Боги Єгипту

Назва фільму: Боги Єгипту / Gods of Egypt

Рік виходу: 2016

Країна: США, Австралія

Режисер: Алекс Пройас

Сценарій: Метт Сазама, Берк Шарплесс

Продюсер: Безіл Іваник, Алекс Пройас та інші

Композитор: Марко Белтрамі

Жарн: бойовик, пригоди, фентазі

Рейтинг MPAA: дітям до 13 бажано не дивитись

Час (тривалість): 127 хвилин / 02:07

Опис: Під час коронації Гора, бога неба, Сет убиває Осіріса та захоплює трон Єгипту. Єдина людина, яка вирішує змінити щось, це молодий злодій.

Боги Єгипту

«Боги Єгипту» фільм у моєму улюбленому жанрі  фентазі. Хоча мої сподівання з реальністю, а точніше зі сюжетом кінострічки мали досить мало спільного. У моїй уяві єгиптяни були лисими, як мінімум засмаглими до чорноти з розфарбованими обличчями і ходили у білому одязі, але виявилось, що все не так.

Боги Єгипту

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Отже, у бога Ра було двоє синів – Осіріс і Сет. Перший син жив у достатку, правив собі Єгиптом і горя не знав. Другий проводив роки серед пісків без друзів і сім’ї. І коли настав час Осірісу передати владу своєму сину Гору, дядько вирішив зробити всім сюрприз. Але про це потім.

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Поговоримо про двох смертних, які зіграють немаленьку роль у майбутніх подіях фільму «Боги Єгипту». Про злодюжку Бека, який у перших хвилинах фільму поцупить сукню для своє дружини Заї, так що сумнівів в його нахабності, швидкості й іноді хитрості не виникає. Зая поважає богів, на відміну від Бека, особливо їй подобається Гор, володар неба. Вона вірить у майбутнього царя Єгипту.

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Сам Гор на початку постає в не дуже приємному світлі (він такий же велет, як і всі інші боги), любитель випивки, полювання і жінок. І здається йому подобається богиня кохання – Хатор, яка любить свободу більше, ніж мертвих тварин. Хоча до коронації він трохи наводить лад і виглядає уже як майбутній цар. Але без сюрпризу не обійшлося. На коронацію, окрім інших богів (Хатор, Нефтида, Тот), прибув Сет. І спочатку все виглядає мирним. Брат Осіріса дарує Гору мисливський ріг і пропонує племіннику подути в нього. Після чого приходять воїни в червоному вбранні, вони оточують людей, щоб ті не втрутились, і відділяють їх від богів. Сет пропонує брату дуель і вбиває того, а потім б’ється і з Гором. Племінника бог не вбиває, але вириває його очі.

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Сет стає королем Єгипту та будує велику скарбницю, яку бажає наповнити золотом, і де сховані очі володаря неба. Зая про це знає і просить Бека дістати їх, щоб Гор повернувся, переміг загарбника і мир повернувся на береги Нілу. Злодій погоджується, отримує мапу і пробирається до скарбниці. Але там є тільки одне око.

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Сюжет фільму «Боги Єгипту» нічим особливим не вражає. Хоча є там декілька цікавих сцен. Наприклад, з Хатор, яка врятувала Гора і Бека, перетворення богів у дивних блискучих створінь зі звіриними головами, Ра з човном і великим монстром, а також володіння Анубіса. Фільм «Боги Єгипту» підійде для спокійного перегляду, коли хочеться насолоджуватись картинкою і точно знати, що у кінці всі або більшість буде щаслива. Комп’ютерна графіка непогана. Не можна сказати, що при перегляді віриш у все бачене, але виглядає гарно. Хоча деякі сцени здавались абсурдними (наприклад, біг по великій змії, коли та впала у прірву).

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

Отже, «Боги Єгипту» більше для відпочинку, якщо шаблонність сюжету не дратує під час перегляду. Можна навіть увімкнути і спокійно займатися своїми справами, іноді поглядаючи на екран.

Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту Боги Єгипту

За помилки й одруки прошу вибачення, потім перегляну та виправлю.

Боги Єгипту