Звільнити цю відьму. Розділ 271

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 270.

Розділ 271. Елементи

Коли Каймо Страєр повернувся додому після завершення сьогоднішніх дослідів, його дружина вже приготувала підсмажені скибки хліба і грибний суп, також вона налила келих білого лікеру.

Гриби і напій – це товари, що продаються на великому ринку. Особливо привертали увагу ці величезні білі гриби, на табличці біля них було написано: «Смачніших грибів ви не знайдете». Каймо погодився з цими словами, коли скуштував їх. Спробувавши лише один шматочок, важко забути цей насичений і неповторний смак.

Ціна на них, звісно, немаленька. Гриб, розміром приблизно з долоню, коштує один срібний вовк. Якби не щедра зарплата, Каймо ніколи б не купував таку дорогу їжу. У цьому місці багато дорогих речей, наприклад, як мило або дзеркала. Поки у тебе є гроші, життя в цьому містечку набагато комфортніше, ніж у пересічних дворян.

Побачивши стільки цікавих речей, Каймо вірив, що Роланд незбагненна людина.

Після вечері дружина передала йому листа.

– Звідки це?

– Патрульний приніс його вдень, ти ще тоді не повернувся, – сказала дружина, прибираючи посуд. – З його слів, лист з міста Червона Вода.

– Справді? – Каймо зайшов до кабінету, ножем зламав печатку, дістав лист і розгорнув його.

Перше речення говорило: Вітаю, шановний наставнику.

Це лист від Чеймса. Каймо не втримався від усмішки, сидячи за столом й уважно читаючи написане.

Виявилося, що після того, як він покинув алхімічну майстерню міста Червона Вода, новим головним алхіміком там став Капола. Але цей чоловік був досить обмежений. Отримавши формулу кришталевого скла, яку залишив Каймо, він не лише заявив володарю міста, що це їхня з Каймо спільна робота, але, схоже, свідомо виключив Чеймса з алхімічних експериментів.

У листі Чеймс скаржився, що, можливо, це сталося тому, що він позичив учнів Каполи, коли досліджував метод виробництва кислоти з двох речовин, але зрештою не повідомив нового головного алхіміка про результати заздалегідь. Тепер, свідомо чи несвідомо, кілька інших алхіміків уникали його, що дуже непокоїло Чеймса.

Каймо приблизно міг здогадатися про думки тих людей. Багато хто вважав, що Чеймс, наймолодший алхімік в майстерні, виділявся поміж інших лише удачею і тим, що він був колись учнем попереднього головного алхіміка. Але Каймо не зважав на цю точку зору. Селітра і зелений купорос звичайні речі. Достатньо пояснити, чому Чеймс, а не хтось інший, відкрив метод виготовлення кислоти з цих двох речовин. Для подібного результату просто необхідні спостережливість, хороша пам’ять, сміливі здогадки і ретельні експерименти. Цей молодик навіть талановитіший за нього.

В кінці листа Чеймс також вказав дві алхімічні формули, що були його недавніми відкриттями, зробленими під час дослідження двох кислот, і він хотів поділитися ними зі своїм наставником. Каймо з першого погляду зрозумів, що суть цих двох формул – це нейтралізація кислоти й лугу з утворенням солей, він міг би на одному подиху написати більше десятка таких формул.

Зітхнувши, Каймо Страєр відклав листа і перевів погляд на «Елементарну хімію» на столі, яку знав напам’ять.

Саме ця «стародавня книга», подарована Його Високістю, змінила все. Якби не вона, він би був схожим на Чеймса, риючись на поверхні, висмикуючись щось з хаосу і ставився б до цього як до скарбу.

Він узяв книгу і перегорнув її одразу на останню сторінку.

Там була таблиця, акуратно поділена на приблизно сотню квадратів.

Щоразу, коли він її бачив, то відчував мороз по шкірі, невимовне благоговіння і… страх.

У верхньому лівому кутку кожної клітинки вказано порядковий номер, а останнє вказане число 118. За винятком перших двох рядків, більшість клітинок у таблиці порожні, проте деякі все ж були заповнені символами. Наприклад, номер 26 – залізо (Fe) і номер 29 – мідь (Cu).

Ця таблиця називається «Періодична система елементів».

Одного разу головний алхімік тримав цю книгу з тремтінням в руках і запитав Роланда про порожні клітинки. У відповідь йому сказали, що вся ця таблиця має бути заповнена символами, але Його Високість не зміг їх пригадати.

Якби Каймо говорив не з принцом, то вже давно б пожбурив книгу в обличчя співрозмовнику.

Відповідно до записів у книзі, в цій таблиці вказані всі елементи світу. Якби в алхімії існувала священна книга, то це була б найславетніша її частина. Каймо з благоговінням і страхом дивився на цю таблицю і думав, хто міг її створити. Люди в минулому знали так багато, що сьогоднішня алхімія нагадує жарт. Вона виглядає як піщаний замок, вибудуваний невмілими дітьми, на березі моря знань, де приховані таємниці минулого.

Каймо раптом згадав про обіцянку Його Високості. Якщо він покличе Чеймса з групою учнів, яких не встиг взяти з собою, коли вирушив у дорогу, то міг би заповнити три нові лабораторії людьми. І так він отримає заповітну «Просунуту хімію».

Подумавши про це, Каймо негайно дістав чистий аркуш паперу і почав писати.

Коли Його Високість запитав Каймо на зустрічі про великомасштабне виробництво кислоти, він не сказав правди, бо відповідь була б надто складною і довгою. Однак найважливіше те, що він не знає, чи спрацює його план, оскільки метод, який він буде використовувати, повністю базується на елементах і принципах реакції, описаних у книзі.

Порівняно з попередніми алхімічними дослідами, цей метод трохи схожий на лепет дитини уві сні, використовувати небачені речовини і нечувані реакції для отримання чогось, що, здається, ніяк не пов’язане з сировиною.

Але у душі Каймо було неясне передчуття, що цей метод може спрацювати!

Зрештою він провів сотні дослідів, що довели правдивість написаного у цій книзі.

Його Високість сказав, що процес виробництва речовин, які можна виробляти у великих масштабах промисловими методами, також можна відтворити в лабораторії. Тепер, коли Каймо має попередній план, наступним кроком буде завершення повного набору теоретичних експериментів у лабораторії.

Він швидко написав листа. Каймо не втішав Чеймса, а прямо говорив своєму колишньому учневі про пізнаваність, вимірність і пошуковість алхімії. Каймо вірив, що будь-яка мудра людина, зацікавлена алхімією, не упустить можливості дізнатися істину.

Він склав лист, поклав його до конверта і запечатав сургучем. Залишилося лише дочекатися завтра і передати лист торговцю, який доставить його у місто Червона Вода.

Після цього, очі Каймо повернулися до періодичної таблиці елементів.

Якщо порожні місця в таблиці так і не будуть заповнені, він відчував, що може втратити інтерес до життя. На щастя, Його Високість Роланд дещо сказав. Тоді ці слова примусили його серце забитися швидше, а зараз він чує як вони досі звучать у голові.

– Не робіть таке обличчя, кожен елемент у періодичній таблиці розташований за певним правилом, і ви можете заповнити порожні клітки самостійно.

– П-правилом? Ви хочете сказати, що невідомі елементи також можна вивести, як алхімічні формули?

– Саме так, ви можете описати їхній вигляд і характеристики, навіть якщо ніколи їх не бачили.

– Тоді… що це за правило?

– Хочете знати? Воно у «Просунутій хімії».

>>Розділ 272<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.