблизно такий: щодня зводить відрізок довжиною десь у сто метрів.

– Дякую за старанну працю, – кивнув Роланд. Міністерство будівництва має найбільший штат і фінансування, але і результати у них наймасштабніші. – Поки триває будівництво, поширюй інформацію про можливості для робітників у Прикордонному Місті. Після року роботи, ці працівники з фортеці можуть вважатися кваліфікованими майстрами, тому потрібно, щоб якомога більше людей залишилося тут.

– Так, Ваша Високосте, – відповів Карл.

– Далі… Залізна Сокира.

Для Залізної Сокири це була перша участь в такій зустрічі, тож він виглядав трохи не у своїй тарілці. Він прочистив горло і заговорив:

– Ваша Високосте, доповідь про армію складається з двох частин. Перша, друга армія пройшла базову підготовку і в будь-який момент може бути відправлена у фортецю Довга Пісня. Друге, зі свіжим набором, перша армія наразі має 825 солдатів. За винятком 15 осіб, а також не беручи до уваги артилерійський загін у кількості 350 осіб, решта солдатів тепер споряджені револьверними гвинтівками. Це все, що я маю сказати. – Після доповіді Залізна Сокира віддав честь, дотримуючись військових формальностей.

– Добре, нехай друга армія вирушає завтра. Обов’язково постав надійних людей на важливі позиції. Коли вони будуть у фортеці, то не мають переривати щоденні тренування та ідеологічне виховання. Також я очікую, що вони щотижня надсилатимуть у Прикордонне Місто звіт про ситуацію, – дав інструкції Роланд.

Останнім доповідав Баров. Спочатку він оглянув всіх, а потів повільно відсалютував Роланду і заговорив:

– Ваша Високосте, відтоді, як ви оплатили витрати на перевезення біженців і виплатили кошти, витрачені на завдання Таси, Торговій палаті Марґорі, золотий запас ратуші значно знизився. У поєднанні з чудовим урожаєм і тим, що міністерство сільського господарства досі закуповує зерно за ринковою ціною, на разі у скарбниці є лише трохи більше 2000 золотих драконів, що можна вважати наближенням до небезпечної межі.

Дві тисячі золотих драконів… якщо порівнювати з минулою зимою, то це, безсумнівно, величезна сума грошей, але Роланд добре знав, що ситуація в місті повністю відрізняється від того, що була раніше. Лише щомісячна зарплата для 5000 робітників, підпорядкованих міністерству будівництва, становить величезні витрати. А також є перша армія, заводи і фабрики, хімічні лабораторії – все це місця з високою зарплатою, а тому потребують великої кількості золотих драконів.

Іншими словами, Прикордонне Місто може швидко заробляти гроші, але витрачає їх так само швидко, навіть за умови що більшість матеріалів і техніки є економічно самодостатніми.

– Я знаю. Караван Марґорі прибуде до міста на початку наступного місяця і тоді ми зможемо отримати додатковий прибуток від продажу парових машин, – відреагував Роланд. – Купівля їжі та перевезення біженців – це не щоденні витрати, тому в наступні шість місяців золотий запас має стабільно зростати, тобі не варто про це сильно хвилюватися, – він на мить замовк. – Також я планую підвищити вам усім зарплату.

– Підвищити зарплату? – ошелешено сказав Баров.

– Саме так. Ратуша більше не є інституцією, що складається лише з десятка осіб. Навантаження на вас зросло і, очевидно, повинна зрости і ваша зарплата, – усміхнувся принц. – З цього місяця зарплата керівника ратуші зросте на 5 золотих драконів, зарплата міністрів – на 2 золотих дракони, також рівномірно зростуть зарплати помічників, учнів та інших співробітників. Не хвилюйся, ця сума буде невеликою, близько 20-30 золотих драконів.

Хоча збільшення зарплати на п’ять золотих драконів не можна вважати дуже щедрим для головного міністра і керівника ратуші, але Роланд знає, що найбільше Барову подобається влада. Наразі всі фінансові надходження і витрати Прикордонного Міста збираються і розподіляються ним, а відділу нагляду нема. Він би міг отримати у сотню разів більше своєї нинішньої зарплати трохи попрацювавши над паперами, але Баров поки що не показував жодних ознак розкрадання бюджетних коштів міста.

Звичайно, крім самоконтролю у людей, Роланд також покладається на здібність Соловейка, щоб підтримувати порядок у ратуші. Від її погляду і питань ніхто не може приховати своїх поганих вчинків.

– Також, я хочу повідомити вам одну річ, про яку ви вже, можливо, здогадуєтеся, – сказав Роланд. – Я планую перевести містечко до рангу міста одразу по закінченню Місяців Демонів. Іншими словами, Прикордонне Місто офіційно стане містом. Західна і північна межа тягнутиметься до диких земель і Непрохідного гірського хребта, східною буде фортеця Довга Пісня, південною – будуть гори і море. Завдяки природним бар’єрам, як гори і море, територія буде захищена, а площа міста буде набагато більшою, ніж у столиці чи будь-якого іншого міста в чотирьох королівствах.

– Тож вам усім потрібно ретельно виконувати свою роботу і готуватися до створення нового міста. – Роланд зробив паузу, а потім продовжив, наголошуючи на кожному слові: – Сподіваюся, що це місто буде таким же теплим, як весна, навіть у нескінченно холодну зиму.

>>Розділ 270<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.