Англійська назва новели: Release That Witch
Автор: Ер Му (Er Mu)
Рік: 2016
Статус: закінчено
Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)
Переклад: у процесі
Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі
Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?
Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.
То ж, нехай почнеться його подорож.
Повернись живим тут.
Госпітальєри тут.
Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.
Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.
Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , Alastor, Andrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz.
Звільнити цю відьму. Розділ 269.
Розділ 270. Газовий балон високого тиску
Після завершення зустрічі залишилися лише Роланд і Баров.
– Як бачиш, зараз нам потрібні люди для хімічної промисловості і для Сірий Замок Індастріз. У майбутньому я планую масово виробляти мило і парфуми, для цього також потрібно багато робочої сили. – Принц сказав прямо: – Мине щонайменше рік, перш ніж більша частина містян здобуде початкову освіту. Проте загальна кількість буде 600-700 осіб, цього мало. Мені потрібно більше людей.
– Якщо залучити людей з фортеці…
– Ні, – перебив Роланд, – після того, як містечко в наступному році офіційно змінить статус, фортеця стане частиною міста. У такому випадку ситуація виглядатиме, як діставання грошей з лівої кишені лише для того, щоб покласти у праву. Потрібно більше людей з-за меж західного регіону.
– Це… – Баров виглядав дещо збентеженим. – Боюся, це не так просто зробити. Якщо поїхати в інші міста, щоб залучити людей, то місцеві володарі не будуть сидіти склавши руки.
– Не треба їхати до міст, – Роланд засунув палець до чашки, вмочив його у холодну воду і провів ним по столі. – Не знаю, чи ти помітив, але по закінченню Місяців Демонів королівство Сірий Замок перебуває у стані війни. Разом з тими нападами, які очолював Тіфіко, було здійснено кілька атак на південний регіон, в результаті знищено Орлине Місто, а також завдана шкода навколишнім містечкам і селам. Потім було завоювання північного регіону, герцога Ейса звинуватили у повстанні та позбавили титулу і територій. Далі – східний регіон і напади з моря, – він двічі сильно постукав по столу, залишаючи мокрі плями, – вони сильно вплинули на округ Морський Бриз, місто Золотого Врожаю і Фортецю Тремкого Ворона, що вже говорити про містечка навколо. Вже тільки з того, яке число людей втекло до столиці, видно, наскільки сильно це вплинуло на королівство.
– Що ви маєте на увазі… – Баров виглядав замисленим.
– Потрібно поширювати новини про західний регіон, – сказав принц, стираючи воду. – За останні шість місяців лише у західному регіоні був мир. Тут не проводилося примусового набору в армію і ці землі не постраждали від війни. Особливо перший пункт. Ба більше, Тіфіко так необдумано використовує мирних жителів для нападу, жодних сумнівів, що він почне примусово збирати людей з різних місць. Ніхто не може гарантувати, що наступного разу ця доля не спіткає їх. Тому потрібно поширювати новини, що єдиним стабільним місцем, ізольованим від полум’я війни, є західний регіон.
– Гадаю, я розумію, – задумливо сказав Баров, – ви плануєте залучити мирних жителів з інших міст і сіл, обіцяючи не проводити примусового набору в армію і не посилати їх на каторжні роботи, а також надати притулок, їжу і стабільну роботу?
– Саме так, – усміхнувся Роланд і кивнув. Швидке мислення і вміння чітко вловлювати головне – це одна з найсильніших сторін помічника міністра. – І нам також потрібно зосередитися на чудовому ставленні, яким можуть насолоджуватися грамотні люди. Гадаю, що знайдуться відчайдушні люди, багато лицарів і дворян захочуть поїхати в західний регіон, щоб спробувати щастя.
Чи це село, чи містечко – це майже завжди землі дрібних дворян. Коли навколо мирний час, незалежно від того, наскільки безплідною є земля і як погано б нею не керували, завжди можна наповнити свої шлунки, дбаючи про кілька акрів землі. Але якщо це час війн або інших потрясінь, удар по населенню буде потужний, і вижити буде складно. У такі часи це велика спокуса для людей знайти для себе стабільне і безпечне місце. І навіть якщо вони не змогли захистити свої території і ті перейшли під чужу владу, буде можливість повернути їх. Після деякого часу, вони підуть назад із грошима і найманцями, щоб повернути своє.
Стосовно того, як все подати, Роланд вирішив довірити цю справу Барову.
– Але, Ваша Високосте, розміщення цих людей коштуватиме дуже дорого, а закупівлю зерна не можна зупиняти, – нерішуче сказав Баров. – Якщо з караваном щось станеться, скарбниця ратуші негайно спустошиться.
– Так… твоя правда, – Роланд торкнувся підборіддя. Найважливіше завдання нової політичної сили – утвердити свій престиж і завоювати довіру людей. Якщо вони раптом опиняться у скрутній ситуації і не зможуть платити зарплату, хороша ситуація негайно погіршиться. – Тоді зробимо так, ти повернешся до ратуші і складеш план, а реалізувати ми його будемо після того, як караван прибуде у Прикордонне Місто, тоді ми виконаємо чергову частину угоди і скарбниця буде повна.
– Як накажете, Ваша Високосте, – сказав Баров, приклавши руку до грудей.
Доручивши завдання, Роланд повернувся до кабінету і почав думати, як виконати замовлення Марґорі на повітряні кулі.
Ціна у тисячу золотих драконів вища за ціну парової машини, але собівартість повітряної кулі набагато нижча. Повітряну подушку загалом робить Солоя, а конопляні мотузки і плетений бамбуковий кошик є дешевими товарами. Насправді Роланд уже зробив прототип і випробував його на подвір’ї заводу: воднева повітряна куля, яка одночасно могла підняти Блискавку і Мейсі в повітря.
Після тривалих роздумів він все-таки відмовився від ідеї повітряної кулі, яка працює на газі з вугілля. Необхідне обладнання зайняло б надто багато місця, і сам процес виробництва дуже складний. Крім того, вугілля потрібно ввозити з інших міст, що для невеликого виробництва вкрай неекономно і сильно поступається водневі, який набагато простіше отримати.
Пробний продукт був виготовлений з одностороннім водостійким покриттям, папір після нанесення покриття був спалений – і в результаті повітряна подушка була невагомою і мала чудову гнучкість. Під час проведення експериментів надута повітряна подушка не боялася ні дощу, ні ударів, ні вогню. Мейсі перетворилася на кілька різноманітних птахів та атакувала повітряну кулю, але навіть жодного сліду не залишилося. Проткнути покриття повітряної кулі в міліметр товщиною могла лише залізна голка. Завдяки невеликій вазі, воднева куля діаметром у два метри може підняти дорослу людину в небо.
Єдина проблема в тому, як вирішити заповнення балона воднем під високим тиском.
Продавати двигун постійного струму, який використовується для електролізу води і виробництва водню, не можна. Один двигун, підключений до парової машини, може надути всі кулі, що абсолютно нерентабельно. Якщо він хоче постійно заробляти золоті дракони на великих цабе, то має знайти спосіб створити газовий балон високого тиску, який можна повторно наповнити.
Зробити сам балон нескладно. Якість матеріалу можна компенсувати товщиною стінки, тож можна використати чавун або коване залізо. З точністю обробки проблем не виникне, бо цим займеться особисто Анна. Однак ключовий момент у тому, що тиск у пізніших балонах для зберігання газу перевищує 20 МПа. Безперечно покладатися на велосипедний насос для накачування – це фантазія. Навіть десять цілінів тут не допоможуть. Принаймні йому потрібен повітряний насос високого тиску. Якщо тиск у середині балона буде недостатнім, надути водневу повітряну кулю буде неможливо.
Повітряні насоси високого тиску поділяються на поршневі повітряні компресори і турбінні повітряні компресори. Перші належать до технологічного дерева двигунів внутрішнього згорання, а останній належить до категорії турбін. Незалежно від того, як тип він вибере, кожен варіант потребує багато часу і роботи. Лише пізно ввечері Роланд нарешті знайшов просте рішення: балон, що сам створює тиск.
До цієї ідеї його підштовхнула новина стаття, яку він бачив перед тим, як потрапив у цей світ: вуличний торговець, що продавав водневі кульки, використовував модифікований резервуар для зрідженого зберігання водню, що призвело до вибуху. Причина такого трагічного наслідку в тому, що торговець використовував реакцію розбавленої сірчаної кислоти й алюмінію для отримання водню прямо в балоні, але не провів розрахунку об’єму реакції. Як результат тиск у резервуарі був занадто високим, від чого він роздувся і розлетівся на шматки.
Метод, що створюватиме тиск у балоні, полягає в тому, що замість водню у резервуар вливатимуть розбавлену сірчану кислоту й активний метал. Для лабораторних експериментів часто використовували цинк, тоді як алюміній продукує найбільше водню при реакції, однак жоден з цих металів недоступний в цю епоху, тому Роланд вирішив використати залізо для реакції. Люсія може відокремити надзвичайно чисті елементи заліза. Проблему з повільною реакцією при кімнатній температурі можна вирішити шляхом нагрівання і збільшенням площі контакту (наприклад, залізні листи або залізний порошок), а внутрішнє покриття буде протистояти корозійному впливу кислоти всередині балона.
Обдумавши це, він негайно намалював простий рисунок на папері. Щоб зменшити витік повітря, балон високого тиску потрібно виготовити з мінімальною кількістю швів, тому балон буде зроблений одним шматком, лише у верхній частині буде різьбовий отвір, на який можна пригвинтити клапан із газовим соплом.
Заповнивши резервуар реагентами і перекривши клапан, усередині буде постійно утворюватися газ, якому нікуди буде подітися, тоді тиск усередині балона може досягати дуже великого значення. Коли балоном користуватимуться, достатньо буде відкрити клапан і водень вириватиметься прямо в повітряну подушку. Процес заправки також буде зручним. Зняти газове сопло, висушити рідину, очистити резервуар всередині від кристалів сульфату заліза, після чого знову залити реагенти.
Враховуючи, що розведена сірчана кислота також є алхімічним продуктом, ціна заправки, очевидно, не може бути надто низькою.
«П’ятдесят золотих драконів за одну заправку, після десяти заправок – одна безплатно», – подумав Роланд.
Цілі́нь (іноді помилково Цилінь) (кит. спр. 麒麟, піньїнь: qílín) — в китайській міфології чудесний звір, провісник народження видатних людей, уособлення справедливості. Зображається як кінь чи олень, покритий лускою, що має голову дракона з одним чи кількома рогами. Його іноді включають замість тигра в перелік чотирьох шляхетних китайських тварин поряд з драконом, феніксом і черепахою. (Вікіпедія)
Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.
Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. Телеграм.
У мене є Patreon і Buymeacoffee. Банка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.
Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥
Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.