Звільнити цю відьму. Розділ 93

Англійська назва новели: Release That Witch

Автор: Ер Му (Er Mu)

Рік: 2016

Статус: закінчено

Розділів: 1498

Переклад: у процесі

Жанри: бойовик, драма, надприродне, пригоди, сейнен, фентезі

Опис: Чен Янь перемістився тільки, щоб опинитися у світі схожому на середньовічну Європу, і стає Роландом, принцом-наступником. Але цей світ не такий, як колишній, попри деяку схожість. Відьми існують і вони насправді можуть користуватися магією?

Стежте за боротьбою Роланда з братами та сестрами за трон. Чи зможе він перемогти, хоча король уже визнав його безнадійним і з найгіршою стартовою ситуацією? Чи його знання сучасних технологій та допомога відьом, яких знають як помічниць Диявола і на них полює Свята Церква, допоможуть вибороти шанс.

То ж, нехай почнеться його подорож.

Повернись живим тут.

Госпітальєри тут.

Благодійний фонд Сергія Притули сайт тут, сторінка тут.

Реквізити НБУ для потреб армії тут.

Реквізити НБУ для гуманітарних цілей тут.

Звільнити цю відьму

Звільнити цю відьму. Розділ 92

Розділ 93. Структура армії

Через кілька днів після святкування перемоги Роланд знову взявся за план розвитку.

Поки він сидів у кабінеті, за вікном чулося крапання, ніби йшов дощ. Це був звук танення снігу. Коли він бував у селі на Новий рік, то любив лежати біля вікна і дивитися, як довгі крижані призми під дахом перетворюються на прозорі крапельки води, маленькими краплями злітаючи вниз. Хоча зараз немає можливості проводити так час, але при написанні плану непогану послухати голос відновлення землі.

Згідно з досвідом минулих років, знадобиться близько тижня на те, щоб розтанув сніг, а для того, щоб знову користуватися дорогою між містечком і фортецею Лонгсонг, потрібно не менше місяця. Роланд міг уявити, що відбувається з ґрунтовою дорогою без твердого узбіччя і дренажних систем після танення снігу та льоду. Якщо йому вдасться здобути фортецю Лонгсонг, перше, що потрібно зробити, це побудувати хорошу дорогу між двома містами, щоб проїхати каретою навіть під час сильних дощів.

Однак першочерговим наразі залишається питання розвитку армії. Без надійної і сильної армії неможливо перемогти захисників фортеці, у яких перевага в кількості. Перетворення ополчення у регулярну армію – це тільки перший крок. Головним болем виявилася специфікація структури, правила та дисципліна, нагороди і покарання.

Хоча в дитинстві він грав у військові шахи, але до цього часу майже все забув. Роланд, трохи подумавши, вирішив вигадати структуру сам. У всякому разі, він творець нової армії, тож ніхто не дізнається, що щось зроблено не так, як треба.

Тому незабаром була створена перша армії у Прикордонному Місті: армія, дивізія, батальйон, команда та загін – загальна структура, якщо брати загін з п’яти людей (оскільки для одної гармати потрібно щонайменше п’ять осіб), десять загонів – одна команда, десять команд – батальйон. Щодо кількості дивізій і армій, то він вирішив розглянути їхню кількість пізніше. З огляду на загальний рівень бойових дій у цей час, двох-трьох батальйонів має вистачити для того, щоб перемогти більшість супротивників на полі бою.

Після створення основної структури армії, Роланд зітхнув.

Подальші правила та розпорядження набагато простіші, якщо не брати до уваги старих правил, такі як підкорятися військовим наказам, завжди підкорюватися командиру, не тікати, не зраджувати тощо. Першим розпорядженням була заборона грабувати та переслідувати людей.

Мародерство має багато негативних наслідків, а погане враження серед місцевого населення навіть роки можуть не згладити. Тому він наполягав на тому, щоб до складу армії набрали цивільних осіб.

Коли вельможі відгукуються на заклик лорда, то основною метою є не стільки перемога над ворогом чи слідування волі лорда, як подальший грабіж, загарбання багатств, територій – і також захоплення мирних жителів.

Щодо найманців, не кажучи вже про бандитів, хоча вони були міцними і лютими, але насправді вони як прапор, куди вітер, туди і вони, до того ж, грабунок це основне джерело їхнього доходу – для цих людей військова дисципліна безглузда.

Лише армія, створена з цивільних, не дивитиметься на інших мирних людей як на ягнят, яких можна пустити під ніж. Звісно, покладатися тільки на дисципліну та суворе покарання недостатньо. З часом жадібність буде зростати разом зі здобутими одна за одною перемогами. Тому нагорода має бути привабливішою, ніж мародерство та інші дисциплінарні порушення.

Щоб зробити винагороду привабливою, Роланд вирішив скористатися найбільшою зброєю: отримання землі за військові заслуги. Ті, хто здійснив великі вчинки в бою, можуть отримати власну територію. Роланд уже знайшов землі для цього – це територія між Прикордонним Містом і фортецею.

У час, коли 90% землі належить аристократам, така нагорода є, безумовно, величезною. Отримавши територію у свою власність, люди будуть прив’язані до неї, а тому кожен, хто на них нападе, зустрінеться із найзапеклішим опором, опором власників.

Людьми керують не слова і батоги, а їхні власні інтереси. Іншими словами, поки він буде здатен задовольнити основні інтереси людей, що знаходяться під його правлінням, влада принца буде непохитною.   

На відміну від традиційного феодального володіння, Роланд надаватиме їм землю площею від кількох акрів до кількох десятків акрів, цю територію можна буде використати для зведення будинків, туди можна буде купити рабів або найняти фермерів для догляду за полями, але там не можна створювати власну промисловість. У той же час території лицарів будуть близько двох тисяч акрів, це близько до площі маленького села. Дохід від таких же дій зможе забезпечити бойові потреби лицарів і їхнього супроводу, наприклад, купівля зброї, обладунків і коней.

Така невелика площа земельної винагороди не викличе сильного спротиву з боку аристократичних кіл, а також послабить незалежність одержувачів. На думку Роланда, така винагорода рівна пенсії за вислугу літ, яка гарантує, що солдати матимуть певний стабільний дохід після виходу на пенсію.

Водночас, щоб посилити централізацію, та уникнути ситуації «слуга слуги – не мій слуга», особа, яка отримає територію матиме право власності, але не автономії. Тобто земля перебуватиме під законами, постановами та юрисдикцією лорда. У певному сенсі це більше схоже на землевласників наступник поколінь.

Записавши одна за одною задуману систему винагород, Роланд потягнувся. Далі він, нарешті, може присвятити себе справі, на якій добре знається – дослідження і розробка зброї.

Оскільки виробництво рушниць збільшилося, продовжувати мати списників для захисту стрільців – це марна витрата людських сил, тому стрільці повинні самостійно захищати себе у ближньому бою.

Є дуже просте рішення, воно полягає у тому, щоб додати до рушниці багнет. Роланд не думав, що його бійці візьмуть на себе ініціативу та підуть у рукопашну на ворога, але у них має бути можливість захистити себе у випадку, коли артилерія не зможе повністю знищити ворога і супротивник підійшов надто близько.

Зробити багнет не так вже і важко. Якщо брати за основу простоту, то це просто гострий конус. Але основним є з’єднання багнета з рушницею: спочатку багнет був лезом з дерев’яним руків’ям, яке вставляли прямо в дуло. Перевага в тому, що його просто виготовити, і недолік теж доволі очевидний, при використанні в рукопашному бою не можна стріляти, а витягнути багнет після бою дуже важко.

Тому Роланд планує виготовляти вдосконалений багнет другого покоління – корпусний багнет. На кінці руків’я є залізний кожух. Він з’єднується зі стволом. Внутрішній діаметр кожуха трохи більший з ствол, у нього є зигзагоподібний паз. До ствола потрібно приварити невелику залізну смугу, щоб врізати паз для закріплення багнета. Лезо має трикутну форму, з V-подібним поперечним перерізом, усі три краї заточені. Якщо завдати удару, то на тілі з’явиться рана, яку складно вилікувати.   

Корпусний багнет після установки буде трохи довшим за ствол, що вплине на перезарядку, але в порівняні з першим багнетом, він досить простий, тому його легше масово виробляти. Як тільки буде готовий зразок, його можна дати ковалю, щоб він виготовив копію самостійно.

Але для того, щоб багнет був корисним у бою, потрібно навчити солдат, як ним користуватися. 

Про це Роланд нічого не знав. На щастя, він пам’ятав, як колись головний лицар хвалився, що вміє добре користуватися будь-якою зброєю, тож саме Картер буде навчати стрільців битися багнетами.

>>Розділ 94<<

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Помилки й хиби десь є, потім гляну та виправлю або вказуйте мені на них.

Переклад з англійської, а не з мови оригіналу, тому можуть і будуть втрачені деякі сенси, особливості тощо. Переклад непрофесійний, як помітите помилку – вкажіть, виправлю. Можете написати про них на пошту sribnaptaha@ukr.net або на сторінці FacebookТелеграм.

У мене є PatreonМожете підтримати копійчиною і отримати за це добрячки: замовити якийсь твір (написати або перекласти) або прискорити написання вже опублікованих, але ще не закінчених творів.

Або можете поблукати хвилинку по сайту. Вам неважко, мені приємно.

Маньхуа можна завантажити тут або почитати онлайн тут чи тут.