Звільнити цю відьму. Розділ 287

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz, vilgerforc.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 286.

Розділ 287. Підготовка миловарного заводу

Західний регіон, Прикордонне Місто. 

Мийний камінь, який купили у місті Срібного Сяйва, заповнював трюми чотирьох кораблів, тож лише на їхнє розвантаження знадобилося кілька днів.

Тепер, коли сировини достатньо, план масового виробництва мила можна офіційно винести на порядок денний.

Необхідні споруди, такі як будівля заводу і склади, вже були зведені – миловарний завод розташувався поруч з індустріальним парком, неподалік від заводу з виготовлення парових машин №2, і був побудований у схожому стилі. Дах, балки, колони і стіни були зроблені з дерева, миловарний завод був трохи меншим. Крім того, роботою з обробки і переміщення деревини займалися відьми, тому період будівництва був коротким і зайняв усього тиждень.

Виготовлення мила з мийного каменю, також відомого як трона, по суті, є серією хімічних реакцій. Для цього потрібна поширена сировина. На додаток до кальцинованої солі, якої багато у мийному камені, також потрібна велика кількість вапняного молока і жиру. Вапняне молоко – це розчин вапна у воді, точніше суспензія, що осідає на дні посудини, коли вапно занурюють у воду. Його використовують для взаємодії з кальцинованою содою і так отримують каустичну соду. Каустична сода вступає в реакцію з жиром, утворюючи солі вищих жирних кислот і гліцерин. Перше це мило, а друге – надзвичайно важлива сировина для вибухових речовин.

Роланд уже випробував весь процес реакцій, коли виготовляв парфумоване мило на задньому дворі замку. Принцип в основному той самий, але щоб перевести це виробництво у масове потрібно розробити послідовний процес промислового виробництва й інструкції. І, що найважливіше, для контролю над виробництвом потрібні професійні хіміки.

Для цього він викликав головного алхіміка у свій кабінет.

– Ваша Високосте, я подумав про можливий план здійснення великомасштабного виробництва сірчаної кислоти, про яке ви просили, – голосно сказав Каймо Страєр, як тільки зайшов до кабінету. – Але для цього потрібна велика кількість свинцю, а також коваль, що зможе зробити потрібну ємність. Я чув, що одна з ваших відьом вміє точно різати метал і що саме вона робила ті гуркітливі залізні механізми. Чи можу я…

– Звичайно, дайте мені форму і розмір ємності, яка вам потрібна, і я попрошу Союз Відьом зробити це, – Роланд махнув рукою, подаючи алхіміку знак сісти. – Я викликав вас сьогодні не через масове виробництво кислоти, я хочу обговорити з вами інше завдання.

– Ваша Високосте, останніми днями у мене справді немає часу, щоб зайнятися чимось іншим, – Каймо кілька разів хитнув головою. – Виробництво кислоти у великих  масштабах – важке випробування. Я маю викластися на повну. – Він зробив паузу, а потім додав: – Мої учні теж поза питанням. Вони допомагають мені з підготовкою, ніхто з них не може піти.

– Не хвилюйтеся, вам не доведеться витрачати на це багато часу, – Роланд зробив ковток чаю. – І не потрібно, що ваші улюблені учні керували цим процесом, достатньо буде кількох їхніх помічників.

– Тоді… що це буде за завдання?

– Виготовлення мила. Якщо точніше, то виготовлення дешевшого варіанту мила, яке продається на великому ринку. За винятком аромату, його функції точно такі ж, як і у парфумованого мила. Його можна буде використовувати для купання, прання одягу і миття посуду.

– Це реакція омилення, згадана в «Елементарній хімії»? – запитав Каймо, погладжуючи бороду. – Та, де гідроксид натрію реагує з жирами, утворюючи спирт і солі?

Потрібно сказати, що чути стандартні хімічні терміни, які принц сам записав, від алхіміка, – це дуже дивне відчуття. Роланд стримав усмішку і серйозно кивнув:

– Саме так, це реакція омилення, записана у стародавніх книгах. Саме завдяки цьому, я зміг виготовити парфумоване мило.

– Тоді, що ви хочете, щоб я зробив? Якщо це не дуже важлива справа, я пропоную відкласти виробництво мила на пізніший час. Зрештою це не буде проблемою, якщо ваші піддані не будуть приймати ванну кілька днів. А одяг і посуд можна занурити в річку і так помити.

– Це дуже важливо, – підкреслив принц. – Якщо точніше, важливе не саме мило, а побічний продукт виробничого процесу – ось що мені зараз необхідно.

– Ви маєте на увазі… спирт? – несхвально сказав Каймо.

– Так, спирт, ви також можете назвати його гліцерином, – сказав Роланд. – Це надзвичайно важлива сировина, що не менш важлива за виробництвом двох кислот.

– Гаразд, – знизав плечима Каймо Страєр, – але, як я вже говорив, у мене зараз немає часу займатися цим самостійно.

Роланд тихо зітхнув. Мати справу з головним алхіміком справді втомливо:

– Вам просто потрібно вибрати кілька талановитих учнів і продемонструвати перед ними цей процес. Я найму місцевих жителів для виробництва, але жоден з них нічого не знає про хімію, тому має бути хтось для перевірки кожного етапу виробництва, – принц на мить замовк. – Ви також можете розглядати це як хімічний експеримент, який ніколи раніше не проводився – якщо провести його в алхімічній майстерні, то це буде означати, що відкриття нової алхімічної формули достатньо, щоб учень отримав звання алхіміка.

Ймовірно, останні слова переконали Каймо:

– У такому випадку я проведу пів дня за викладенням знань, які потрібні учням.

– Чудово, – Роланд злегка посміхнувся. – Ви також повинні знати, що найважливішим у процесі виробництва є приготування достатньої кількості гідроксиду натрію. – Він записав на папері формулу реакції. До винайдення процесу виготовлення синтетичного лугу трона була найважливішою сировиною для виготовлення лугу. Основним компонентом трона є гідрокарбонат натрію, який можна розкласти на карбонат натрію, вуглекислий газ і воду. Оскільки є велика кількість сировини, а процес простий, цим користуються і в сучасні часи. – Мийний камінь потрібно нагріти для розкладання, далі розчинити у воді та провести фільтрацію, так можна отримати відносно чистий розчин карбонату натрію.

– Далі використовуєте його і нагріваєте разом з вапняним молоком, щоб отримати розчин гідроксиду натрію. Метод очищення ви зможете легко придумати самостійно, – пояснив Роланд, продовжуючи писати. – Очистити, дистилювати, змішати і далі повторити ці кроки, доки консистенція розчину не буде достатньою для випадання великої кількості кристалів після охолодження.

Ця інформація була записана в «Елементарній хімії». Оскільки два луги мали кілька назв (наприклад, каустична сода, гідроксид натрію, кальцинована сода, тіосульфат натрію, бікарбонат натрію, карбонат натрію тощо) їх легко спутати, тож вони важливі для перевірки знань. Він досі багато пам’ятає, бо від нього вимагали знати підручник на пам’ять.

– Я зрозумів, – головний алхімік переглянув запис реакція від початку і до кінця. – Але, Ваша Високосте, що нам робити з жиром?

– Я скажу людям, щоб вам доставили потрібне.

Тваринний жир доволі дорогий у цю епоху, але після останньої поїздки особистого охоронця принца той привіз до Прикордонного Міста насіння оливкових дерев із Хребта Упалого Дракона. Оливки надійде джерело жирів рослинного походження. Хоча зараз на задньому дворі замку є невелика плантація, де вони ростуть, але Листочок може прискорити дозрівання оливок завдяки своїй здібності, тож вони можуть щодня збирати врожай плодів.

Виготовлення оливкової олії дуже просте. Після того, як плоди дозріли, можна використовувати фізичне холодне віджимання, щоб отримати олію, яку потім потрібно буде пропустити через фільтр для видалення м’якоті й кісточок, і так отримують прозору олію.

Нарешті, коротко пояснивши приготування мила і вимоги для зберігання гліцерину, Роланд дозволив Каймо Страєру піти.

Ось так, коли відкриється миловарний завод, він матиме стабільний канал для отримання гліцерину.

А з гліцерином він на крок ближче до справжнього бездимного поруху, а там і потужніша вибухівка не за горами.

>>Розділ 288<<


Трона (англ. trona, urao) — мінерал класу карбонатів, водний кислий карбонат натрію.

Синоніми: троніт, урао.

Назва «трона» походить від арабського слова «tròn», що є короткою назвою соди (бікарбонат натрію). Його коріння, однак, навіть старше. Назва мінералу також зустрічається в івриті נטרן (натруна) і в давньогрецьк. νιτρον («нітрон», Арістотель) або римському «нітрон» (Пліній).

Вапняков́е молоко́ — водний розчин Ca(OH)2, у якому в завислому стані знаходяться нерозчинені частинки CaO. Отриманню однорідного вапнякового молока і підтримання частинок у завислому стані сприяє перемішування. Якщо вапнякове молоко знаходиться у спокійному стані, частинки вапна швидко осаджуються.

Гідрокси́д на́трію, натрій гідроксид, каустична сода або просто каустик — неорганічна сполука, гідроксид складу NaOH. Являє собою білі, непрозорі та дуже гігроскопічні кристали. Речовина добре розчинна у воді — при з’єднанні з водою виділяється велика кількість тепла.

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.