Звільнити цю відьму. Розділ 33

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Бажаєте зробити мені приємно?

(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ Прогуляйтесь по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Також у мене є Patreon. (〜^∇^)〜

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 32

Розділ 33. Порох

– Всім піднятись, четвертий принц іде. – Не минуло ще і чверті години, як Залізна Сокира закричав, плескаючи в долоні.

Фаньна повернувся на своє місце, завдяки тренуванням, що були раніше, у нього випрацьовувався рефлекс виконувати накази. Майже підсвідомо він взяв до рук «спис» і приготувався завдати удару.

Принц зі свитою йшов за спинами ополченців, Фаньна краєм ока помітив, що Його Високість сповільнився, наближаючись до нього.

Роланд зітхнув, сказавши собі, що слова «пізно встати – зіпсувати собі ранок, а рано – зіпсувати весь день» істинна правда. Щойно він розібрався з наслідками нападу на замок, як йому нагадали, що потрібно перевірити результати підготовки ополчення. Роланд жалів себе, бо, не спавши цілу ніч, зараз він почувався доволі сонним. Але він не міг не прийти, оскільки тепер загін перейшов на етап бойової підготовки, а Роланд, як найвищий командир, не міг зникати надовго, без його присутності моральний дух людей може згаснути.

Гм… Що потрібно говорити, коли проводиш загальну перевірку? Роланд задумався. «Вітаю, товариші. Ви наполегливо працювали?» Якщо він не отримає відповіді від інших, коли вигукне ці слова, то ситуація буде дуже незручною. Можливо, ліпше обрати когось і поговорити з ним, чемно поцікавитись його думкою і підвищити свою репутацію.

Він вирішив скористатись цим планом, поплескав по плечу парубка, який видавався досить міцним.

– Тренування важке, ти відчуваєш втому? Чи достатньо триразового харчування?

Виходячи з минулого досвіду, отриманого через перегляд новин, парубок має відповісти голосно і з легким хвилюванням, але результат був іншим, обраний ополченець повернувся до нього лицем і опустився на одне коліно, шокувавши Роланда.

Фаньна відчував, що його благословили, принц насправді піклувався про нього і навіть сердечно запитав, чи не втомився він од тренувань! Не беручи до уваги королівську сім’ю, навіть дворяни низького рангу не хотіли говорити зі своїми підданими. Фаньна несвідомо наслідував лицаря, коли вітав Його Королівську Високість. Незалежно від того, повинен він був це робити чи ні, у нього була лише одна думка: його сприйматимуть зовсім по іншому, коли парубок повернеться на свою вулицю.

Коли його попросили встати, у голові все ще панував безлад, тому Фаньна навіть не міг пригадати, що відповів.

Нарешті, коли Його Високість запитав, чи є у нього якість думки чи пропозиція щодо тренувань, розум Фаньна повернувся до порядку – це гарна можливість! Якщо його підозри щодо ополчення правильні, то чи не ліпше змусити принца подумати, що вони не можуть взяти на себе охорону всієї стіни. Тоді йому не потрібно буде турбуватись: бігти чи залишатись?

Він ретельно сформував речення:

– Ваша… шановний принце, нинішня кількість ополчення надто мала. Якщо ми вишикуємось у лінію, так само, як тренуємось під час навчання, коли нападуть демонічні звірі, ми зможемо захистити лише одну третю стіни. Подумайте…

Навіть якщо принц прямо зараз почне набирати ще кілька загонів, Фаньна боявся, що для тренувань буде занадто пізно. Крім того зброя, якою вони користуватимуться, також вимагає певних витрат. Прикордонному Місту буде важко отримати списів на три сотні людей за два місяці, якщо вже для сотні це досить складно – вони досі тренуються з дерев’яними палицями.

Якщо Його Королівська Високість зможе це усвідомити, можливо, він найняв би найманців з інших міст як головну оборонну силу. Принаймні вони без підготовки можуть відправитись на поле бою, маючи власну зброю та обладунки, але ціна за це досить висока.

Роланд трохи подумав і кивнув:

– Правду кажеш, це дуже нереалістично, розраховувати, що ополчення боронитиме всю міську стіну.

Фаньна був у захваті, принц справді… погодився з його думкою?

Але Його Високість не сказав того, що він очікував почути, натомість покликав до себе Залізну Сокиру. – Демонічні звірі – це просто різновид звичайних звірів, вони не стають розумнішими, так?

– Так, Ваша Високосте, демонічні звірі мало чим відрізняються від звичайних, навіть їхні звички залишаються ж такими… але я не впевнений щодо змішаних видів.

– Ось так. Хоча між річкою Чішуй і підніжжям гори Північний Схил майже 600 метрів, ми можемо примусити їх атакувати певний район, підготований заздалегідь. 

– Ви маєте на увазі, використовуючи пастки? – запитав Залізна Сокира.

– Так, але не такі, що зазвичай використовують мисливці. Звичайні пастки покладаються на сховок, щоби спіймати здобич, але я планую зробити все навпаки. Встановимо перешкоди на шляху до міської стіни, такі як загорожі, насипи, рови, змусимо цих нерозумних демонічних звірів обходити їх. Нескінченні бар’єри направлятимуть здобич прямо до зони, де ми сконцентруємо основний захист. – І от тут Роланд поглянув прямо на Залізну Сокиру: – Щодо до того, як заманити цих чудовиськ, гадаю, ти розбираєшся краще за інших.

Залізна Сокира деякий час думав перш, ніж заговорити:

– Це не складно – скерувати їх у потрібний бік. Вовки не люблять воду, кабани чутливі до світла, інші демонічні звірі мають свої страхи. Але, Ваша Високосте, це приведе їх усіх до одної зони, чи не буде це надто небезпечно?

– Це було би правдою, якби ми покладались лише на списи і луки. – Роланд глибоко вдихнув і впевнено сказав: – Проте зараз у нас є нова зброя.

Коли настав час від’їзду принца, він знову підійшов до Фаньна:

– Гарне спостереження, як тебе звати?

– Фань… Фаньна, Ваша Високосте.

– Я пропоную тобі стати заступником капітана для одного загону, пане Фаньна, тому добре працюйте.

**********

Поряд з будинком для виготовлення цементу Роланд побудував ще один – для виробництва снігового порошку, точніше пороху.

Всередині була велика кімната площею триста квадратних метрів і один вхід. А ще тут запроваджено  найсуворіший режим безпеки. Два лицарі завжди охороняли двері, кожен, хто хотів зайти, мав спочатку зареєструватись і пройти через обшук, шукали все, що могло спричинити вогонь. У приміщенні заборонено будь-яке джерело вогню, тому працювати можна тільки вдень. А щоб усередину не пробралася Соловейко, двері затягнули марлевою завісою.

– Це те, що ви назвали новою зброєю? – Картер, якого покликали глянути на новий винахід, взяв дрібку порошку пальцями і підніс до носа. – Хіба це не сніговий порошок?

Можливо, Залізна Сокира не знав, як виглядає сніговий порошок, але Картер доволі часто брав участь у королівських церемоніях, тому знайомий з цією речовиною. Найкраще творіння алхімічної майстерні, рецепт був таємницею для сторонніх, але якщо принц хотів його знати, очевидно, він міг отримати рецепт.

– Це сніговий порошок, але не зовсім, – сказав Роланд. – Оновлений продукт алхімічної майстерні, я називаю це порохом.

Порох ліпший друг будь-якого потраплянця. Він не вимагає особливих речовин. Якщо змішати сірку, деревне вугілля та селітру у співвідношенні 1:1,5:7,5 – то його можна виготовляти без будь-яких технічних перешкод.

Сніговий порошок же – це не якісний продукт, який містить 60% вугілля, 20% сірки та селітри та ще двадцять відсотків різних домішків, він повільно горить і виділяє менше газу, тому взагалі не може виконувати роль пороху. Та Роланд знав, що алхіміки постійно експериментують з іншими комбінаціями, він припускав, що протягом тридцяти років з’явиться сніговий порошок, який буде дуже схожий до формули чорного пороху.

В його колишньому світі порох винайшли давно, але холодна зброя поступилася своїм місцем вогнепальній лише завдяки дослідженням і прогресу.

Та багато людей проігнорували той факт, що не потрібно покладатися лише на рушниці, порох сам по собі є дуже грізною зброєю.

>>Розділ 34<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської (взято тут і тут), а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. У Фейсбуці реагую трохи швидше.

У мене є Patreon. Можете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхуа можна завантажити тут або почитати онлайн тут.