Старший брат

Авторка: Silver Raven

Бета: нема

Фандом: Джоан Ролінґ «Гаррі Поттер»

Персонажі: Северус Снейп, Джеймс Поттер, Лілі Еванс

Рейтинг: G

Жанри: AU, фентезі

Попередження: ООС

Дисклеймер: всі права на героїв і героїнь книг/фільмів належать правовласникам

Розмір: драбл

Статус: закінчено

Розміщення на інших ресурсах: питайте, я не кусаюсь. Майже XD

Примітка: належить до серії «Миті, яких не було»

Опис: «Він не вірить у пророцтва. Та на біду руда й зеленоока поряд з ними є…»

Бажаєте зробити мені приємно?

(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ Прогуляйтесь по сайту.

Також у мене є Patreon. (〜^∇^)〜

Регулус, Северус, Ремус, Джеймс, Сириус, Питер, Лили, Люциус

Джеймс нагадує бурю. Тому Северус не дивується, коли в розпал мудрувань над рецептом зілля, його збивають з ніг – і вони разом падають у сніг. З того часу, як він почав жити в сім’ї Поттер, а це між іншим почалося з того дня, коли йому виповнилось п’ять, а сину цих самих Поттерів було уже шість, хлопець звик, що старший брат робить усе, що заманеться.

Джеймс захотів собі молодшого брата – і він у нього з’явився. Северус не пригадує, як це сталося. Просто в один день все змінилось. Він прокинувся в іншій кімнаті, у чужому домі та мав називати матір’ю іншу жінку. Ну, а ще в нього раптом з’явився старший брат. І досить суворий, але не жорстокий батько.

Северус набирає побільше снігу і кидає прямо в обличчя Джеймса, той крутить головою, нахабно усміхається – і вони старанно намагаються один одного втопити у снігові. Намело добряче, при бажанні можна будувати фортеці та влаштовувати снігові війни. О, цього брату ліпше не говорити, а то буде війна між факультетами. Рейвенклов, факультет якому належить Северус, не оговтався ще з минулого разу.

Джеймс іноді здається втіленням хаосу. Вся його суть у безладді. Неспокої. Він вирує ідеями, не може встояти на місці, не може зачекати. Джеймс упертий. Страшенно впертий. Йому складно відмовити.

Коли зайшла розмова про факультети, Северус хотів потрапити на Слизерин, але Джеймс був проти. Дуже і дуже проти. Словом, він влаштував істерику – і простіше з братом погодитись, аніж сперечатись. Тому Северус благав капелюх про будь-який інший факультет, тільки б не Слизерин. От так він опинився в Рейвенклов. Між іншим, один з кращих учнів, а не абихто.

Джеймс регоче, витрушуючи сніг з волосся.

– Ти знову без шапки. Твоя подружка буде сваритись. – Северус підкушує, трішечки, так, щоб не боляче. Він любить Джеймса, тому не дозволяє словам-шпилькам зриватись з губ часто. Хто б там що не думав, а Северус уважав, що у нього найкращий старший брат. – Чи ви знову з нею посварились?

Джеймс вельми смішно морщить ніс, наче кіт, на якого бризкають водою.

– Ти про руду? – все-таки уточнює. Джеймс знає молодшого брата, той, хоч і мав ду-уже поважний вигляд, міг з абсолютно серйозним лицем бовкнути якусь дурницю. – Вона староста, Северусе, староста, а не моя подружка.

– Невже? То чому вона сюди біжить?

Джеймс різко повернувся. І правда, біжить. Зараз почне кричати… Ґрифіндорець глянув на брата, що дивився на Лілі Еванс, нахмурився – і наступної миті спробував нагодувати молодшого хлопця снігом.

– Джеймсе! – обурено вигукнув Северус, чіпляючись пальцями і тягнучи нападника на себе. Йому вдалося якимось дивом крутнутись і завалити у сніг Джеймса. – Ха! Думаєш…

– Що ви двоє робите?!

Северус уже й думати забув про міс Я-знаю-всі-шкільні-правила-Еванс, вона його не особливо цікавила, бо ніхто і ніщо не могло зрівнятись із зіллєварінням. Окрім Джеймса. Джеймс надто впертий, щоб дозволити комусь забути про себе бодай на хвилину.

– Купаю старшого брата у снігові. – Спокійно відповідає Северус, піднявши погляд на Еванс. Трохи не зручно дивитись на неї знизу-вверх, але злізати зі своєї жертви у найближчі секунди хлопець не планував. – Він любить таке.

Лілі Еванс збита з пантелику. Їй здалося, що містер Я-порушую-всі-шкільні-правила-Поттер знову почав знущатися над якимось бідолахою. Але цей рейвенкловець, здається, його родич. Кузен, чи що? І тут швидше потрібно рятувати Поттера, ніж Снейпа.

Северус усе-таки піднімається і допомагає встати Джеймсу. Обтрушує з нього сніг, подеколи доволі болюче хлопаючи по тілу. Він трішечки жалкує про втрачену ідею – Джеймс і справді, як буря, вимітає всі зайві думки, – а потім швидко йде, не прощаючись. Якщо прийшла Еванс, то розважитись не вийде. Джеймс приділяє увагу тільки їй.

«Цікаво, – думає Северус, дістаючи паличку і висушуючи одяг, – вони одружаться, як тільки закінчать школу чи розбіжаться і забудуть одне одного?»

Джеймс проводить молодшого брата поглядом і привітно всміхається.

– Чого тобі, Еванс? Засумувала без мене?

– Та хто за тобою сумувати буде? – роздратована похитала головою дівчина. Вона не стала затримуватись і пішла до замку.

Джеймс похмуро дивився їй у спину.

Він не вірить у пророцтва. Та на біду руда й зеленоока поряд з ними є. Вона постійно десь поблизу, наче чекає миті, коли Северус опиниться на одинці. Джеймс озирається, брат зупинився перед теплицею, знову поринувши думками у складний світ зіллєваріння.

Джеймс знає, що сказали батькам. Зеленоока і рудоволоса погубить вашого сина. Він помре молодим. Джеймс сердито мотає головою. Йому дуже хочеться вірити, що це брехня. Що нічого страшного не станеться, але… доля Джеймса загинути через зеленооку і рудокосу дівчину тепер нависає над Северусом. Саме він слугує заміною для пророцтва. Спеціально підібрана жертва.

Джеймс дуже радів, коли у нього з’явився молодший брат. Якби ж він знав… то нічого б не міг зробити. Батьки тоді все вирішили самі. А тепер настав час Джеймса обирати, що робити. Він не  може відмінити обряд заміни. Хоча… може й не треба? Северус не дуже цікавиться іншими людьми. Він марить зіллями і настоянками. Джеймсу, як чудовому старшому брату, всього лише потрібно тримати усіх зеленооких із рудим волоссям подалі…

За помилки й одруки прошу вибачення, потім перегляну та виправлю.

Інші тексти з серії “Миті, яких не було”:

Танець молодят – тут.

Другом твоїм – тут.

Hero – тут.

Жарт – тут.

“Бурштинові очі” – тут.

“Нещасний випадок” – тут.

“Біда не в тім…” – тут.

“Не в цьому житті” – тут.

“Просто вигадки” – тут.

“Чи не так?” – тут.

“Танець” – тут.

“Несподіванка” – тут.

“Обачність” – тут.

“Підготовка до весілля” – тут.

“Миті, яких не було” на Wattpad.