Звільнити цю відьму. Розділ 55

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Бажаєте зробити мені приємно?

(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ Прогуляйтесь по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Також у мене є PatreonТам цікаво(〜^∇^)〜

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 54

Розділ 55. Можливість, що випадає раз на життя

Роланд розчахнув двері кабінету, де його вже досить довго чекав Баров.

Він передав папери помічнику міністра, сів на стілець, закинувши ноги на стіл.

Якби тут не було людей, принц би почав наспівувати.

– Ваша Високосте, будь ласка, стримайте своє горе. – Сказав Баров, швидко прочитавши лист і нахмурившись. – На жаль, король загинув, а його вбивця – перший принц. Це справді трагедія. Я не знаю, що Ваша Високість робитиме далі.

– Смерть Ґелуна надто дивна, я хочу подивитися, що робитиме третя і п’ята принцеси, перш ніж прийняти рішення. – Сказав Роланд. – Але в будь-якому разі у нас є речі, проти яких ми маємо вжити запобіжних заходів.

Баров поглянув на принца, очікуючи продовження.

– Через таку зміну короля у столиці може вирувати хаос, тож перше, що потрібно зробити, це захистити своїх коханих і членів сім’ї. – Звичайно, важливо не допустити, щоб другий принц міг використати цих людей для погроз. Поки що помічник міністра незамінний, він підтримує нормальну роботу адміністрації та відповідає за фінанси Прикордонного Міста. Роланд відпив чаю і продовжив: – Ти з Картером, а також ваші підлеглі – повинні написати листи до ваших сімей. Я попрошу охоронців доставити їх у столицю та організувати укриття для ваших рідних в інших містах. 

– Їм не потрібно їхати до Прикордонного Міста? – Баров не був дурнем, більше 20 років політичного досвіду відразу ж підказали йому сенс того, що сказав принц.

– Ні. – Роланд не хотів, щоб хтось використав родини його підлеглих для погроз, а також не хотів, щоб підлеглі думали, що він хоче використати їхні сім’ї для погроз, тому обрав компромісний варіант. Спочатку розселити їх в інших безпечних містах, а коли міцно закріпиться в Прикордонному Місті, переселити людей сюди.

– Зрозумів, дякую Вашій Високості за турботу, – помічник міністра кивнув, від чого Роланд полегшено зітхнув. Все-таки у нього надто мало талановитих людей.

– Щодо торгівлі, потрібно призупинити продаж залізної руди, і продавати у Вербове місто лише необроблене коштовне каміння, – велів він. – Залізна руда потрібна мені для власних потреб.

– Це зменшить наш дохід, Ваша Високосте.

– Але несильно, недавно шахтарі знайшли нову жилу коштовного каміння, що перекриє частину втрат. – Сказав Роланд. – Більше того, взимку торгівля майже не ведеться, ніхто не бажає працювати у дні, коли у будь-який момент є загроза нападу демонічних звірів. Ймовірно, за довгі чотири місяці буде лише дві-три торгові угоди. Для легких човнів, очевидно, вигідніше перевозити необроблене коштовне каміння, ніж руду. 

– Зрозумів, – Баров зробив відповідні записи.

Після того, як помічник міністра пішов, Роланд викликав Картера Ланніса:

– Потрібно збільшити чисельність ополчення. Після того, як набереш людей, вибери кількох сильних і здібних чоловіків – вони стануть капітанами для нових команд. Тренування будуть такі ж самі, як і минуло разу.

– Ваша Високосте, якщо використовувати попередній метод, новачкам, боюся, знадобиться багато часу, перш ніж вони зможуть вийти на поле бою.

– Це краще, ніж неорганізований натовп. – Відмахнувся Роланд, сказавши лицарю зайнятись справою. Хоча загони натреновані таким чином не можна назвати армією, бо це швидше рівень студентів університету, що проходять військову підготовку, але іноді потрібно порівнювати свою бойову ефективність з суперником. Якщо відкинути демонічних звірів, що не надто розумні, найбільш імовірним противником буде «змішана армія», що складається з приватних загонів, найманців і рабів. Якщо ополчення матиме зброю, яка дещо випереджає свій час, для боротьби з ворогами вистачить військової підготовки на рівні студентів університету.   

Коли Картер теж пішов, Роланд не зміг стримати сміх.

Він не очікував, що може статися такий збіг! Це ніби хтось прислав вугілля під час хуртовини, чи дав подушку, коли хочеться спати.

Це погані новини для нього? Дилема? Неправильно! Він багато не знав про Ґарсію Вімблдон, але вона точно не була людиною, що легко дозволить себе знищити. Першого принца швидко засудили до смерті, навіть якщо в неї нема людей у столиці, сестра, ймовірно, так просто не повернеться до королівського міста.

Роланд просто зробить те саме, поки принц залишається у Прикордонному Місті, неминуче з’явиться той, хто не зможе всидіти на одному місці, наприклад, герцог фортеці Лонгсонг. Інакше він би не поспішав посилати когось, щоб доставити указ про відкликання в таку погоду.

Герцог не зможе спокійно їсти і спати, поки Прикордонне Місто знову не належатиме йому.

Обравши залишатися на місці, Роланд кинув виклик волі нового короля. Коли закінчаться Місяці Демонів, герцог швидше за все виступить під знаменом Тіфейке Вімблдона, щоб провчити четвертого принца. І це саме те, що потрібно Роланду.

Якщо хтось запитає, чого найбільше не вистачає індустріалізація, відповідь буде «людей».

Велике виробництво потребувало багато людей, які розділяться на групи та запустять цей потужний процес. Без перебільшення можна сказати, що ситуація у Великій Британії, яку назвали «вівці з’їли людей», коли купу фермерів позбавили земель, перетворивши їх на вільних робітників, заклала міцний фундамент для промислової революції. 

Вік промисловості суворий, вклавшись в освіту робітників, можна отримати великі прибутки. Що вужчий індустріальний сегмент, то більше людей потрібно.

Найбільше Роланда турбувала проблема з кількістю населення.

У Прикордонному Місті проживає понад 2000 мешканців. Навіть з механізмами нової ери це ніщо інше, як виробництво у майстерні. Без великої кількості населення не можна реалізувати більшість проєктів. Але де він міг взяти більше людей?

Купити рабів? Опустимо те, що він уявлення немає, де можна купити тисячі рабів за один раз. Дорослі раби дорогі й не мають потрібної підготовки. Рабів, які молодше десяти, довго навчати і навіть якщо безжально скористатися дитячою працею, все одно доведеться зачекати кілька років.

Брати на роботу талановитих людей? Скількох привабить Прикордонне Місто? І витрати на них будуть більшими, ніж на рабів.     

Заохочувати людей народжувати більше? Примусові шлюби? Ліпше про це забути…

Справа не в тому, що він не думав у такому плані про фортецю Лонгсонг, але королівство перебувало у стабільному стані, якби Роланд атакував когось із найближчих вельмож, то став би посміховиськом. Тому і герцог Раян не міг діяти відкрито, потайки вставляючи палки в колеса.

Але тепер все інакше. Після того, як Тіфейке зійшов на трон, він прагнув, щоб його конкуренти зникли. Указ про відкликання говорив про нетерплячість другого принца. Очевидно, що це побачив і герцог Раян. Звільнившись від обмежень старого короля, було б дивно, якби він, як правитель західного регіону, нічого не зробив.

Це була можливість, яку довго чекав Роланд.

Фортеця Лонгсонг, як велике місто майже на кордоні королівства, була важливим центром протягом століть і налічує майже 10 000 жителів. За фортецею лежать просторі землі та беззахисні міста. Якщо герцог зазнає поразки, а фортецю захопити, то можна отримати велику кількість вільних людей і завершити початкове накопичення багатства. 

Чи є простіший спосіб отримати більше людей, ніж захоплення населених територій? Чи є швидший спосіб збагатитися, ніж грабунок?

Ці новини нагадували маяк, який розсіює туман і висвітлює напрямок, куди рухатися Роланду.

Він не втратить можливість, що випадає раз на життя.

>>Розділ 56<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської (взято тут і тут), а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці Facebook. У Фейсбуці реагую трохи швидше.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхуа можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.