Русалонька із 7-В (серія книг)

Назва книги: Русалонька із 7-В

Авторка: Марина Павленко

Опис: У Софійки є молодший братик, за яким воно наглядає, коли батьки хочуть відпочити, тітка, яка має от-от одружитися, друг Сашко і хлопець, в якого вона закохана. А ще стара шафа, де лежить сімейна реліквія, – коралі, які дівчата їх роду носили на весіллі.

Русалонька із 7-В Русалонька із 7-В Русалонька із 7-В Русалонька із 7-В Русалонька із 7-В

Книг у серії «Русалонька із 7-В» п’ять. Три перші я прочитала від початку до кінця, а ті, що залишились, – уривками. Трохи дістала мене русалонька та її клопоти. Мабуть, не варто було їх читати без перерви.

Софійка – старша дитина в сім’ї, навчається, на початку першої книги, у шостому класі. Недолюблює однокласницю Ірку, яка спілкується з хлопцем, що подобається дівчинці. Її тітка – Сніжана – збирається одружитися. Мама Софійки шиє для сестри сукню, а прикрасою має стати сімейна реліквія – коралі. Коралі лежать у старій шафі, і поки їх знайшли, то надибали купу різних дрібниць: старі газети, фото, забуті речі, усякі  дрібнички.

Софійка взяла прикрасу поносити. Навідалась до Сашка, з яким у вогонь, воду та чужу квартиру, де робляться незрозумілі речі під час грози та повного місяця. Зустрілася з Вадимом – еге, це той парубок, який їй подобається – та повернувшись додому, зрозуміла, що загубила коралі. А без них весілля не буде. Тітка Сніжана сказала, що тільки в них, жодних інших варіантів.

Софійка шукає коралі. Дізнається, що рід Вадима Кулаківського проклятий. Гадає, як йому допомогти. І розуміє, що стара шафа не така вже й проста, як здавалося.

Русалок я очікувало якщо не спочатку, то хоч десь у середині книги. Добре, хай би вже десь у кінці. Зараз буде великий спойлер! Але єдиною русалонькою виявляється русалонька з казки Андерсона. Ну а ще те, що Софійка вважає себе русалонькою.

Зате в першій книзі є привиди, подорожі в часі (доволі цікавий спосіб), прокляття і ля мур трішки детективу. А ще капля романтики. Ну, це з якого боку глянути.

Друга книга «Русалонька із 7-В та загублений у часі» теж має примар. Одну примару. Історія з нею зв’язана дуже цікава. Особливо мені сподобався кінець. У третій книзі з’являється справжня русалка, не без допомоги Софійки. Четверту і п’яту читала так-сяк, бо трохи дістало. І головна героїня, і події, що з нею відбуваються. Все-таки варто було зробити перерву, можливо, тоді я б не перегортувала сторінки.

Усі книги серії «Русалонька із 7-В» написані гарно, легко читати, але були моменти, які мене дратували. Книги написані для дітей (9-12 років). Можливо, сподобаються підліткам.

За помилки та одруки прошу вибачення, потім перегляну та виправлю.