Звільнити цю відьму. Розділ 305

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498 + 3 бонусних розділи (1501)

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут.

Особлива і безмежна подяка: D. Gromyko.

Щира подяка: P. Shapoval, D. Konarev, Kiltavik ワィタリ, Andrii, vch_m, Shvaigzam, Misha, Vitaliy, Y. Tymoshenko, Drakula, db4tz, vilgerforc.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 304.

Розділ 305. Хімічний прорив

Минуло чотири дні, як відьми і перша армія вирушили в дорогу. Згідно з планом, вони мали прибути на околиці міста Срібного Сяйва завтра вдень.

Маючи посланців, натренованих Медом, Роланд може щодня отримувати листи від загону, зокрема від Залізної Сокири, Анни і Соловейка. Хоча це було не так швидко, як мобільні телефони, але загалом це нагадувало бездротовий телеграф. Якби була більша кількість птахів, а між двома місцями постійно літали туди-сюди посланці, це могло б нагадувати обмін текстовими повідомленнями.

За відсутності Соловейка головний лицар взяв на себе відповідальність за захист замку. Однак Роланда збентежило те, що в ці дні Картер завжди виглядав сповненим енергії, ніби за цей час сталося щось дуже щасливе. Невже можна так радіти поверненню до колишньої роботи?

Він похитав головою і звернув увагу на міністра будівництва Карла ван Бате.

За допомоги відьми Сонного острова будівельні проєкти за останній місяць у Прикордонному Місті просувалися з приголомшливою швидкістю.

Перше, металевий міст через річку Червона Вода був успішно завершений – порівняно з традиційними кам’яними і дерев’яними мостами, металевий міст заздалегідь можна зібрати частинами, а потім перенести і з’єднати, перетворивши на єдине ціле. А завдяки тому, що Лотос підняла два острови на річці, це ще більше спростило зведення, скоротивши термін будівництва до  приголомшливого терміну в один місяць.

Хоча з погляду майбутніх поколінь, цей міст був надто вузьким і коротким, конструкція – дуже проста, а навантаження, яке він може витримувати, дуже низьке. Тож з їхнього погляду це було б марною витратою матеріалів, але для цього часу – це неймовірний міст. Його загальна довжина – 100 метрів, поверхня пряма і гладка, що дозволяло проїхати двом екіпажам, а висота така, що під ним можуть пропливати вітрильники. Це те, чого не можна досягнути громіздким кам’яним мостом.

Друге, нова міська стіна, за яку відповідала Лотос, також була завершена. Ця міська стіна зроблена чисто з ґрунту збільшила площу міста більше ніж удвічі. Якщо місто буде розширюватися і далі, то містечко перетвориться на справжнє «внутрішнє місто». Однак Роланд віддавав перевагу ідеї одного або двох кілець. Можливо, колись у майбутньому це місце розшириться до розмірів мегаполіса із сімома кільцями і тоді його офіційно можна буде коронувати як столицю королівства.

Останнє, зведення головної королівської дороги. Лотос допомогла з деякими схилами вздовж підніжжя Непрохідних гір, тож тепер дорога проходила прямо, їй не доводилося огинати схили, що значно скоротило загальний час будівництва.

– Ваша Високосте, який наступний план будівництва ви доручите Лотос? – запитав Карл після того, як відзвітував про перебіг справ.

Було видно, що він у захваті від її здібності змінювати місцевість. Доказом цього було не тільки, що Карл запропонував взяти Лотос до міністерства будівництва, а ще і те, що він хотів, аби її призначили заступником міністра.

– Гм… – Роланд також думав над цим питанням. Він хотів втілити у життя ще три великих будівних проєкти.

Перший – це проєкт морського порту. Потрібно знайти прохід у гористій місцевості на півдні, а потім прокласти там дорогу, щоб отримати вихід до пляжу і мілини. Для цього завдання знадобилася б здібність Лотос. Після завершення змін місцевості західний регіон матиме власну гавань з видом на море.

Другий – це розширення житлових забудов. Хоча ратуша вклала багато робочої сили і фінансових ресурсів для прискорення будівництва житлових будинків, майже 3000 людей не зможуть жити у теплих цегляних будинках, коли настане зима. Прості дерев’яні будинки й укриття не зможуть задовольнити потребу в захисті від холоду, тому потрібна партія будинків-печер з товстими стінами і ліжками-печами кан, щоб вирішити цю проблему.

Третій – зведення доку. Якщо він хоче створювати мілководні важкі бойові кораблі, йому для початку потрібно побудувати просторий док, який не перекриватиме річку Червона Вода. Роланд планував знизити висоту берега у західній частині, щоб зробити сухий док, і встановити підйомні ворота збоку річки Червона Вода, щоб контролювати пускання і випускання води. Масштаб земляних робіт у цьому проекті величезний, тому він теж може тут покладатися лише на здібність Лотос для того, щоб завершити док.

Трохи подумавши, він зрештою вирішив поставити на перше місце розширення житлової забудови. Оскільки вони привезли біженці зі сходу до Прикордонного Міста, на них же лягала відповідальність за забезпечення їх їжею, одягом і житлом. Якщо вони замерзнуть на смерть або помруть від голоду, це буде не лише втрата для західного регіону, це також вплине на прихильність людей до цього місця.

– То де потрібно побудувати це тимчасове житло? – запитав Карл.

– Найкращий варіант нинішній район, де стоять будиночки рабів, – сказав Роланд, глянувши на мапу. – Воно далеко від лінії оборони міста, також можна скористатися близькістю Непрохідних гір, щоб мати захист від вітру.

Після того, як міністр будівництва пішов, Роланд саме збирався відкинутися на спинку і трохи подрімати, як у двері постукав Каймо Страєр.

– Ваша Високосте, я успішно розробив широкомасштабний метод виготовлення кислоти, про який ви просили.

 Це речення в одну мить розвіяло втому Роланда, він здивовано підвівся з-за столу і сказав:

– Справді? Покажіть мені.

Коли вони прийшли до лабораторії біля річки Червона Вода, Роланд побачив кілька сірих ємностей і піч, встановлену поряд з лабораторією номер 5. Кожна ємність була заввишки як двоє людей, а зверху вони були з’єднані трубами. Все мало чітку форму і гладку поверхню, очевидно, що це робота Анни.

– Вітаю, Ваша Високосте, – з поклоном сказав Роланду молодий чоловік.

– Ти – Чеймс? – запитав Роланд.

Хоча він знав, що Каймо привів з міста Червона Вода групу учнів-алхіміків, і навіть залучив ще одного видатного алхіміка, але сьогодні побачив його вперше.

– Ви знаєте моє ім’я, – здивовано сказав Чеймс.

– Пан Каймо багато разів згадував про тебе. – Роланд поплескав його по плечу, щоб підбадьорити. – Продовжуйте і далі добре працювати. – Після цього він глянув на головного алхіміка. – Як ця штука вироблятиме кислоту?

Каймо погладив свою бороду і з усмішкою сказав:

– Успішного виробництва можна досягнути за допомогою рівняння реакції з «Елементарної хімії». Подивіться на піч. У ній буде спалюватися очищена сірка, а газ, що утворився, йтиме через труби до свинцевих резервуарів.

– Вони всі зроблені зі свинцю?

– Саме так, лише свинець може протистояти кислотній корозії, – кивнув Каймо. – Свинцева трубка у верхній частині резервуара безперервно бризкатиме азотною кислотою. Під дією діоксину сірки розігріта азотна кислота розкладатиметься на оксид азоту. Далі оксид азоту поєднуватиметься з водою і діоксином сірки, утворюючи розчин сірчаної кислоти, який витікатиме з отвору на дні. Розумна особливість цієї реакції полягає в тому, що оксид азоту відграватиме лише роль переносника кисню і сам його не поглинатиме, тому потрібна невелика кількість азотної кислоти. Також як тільки реакція починається, вона може тривати безперервно!

– Який результат? – схвильовано запитав Роланд, поплескавши свинцевий бак.

Широкомасштабне виробництво кислоти – це необхідна умова для масового виробництва бездимного пороху. Якщо цю проблему вдасться вирішити, буде надія на нове покоління револьверних гвинтівок і артилерійських боєприпасів.

– Це четвертий пристрій, який я тестував. Продуктивність виробництва за один день приблизно рівна сухій дистиляції за тиждень в лабораторії, – з гордістю сказав головний алхімік. – Оскільки це пристрій для тестування, обсяг невеликий. Але продуктивність можна збільшити, якщо зробити резервуари більшої місткості.

– Це справді гарна новина, – з усмішкою сказав Роланд. – Коли пані Анна повернеться, ви можете негайно почати створення більшого пристрою для виготовлення кислоти. Також, якщо свинцю буде недостатньо, можете використовувати замість нього залізо. Пані Солоя нанесе на нього стійке до кислоти покриття.

Каймо кивнув на знак згоди, але його наступні слова заморозили усмішку на обличчі принца.

– Тепер, коли я досягнув успіху в розробці методу масштабного виробництва кислоти, а всі п’ять лабораторій заповнені учнями, Ваша Високосте, чи можете ви нагородити мене «Просунутою хімією», як і обіцяли?

>>Розділ 306<<


Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є Patreon і BuymeacoffeeБанка. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Погуляйте кілька хвилин по сайту. Вам неважко, мені приємно, і це теж буде підтримкою ♥

Маньхву можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.