Попелюшка

Назва фільму: Попелюшка / Cinderella

Рік виходу: 2015

Країна: США, Велика Британія

Кінокомпанія: Allison Shearmur Productions, Beagle Pug Films, Genre Films

Режисер: Кеннет Брана

Продюсер: Девід Баррон

Композитор: Патрік Дойл

Актори: Лілі Джеймс, Річард Медден, Кейт Бланшетт, Хелена Бонем Картер та інші

Жанр: романтика, фентазі

Час (тривалість): 01:45:22

Опис: Елла жила щасливо з батьками, поки до їх сім’ї не прийшло нещастя. Дівчина втратила матір. Через певний час батько познайомився з іншою жінкою та вирішив одружитися.

Попелюшка

Казка «Попелюшка» знайома мабуть усім. Скільки її варіантів є на світі. І це тільки у вигляді казок. А вже про фільмі та мультфільмі, що повністю, або частково використовують її сюжет годі й говорити. Кінострічка «Попелюшка» 2015 року чергова переспівка давно знайомої казки і мультфільму від Дісней (1950) на новий лад. Барвиста і з розкішними спецефектами.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка  Попелюшка 

Цього разу на початку фільму покажуть маму Елли (Попелюшка), трохи розкажуть про їх життя та стосунки. Про сумну подію, що змінила життя сім’ї. Про рішення батька знову одружитися. Познайомлять з леді Тремейн та її доньками. А також про другу сумну подію, що змінила життя Елли раз і назавжди.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка     

Після смерті батька дівчина стає служницею у власному домі. Ні мачуха, ні сестри її не люблять. Усіляко дошкуляють, вигадали прізвисько, коли дівчина, яку виселили в холодне приміщення, була змушена спати біля каміну, щоб зігрітися, ходила замурзана попелом.

 Попелюшка  Попелюшка Попелюшка  Попелюшка ПопелюшкаПопелюшка Попелюшка  

Життя у Елли складне. Всю хатню роботу їй доводиться виконувати самій, бо служниць звільнили, щоб зекономити, а леді Тремейн лише командує. Її доньки – Анастасія і Дрізелла – нічого робити не збираються і, по суті, додаток до своєї деспотичної матінки (у Кейт Бланшет вийшла харизматична лиходійка), та можуть довести до сказу своїм співом і вмінням малювати. Роботу для Елли вони знаходили постійно, щоб у дівчини і хвилини вільної не було. І допікали немало. Та так, що одного разу Попелюшка просто скочила на коня та поїхала в ліс. І зустріла там принца. У якого навіть ім’я є. Щоправда Елла не знала, що за людина перед нею.

 Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка    

Батько принца хворий. І його заповітною мрією є одруження сина з принцесою. Для чого пишуться портрети і готується бал, на якому принцу потрібно вибрати наречену. Кріс (це принц так назвався) висовує пропозицію, щоб на бал запросили всіх, а не тільки дворян. Цю ідею підтримують, хоча  ерцгерцог (вельми прагматичний чоловік) не сильно їй зрадів.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка

Попелюшка хоче зустрітися з Крісом, якого вважає підмайстром, розповідає новину про бал мачусі та зведеним сестрам. Мадам Тремейн не хоче брати з собою Еллу, але погоджується (ну, щось схоже на те), коли та демонструє хороші знання французької мови.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка   

Коли настав день балу, Попелюшка допомагає вдягтися зведеним сестрам, які жадають одруження з принцом, бо він багатий. Мачуха, зрозуміла річ, замовила тільки три сукні. Елла вирішила пошити для себе одяг сама. Перешила мамину сукню. Коли дівчина вийшла до мадам Тремейн та її доньок, ті обірвали вбрання Попелюшки і мачуха щиро розповіла, що вона весь час думала про Еллу.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка  Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка     

Фею дівчина зустрічає після того, як її недобрі та некровні родички їдуть на бал. Хелена Бонем Картер розкішна (щоправда я чекала дещо інших заклять від неї). Добра фея організувала Еллі карету, коней, лакеїв, кучера, змінила сукню і дала кришталеві туфельки та попередила, що магія триматиметься до дванадцяти. Як тільки проб’є останній дзвоник, все стане таким, яким і було до дій хрещеної феї. А ще зробила так, щоб мадам і зведені сестри не впізнали Попелюшку.

Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка  Попелюшка Попелюшка       

Тільки на балу Елла дізнається, що її знайомий підмайстер Кріс насправді принц. У ерцгерцога свої плани на спадкоємця престолу і вродливої незнайомки там точно нема.

 Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка  Попелюшка  Попелюшка    Попелюшка 

Кінострічка яскрава, барвиста і не схожа на мультфільм, хоча дещо звідти взяла. Чудові костюми, гарний акторський склад. Казкова, романтична історія з каплею драми. Гадаю, більше підійде для сімейного перегляду. І, можливо, сподобається підліткам.

Попелюшка  Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка Попелюшка

За помилки й одруки прошу вибачення, потім перегляну та виправлю.Попелюшка