Звільнити цю відьму. Розділ 301

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ , AlastorAndrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz, vilgerforc.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 300.

Розділ 301. Вибухівка і спирти

Наступного дня після того, як відьми Сонного острова переїхали до нового будинку, Роланд покликав Барова, голову ратуші, до себе в кабінет.

– Потрібно опублікувати оголошення про найм на роботу, – принц підштовхнув до нього чернетку, – тимчасова робота десь на тиждень, потрібно десять осіб, бажано жінок.

Баров взяв аркуш й уважно прочитав.

– Ваша Високосте, що таке крохмаль…?

– Ти ж знаєш, що таке пшеничне борошно, так?

Голова ратуші якусь мить вагався, а потім заговорив:

– Ви говорите про борошно грубого помелу чи дрібного? Після подрібнення зерен пшениць, вийде борошно, з якого можна спекти хліб або пшеничні коржі. А також є борошно дрібного помелу, його додатково просівають, щоб видалити зайве, і в результаті отримують дрібний порошок. У такому варіанті, можна отримати лише 60% від початкової кількості борошна. Хліб, який випікається з борошна дрібного помелу, м’якший, але ціна дуже висока, тож дозволити його собі можуть лише багаті вельможі.

Що найбільше подобалося Роланду в колишньому помічнику міністра фінансів, та це те, що чоловік має повне розуміння всіх базових речей. Через відстале сільське господарство і дефіцит їжі різні класи їдять одне і теж по-різному. Наприклад, найпоширеніший спосіб споживання пшениці – це варіння очищених зерен пшениці у казані, завдяки цьому варіанту можна витягнути максимум з тої кількості пшениці, яка є. Однак у такому випадку до казана потрапляло пшеничне лушпиння і камінці, тож виникало неприємне хрускання, а також могли постраждати зуби.

Дрібні дворяни приділяли споживанню їжі більше уваги, вони наказували людям просіяти пшеницю, щоб позбутися лушпиння і камінців, потім подрібнити зерно у грубий порошок, з якого потім випікають хліб і млинці, щоб насолоджуватися ними.

Далі йшли заможні дворяни. Для них їжа це не просто щось для наповнення шлунка, а засіб отримання насолоди. Пшеничне борошно додатково просіювали на кухні для видалення зайвого, в результату отримували білий дрібний порошок. Випечений з цього борошна хліб мав жовто-кремовий колір, він був не тільки ніжнішим, але і смакував солодше.

– Крохмаль виробляється шляхом постійного очищення й обробки вже очищеного пшеничного борошна, – сказав Роланд, повівши руками. – Коли знайдеш людей, я пришлю когось, щоб розповісти їм про конкретний метод.

– По-постійне очищення й обробка? – Баров приголомшено витріщився. – Скільки для цього потрібно пшениці?

– Мені не треба багато, триста-чотириста кілограмів… – Роланд зробив паузу, а потім заговорив знову, перефразувавши: – Буде достатньо повного кошика розміром з мій стіл.

Баров кивнув, показуючи, що він зрозумів, а потім запитав:

– Чому потрібно, щоб це були саме жінки?

– Тому що вони працюють ретельніше. Крім того, я сподіваюся, що більше жінок почне працювати, а не буде сидіти дома без діла. – Роланд раптом про дещо подумав. – Схоже, початкова освіта, запроваджена у Прикордонному Місті, посприяла швидкому розвитку жіночих класів, так?

– Хоча головною особою, відповідальною за міністерство освіти, є пані Сувій, але це дійсно так. Крім догляду за дітьми і роботи по дому, у жінок не так багато справ, тому більшість часу вони проводять за вдосконаленням навичок читання і письма.

– У такому випадку, я попрошу, щоб після наступного раунду оцінювання, ратуша набрала помічників серед жінок, таким чином збільшивши кількість їхніх посад, – наказав Роланд.

– Ваша Високосте, але… не має подібного прецеденту, – насупився Баров. – Якщо говорити про уважність і ретельність, то мої учні нічим не гірші за будь-яку жінку.

– Якщо прецеденту нема – його потрібно створити, – прямо сказав Роланд. – Це також найпростіший і найшвидший спосіб збільшити робочу силу без збільшення загальної кількості населення. Якщо всі жінки зможуть взяти на себе по невеликому завданні з розбудови Прикордонного Міста, кількість зайнятих людей подвоїться. Усе, що тобі потрібно зробити, це спонукати жителів змінити свою думку. Поки зарплата буде привабливою, гадаю, вони будуть приходити самі.

Після того, як Баров пішов, Соловейко засміялася принцу на вухо і запитала:

– Знову плануєш приготувати щось смачненьке?

– Крохмаль? Ні, він не для їжі, – Роланд відпив чаю, – хоча це правда, що після обробки з залишків можна приготувати щось смачне.

Замочити пшеничне борошно у воді, потім ретельно розім’яти і промити, поки вода не стане повністю білою, після чого поміняти посудину і зробити те саме. Липка маса, що залишиться в кінці, – це клейковина, яку можна смажити або запікати, вона має м’яку й еластичну структуру. Це смачна страва, якщо після приготування змастити її медом або посипати спеціями.

Але Роланд націлився не на їжу.

Після того, як молочно-білу воду проціджують і залишають відстоятися, осідає крохмаль, який також є основним матеріалом для виготовлення вибухівки.

До початку випробувального виробництва нітрогліцерину, без якого не можливо отримати доступ до тротилу, нітрокрохмаль стане для нього найпростішою у виробництві вибуховою речовиною. Сам процес виробництва нічим не відрізняється від нітроцелюлози. Готовий продукт має низьку чутливість, його не можна піддавати впливу відкритого вогню, а тому потрібно підривати детонатором. Цей продукт потужніший за тротил і широко використовувався як замінник TNT під час двох світових воєн.

З крохмалем високої чистоти ті учні-алхіміки, які вже знайомі з процесом виготовлення нітроцелюлози, зможуть швидко приготувати партію нітрокрохмалю.

Після обіду, коли Роланд збирався повернутися до своєї кімнати і подрімати, хтось постукав у двері його кабінету.

У дев’яти випадків з десяти в такий час до нього приходила Анна. Його серце забилося удвічі швидше. Невже через те, що минулого разу вона заснула від втоми, Анна вирішила прийти з цим опівдні?

– Заходьте.

Двері зі скрипом відчинилися і Роланд зі здивуванням побачив, що у коридорі стояла Евелін.

«Е… це трохи не те, чого я очікував», – він двічі кашлянув, а потім привітно усміхнувся.

– Щось сталося?

Вона підійшла до його столу, схилила голову і, виглядаючи трохи знервованою, сказала:

– Ваша Високосте, я хочу поставити вам запитання.

Невже це знову те саме кліше «Чому ви так добре ставитеся до відьом»? Проте, щоб ставитися до них як до товаришів, потрібно бути теплим, як весняний вітерець, він утримав привітну усмішку і сказав:

– Ти можеш поставити будь-яке запитання.

– Чому… чому ви обрали мене для приїзду до Прикордонного Міста?

Роланд був дещо здивований. Невже їй не подобається смак алкоголю?

– Моя здібність не така всеохопна, як у Сільви, і не така практична, як у Лотос і Мед, – прошепотіла Евелін. – Вистачить одного золотого на місяць, щоб найняти столичного майстра-винороба для дегустування випивки.

– Що ти думаєш про ці… напої?

 – Спочатку я думала, що вони занадто пекучі, але я можу їх пити, якщо робитиму це неквапливо. Що стосується тих змішаних напоїв з кубиками льоду, соком і цукровою водою, то вони мають більш насичений смак. Але це лише моя особиста думка. – Евелін обережно додала: – У таверні моєї родини подавали лише дешеве вино і розбавлений ель. Я нічого не знаю про… смаки дворян.

«Виявилося, що вона навіть не підозрює, що з напоями щось не так», – принц полегшено зітхнув. Він встав, відкрив книжкову шафу, зняв з верхньої полиці посудину з елем і поставив його перед Евелін.

– Ти можеш перетворити цей ель у випивку, яку я роблю?

– Гадаю… проблем не виникне, – вона протягнула руку до посудини і незабаром тьмяний ель всередині почав змінюватися.

В міру того, як піднімалися бульбашки, ель ставав усе прозорішим і нарешті став кристально чистим, як кип’ячена вода, але Роланд уже відчув сильний спиртний аромат. Не стримавшись, він засунув палець до посудини і потім облизнув його. Смак – гіркий і пекучий – в одну мить розійшовся в роті. Це смак спирту високого очищення.

Роланд не стримався від сміху:

– Ось чому я обрав тебе.

Поглянувши на збентежену Евелін, він плеснув у долоні і сказав:

– Я плану відкрити спиртза… ні, винокурню. Хочеш бути моїм головним виноробом?

>>Розділ 302<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.