Майя та її мами

Назва книги: Майя та її мами

Авторка: Лариса Денисенко

Ілюстраторка: Марія Фоя

Рік видання: 2017

Опис: Майя познайомить читачів зі своїм класом.

Майя та її мами

«Майя та її мами», як на мене, чудова дитяча книга, що торкнеться важливої теми про яку не говорять, або уникають говорити. А якщо такої теми торкаються, то у розмові частенько пробігає недовіра, здивування і ненависть.

«Майя та її мами» розкаже про сім’ю. Точніше торкнеться теми дітей, що живуть у різних сім’ях. Ця книга потрібна українському суспільству, яке, здається, не встигло зрозуміти, що світ змінився. Дуже змінився.

Текстовий об’єм книги невеликий. Читати легко, а з гарними малюнками – просто казка. Гадаю, що до кінця можна добратися за декілька хвилин, якщо не звертати увагу на ілюстрації.

«Майя та її мами» зачепить не тільки тему сім’ї, а ще згадає про переселенців, національні меншини та особливості власних імен.

Спочатку ми познайомимося з Майєю, яка розкаже на про своїх однокласників та однокласниць. Усього їх сімнадцять, вони різні, хоча у деяких однакові імена (хе, яка знайома ситуація, щоправда у моєму класі у хлопців були однакові імена), але вони вирішили цю проблему (і без всяких образливих прізвиськ). Також дівчинка згадує свою вчительку – пані Юлію.

Майя та її мами

Книга «Майя та її мами» торкається багатьох тем. Тут і про «штучних» дітей, і про матерів і мачух, і про сім’ї, що переїхали з інших куточків України, і про сім’ї в яких тільки мама або тато і дитина, і про дітей народжених у нашій державі, але іншої національності, і про заробітчан та їхнє спілкування з дитиною, і про опікунство та всиновлення, і про вітчимів, і про зовнішність (хоч десь говорять, що несхожість на інших це не причина для дурних жартів), і про національні особливості різних народів.

Свою сім’ю Майя залишила на останок, у неї двоє мам, вони люблять одна одну і свою доньку. Останній абзац мені дуже сподобався.

Майя та її мами

«Майя та її мами» гарна і потрібна книга. Чудовий текст, барвисті малюнки. Книга торкається важливих і складних тем, але розповідає так, що все видається простим і зрозумілим.

Прошу мені вибачити за помилки й одруки, потім перегляну та виправлю.